Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Chrzest

Bierzmowanie

Eucharystia

Pokuta

Namaszczenie chorych

Kapłaństwo

Małżeństwo

 

Tarnowski Gość Niedzielny / ks.Zbigniew Wielgosz

Ks. Maciej Biedroń z Pasierbca został ochrzczony w roku koronacji obrazu w Pasierbcu i ukazania pierwszego numeru naszego tygodnika.

W Pasierbcu czwartek był dniem modlitwy za kapłanów i o nowe powołania. Do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia pielgrzymowali księża z diecezji, w tym pochodzący z pasierbieckiej parafii.

Nestorem księży rodaków jest ks. Józef Kasiński. Jak wspomina koronację obrazu Matki Bożej, która odbyła się 25 lat temu?

- To była przepiękna uroczystość. Bp Życiński koronował obraz naszej Matki, co było wypełnieniem modlitw wielu pokoleń pasierbieckich parafian i pielgrzymów, którzy tu tak licznie przychodzą. Mimo deszczu podczas uroczystości, wszyscy trwali do końca, modlili się i dziękowali Matce Bożej za Jej opiekę.

Kult Matki Bożej w Pasierbcu był i jest bardzo żywy. Pamiętam, kiedy jeszcze nie było kościoła, że ludzie przychodzili do kaplicy z cudownym obrazem, modlili się nawet przed zamkniętymi drzwiami, wypraszali sobie potrzebne łaski.

Aby przeczytać więcej, przejdź na stronę TGN - kliknij TUTAJ.

Saturday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews