Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

TEKST: Grażyna Pleśniarska - Gwizdała 
Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia.

Organizatorem był  Diecezjalny Instytut  Akcji Katolickiej  Diecezji Tarnowskiej z okazji jubileuszu  1050 rocznicy Chrztu Polski.  Konkurs adresowany był do uczniów wszystkich typów szkół. Prace oceniano w trzech grupach wiekowych:  szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna.

Zakończenie konkursu połączone z wręczeniem nagród i wyróżnień miało miejsce w dniu święta patronalnego Akcji Katolickiej – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata  20 listopada 2016 roku w Tarnowie. Konkurs ogłoszony został w ubiegłym roku szkolnym.  Etap pierwszy – szkolny i parafialny przeprowadzono do 30 maja 2016 r. Etap drugi – dekanalny do 30 czerwca 2016 roku. Etap trzeci – diecezjalny zakończył się w listopadzie 2016 roku. Celem konkursu było przypomnienie rangi sakramentu chrztu świętego i wypływających z niego konsekwencji, refleksja nad jego przyjęciem w roku jubileuszu 1050 rocznicy Chrztu Polski, odkrycie wartości artystycznej chrzcielnicy – istotnego elementu kościoła parafialnego. Wśród laureatów znaleźli się absolwenci naszej szkoły: I miejsce zdobył Wiktor KusiakIII miejsce Roland Czernecki, Wyróżnienie Wojciech Górski.

Nagrodzone prace były prezentowane na wystawie w auli im. św. Jana Pawła II w domu katechetycznym obok tarnowskiej katedry. Wszystkim nagrodzonym w konkursach gratuluję i życzę dalszych sukcesów.                                                                
Pani Grażynie dziękujemy za przygotowanie Laureatów, zaangażowanie i gratulujemy sukcesu swoich wychowanków.
Kapłani parafii św. Jakuba

Wednesday the 3rd - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews