Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Służebniczek
Najświętrzej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej w Brzesku


Myślą przewodnią naszych przedszkoli jest zachęta naszego Założyciela:

"Dzieci jako najdroższy skarb Pana Jezusa niech z miłością pielęgnują dokładając wszelkich starań, aby w młodziutkie umysły wkorzenić gruntowne poznanie Chrystusa i miłość Boga". /Bł. E Bojanowski /

Bł. Edmund Bojanowski, Założyciel naszego Zgromadzenia był inicjatorem zakładania ochronek dla wiejskich dzieci. Sam pisał rozkłady zajęć , piosenki, wiersze dla dzieci. W zamyśle Bojanowskiego przedszkole -nazywane ochronką, miało ochraniać od złych wpływów moralnych. Przy każdej nadarzającej się okazji wdrażał dzieci do pracy, gdyż uważał że wypływa ona z potrzeby rozwoju i doskonalenia natury dziecięcej. Chciał, aby dzieci nabrały szacunku dla każdej pracy. Bł., Edmund Bojanowski w swojej pracy z dzjećmi sięgnął po metody z jednej strony bardzo proste i dostępne, a z drugiej bardzo trafne, których skuteczność potwierdzają najnowsze osiągnięcia z dziedziny pedagogiki i psychologii.
Dom w którym obecnie znajduje się nasze przedszkole został ofiarowany Siostrom Służebniczkom przez panią Marię Fortuna, mieszkankę Brzeska ,wieloletnią nauczycielkę. Patronką naszego Przedszkola jest Siostra Służebniczka Leonia Maria Nastał, której proces beatyfikacyjny jest w toku.


Dzieci w codziennej nowennie przez przyczynę Sługi Bożej modlą się w polecanych intencjach, trudnych sprawach. Przedszkole rozpoczęło działalność we wrześniu. Uroczyste poświęcenie odbyło się 10 stycznia 2008 roku. We Mszy Świętej odprawianej przez Księdza Proboszcza Józefa Drabika w domowej Kaplicy uczestniczyli dzieci rodzice, zaproszeni goście.


Obecnie do przedszkola uczęszcza 29 dzieci. Specyfiką naszego Przedszkola jest realizacja tygodniowego rozkładu zajęć według Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego w którym każdy dzień ma swój motyw, nastrój, obrzęd, wydźwięk. I tak:

Poniedziałek
Dzień Opatrzności Bożej , wdzięczności za otrzymywane dary.

Wtorek
Dzień Anioła Stróżą - mam przyjaciel który pomaga mi być dobrym.

Środa
Modlimy się za zmarłych, patronem dnia jest Święty Józef

Czwartek
Dzień Najświętszego Sakramentu - dzień radości, życzliwości, dzielenia się , wzajemnej pomocy

Piątek
Dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa - dzień wyciszenia, współczucia, powagi, słuchania innychZapraszamy do naszego przedszkola.Sunday the 26th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews