Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Autor tekstu i zdjęć: ks.Zbigniew Wielgosz TN, źródło: kliknij tutaj, fotogaleria: cz.1, cz.2

Z okazji urodzin św. Jana Pawła II na brzeskim rynku zaprezentowano tańce lednickie. Animowała je grupa wodzirejów lednickich Imprateam z Brzeska. – Bardzo się cieszymy, po dziecięcemu, młodzieżowemu, tańcem, radością chwalimy naszego papieża. Po raz trzeci jesteśmy na brzeskim rynku, w tym roku chcieliśmy zaprosić do tańca także rodziców, co się udało. Widziałam całe rodziny, które wspólnie z nami się bawiły – mówi Lilla Sztyler z Imprateam.

Trzonem grupy tancerzy była młodzież. – Tańczyliśmy dla Jana Pawła II. Towarzyszyło nam zadowolenie, szczęście, że mieliśmy takiego papieża. W podziękowaniu za jego pontyfikat wybieram się na Lednicę. Jadę tam już kolejny raz i najbardziej przeżywam tam adorację Najświętszego Sakramentu. Cały dzień jest tam bardzo głośno, a w czasie adoracji całe pola lednickie milkną. Niesamowite wrażenie – mówi Karol Surowiecki. – Tańce są okazją, by pokazać, jak kochamy Boga, jak Go wielbimy. Dla mnie tańce lednickie są także miłe, przyjemne i łatwo się ich nauczyć. Mam nadzieję zatańczyć także na Lednicy, gdzie jest wspaniała atmosfera – mówi Mariola Świątkowska. W brzeskich tańcach wzięli udział także księża z parafii św. Jakuba i NMP Matki Kościoła.

Sunday the 29th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews