Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Chrzest

Bierzmowanie

Eucharystia

Pokuta

Namaszczenie chorych

Kapłaństwo

Małżeństwo

 
 1. Dzisiaj w Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. Pragniemy podziękować wszystkim parafianom, którzy ofiarą wspierają dzieła charytatywne w naszej parafii składając ofiary na tacę w każdy I piątek miesiąca, do skarbony św. Antonioniego i ofiary indywidualne.
 2. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę przeznaczone na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii oraz za ofiary indywidualne i wpłacane na konto parafii. Niech dobry Bóg za okazane wsparcie i zrozumienie obdarza błogosławieństwem, a św. Jakub Ap. wyprasza potrzebne łaski.
 3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej za zmarłych wypominanych w wypominkach listopadowych, w niedzielę 18.30 a w dni powszednie o 17.30.
 4. Obok skrzynki synodalnej, znajdują się kartki z tematem synodalnym na miesiąc listopad. Zachęcamy drogich parafian, aby poprzez udzielenie odpowiedzi na pytania i napisanie propozycji dotyczących Błogosławieństwa Rodzin, jakim jest wizyta duszpasterska włączyć się prace V Synodu. Zapisane kartki z sugestiami można składać do środy 25 listopada wrzucając je do skrzynki na końcu ławek.
 5. W czwartek 19 XI comiesięczne Spotkanie Modlitewne Grupy św. o. Pio, rozpoczęcie modlitwą różańcową o godz. 17:30, a w sobotę 21 XI po Mszy św. o godz.8:00 zapraszamy na Różaniec do Krwi Chrystusa przed Najświętszym Sakramentem.
 6. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
 • Dzisiaj także obchodzony jest Dzień  Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych
 • Wtorek – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
 • Środa – bł. Karoliny Kózkówny dziewicy i męczennicy; święto patronalne Ruchu Czystych Serc;
 • Piątek – św. Rafała Kalinowskiego, kapłana;
 • Sobota - Ofiarowanie NMP i Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego
 • W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata i zakończenie roku liturgicznego. Jest to także święto patronalne Akcji Katolickiej, Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, a Siostrze Organistce, Chórowi Parafialnemu oraz Scholom: Parafialnej i Jakubowej, Bożego błogosławieństwa i opieki świętej Cecylii z racji jej wspomnienia.

 1. Dziękujemy kapelanowi ks. Marcinowi Gaździe za prowadzenie wczorajszego XIV etapu Rodzinnego Pielgrzymowania Drogami św. Jakuba z Będzina do Sączowa. W grudniu, jeżeli sytuacja epidemiologiczna pozwoli planowany jest ostatni etap tego pielgrzymowania do Piekar Śląskich.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć na stoliku w kościele i w zakrystii.
 3. Przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i usta, dezynfekcji rąk oraz, że Komunia św. na rękę w niedzielę udzielana jest w nawie bocznej przy chrzcielnicy, a w dzień powszedni w pierwszej kolejności, a następnie w tradycyjny sposób.
 4. W przyszłą niedzielę 22 XI Młodzież z Duszpasterstwa rozprowadzać będzie tradycyjnie rozważania: „Ewangelię na każdy dzień”. Ofiara za książkę dużą 20 zł, a za małą 15 zł. Zebrane ofiary będą przeznaczone na działalność Duszpasterstwa Młodych w parafii.
 5. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszyli śp.: + Cecylia Polańska z ul. Ogrodowej, + Danuta Zając z Placu Kupieckiego, + Jan Szymczak z ul. Ogrodowej i + Józef Skurnóg z ul. Kościuszki. Ich nieśmiertelne dusze polecajmy miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie…
Sunday the 29th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews