Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Chrzest

Bierzmowanie

Eucharystia

Pokuta

Namaszczenie chorych

Kapłaństwo

Małżeństwo

 

 

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy dziękowali Bożej Opatrzności za 30 lat posługi w naszej parafii, Parafialnej CARITAS oraz za 20. lat działalności dla ubogich i potrzebujących kuchni Caritas, którą od samego początku prowadzimy razem z Urzędem Miejskim w Brzesku. Natomiast czerwcowe Nabożeństwo Fatimskie, z racji 13 –tego dnia miesiąca, rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00, której będzie przewodniczył neoprezbiter z Poręby Spytkowskiej ks. Jan Kurek, on też poprowadzi procesję różańcową wokół Rynku i na zakończenie udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
 2. Dzisiaj dzień Skupienia dla Narzeczonych w kościele Ducha Św. o 11.30.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ w niedziele o 18.30, a w dni powszednie o 17.30.
 4. W środę nabożeństwo czerwcowe połączone z Nowenną o godz. 17.30, po nabożeństwie Msza św. w intencjach nowennowych.
 5. W liturgii tego tygodnia:
 • Dzisiaj – św. Antoniego z Padwy, kapł. i dokt. Kośc.
 • Poniedziałek – bł. Michała Kozala, bpa i męcz. – Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady
 • Wtorek – 9. rocznica objęcia Diecezji Tarnowskiej przez bpa Andrzeja Jeża
 • Czwartek – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zak.
 • W przyszłą niedzielę Diecezjalne Święto Rodziny.
 1. W czwartek (17.06.) kolejne czerwcowe nabożeństwo Modlitewnej Grupy św. o. Pio. Rozpocznie się odśpiewaniem litanii do Serca Pana Jezusa później różaniec i Msza św. zakończona błogosławieństwem lourdskim.
 2. W sobotę (19.06.) o godz. 10.00 odbędzie się w naszym kościele uroczyste przyjęcie nowych lektorów z dekanatu brzeskiego.
 3. Wyjątkowo Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i cielesne będzie w najbliższy piątek o godz. 18.00.
 4. W sobotę (19.06.) o godz. 10.00 odbędzie się w naszym kościele uroczyste przyjęcie nowych lektorów z dekanatu brzeskiego.
 5. W sobotę (19.06.) zapraszamy do Auli Chrystusa Króla na koncert Bardów zatytułowany: BÓG-HONOR-OJCZYZNA, muzyczna historia Polski do czasów współczesnych. Wystąpią: Leszek Czajkowski, Paweł Piekarczyk i gościnnie pani prof. Barbara Górczewska. Koncert rozpocznie się o 19.00, wstęp wolny. Zapraszamy.
 6. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 14.00, dzieci z klas czwartych będą przeżywały swoją pierwszą rocznicę Komunii św. Spowiedź tych dzieci oraz rodziców będzie w czwartek o 16.30, próba będzie w piątek o godz. 16.30.
 7. W przyszłą niedzielę, z racji trzeciej miesiąca, ofiary na tace będą przeznaczone na cele inwestycyjne w parafii.
 8. Zachęcamy do czytania i nabycia prasy katolickiej oraz do odwiedzenia naszego kiosku sanktuaryjnego, który znajduje się w starej zakrystii od strony plebanii i jest otwarty w niedziele po Mszy św. o 9.00 oraz po Mszy św. o 10.30.
 9. Zapraszamy i zachęcamy do korzystania z naszej parafialnej biblioteki, która otwarta jest w każdy czwartek, w domu katechetycznym, od godz. 16.00 do 18.00. Znajdziemy tam wiele ciekawych, wartościowych i nowo zakupionych książek.
 10. Spotkania w tym tygodniu:
 • Poniedziałek – lektorzy i ceremoniarze o 18.45, ministranci o 16.30
 • Wtorek – aspiranci o 18.30, Towarzystwo Przyjaciół WSD po Mszy św. wieczornej
 • Środa – Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego po Mszy św. wieczornej na plebanii
 • Czwartek – Godzina Święta w Sanktuarium św. Jakuba od 23.00 do 24.00
 • Piątek – aspiranci o 17:00; Duszpasterstwo Młodych o 19.30.
 • Sobota – Po Mszy św. o godz. 8.00 modlitwa Koronką do Najdroższej Krwi P. Jezusa /Czerwony Różaniec/
 1. Zapraszamy na kolejne etapy naszego rodzinnego pielgrzymowania:
 • w najbliższą sobotę 19.06 XVII Etap z Łubia do Sieroniowic (30 km) zapisy i więcej informacji w kancelarii do czwartku (17.06);
 • już teraz zapraszamy do zapisywania się na IV etap rodzinnego pielgrzymowania. Ze względu na fakt, że włączamy się w ogólnopolską Gwieździstą Pielgrzymkę Drogami św. Jakuba nasze pielgrzymowanie odbędzie się wyjątkowo w niedziele 27.06, przejście będzie z Dębna do Brzeska
 1. Świetlica św. Jakuba zaprasza wszystkie dzieci na wakacyjne półkolonie, które odbędą się
  w dwóch turnusach od 28.06 – 2.07 oraz od 12.07 - 07. W programie wiele atrakcji: wyjścia do kina, spacery jakubowe, zabawy integracyjne i inne. Zapisy na świetlicy do 25.06 w godzinach otwarcia. Liczba miejsc ograniczona.
 2. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Julia Zawartka z ul. Piastowskiej + Dariusz Cięciwa z ul. Ogrodowej, + Janina Kwiecień z ul. Ogrodowej oraz + Marek Smoliński z ul. Zakątek, którego pogrzeb będzie we wtorek o 15.30 w kościele parafialnym.

Natomiast w tym tygodniu poza parafią odprawiane są Msze św. za zmarłych: + Władysława Skalskiego, + Ewę Ropek, + Ireneusza Zamętę, + Zofie Ciastoń, + Jerzego Rogozińskiego, + Annę Wincenciak, + Adama Wiechę, + Zbigniewa Biela, oraz ks. kan. Marian odprawia w tym tygodniu Mszę św. za śp. + Marię Pyzik i + Wandę Machowską. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

Monday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews