Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Chrzest

Bierzmowanie

Eucharystia

Pokuta

Namaszczenie chorych

Kapłaństwo

Małżeństwo

 

Tekst: Franciszka Klimek – Członek PO AK

19 stycznia 2020r. w parafii NMPMK i św. Jakuba Apostoła w Brzesku odbyła się uroczystość jubileuszowa XX-lecia powstania POAK.

Obchody jubileuszu rozpoczęły się uroczystą mszą św. w brzeskiej  farze wraz z pocztami sztandarowymi, koncelebrowaną przez asystenta diecezjalnego AK ks. dr hab. Jana Bartoszka wraz
z asystentem dekanalnym ks. prałatem Wojciechem Wernerem, ks. prałatem Józefem Drabikiem
i proboszczami parafii dekanatu brzeskiego.

Słowo wstępne - powitalne wygłosił ks. prałat Józef Drabik - kustosz Sanktuarium św.  Jakuba Starszego Apostoła Przy Drodze "VIA REGIA" w Brzesku.

Słowo Boże podczas mszy św. wygłosił ks. dr hab. Jan Bartoszek. Poświęcone było Akcji Katolickiej - podkreślił w swej homilii czym tak naprawdę jest Akcja Katolicka i jakie są jej zadania, cele w parafialnych oddziałach w dekanacie . Akcja Katolicka jest stowarzyszeniem katolików świeckich zmierzającym do większego nasycenia życia publicznego wartościami chrześcijańskimi.

Nie zabrakło słów zachęty do parafian uczestniczących we mszy św. - aby chętnie włączali się w życie kościoła w swoich parafiach.

Po mszy św. wszystkim członkom, prezesom i kapłanom zostało zrobione pamiątkowe  zdjęcie.

następnie udaliśmy się do restauracji „Grecja” na spotkanie opłatkowe.

Wszystkich gości serdecznie powitali prezesi: Jerzy Topolski i wiceprezes Józef Witkowski.

Wśród przybyłych gości byli:

-ks. dr hab. Jan Bartoszek

-dziekan Brzeski ks. prałat Józef Drabik

-asystent dekanalny ks. prałat Wojciech Werner

- proboszczowie parafii  brzeskiego dekanatu

-prezes DIAK mgr Robert Rybak

- Pani mgr Barbara Hałas z Bochni

-pani Anna Jakubowska z Barcic

- zastępca burmistrza Brzeska Grzegorz Brach

-wicestarosta Maciej Podobiński

- radny miejski dr Piotr Duda

oraz prezesi i członkowie parafialnych oddziałów AK z: parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku, z parafii Matki Bożej Częstochowskiej Słotwina - Brzesko, z Jadownik, Jasienia, Gnojnika, Uszwi, Okocimia.

Po powitaniu głos zabrali: ks. dr hab. Jan Bartoszek, ks. prałat Józef Drabik, ks. prałat Wojciech Werner, prezes DIAK mgr Robert Rybak, wiceprezes DIAK - P. Józef Witkowski.

Księdzu dr hab. Janowi Bartoszkowi zostały wręczone kwiaty z gratulacjami za uzyskanie habilitacji.

Następnie głos zabrał zastępca burmistrza Grzegorz Brach - gratulował jubileuszu, podkreślił znaczenie działalności  AK, złożył życzenia członkom stowarzyszenia i wręczył na ręce prezesa Jerzego Topolskiego okolicznościowy obraz od burmistrza Brzeska Tomasza Latocha.

W jeszcze świątecznej  bożonarodzeniowej atmosferze, ciepłej, miłej i serdecznej mieliśmy okazję do rozmów, dzielenia się swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami w pracy w naszych POAK.

Bardzo miłą niespodziankę sprawili nam Wszystkim Uczestnikom uroczystości P. Danuta Kusiak i P. Józef Witkowski , którzy ufundowali pamiątkowe jubileuszowe logo Akcji Katolickiej w pięknej oprawie dla każdej osoby.

Składamy w imieniu wszystkich uczestników serdeczne podziękowanie.

POAK w Brzesku przy parafii NMP MK i św. Jakuba Apostoła w Brzesku składa wszystkim uczestnikom jubileuszowej uroczystości PODZIĘKOWANIE za udział w tym pięknym wydarzeniu dla parafii.

Słowa podziękowania - tak szczere - kierujemy do prezesów, członków POAK w parafii NMPMK i św. Jakuba za przygotowanie tej uroczystości na płaszczyźnie merytorycznej i finansowej.

 

Thursday the 9th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews