Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Tekst i zdjęcia: ks.Maciej Biedroń. Fotogaleria - kliknij TUTAJ.

W sobotę 25 maja odbyła się w Auli Chrystusa Króla premiera już piątego spektaklu grupy młodzieżowej „Fideles” pod kierunkiem ks. Macieja Biedronia. Tym razem sztuka opowiadała o życiu i osobie św. Jana Pawła II i nosiła tytuł „Święty Jan Paweł II w wydaniu specjalnym”. W perspektywie specjalnego wydania telewizyjnego „Wiadomości Brzeskich” młodzież ukazała tego wielkiego Polaka i Jego nauczanie. Dzięki dekoracji i grze aktorskiej mogliśmy przenieść się niejako w miejsca związane z życiem świętego, a więc do Wadowic, Watykanu, gdzie przeżyliśmy konklawe czy byliśmy świadkami zamachu na papieża oraz do Zakopanego. Dzięki wywiadom i reportażom wplecionym w scenariusz mogliśmy jeszcze raz przypomnieć sobie informacje związane z życiem św. Jana Pawła II. W ten sposób młodzież chciała zachęcić nie tylko do pamięci o Papieżu Polaku, ale przede wszystkim do odkrycia na nowo Jego nauczania.

Po występie młodzież złożyła życzenia Księdzu Kustoszowi Prałatowi Józefowi Drabikowi, który w dniu premiery przeżywał 33. rocznicę święceń kapłańskich.

Jeszcze raz dziękujemy młodzieży za zaangażowanie w przygotowanie występu, dekoracji oraz nauki gry aktorskiej. Dziękujemy tym, którzy wspierają duchowo i materialnie grupę „Fideles” i obiecujemy kolejne spektakle.

Friday the 5th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews