Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Chrzest

Bierzmowanie

Eucharystia

Pokuta

Namaszczenie chorych

Kapłaństwo

Małżeństwo

 
 1. W poniedziałek /28.09./ tradycyjnie włączymy się w Koronkę na Ulicach Miast Świata. Na Rynku o godz. 15.00 zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego, modlitwę organizuje Akcja Katolicka, zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
 2. W czwartek rozpoczyna się październik - Miesiąc Różańcowy. Nabożeństwa różańcowe
  w naszej Farze w niedziele o godz. 18.30 i w dni powszednie o godz. 17.30. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie w kościele oraz do odmawiania różańca przy kapliczkach lub rodzinnie w domach.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem będzie w czwartek od godz. 17.00 oraz w piątek na Mszach św. porannych oraz od godz. 16.00. W pierwszy czwartek modlimy się o powalania kapłańskie i zakonne. Różaniec
  w czwartek o powołania poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego. W piątek wotywy o NSPJ z nabożeństwem pierwszopiątkowym i kazaniem katechizmowym o godz. 8.00 i 18.00. Msza św. dla dzieci i Komunia I-piątkowa o  30.
  W sobotę Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00 z nabożeństwom pierwszosobotnim pół godziny wcześniej będzie odmówiony różaniec przez Rycerstwo Niepokalanej.
 4. W środę w naszej parafii przypada dzień animacji misyjnej wspólnot parafialnych, odwiedzi nas diecezjalny animator misyjny ks. Stanisław Wojdak. Będzie przewodniczył Mszy św. o 18.00, wygłosi misyjne kazanie, zapraszamy przede wszystkim Róże Różańcowe oraz wszystkich, którym sprawa misji jest ważna.
 5. W piątek /2.10./ rozpoczyna się odpust w Porąbce Uszewskiej. Z racji sytuacji epidemicznej zapraszamy w piątek do prywatnego pielgrzymowania, Msza św. za pielgrzymów z naszej parafii, odprawi ks. Krzysztof Misiaszek o 17.00. Szczegóły odpustu na plakatach.
 6. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
 7. Dzisiajśw. Wincentego a Paulo, Poniedziałek św. Wacława, męcz. i bł. Michała Sopoćko, Wtorek – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, Środa - św. Hieronima, kapł. i dokt. Kośc., Czwartek - św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Piątek - św. Aniołów Stróżów,
 8. Spotkania:
 • Poniedziałek – Ministranci o godz. 16.30, Lektorzy i Ceremoniarze o godz. 18.45
 • Wtorek – Spotkanie rodziców dzieci komunijnych z klas III-ch po Mszy św. wieczornej, Bractwo Jakubowe o godz. 19.00.
 • Środa – Schola starsza o 19.00
 • Czwartek – DSM o 16.30 w Domu Katechetycznym, Kandydaci do bierzmowania z klas ósmych wraz z rodzicami o 17.30 na różańcu a po różańcu spotkanie w Auli
 • Piątek– Schola młodsza o 16.30.
 1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9:00.
 2. Po wakacjach wracają teraz na uczelnie nasi studenci życzymy im wszystkim światła Ducha Św. w kolejnym roku zdobywania wiedzy. Wszystkich Studentów naszego Miasta polecamy opiece Maryi Stolicy Mądrości i patronowi naszego Miasta św. Jakubowi. Modlitwą otoczmy także naszych alumnów, studentów teologii: Mikołaja i Bartłomieja. Niech Dobry Pasterz umacnia ich na drodze powołania.
 3. W październiku rozpocznie się Miesiąc Papieski organizowany co roku przez Powiatową
  i Miejską Bibliotekę Publiczną w Brzesku. Program, który będzie realizowany w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym im. Jana Pawła w Brzesku, jest na plakatach i będzie na naszej stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy do udziału w bardzo bogatym programie.
 4. Dziękujemy przewodnikowi ks. Marcinowi Gaździe i wszystkim uczestnikom wczorajszego, XII etapu pielgrzymowania Drogami św. Jakuba. W tym roku planujemy jeszcze trzy etapy by zakończyć tegoroczne pielgrzymowanie w Piekarach Śląskich.
 5. W ostatnim czasie otrzymaliśmy z Brzeskich Zakładów Komunalnych, które zarządzają naszym zabytkowym cmentarzem parafialnym, informację o podwyżce dotychczasowej miesięcznej opłaty jaką parafia płaciła do BZK co miesiąc w kwocie 500 zł, na comiesięczną opłatę w wysokości 2100 zł. wyjaśniając, że 400% podwyżka podyktowana jest wzrostem cen za śmieci. Z tej racji, zapraszam na konsultację Komitet Troski o Cmentarz, oraz liderów Grup Parafialnych: Rady Duszpasterskiej, Akcji Katolickiej, Caritas, Zespołu Synodalnego na poniedziałek na godz. 19.00 na plebanię, aby wspólnie uzgodnić co dalej z zarządzeniem na cmentarzu parafialnym.
 6. Dzisiaj z racji Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy po Mszy św. ofiarą do puszek będzie można wesprzeć przeżywających dramatyczny los kilkunastu tysięcy uchodźców po pożarze obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos.
 7. Ze względu na zmiany jaki nastąpiły wśród duchowieństwa w naszej parafii oraz ze względu na epidemię, bardzo prosimy aby jeszcze raz zgłosić chorych, do których kapłan ma się udać w pierwszy piątek z posługą. Zapisy do czwartku w kancelarii oraz telefonicznie w godzinach urzędowania kancelarii.
 8. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej, którą jest wyłożona w przedsionku kościoła w zakrystii.
 9. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: + Bogdan Michalski z Browarnej. Zmarłego polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

Wednesday the 28th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews