Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Chrzest

Bierzmowanie

Eucharystia

Pokuta

Namaszczenie chorych

Kapłaństwo

Małżeństwo

 

W sanktuarium św. Jakuba w Brzesku rozpoczęły się Dni Jakubowe. Od 16 do 25 lipca potrwa tam nowenna przed uroczystością patrona parafii i miasta.

Na szlak polskiego Camino po raz kolejny wyruszy grupa zorganizowana przez Bractwo św. Jakuba. 18 lipca chętni przejdą odcinek z Ojcowa do Zawady. Pielgrzymi pokonają 25 kilomterów. Przypomnijmy, że wędrują etapami od podtarnowskiego Pilzna.

19 lipca zaplanowano błogosławieństwo pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców oraz św. Jakuba patrona pielgrzymów. Obrzęd zostanie odprawiony na placu przy sanktuarium.

Bezpośrednio przed uroczystością św. Jakuba (od 22 do 24 lipca) ks. Kacper Kania poprowadzi Triduum jakubowe.

Uroczystość odpustowa odbędzie się 25 lipca. Sumę o godz. 12 będą celebrowali księża, którzy rok temu w brzeskim sanktuarium przyjęli święcenia diakonatu. Po Sumie udzielą błogosławieństwa relikwiami św. Jakuba parafii i miastu. W tym dniu odbędzie się także błogosławieństwo sklepiku jakubowego oraz I Komunia dzieci z kolejnej grupy trzecioklasistów.

Przeczytaj całość, kliknij TUTAJ.

Thursday the 13th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews