Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

/Źródło:brzesko.policja.gov.pl/
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na swoim koncie mają kradzież miedzianych rynien. Sprawcy zdemontowali je z brzeskiego kościoła. 
O pierwszej kradzieży policjanci zostali poinformowani w miniony poniedziałek (tj. 10.03). Sprawcy z budynku kościoła zdemontowali miedziane rynny wartości ok. 1300 złotych. Zdążyli je sprzedać w punkcie skupu złomu. Czując się na tyle pewnie kolejnej nocy wrócili na miejsce przestępstwa. W trakcie demontażu rynien zostali jednak spłoszeni i uciekli. Poinformowani o zdarzeniu policjanci od razu zaczęli poszukiwania sprawców. Podczas penetracji miasta funkcjonariusze zauważyli siedzącego na chodniku mężczyznę. W trakcie legitymowania wyjaśniał, że doznał urazu nogi i nie może się poruszać. Chaotyczne tłumaczenia 29-latka wzbudziły u policjantów podejrzenia co do okoliczności doznanego urazu. Mężczyzna trafił do szpitala, a następnie do policyjnego aresztu. Na terenie miasta zatrzymano również jego młodszego kolegę – 21-latka, który brał udział w kradzieży. W trakcie przesłuchania okazało się, że to właśnie podczas ucieczki 29-latek przewrócił się i złamał nogę.
Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży i usiłowania kradzieży. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Friday the 5th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews