Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Tekst: Julka Cich
Zdjęcia: ks.Marian Kostrzewa, Agata Kołodziej, Paulina Matras, Anna Głód - Czernecka (kliknij tutaj, aby zobaczyć galerię)

Końcem czerwca, liczną grupą dzieci ze wspólnot, wybraliśmy się na oazę. Ale nie była to coroczna wyprawa w góry – tym razem pojechaliśmy do kraju misyjnego… do Bułgarii.

Na każdym kroku napotykaliśmy coś niezwykłego: błękit morza, zachód słońca, bujne lasy  i  (dla wtajemniczonych) smaczne rogale Śmiech… Spotykaliśmy się z ludzką życzliwością i czułym sercem. Nie zapomnieliśmy jednak o najważniejszym punkcie programu: o chwilach dla Boga. Nasze modlitwy – chociażby śpiew przed posiłkiem – przyciągały ludzi, a nawet wywoływały na ich twarzach zdziwienie. A może to była radość z tego, że mimo trudnych czasów (w Bułgarii katolicy stanowią 1% ludności) ktoś nie zapomniał o Bogu.

Pamiętaliśmy też o Eucharystii. Właśnie wtedy mieliśmy okazję, by odkrywać piękno przyrody, ponieważ Msza święta odbywała się na łonie natury – w górach, z punktu widokowego.

W jednym z dni naszej oazy wybraliśmy się do Nessebaru – dawniejszego miasta tureckiego. Na tym półwyspie zwiedzaliśmy parę kościołów – a raczej ich ruin lub świątyń przerobionych na muzea.

Jedną z najprzyjemniejszych rzeczy był wypoczynek nad morzem. Udawaliśmy się na brzeg Morza Czarnego, a tam kąpaliśmy i opalaliśmy się na plaży. Nasze zabawy w wodzie jak i na brzegu licznie przyciągały uwagę turystów. Odbył się tam też konkurs na rzeźbę z piasku.

Na naszej oazie nie zabrakło czasu na śpiew czy taniec. Wtedy po raz pierwszy tańczyłam belgijkę w kroplach deszczu! Kolejną atrakcją były wieczorne filmy, które niosły ze sobą niezwykłe przesłanie.

Podczas naszego pobytu w Słonecznym Brzegu przeżyliśmy mnóstwo niezapomnianych chwil. Mam nadzieję, że właśnie w tamtym kraju pozostawiliśmy po sobie świadectwo naszej wiary... Julka :D

Sunday the 7th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews