Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Brożek / Tarnowski Gość Niedzielny. Fotogaleria: kliknij TUTAJ.

Zakończyło się nawiedzenie parafii pw. św. Jakuba w Brzesku przez ikonę Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej z Rokitna.

Nawiedzenie odbyło się w dniach od 24 do 26 kwietnia. Oprócz ikony Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej z Rokitna wędrują po Polsce relikwie bł. Marii Luizy Merkert, współzałożycielki zgromadzenia elżbietanek.

- Włączyliśmy się w trwającą po Polsce Nieustanną Pielgrzymkę Zawierzenia. Pielgrzymka ta rozpoczęła się w maju 2018 roku i pielgrzymi stopami wyznaczyli znak Krzyża na Polskiej ziemi od Helu po Giewont i od Siekierek nad Odrą po Kodeń. To była „Droga krzyża”. Obecne pielgrzymowanie odbywa się wokół Polski trasą, która może przypominać kształt hostii. Stąd ten etap nazywa się „Drogą Eucharystii” - mówi ks. Józef Drabik, kustosz sanktuarium św. Jakuba w Brzesku.

Ikonę z sanktuarium w Zabawie przyniósł Łukasz Szydłowski z Bractwa św. Jakuba. On też 26 kwietnia wyruszył z Brzeska, by zanieść ją do Łagiewnik. - Pielgrzymowanie w ogóle jest dla mnie bardzo ważnym wydarzeniem, okazją do skupienia, modlitwy, refleksji. Zawsze też biorę w drogę intencje, by je polecać Bogu - mówi Łukasz Szydłowski.

Sunday the 7th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews