Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Chrzest

Bierzmowanie

Eucharystia

Pokuta

Namaszczenie chorych

Kapłaństwo

Małżeństwo

 

IV Synod Diecezji Tarnowskiej (w Stat. 336) stwierdza, że parafia jest „jednostką organizacyjną”, ale zaraz potem dodaje również,  że jest ona wspólnotą wiernych ustanowioną na stałe, w której duchową troskę sprawuje pod zwierzchnictwem Biskupa diecezjalnego proboszcz, jako jej własny pasterz. W parafii rodzą się i rozwijają: wiara, nadzieja i miłość i wszystkie dary nadprzyrodzone, wysłużone ludowi Bożemu przez Chrystusa. To samo rozwija Katechizm Kościoła Katolickiego. Parafia wprowadza lud chrześcijański do uczestniczenia w życiu liturgicznym i gromadzi go podczas tej celebracji; głosi zbawczą naukę Chrystusa; praktykuje miłość Pana w dobrych i braterskich uczynkach” (KKK 2179).

 Jak jest?

  1. Czy zauważa się w naszej parafii tendencję, że ludzie szukają innej parafii aby tam przyjąć sakramenty?
  2. Jakie argumenty padają (w naszych rodzinach, sąsiedztwie czy wśród znajomych), kiedy dyskutuje się o wyborze innej parafii, aby tam przyjąć najważniejsze sakramenty?
  3. Jak jest ze świadomością u tych osób z naszego otoczenia, którzy na dłuższy okres wyjeżdżają za granicę albo na studia, że wtedy przynależą już do innej parafii i tam powinni prosić o sakramenty?

Jak powinno być?  Co robić, by było lepiej?

Wednesday the 12th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews