Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Chrzest

Bierzmowanie

Eucharystia

Pokuta

Namaszczenie chorych

Kapłaństwo

Małżeństwo

 

Tekst i zdjęcia: ks. Marcin Gazda. Fotogaleria: kliknij TUTAJ.

W ostatnią sobotę wakacji 30 sierpnia już po raz XI członkowie oraz sympatycy Bractwa Jakubowego działającego w naszej parafii wyruszyli na kolejny etap rodzinnego pielgrzymowania Drogą Via Regia. Tym razem pokonaliśmy odcinek z Zawady do Bukowna na ziemi Olkuskiej liczący ok. 22 kilometrów.

Nasze pielgrzymowanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą w Sanktuarium św. Jakuba w Brzesku, następnie po śniadaniu i porannej kawie, ruszyliśmy busami do Zawady, gdzie ostatnio zakończyliśmy nasze wędrowanie.

W czasie naszego pielgrzymowania mogliśmy rozkoszować się ciszą i spokojem lasów oraz polnych dróg, poprzez które biegł szlak. Po raz kolejny też dopisała nam pogoda, która była wprost wymarzona dla każdego pielgrzyma. Nie bez powodu w naszym Bractwie ukuło się powiedzenie:

Jeśli jedziesz na urlop, chcesz mieć piękną pogodę

zapytaj czy Bractwo wybiera się w drogę

W połowie trasy dotarliśmy do Olkusza, gdzie w czasie krótkiej przerwy nawiedziliśmy Bazylikę Kolegiacką św. Andrzeja Apostoła. Po modlitwie Anioła Pański, udaliśmy się do pobliskiej kawiarni, aby nieco się wzmocnić na dalszą drogę. Pozostała trasa naszego camino minęła nam pośród rozmów, wspólnej modlitwy i zachwytu nad pięknem przyrody.

W XI etapie pielgrzymowania udział wzięło szesnastu pielgrzymów, także i tym razem w naszych szeregach pojawiły się nowe osoby, wśród nich był także nowy opiekun naszego Bractwa – ks. Marcin Gazda, który od teraz zstąpi ks. Jacka Walczyka.

Korzystając z okazji chcielibyśmy jeszcze raz podziękować ks. Jackowi za jego dotychczasową posługę dla naszego Bractwa, za wspólne pielgrzymowanie i dzielenie się z nami wieloma cennymi myślami. Może fizycznie nasze drogi się rozchodzą, ale jednak ciągle pozostajemy razem na naszym życiowym camino. Ks. Jackowi pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia na nowej parafii posługiwania oraz chcemy zapewnić go o naszej nieustannej pamięci modlitewnej zanoszonej przez wstawiennictwo naszego patrona św. Jakuba. Liczymy również, że jeszcze kiedyś będzie nam dane wspólnie udać się na camino.

Wednesday the 28th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews