Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Tekst ks.Jacek Walczyk, zdjęcia: Krystian Chrabąszcz. Fotogaleria: kliknij tutaj.
W pierwszym tygodniu ferii Liturgiczna Służba Ołtarza przebywała na oazie w Bukowinie Tatrzańskiej. W czasie trwania zimowego wypoczynku chłopcy sporo czasu spędzili na stokach narciarskich. Pierwszego dnia, LSO szlifowała swoje umiejętności w Krynicy-Zdroju w stacji Słotwiny Arena. W następnych dniach chłopcy jeździli też po stokach w Jurgowie, Czarnej Górze, Małym Cichym i w ostatnim dniu na Słowacji - w Bachledowej. Wszyscy chłopcy byli bardzo zadowoleni z wojaży narciarskich, a to dlatego, że na każdym z wcześniej wymienionych stoków mogli świetnie bawić się zarówno najstarsi, jeżdżący na nartach od wielu lat, jak i najmłodsi, który jeździć się dopiero uczyli.
 
LSO przebywała w hotelu Grand Stasinda. Jest to miejsce, do którego lektorzy i ministranci przyjeżdżają już od czterech lat. W hotelu chłopcy mogli zagrać w bilarda, tenisa stołowego, a także wybrać się na basen, czy halę sportową. Właściciele hotelu zadbali też o odpowiednie miejsce, w którym uczestnicy wyjazdu mogli codziennie uczestniczyć we Mszy Świętej.
 
We wtorek LSO odwiedzili Ksiądz Kustosz Józef Drabik oraz Ksiądz Krzysztof Dyrlik. Przed kolacją wszyscy wspólnie odśpiewali "sto lat" Księdzu Kustoszowi, który obchodził swoje urodziny.
 
Czwartego dnia wyjazdu na chłopców czekały dodatkowe atrakcje. Tuż po obiedzie LSO wyruszyła na kulig. Godzinna podróż zakończyła się bitwą na śnieżki przed hotelem. Zmęczeni chłopcy wieczorem pojechali jeszcze na "termy" do Bukowiny, gdzie mogli wypocząć po kilku dniach oazy.
 
W czwartek po czterogodzinnej jeździe na nartach w Słowackiej stacji narciarskiej - Bachledowa - LSO wróciła do Brzeska z uśmiechami na twarzach.
 
Podczas wyjazdu chłopcy złożyli podziękowania i podarowali upominki Księdzu Jackowi Walczykowi, który po raz kolejny zorganizował świetną oazę z wieloma atrakcjami oraz niezawodnym opiekunom. Wszyscy zgodnie twierdzą, że już nie mogą doczekać się letniego wyjazdu do Włoch.
Thursday the 28th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews