Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Ofiaruję Szanownym Czytelnikom naszej strony parafialnej na Święta Bożego Narodzenia nowe tłumaczenie biblijnego fragmentu o narodzeniu Jezusa Chrystusa. Oby pomógł wszystkim głębiej wniknąć w mistykę i wielkość Nocy Najjaśniejszej ze wszystkich. Błogosławionego i szczęśliwego Okresu Bożonarodzeniowego dla Was i waszych rodzin!
ks.dr Marek Jawor

Ewangelia wg św. Łukasza – Łk 2,1-20

Tłumaczenie własne (ks. dr Marek Jawor)

Wydarzyło się oto podczas tamtych dni. Wydany został dekret przez Cezara Augusta, aby został przeprowadzony spis każdego zamieszkałego terytorium. Pierwszy tego typu spis miał miejsce, kiedy Syrią rządził Kwiryniusz. Wyruszyli zatem wszyscy, aby zostać spisanym; każdy do swego miasta. Udał się również Józef z Galilei, z miasta Nazaret do Judei, do miasta Dawida, które nazywało się Betlejem, ponieważ pochodził On z domu i ojczyzny Dawida, ażeby zostać zapisanym razem z Maryją, swoją Oblubienicą, będącą w stanie błogosławionym. Stało się zaś podczas ich pobytu tam, że nadszedł dzień przewidziany dla Niej, aby urodziła. I urodziła Syna swego Pierworodnego i owinęła Go w płótna i położyła Go w żłobie, ponieważ nie było dla nich miejsca w gospodzie. A w tym samym rejonie przebywali pasterze koczując i trzymając straż nocą nad swoim stadem. I Anioł Pana objawił się im i Chwała Pana ich oświetliła i zostali owładnięci przeraźliwym strachem. I Anioł powiedział do nich: „ Nie bójcie się. Oto bowiem ogłaszam wam szczęście ogromne, które nastanie dla każdego narodu, ponieważ narodził się wam dzisiaj Zbawiciel, który jest Chrystusem Panem w mieście Dawida. A znakiem dla was będzie to, że znajdziecie Niemowlę owinięte w płótna i leżące w żłobie. I niespodziewanie pojawiły się razem z Aniołem rzesze zastępów niebieskich, które wielbiły Boga i mówiły: „Chwała Bogu na wysokościach i na ziemi pokój; pomiędzy ludźmi dobre nastawienie”. I stało się, kiedy Aniołowie odeszli od nich do Nieba, że pasterze przynaglali się nawzajem mówiąc: „Trzeba nam iść do Betlejem i trzeba zobaczyć to właśnie wydarzenie, które miało miejsce, a które nam Pan oznajmił”. I poszli w pośpiechu i odnaleźli Maryję i Józefa i Niemowlę leżące w żłobie. Ujrzawszy zaś, oznajmili o sprawie, która została im objawiona o Tym Dziecku. I wszyscy słuchający byli zadziwieni z powodu spraw opowiadanych do nich przez pasterzy. Maryja zaś wszystkie te sprawy przechowywała rozważając je w sercu swoim. A pasterze wracali wielbiąc i wysławiając Boga za wszystko, co usłyszeli i zobaczyli, tak jak zostało do nich powiedziane.

Thursday the 28th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews