Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

 1. Dzisiaj obchodzimy XX Dzień Papieski, którego hasłem jest „Totus Tuus”.
  Po Mszach św. można ofiarą do puszek wesprzeć dzieło Nowego Tysiąclecia jako pomoc stypendialną dla uczniów zdolnych z biednych rodzin.
 2. Dzisiaj Dzień Skupiania dla Narzeczonych w kościele Ducha Św. o godz. 11.30.
 3. W poniedziałek rusza kolejna edycja Studium Biblijnego w naszej parafii. Spotkania Słuchaczy z biblistą ks. dr Markiem Jaworem, będą odbywać się w drugi poniedziałek miesiąca. Najbliższe spotkanie, którego tematem będzie Apokalipsa u św. Mateusza, będzie w poniedziałek o 19.00. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedze biblijną.
 4. We wtorek (13.10.) ostanie Nabożeństwo Fatimskie w tym roku. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 na której będzie ostania konferencja o słudze Bożym kard. Stefanie Wyszyńskim, nabożeństwo to zakończymy odczytaniem Jasnogórskich Ślubów Narodu, których autorem był patron tegorocznych nabożeństw fatimskich Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński. Dziękujemy już teraz doktorantowi KUL-u, ks. Jakubowi Kuchcie za poprowadzenie tegorocznych nabożeństw fatimskich. We wtorek Różaniec będzie po Mszy św. Na Mszy św. we wtorek będziemy zbierać ofiary na tacę jako nasze wsparcie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
 5. W sobotę,/ 17.10./ o godz. 12.00, ks. Daniel zaprasza na spotkanie Czcicieli Krwi Chrystusa - Czerwonego Różańca. Spotkanie odbędzie się w kościele przy ołtarzu św. Jakuba a później w Auli Chrystusa Króla. Spotkanie poprowadzi s. Krystyna z Częstochowy, Animatorka Czerwonego Różańca.
 6. Różaniec w tym tygodniu poprowadzą:
 • Poniedziałek – Dzieci z Przedszkola Sióstr Służebniczek
 • Środa – Bractwo Jakubowe
 • Czwartek – Diakonia Życia.
 • Piątek – Duszpasterstwo Młodych
 • Niedziela – Parafialny Zespól Caritas
 1. Spotkania w tym tygodniu:

Poniedziałek – Ministranci o 16.30

Czwartek - Młodzieżowy Wolontariat Misyjny 17.00

 1. W tym miesiącu nabożeństwo do św. o. Pio, wyjątkowo w czwarty czwartek, 22 października.
 2. Dziękujemy ks. Marcinowi Gaździe i Bractwu Jakubowemu za zorganizowanie wczorajszego 13. etapu rodzinnego pielgrzymowania Drogami św. Jakuba przez Zagłębie z Sosnowca do Będzina. Tym. razem do naszych pielgrzymów dołączyły dwie rodziny z Bytomia. Kolejny 14 etap zaplanowany jest na 14 listopada.
 3. W tym tygodniu w liturgii:    
  • Dzisiaj – św. Jana XXIII, pap.
  • Wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego, kapł.
  • Środa – św. Małgorzaty Marii Alacoque
  • Czwartek - św. Teresy od Jezusa. Jest to także Dzień Dziecka Utraconego, czyli dziecka, którego śmierć nastąpiła wskutek poronienia, zaraz po urodzeniu lub w bardzo młodym wieku –
   w tej intencji Członkowie Diakonii Życia poprowadzą w tym dniu Różaniec.
  • Piątek – św. Jadwigi Śląskiej
  • Sobota – św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.
  • W przyszłą niedzielę – św. Łukasza Ewangelisty – Patronalne Święto Służby Zdrowia
  • Przyszła niedziela jest Światowym Dniem Misyjnym. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na misje z tej racji składka inwestycyjna będzie w czwartą niedzielę października.

Wszystkim solenizantom, a szczególnie seniorowi ks. Łukaszowi Polniaszkowi składamy serdecznie życzenia imieninowe. Także nauczycielom naszego Miasta, z racji przypadającego w środę Ich święta, składamy życzenia sił, zdrowia i Bożego błogosławieństwa w tej trudnej
i odpowiedzialnej pracy w przekazywaniu wiedzy młodemu pokoleniu oraz kształtowania ich charakterów.

 1. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Jednym z najstarszych w Kościele nabożeństw za zmarłych są Wypominki. W naszym kościele wypominki roczne są czytane w każdą niedzielę, kwadrans przed Mszą św. o godz. 7.30, 9.00, 12.00 i 19.00. Natomiast wypominki listopadowe czytane są przez listopad w różańcu za zmarłych. Wypominki według dotychczasowego zwyczaju można składać w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii. Przygotowane kartki można pobrać z ławek w kościele z zakrystii i kancelarii. Przypominamy, żeby zmarłych pisać w mianowniku liczby pojedynczej oraz zaznaczyć godzinę, o której wypominki mają być czytane. W naszym kościele, przez cały rok, w ostatnią sobotę miesiąca, jest odprawiana Msza św. za wszystkich wypominanych w naszej parafii.
 2. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii oraz jest wyłożona w przedsionku kościoła.
 3. W ostatnim czasie była bardzo potrzebna krew dla pewnej osoby z naszej parafii. Na apel o oddawanie krwi odpowiedzieli przede wszystkim ludzie młodzi ze Szkoły Technicznej i Branżowej na „Zielonce”. Ilość oddanej krwi przeszła wszelkie oczekiwania, dlatego w tym miejscu chcemy bardzo serdecznie podziękować za ten piękny gest solidarności i ofiarności – to jest właśnie praktyczna  realizacja Ewangelii na co dzień.
 4. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Bogusław Czernecki z Ogrodowej, pochowany w Jadownikach, + Janina Hamielec z ul. Mickiewicza oraz + ks. prał. Adam Nowak, który był pierwszym wikariuszem w naszej parafii w latach 1955 do 1956, pochowany na starym cmentarzu w Tarnowie. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.
Wednesday the 28th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews