Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

2 Niedziela Zwykła – 14. stycznia 2018 r. 

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W czwartek rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 2. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy po godz. 17.30 po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 3. Spotkanie modlitewne Grupy św. O. Pio w najbliższy czwartek/18.01./, początek o 17.30, zapraszamy na to nabożeństwo wszystkich czcicieli św. O. Pio.
 4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
 • Środa – św. Antoniego, opata,
 • Piątek - św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa
 1. W przyszłą niedzielę kończymy wizytę duszpasterską. Wszystkim, którzy nas przyjęli składamy serdeczny Bóg zapłać. Do tych podziękowań dołącza się także nasza Liturgiczna Służba Ołtarza. Jeśli ktoś, kto nie mógł przyjąć kolędy w czasie wyznaczonym, chciałby prosić o błogosławieństwo domu, może zgłosić chęć przyjęcia kolędy w tym tygodniu w kancelarii.
  W intencji wszystkich, których odwiedziliśmy w czasie tegorocznej kolędy odprawimy Mszę św. koncelebrowaną w czwartek, 25 stycznia o godz. 18.00.
 2. W przyszła niedzielę ofiary na tace będą przeznaczone na cele inwestycyjne w parafii.
 3. W niedzielę 21 stycznia zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza wraz z rodzicami na spotkanie kolędowe do Auli Chrystusa Króla. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 16.00. Podczas tego spotkanie będzie omówiony wyjazd na narty.
 4. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę biblijną do Ziemi Święte od 19 do 26 maja 2018. Są jeszcze miejsca. Zgłoszenia u ks. dr Marka Jawora. Najlepiej telefonicznie pod nr 661419418. Serdecznie zachęcamy.
 5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej u ministrantów i w zakrystii.
 6. DSM z Porąbki Uszewskiej z opiekunem s. Janiną zapraszają na Jasełka dzisiaj o godz. 17.00 do Auli Chrystusa Króla.
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Andrzej Wojciechowski z ul. Berka Joselewicza i +Bronisław Bober z ul. Asnyka, którego pogrzeb będzie w poniedziałek o 14.00 w kościele parafialnym. Dobry Jezu…

 

Święto Chrztu Pańskiego – 7 stycznia 2018r. 

 1. Dzisiaj w liturgii kończy się Okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczyna Okres zwykły w ciągu roku. W naszej polskiej tradycji, śpiew kolęd będzie nam towarzyszył aż do 2 lutego. Przez pokropienie wodą święconą na początku liturgii wspomnieliśmy przyjęty przez nas chrzest, dziękując Bogu, że przez ten sakrament staliśmy się przybranymi Jego dziećmi i członkami Kościoła Katolickiego.
 2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00.
 3. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 4. W sobotę, z racji 13-tego dnia miesiąca, różaniec fatimski poprowadzi Róża bł. Karoliny Kózka, początek o godz. 17.15.
 5. W następną niedzielę Dzień Skupienia dla Narzeczonych o 11.30 w Auli Chrystusa Króla.
 6. Od 16 do 23 maja br. nasz wikariusz ks. dr Marek Jawor organizuje pielgrzymkę biblijną do Ziemi Świętej. Jej koszt to 700 $ i 900 zł. Zapisy w najbliższych dniach u ks. Marka. Przy zapisie składamy 300 $ na zakup biletów samolotowych. W cenę wliczone wszystkie wstępy. (Nr tel. do ks. Marka 661 419 418).
 7. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedz. Dla młodzieży Mały GN, Droga i Wzrastanie dla dzieci najnowszy Promyczek Dobra.
 8. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł + Kazimierz Zięba. Zmarłego polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

Niedziela  Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – 31 XII 2017 r. 

 1. Dzisiejsza niedziela jest także w naszej diecezji Niedzielą Jubileuszy Małżeńskich. W intencjach jubilatów będziemy się modlić na Mszy św. o godz. 9.00. Dzisiaj po każdej Mszy św. nabożeństwo dziękczynno - przebłagalne na zakończenie roku kalendarzowego.
 2. Dzisiaj także wyjeżdża z naszej parafii grupa pielgrzymów na Sylwestrową Mszę św. Ludzi Gór na Jaworzynę Krynicką. Msza św. odprawiona będzie na Jaworzynie po raz 30. Są jeszcze wolne miejsca można się jeszcze zapisać.
 3. Jutro /1.01.2018/ UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – NOWY ROK. Jest to także Światowy dzień Modlitw o Pokój. Msze św. jak w niedzielę. Jest to święto z obowiązkiem uczestnictwa we Mszy św.
 4. W sobotę /06.01./ UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI. Msze św. tak jak w niedzielę. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie kredy i kadzidła. Specjalne pakieciki z kadzidłem i kredą będzie można nabyć składając przy tej okazji ofiarę na misje. Składka z Trzech Króli przeznaczona jest na Diecezjalne Dzieło Misyjne.
 5. W tym dniu po raz czwarty, odbędzie się w naszym Mieście Orszak Trzech Króli. Rozpoczęcie uroczystego przemarszu będzie o godz. 13.00 na Placu Kazimierza, później ulicami Uczestników Ruch Oporu, Żwirki i Wigury, Głowackiego, Rynek na którym będzie program artystyczny „Spotkanie przy żłóbku”.
 6. Uroczystość Trzech Króli jest także Misyjnym Dniem Dzieci, a więc patronalnym świętem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Dziękujemy Ks. Maciejowi Śmigaczowi za prowadzenie tego dzieła misyjnego w naszej parafii, a dzieciom należącym do PDMD za ich zaangażowanie, a przede wszystkim za kolędników misyjnych. W święto Trzech Króli od godz. 14.00 będzie dalszy ciąg kolędy misyjnej ulicami: Kościuszki domy oraz blok 53, 64ab; Ogrodowa 3, 4, 5, 6, 10, 12, 13, 14, 15, 16, 42, 44; Wojska Polskiego 1, 3, 5, 7; Bohaterów Westerplatte 5, 7; Browarna 17.
 7. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

Wtorek – świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bpów i doktorów K-ła.

Środa – Najświętszego Imienia Jezus

Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. Modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne po Mszy św. o godz. 8..0 oraz o godz. 17.30, prowadzi TP WSD. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w czwartek od godz. 17.30.

Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Msze św. wotywne o NSPJ o godz. 8.00 i 18.00 
z nabożeństwem pierwszopiątkowym i kazaniem katechizmowy. Spowiedź na Mszach św. porannych oraz od godz. 16.00. Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci z nabożeństwem misyjnym o godz. 16.30.

Przyszła niedziela – Chrztu Pańskiego kończy okresu Narodzenia Pańskiego. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom, świętującym dzisiaj we wspólnocie parafialnej swoje jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia.

 1. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, jest do nabycia najnowszy Gość Niedz., Niedziela, Źródło, Arka, dla młodzieży Wzrastanie i Droga. Jest jeszcze Kościół nad Uszwicą.
 2. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować, na ręce s. Marii zakrystianki, tym rodzinom, które ufundowały choinki do kościoła, oraz tym którzy pomagali w sprzątaniu i wystroju kościoła na czas Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy, na ręce s. Marii Organistki, Scholi Młodzieżowej za program czuwania przed Pasterką, chórowi z orkiestrą za oprawę świąteczną, Ceremoniarzom i całej LSO, na ręce dekanalnego duszpasterza LSO księdza Jacka, za piękno liturgii świątecznej. Dziękujemy także za nadesłane życzenia świąteczne i noworoczne na adres parafii oraz za podzielenia się z nami dobrami na stół świąteczny. Kapłanom za trud posługi w konfesjonałach w czasie spowiedzi przedświątecznej w parafii i dekanacie.
 3. Ziarenka Nadziei zapraszają na wieczór kolęd i pastorałek w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym 6 stycznia o godz. 16.00 i 17.30 oraz 7 stycznia o 16.00. Szczegóły na plakatach.
Friday the 19th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews