Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Chrzest

Bierzmowanie

Eucharystia

Pokuta

Namaszczenie chorych

Kapłaństwo

Małżeństwo

 
1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą synodalną, której temat brzmi: Wakacje z Bogiem. Jak zachować więź z Bogiem podczas wakacyjnego odpoczynku? Dlatego rozpoczynający się czas odpoczynku zechciejmy dobrze przeżyć na spotkaniu z Bogiem i drugim człowiekiem. Raz jeszcze zachęcamy i prosimy, aby włączyć się w synodowanie poprzez udzielanie swoich sugestii wrzucając je do skrzynki synodalnej lub wysyłając na e-mail parafii.
2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w czwartek od godz. 17.00 oraz w piątek na Mszach św. porannych i od godz. 17.00. W pierwszy czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, różaniec o powołania i za powołanych o g. 7:30, a o g. 17.30 modlitwy za powołanych prowadzone przez TP WSD w Tarnowie. W piątek Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu P. Jezusa o godz. 8.00 i 18.00 z kazaniem katechizmowym i nabożeństwem pierwszopiątkowym. W WAKACJE NIE MA MSZY ŚW. PIERWSZOPIĄTKOWEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY, A TAKŻE NIE MA MSZY ŚW. W TYGODNIU O GODZ. 6.30 I W SOBOTĘ W KOŚCIELE DUCHA ŚW.
3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:
• Poniedziałek – św. Ireneusza bp. męcz. Na Mszę św. o godz. 8:00 zapraszamy całą LSO podczas, której do grona ministrantów zostaną włączeni nowi chłopcy. Kandydatów na ministrantów prosimy o przyjście na godzinę 7.45. Po Mszy św. chętni członkowie LSO udadzą się rowerami z Brzeska do Bochni w ramach Gwieździstej Pielgrzymki Jakubowej.
• Wtorek – Uroczystość Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 6.00; 7.30; 9.00; i 18.00. Składka z Uroczystości Piotra i Pawła przeznaczona jest jako „Świętopietrze” do dyspozycji Ojca św. Na Mszę św. o g. 18:00 zapraszamy słuchaczy Studium Biblijnego. Po Mszy wykład z biblistą ks. dr. Markiem Jaworem w sali na plebanii.
• Środa – nowenna do MB Nieustającej Pomocy i zakończenie nabożeństw czerwcowych o godz. 17.30
• Czwartek – Godzina Święta od 23.00 do 24.00 w Sanktuarium św. Jakuba;
• Piątek – Święto NMP Tuchowskiej. W Tuchowie Wielki Odpust Tuchowski od 1-9 lipca pod hasłem: „Zgromadzeni z Matką Bożą Tuchowską na Eucharystii”. Rycerstwo Niepokalanej organizuje wyjazd na odpust do Tuchowa 7 lipca. Zapisy od 3 lipca w zakrystii. Zapraszamy do pielgrzymowania. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
• Sobota – św. Tomasza Ap. Jest też pierwsza sobota miesiąca. Różaniec wynagradzający prowadzony przez Rycerstwo Niepokalanej o g. 7:30, a o godz. 8:00 Msza święta, a po niej nabożeństwo z modlitwą ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
4. W poniedziałek 5 lipca przy Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku będzie miała miejsce zbiórka krwi pod hasłem: „102 litry krwi na 102 rocznice powstania Policji”. Szczegóły na plakatach.
5. KANCELARIA PARAFIALNA W TYM TYGODNIU CZYNNA W PONIEDZIAŁEK I ŚRODĘ. NATOMIAST KANCELARIA DLA NARZECZONYCH W OKRESIE WAKACJI CZYNNA JEST
W CZWARTKI I PIĄTKI OD GODZ. 18.40 DO GODZ. 20.30.
6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej u ministrantów, w zakrystii lub ze stolika w części jakubowej kościoła oraz od ulicy Chopina. Szczególnie zachęcamy, aby nabyć najnowszy numer Kościoła nad Uszwicą, w którym znajdziemy artykuł o jubileuszu Parafialnego Oddziału Caritas, Roku Jakubowym, czy o Matce Bożej Brzeskiej. Cena czasopisma 5 zł.
7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp.: + Anna Martyna z ul. Leg. Piłsudskiego pochowana w Jadownikach; + Andrzej Mleczko z ul. Browarnej pochowany w Jadownikach; + Władysław Tucznio z ul. Ogrodowej; + Maria Nowik z Leg. Piłsudskiego, której pogrzeb będzie w poniedziałek w kościele parafialnym o g. 12:00; + Romuald Wincenciak z ul. Browarnej, którego pogrzeb będzie w środę w kościele parafialnym o g. 10.00 oraz + Mirosław Szemer z ul. Ogrodowej, którego pogrzeb będzie w tym tygodniu.
Od 1 lipca poza parafią są odprawiane Msze św. za śp.: + Mieczysław Słowiaka; + Tadeusza Kubalę; + Kazimierza Szczupaka; + Zofię Bober; + Henryka Łacha oraz za + Mateusza Żaka greg. Natomiast ks. kan. Marian w tym tygodniu odprawia Mszę św. za śp. + Wandę Machowską. Polecajmy dusze tych zmarłych Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…
Monday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews