Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

/Źródło: Portal Diecezji Tarnowskiej/
Ogólnopolska konferencja poświęcona trosce o życie z udziałem prof. Bogdana Chazana, duchowa adopcja dziecka poczętego i modlitwa w kościołach - tak w diecezji tarnowskiej będą przebiegały obchody Dnia Świętości Życia. Będziemy go obchodzić 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Diecezjalne obchody z udziałem bp. Andrzeja Jeża odbędą się w Brzesku. Ważnym punktem będzie ogólnopolska konferencja naukowa z okazji 20. rocznicy powstania encykliki Evangelium vitae Jana Pawła II, zorganizowana przez Akcję Katolicką Diecezji Tarnowskiej. Dokument mówi o wartości i nienaruszalności życia ludzkiego. Akcja Katolicka, która w swym programie działania ma wyznaczone propagowanie nauczania Papieża-Polaka postanowiła zorganizować konferencję poświęconą encyklice pod hasłem: „Szanuj, broń, miłuj życie i służ życiu – każdemu życiu ludzkiemu!” Rozpocznie się ona 25 marca br. o godzinie 14.00 w auli kościoła św. Jakuba Ap. (Plac św. Jakuba 1) w Brzesku. Jednym z prelegentów będzie prof. Bogdan Chazan, który wygłosi wykład „Służba życiu – odwaga w obronie życia i jej konsekwencje”.
/Aby przeczytać całość, kliknij tutaj/

Saturday the 6th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews