Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Chrzest

Bierzmowanie

Eucharystia

Pokuta

Namaszczenie chorych

Kapłaństwo

Małżeństwo

 

Drogie Siostry, drodzy Bracia! 

Wraz z całym Kościołem obchodzimy dzień Narodzenia Pańskiego – święty dzień, w którym Najświętsza Maryja Panna wydała na świat Zbawiciela. Z Jego przyjściem na ziemię zaczęła się pełnia czasu: realizacja Bożego planu zbawienia ludzkości.

2019 lat temu „ziemia ujrzała swego Zbawiciela”… Dzisiaj „zajaśniał nam dzień święty, bo wielka światłość zstąpiła na ziemię”. Z okazji tych wielkich tajemnic składamy Wam, Drodzy Parafianie i Czcigodni Goście, bardzo serdeczne życzenia. Niech te wielkie i radosne tajemnice będą dla Was wszystkich obfitym źródłem prawdziwej radości – i tej świątecznej, i tej na co dzień… Niech będą źródłem wielu łask i błogosławieństw Narodzonego Zbawiciela we wszystkich wymiarach życia: w życiu osobistym i rodzinnym, w trudzie pracy zawodowej i domowej oraz jakże trudnej pracy nad kształtowaniem swojego serca na obraz i podobieństwo Zbawiciela zrodzonego w Betlejem. Niech tym życzeniom patronuje Maryja, Matka Jezusa – niech po matczynemu wyprasza u swojego Syna ich spełnienie. 

Duszpasterze

Wednesday the 12th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews