Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

 

Apostolstwo Modlitwy - świeckim animatorem Apostolstwa Modlitwy naszej parafii jest od 1981 roku Maria Duśko. Od tego czasu, przez kilka lat, członkowie Apostolstwa modlitwy spotykali się na wspólnej modlitwie w domach. Aktualnie spotkania mają miejsce w każdy trzeci piątek miesiąca w kaplicy Domu Pomocy Społecznej Sióstr Służebniczek, przy ulicy Starowiejskiej. Spotkania rozpoczynają się o godzinie 16.30 Modlitwą Rózańcową, o godzinie 17.00 odprawiana jest Eucharystia, która staje się podstawą i centrum życia, i na zakończenie Adoracja Naj świętszego Sakramentu. 

W nabożeństwach tych biorą udział członkowie Apostolstwa Modlitwy, członkowie Rodziny Edmunda Bojanowskiego i mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej. Apostolstwo Modlitwy uczestniczy w nabożeństwach pierwszopiątkowych w naszym kościele, a niektóre osoby wyjeżdzają na całonocne czuwanie do Bazyliki Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie przy ulicy Kopernika. Członkowie Apostolstwa Modlitwy, oprócz modlitwy codziennego ofiarowania i modlitw w intencjach wyznaczonych przez Papieża na każdy miesiąc, obejmują swoją szczególną troską modlitewną kapłanów, zakładając dla nich tzw. "Margaretki". 
Margaretka polega na tym, że 7 osób, każda w inny dzień tygodnia, modli się za konkretnego kapłana, przez całe swoje życie, nawet po jego śmierci, odmawiając Koronkę Pokoju, którą Matka Boża poleciła w Mediugorie. 

Dotychczas założono 33 Margaretki dla księży, co wynika z prowadzonego rejestru. Członkowie A.M według obietnicy Pana Jezusa "jeśli we mnie trwać będziecie, proście o cokolwiek byście chcieli a stanie się wam." (J 15,7) - przez Kult Najświętszego Serca odkrywają dla siebie i dla innych nieprzebrane bogactwo Miłosierdzia i Łaski Chrystusa. 

W załączeniu odnowiony tekst modlitwy codziennego ofiarowania.

Opracowła 
Maria DuśkoModlitwa Codziennego Ofiarowania

Panie Jezu Chryste,
Ty poprzez swoje Boskie Serce, bogate w miłosierdzie,
wylałeś na świat cały miłość swego Ojca
jako uświęcający żar Ducha Przenajświętszego.

Racz przyjąć moje modlitwy, prace, radości i cierpienia,
i złącz je dzisiaj ze swą Ofiarą Krzyża,
obecną w tajemnicy Eucharystii -
dla zbawienia świata.

W jedności z całym Kościołem i jego Matką - Maryją,
przez Jej pośrednictwo proszę Cię szczególnie
w intencjach, które Ojciec Święty w tym miesiącu
polecił naszym modlitwom.

Udziel mi, Panie Jezu, Ducha Świętego
do wiernego w dniu dzisiejszym wypełnienia
wszystkich dobrych czynów,
przygotowanych dla mnie przez Ojca.

Przemień mnie
i uczyń apostołem Twego Serca,
bym świadczył w Duchu i Prawdzie,
że Bóg jest Miłością! Amen.


Tuesday the 21st - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews