Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski nawiązuje do obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 r. i ślubów króla Jana Kazimierza, w których powierzył on Polskę opiece Matki Bożej. Święto odnosi się również do Konstytucji 3 Maja, która realizowała część lwowskich ślubów Jana Kazimierza. Zostało ustanowione na prośbę polskich biskupów po odzyskaniu niepodległości po I wojnie światowej. Oficjalnie zatwierdził je w 1920 r. papież Benedykt XV. Obchodzone jest od 1923 r. Po reformie liturgicznej w 1969 r. zostało podniesione do rangi uroczystości.

Msze św. w tym dniu o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 /na Pl. Kazimierza/, 15.30 oraz 18.00.


Szczególnie zapraszamy na uroczystą Msza św. dziękczynną za kanonizację Jana Pawła II, która będzie odprawiona na Placu Kazimierza o godz. 10.30. Po tej Mszy św. przejdziemy w uroczystym pochodzie pod Grób Nieznanego Żołnierza i tam będzie poświęcenia Miejsca Pamięci - „GLORIA VICTIS”- Wszystkich Poległych Mieszkańców Ziemi Brzeskiej, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny.
O godzinie 10.00 na Placu Kazimierza Apel ku czci św. Jana Pawła II w wykonaniu chóru i scholi parafialnej. 
Na godz. 18.00 Burmistrz Miasta zaprasza wszystkich na tradycyjne śpiewanie pieśni patriotycznych do Centrum Kulturalno – Bibliotecznego.

Saturday the 30th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews