Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 23 kwietnia 2017 

 1. Przeżywamy Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Jan Paweł II mówił: „Dzisiaj świat najbardziej potrzebuje Bożego Miłosierdzia”. Dlatego o godz. 15.00 przed obrazem „Jezu ufam Tobie”, wspólnie odmówimy Koronkę. Dzisiaj jest godzina szczególnej łaski dla wszystkich odmawiających tę modlitwę.
 2. Niedziela Miłosierdzia jest także świętem Caritas i rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Niech to będzie okazja do konkretnych uczynków. Dziś można, po Mszy św., ofiarą do puszek wesprzeć osoby dotknięte wojną w Syrii, szczególnie w Aleppo.
 3. Dzisiaj odpust w parafii Miłosierdzia Bożego, suma o 11.30.
 4. Diakon Marcin Kawa kończy swoją praktykę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy za pracę, obiecujemy modlitwę w czasie przygotowania do święceń i już dziś zapraszamy na prymicyjną Mszę świętą, którą odprawi w Uroczystość Bożego Ciała.
 5. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:
 • Poniedziałek - Św. Wojciecha bpa i męczennika głównego Patrona Polski i Akcji Katolickiej naszej diecezji, dlatego jutro odbędą się obchody tej uroczystości połączone z procesją z relikwiami św. Wojciecha. Rozpoczną się one w parafii Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00 Mszą św., a po jej zakończeniu  rozpocznie się procesja do kościoła św. Jakuba z 4 stacjami.
 • Wtorek – św. Marka Ewangelisty
 • Sobota – święto św. Katarzyny ze Sieny dziewicy i doktora kościoła patronki Europy

Wszystkim solenizantom tego tygodnia, a szczególnie ks. dr Markowi Jaworowi, składamy serdeczne życzenia imieninowe.

 1. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30, po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 2. Spotkania
 • Poniedziałek Dzieci kl. 2 przygotowujących się do I Komunii godz. 16.15; Uczniowie kl. 1 i 2 gimnazjum godz. 17.30
 • Wtorek Ministranci o godz. 17.00; Towarzystwo Przyjaciół WSD godz. Po Mszy św. wieczornej
 • Środa Studium Biblijne godz. 19.00
 • Czwartek Rodzina bł. Edmunda godz. 16.00 u Sióstr; DSM godz. 16.30 u sióstr na Pl. Kazimierza;

Chór godz. 19.00.

 • Piątek - Msza święta o uzdrowienie duchowe i cielesne o godz. 18.00
 1. Różańców na setną rocznicę Objawień poprowadzą:
 • Dzisiaj Akcja Katolicka i Róża św. Agaty godz. 18.00
 • Poniedziałek – Róża Joachima i Anny godz. 17.15
 • Wtorek Róża św. Moniki godz. 17.15
 1. Przyszła niedziela obchodzona jest w Kościele w Polsce jako Niedziela Biblijna i rozpoczyna się IX Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W naszej Parafii będziemy gościć ojców Bernardynów z Żytomierza na Ukrainie, którzy wygłoszą słowo Boże i będą zbierać ofiary do puszek na budujący się kościół i kształcenie kleryków.
 2. Przypominamy, że do końca kwietnia jest możliwość deklarowania 1% podatku na organizacje pozarządowe. Zachęcamy i prosimy o przekazanie 1% na nasz parafialny Klub Sportowy „Jakub” lub Caritas Diecezjalną. Jeśli, ktoś szukałby pomocy w rozliczeniu, prosimy udać się do biura Wzrastania w każdy wtorek.
 3. Po Mszy św. u ministrantów i w zakrystii do nabycia prasa katolicka.
 4. Z naszej wspólnoty parafialnej w ostatnim tygodniu odeszły do wieczności: + Jerzy Janikowski z ul. Kościuszki, + Helena Myślińska z ul. Głowackiego, + Grażyna Stós z ul. Targowej i + Józef Machowski z ul. Powstańców Warszawy, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 15.00 w kościele Bożego Miłosierdzia Bożego. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu.

 

Poniedziałek Wielkanocny 2017 r. 

 1. Msze św. dzisiaj tak jak w niedzielę.
 2. Trwa Oktawa Wielkanocy do przyszłej niedzieli, każdy dzień obchodzony jest liturgii jak Uroczystość. Z tej racji w najbliższy piątek w Oktawie nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego, modlitwy nowennowe odmówimy dzisiaj po Mszy św. o 7.30, w pozostałe dni po Mszy św. o 8.00 oraz o 18.00.
 4. W imieniu Uczelni Katolickich składamy serdeczny Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę.
 5. W przyszłą niedzielę ofiary na tace będą przeznaczone na cele inwestycyjne w parafii.
 6. W środę o 18.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 7. W czwartek na Mszy św. wieczornej comiesięczne spotkanie modlitewne Grupy św. O. Pio.
 8. W sobotę obchodzone jest Diecezjalne Święto CARITAS, główne uroczystości w Zabawie.
 9. Najbliższa niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, odpust w parafii Miłosierdzia Bożego.
 10. Jeszcze raz, wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy radosnego świętowania Paschy naszego Pana Jezusa Chrystusa!

 

WIELKANOC 2017

 1. Od Wigilii Paschalnej cały Kościół raduje się ze Zmartwychwstania Pańskiego. Liturgiczny czas wielkanocny będzie trwał aż do Zesłania Ducha Św.
 2. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego, dzisiaj trzeci dzień nowenny po Mszy św. o 7.30, podobnie i jutro. W następne dni nowenna po Mszy św. o 8.00 i o godz. 18.00.
 3. Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Msze św. tak jak w niedzielę. Tradycyjnie tego dnia w naszych kościołach wspieramy modlitwą i składamy ofiary na Uczelnie Katolickie.
 4. W poczuciu wdzięczności chcemy skierować słowa podziękowania do wszystkich tych, którzy przyczynili się, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała godną oprawę. Dziękujemy: Siostrze organistce, Chórowi, zespołowi Eleos i młodzieży z duszpasterstwa prowadzącej adorację Wielkopiątkowa, Panom śpiewającym Pasję, plastykom i Siostrze Zakrystiance za wykonanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, Bractwu Jakubowemu, niosącym feretrony, baldachim, szczególne wyrazy podziękowania i uznania należą się Służbie Liturgicznej Ołtarza, dziękujemy orkiestrze dętej, sprzątającym kościół, Serdeczne podziękowania należą się Brzeskim Parafialnym Oddziałom Akcji Katolickiej za zorganizowanie pierwszej Brzeskiej Drogi Krzyżowej trzech parafii, dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej za straż przy Grobie Pańskim i zabezpieczenie trasy Drogi Krzyżowej oraz   Bóg zapłać wszystkim którzy złożyli ofiary na kwiaty i wykonanie Grobu Pańskiego oraz całoroczny wystrój kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się, by Chrystus Zmartwychwstały był godnie uwielbiony w naszej Brzeskiej Farze. Bóg zapłać za przesłane na adres parafii życzenia Świąteczne i podzielenie się z nami dobrami na  świąteczny stół.
 5. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o 17.30, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 6. W czwartek /20.04./ na Mszy św. wieczornej, kolejne comiesięczne spotkanie modlitewne Grupy św. O. Pio.
 7. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W sobotę Diecezjalne Święto Caritas w sanktuarium bł. Karoliny Kózka w Zabawie. Także w sobotę przedstawiciele LSO należący do KS „Jakub” z racji 10-lecia Klubu będą się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia za całą Parafię w Radio Maryja o godz. 15.00. Przyszła niedziela, II Wielkanocy, obchodzona jest jako Święto Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Odpust w parafii Miłosierdzia Bożego.
 9. W tym tygodniu w ramach 100. Różańców Fatimskich , różaniec poprowadzą:

Dzisiaj – Rycerstwo Niepokalanej, także z racji przygotowania do rocznicy powstania Rycerstwa

Jutro – Róża bł. Karoliny Kózka /18.45/

Wtorek – Róża św. Moniki /17.15./

Czwartek – Różą bł. Marii Teresy Ledóchowskiej /17.15/

Piątek – Róża św. Józefa /17.15./

 1. Po Mszy św. u ministrantów i w zakrystii do nabycia świąteczna prasa katolicka. Świąteczny Gość Niedz., Niedziela, Źródło, Mały Gość N., Wzrastanie, miesięcznik Wiara, Patriotyzm i Sztuka, dla dzieci Promyczek, oraz najnowszy Kościół nad Uszwicą.
 2. Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy dzisiaj wspólnie z nami obchodzą Święta Wielkanocne, życzymy, aby Pan Jezus Zmartwychwstały odnowił i umocnił Waszą wiarę, niech wniesie w Wasze życie pokój i radość. Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!
 3. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: + Edward Nowacki z Pl. Kupieckiego. Polecamy go Bożemu Miłosierdziu.

 

Niedziela Palmowa – 9. kwietnia 2017 r. 

 1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Dzisiaj także obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o 10.30 poświęcenie palm. Przypominamy, że procesja z palmami rozpocznie się na Rynku o 10.15. Po Mszy św. konkurs na największą i najpiękniejszą palmę.
 3. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę, które jako nasza jałmużna postna przeznaczone są Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 4. Dzisiaj Dzień Skupienia dla Narzeczonych o 11.30, jeszcze w tym miesiącu wyjątkowo w Auli Chrystusa Króla.
 5. Spowiedź świąteczna w naszej parafii będzie w Wielki Wtorek i Wielką Środę od godz. 8.30 – 12.00 i od 15.00 – 19.00. Długa przerwa w spowiedzi jest od 12.00 do 15.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na inne dni, ponieważ przez te dwa dni spowiadają u nas księża z całego dekanatu. Jutro spowiedź od 10.00 w parafii Miłosierdzia Bożego.
 6. Do chorych z posługą sakramentalną na Święta udamy się w Wielki Wtorek od godz. 14.00. Chorych można zapisywać w zakrystii.
 7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30 a po niej Msza Św. w intencjach nowennowych.
 8. W Wielką Środę ulicami naszego Miasta przejdzie DROGA KRZYŻOWA TRZECH PARAFII BRZESKICH. Początek
  o godz. 19.00 przy kościele św. Jakuba zakończenie przy kościele M. B. Częstochowskiej na Słotwinie. Organizatorem są parafialne oddziały Akcji Katolickiej z parafii, św. Jakuba, Miłosierdzia Bożego i M.B. Częstochowskiej. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym nabożeństwie. Szczegóły są na plakatach. Nie będzie Drogi Krzyżowej ulicami w Wielki Piątek.
 9. W WIELKI CZWARTEKPamiątka Ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. W Wielki Czwartek Nabożeństwo zakończy się przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i prywatną adoracją do północy.
 10. WIELKI PIĄTEKPamiątka Męki i Śmierci Zbawiciela.
  • Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 9.00, natomiast o godz. 15.00 rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego, po której będzie Droga Krzyżowa dla dzieci. Na tę Drogę Krzyżową dzieci niech przyniosą skarbonki wielkopostne ze swoją, dziecięcą jałmużną postną.
  • Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża i Komunią św. rozpocznie się o godz. 19.00.
  • Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza młodzież na Wielkopiątkowe Czuwanie o 22.30, które poprowadzi zespół ELEOS oraz młodzież z duszpasterstwa. W tym czasie całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim wg wyznaczonego porządku oraz dyżur w konfesjonale. Porządek adoracji w gablotach i na drzwiach kościoła i na stronie internetowej.
  • Pamiętajmy o przyozdobieniu w tym dniu krzyży przydrożnych kwiatami i zapalonymi zniczami. Tradycyjnie w Wielki Piątek ofiary składane przy krzyżu są wyrazem naszej solidarności i odpowiedzialności za wszystkie miejsca święte w Ojczyźnie Zbawiciela. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia do śmierci) oraz post ścisły, do którego zobowiązane są osoby pełnoletnie aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Kościół zachęca, aby w miarę możliwości zachować post i w Wielką Sobotę aż do zakończenia Wigilii Paschalnej.
 11. W Wielką Sobotę czuwanie przy Grobie Pańskim wg wyznaczonego porządku. Święcenie pokarmów co pół godziny od godz. 9.00 – 14.00. Święcenie pokarmów u Sióstr w Ochronce o godz. 12.00.
 12. Wg dawnego zwyczaju w Wielką Sobotę po poświęceniu pokarmów będzie można obdarować „święconką” strażaków, którzy pełnią straż przy Grobie Pańskim.
 13. WIGILIA PASCHALNA rozpocznie się o godz. 21.00 i zakończymy ją Procesją Rezurekcyjną, wokół Rynku. Na Wigilię Paschalną prosimy przynieść ze sobą świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Udział w Wigilii Paschalnej jest już udziałem we Mszy św. Wielkanocnej.
 14. Wszystkich gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w liturgii tych trzech najważniejszych i najświętszych dni w ciągu roku.
 15. W Niedzielę Wielkanocną nie będzie Mszy Św. o godz. 6.00. Pierwsza Msza Św. rano o godz. 7.30. Składka inwestycyjna w tym miesiącu będzie w Niedzielę Miłosierdzia.
 16. Parafialny Oddział Caritas informuje, że wydawanie paczek świątecznych dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, będzie w poniedziałek i wtorek od godz. 13.00 do 16.00. Osoby, które chcą przekazać 1% z obowiązującego podatku za rok 2016 na parafialny Klub Sportowy Jakub czy na Caritas mogą liczyć na bezpłatne rozliczenie w każdy wtorek od godz. 13.00 do 14.00 w biurze Caritas w Domu Katechetycznym.
 17. Kancelaria Parafialna ze względu na Spowiedź przedświąteczną i Triduum Paschalne będzie nieczynna w Wielkim Tygodniu. Do chorego lub w sprawie pogrzebu można kontaktować się o każdej porze.
 18. Jutro /10.04./ na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się za wszystkich poległych w czasie katastrofy smoleńskiej w 7 r. tej bolesnej tragedii, a w czwartek /13.04./ obchodzony jest Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
 19. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć u ministrantów i w zakrystii.

 

5 Niedziela Wielkiego Postu – 2. kwietnia 2017 r. 

 1. Od piątej niedzieli Wielkiego Postu, liturgia będzie naszą uwagę skupiać na rozważaniu Męki Pańskiej. Jeszcze raz kierujemy wezwanie do wzięcia udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach, zwłaszcza tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych nabożeństwach. Dzisiaj przypada także 12 r. śmierci św. Jana Pawła II.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana Tajemnic Różańcowych.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek wotywa o Najświętszym Sercu P. Jezusa o godz. 8.00 i 18.00 z kazaniem katechizmowym i nabożeństwem pierwszopiątkowym. Dla dzieci Droga Krzyżowa w piątek o 16.30 z komunią św. pierwszopiątkową, dla młodziezy o 19.00. Spowiedź przed I piątkiem w czwartek od godz. 17.00 oraz w piątek na Mszach św. porannych oraz od godz. 16.00.
 4. W środę o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. Po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 5. Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa obchodzona także jako Światowy Dzień Młodzieży. Poświęcenie palm będzie na Mszy św. o godz. 10.30. Rozpoczęcie na Rynku o godz. 10.15, gdzie będzie poświęcenie i w procesji wyruszymy do kościoła.
  Po  uroczystościach odbędzie się konkurs palm z nagrodami.
 6. Wyjazd młodzieży z dekanatu na diecezjalne obchody Niedzieli Palmowej do Tarnowa o godz. 9.00 spod kościoła.
 7. KS JAKUB, działający przy parafii bardzo dziękuje Wszystkim którzy w ubiegłych latach przekazywali1%, jednocześnie prosi do końca kwietnia o przekazanie i w tym roku tego 1%.  Przez pewien czas z przyczyn niezależnych nie widnieli w wykazie organizacji pożytku publicznego, ale jest już wszystko wyjaśnione i są na nowo. Wszystkich, którzy mieli trudności z KRS-em KS i musieli robić korektę  serdecznie przepraszają. Szczegóły na stronie Parafii.
 8. Droga Krzyżowa ulicami Miasta Brzeska odbędzie się w Wielką Środę, 12 kwietnia. Rozpoczęcie o godz. 19.00 w kościele św. Jakuba a zakończenie w kościele na Słotwinie. Pierwszy raz przejdzie przez każdą Parafię. Organizator Akcja Katolicka. Już teraz wszystkich Mieszkańców Brzeska serdecznie zapraszamy.
 9. Spotkania:
 • Poniedziałek – Akcja Katolicka godz. 19.00
 • Wtorek – Rodzina Kolpinga zaprasza na tradycyjne nabożeństwo wielkopostne – Godzinę Modlitewnej łączności z Polonią i naszymi rodakami, którzy wyjechali w ramach emigracji zarobkowej. Godz. 17.15. Podczas tego nabożeństwa będzie można złożyć dobre lekarstwa, które Kolping wyśle do parafii na Ukrainie.
 • Czwartek - Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci o 16.00.
 1. Różańców na setną rocznice objawień:
 • Wtorek Kolping godz. 17.15
 1. Składka z przyszłej niedzieli, jako jałmużna postna za korzystanie z wszelkiego rodzaju dyspens w ciągu całego roku, przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.
 2. Dziękujemy tym wszystkim, którzy w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w liczbie 61 osób, podjęli dziewięciomiesięczna modlitwę duchowej adopcji dziecka poczętego.
 3. Gratulujemy naszym Ministrantom, zdobycia tytułu Wicemistrza w wczorajszych Diecezjalnych Rozgrywkach w PNH, które odbyły się w Dębicy, w ten sposób promowali nasze Miasto i Parafię. Dziękujemy trenerowi p. Janowi Chrabąszczowi za solidną i charytatywną pracę z Ministrantami i Lektorami.
 4. Dyrekcji i Grono Pedagogiczne PSP nr 2 zaprasza na dzień otwarty w środę od godz. 16.00-18.00.
 5. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej u ministrantów i w zakrystii.
 6. Dzisiaj, o godz. 13.05, Telewizja Polska, TVP1, wyświetli wyjątkowy film p.t. „Wyzwolenie kontynentu: Jan Paweł II i upadek komunizmu” – zachęcamy do obejrzenia tego filmu w rocznicę śmierci Jana Pawła II.
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Andrzej Korczyński z ul. Mickiewicza, i + Anita Wolnik. Zmarłych polecamy  miłosierdziu Bożemu.

 

4 Niedziela Wielkiego Postu – 26. marca 2017 r. 

 1. Już czwarta niedziela Wielkiego Postu. Jest to niedziela inna niż pozostałe, zwana w tradycji kościelnej niedzielą „Laetare”, czyli radości. Radość ta została zaznaczona różowym kolorem szat liturgicznych. Kościół wzywa do radości w połowie Wielkiego Postu, aby ci, którzy poważnie potraktowali jego wezwanie, nie zniechęcali się w trudnym dziele przemiany serc.
 2. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach pasyjnych, które w naszej parafii są: w niedziele Gorzkie Żale o godz. 15.00 i w piątek Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 8.30 i o 17.30, dla dzieci o 16.30, zaś w szpitalu o 15.00. Od soboty wracają Msze św. w Kościele Ducha Św. w soboty o 7.30 i w niedzielę o godz. 10.00.
 3. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali przeznaczone są wykonanie Grobu i Ciemnicy oraz na całoroczny wystrój kościoła.
 4. Po Mszach św., jak już było zapowiadane, przedstawiciele Caritas rozprowadzają baranki i paschaliki wielkanocne. Świeca paschalna, podobnie jak świeca wigilijna, niech będzie zapalona na naszych świątecznych stołach podczas paschalnego śniadania. Ofiara przeznaczona jest na pomoc dla najuboższych.
 5. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 6. W piątek Msza św. o uzdrowienia duchowe i cielesne godz. 18.00.
 7. W sobotę /1.04./ pierwsza sobotę miesiąca kwietnia. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00 z nabożeństwem pierwszosobotnim. Pół godziny przed Mszą św. różaniec poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej.
 8. W tym tygodniu 100. Różańców na 100. lecie objawień w Fatimie poprowadzą:
 • Poniedziałek – Róża NMP Matki Kościoła godz. 17.15
 • Wtorek-Róża św. Bernadetty i Chrystusa Króla godz. 16.30
 • Środa – Róża św. Anny godz. 16.45
 • Czwartek – Róża św. Małgorzaty Marii Alacogue godz. 17.15
 1. Spotkania w tym tygodniu:
 • Wtorek – Ministranci godz. 17.00
 • Środa – Studium Biblijne godz. 19.00
 • Piątek – Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. godz. 16.30
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, można u ministrantów i w zakrystii nabyć: Gość. N., Niedziela, Źródło, Wzrastanie, Mały G.N., List, Wiara Patriotyzm i Sztuka, Promyczek dla dzieci.
 2. W sobotę /1.04./, w Regionalnym Centrum Kulturalno - Bibliotecznym odbędzie się III Brzeski Kiermasz Książki Przeczytanej w godzinach od 9.30 do 14.00. Będzie można wymienić, kupić i sprzedać swoje używane książki. W programie dla najmłodszych występ teatrzyku lalek „Bajka”.
 3. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Józef Rzenno z ul. Kusocińskiego i + Władysław Budzioch z ul. Kościuszki. Zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

III Niedziela Wielkiego Postu – 19 III 2017 r. 

 1. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich do udziału w Gorzkich Żalach w każdą niedzielę o godz. 15.00 oraz w Drodze Krzyżowej, która w naszej parafii jest w piątek: dla dorosłych o 8.30 i 17.30, dla dzieci o 16.30, w szpitalu o 15.00 dla młodzieży o godz. 19.00.
 2. Jutro liturgiczna Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Św. Józef jest patronem Kościoła, ludzi pracy, rzemieślników, ojców oraz dobrej śmierci – zachęcamy do udziału we Mszy św. w tym dniu.
 3. W sobotę /25.03./ Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu na Mszy św. o godz. 8.00 oraz
  o 18.00 będzie nabożeństwo w intencji dzieci nienarodzonych i uroczyste złożenie deklaracji modlitwy dziewięciomiesięcznej w intencji dziecka poczętego. Deklaracje można pobrać z ostatniej ławki w kościele lub z zakrystii.
 4. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, a szczególnie księdzu Proboszczowi, księdzu Kapelanowi oraz Siostrze organistce składamy serdeczne życzenia imieninowe.
 5. W piątek przypada Dzień Misjonarzy Męczenników. Nasza diecezja ma czworo takich męczenników: bł. o. Zbigniew Strzałkowski, ks. Jan Czuba, kl. Robert Gucwa
  i s. Czesława Lorek.
 6. Parafialny Oddział CARITAS rozprowadza baranki wielkanocnych oraz paschaliki w ramach dzieła pomocy najuboższym. Ofiara za baranka lub paschaliki 5 zł, oczywiście nie stawiany granic hojności. Można je nabywać na stoisku pod chórem.
 7. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę, które przeznaczone są na cele inwestycyjne w parafii.
 8. Składamy serdeczne podziękowanie księdzu Stanisławowi Stachoniowi, katechecie gimnazjalnemu, za przygotowanie młodzieży klas trzecich do sakramentu bierzmowania, dziękujemy rodzicom za dar ołtarza w postaci kapy na uroczystości fatimskie a młodzieży gimnazjalnej za pomoc w przygotowaniu kościoła. Za chwilę dokonamy poświęcenia kapy, oraz ufundowanego przez pewną osobę ornatu wielkanocnego.
 9. Spotkania:
 • Poniedziałek – Chór godz. 19.00
 • Czwartek – DSM godz. 16.30
 • Piątek – Schola godz. 16.00
 1. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedz. i Niedziela Źródło, dla młodzieży Wzrastanie, Droga i Mały Gość Niedz., Wiara Patriotyzm i Sztuka, dla dzieci Promyczka Dobra.
 2. Różaniec w tym tygodniu poprowadzą:
 • Niedziela – Akcja katolicka godz. 18.15
 • Poniedziałek – Róża św. Monik godz. 17.15
 • Wtorek – Róża św. Zofii z trzema córkami godz. 17.15
 • Środa – Róża św. Kingi godz. 16.45
 • Czwartek – Róża św. Joanny Bernadetty Molli godz. 17.15
 1. Wyjazd Rycerstwa Niepokalanej na Wielkopostny Dzień Skupienia do sanktuarium M.B. Fatimskiej w Tarnowie, będzie w sobotę, 25. marca o godz. 8.00 spod Domu Katechetycznego.
 2. W związku z planowaną reaktywacją Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w dniach 22
  i 24 marca o godz. 17.00 odbędą się Dni Otwarte dla dzieci i rodziców. Będzie możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej szkoły.   Nadal trwa nabór do oddziałów 0 dzieci 6 letnich na rok szkolny 2017/2018 oraz do klasy 1 Sz. Podstawowej. Wnioski do pobranie na stronie internetowej szkoły lub
  w sekretariacie. Także Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 zaprasza  gimnazjalistów na Dzień Otwarty 21 marca w godzinach od 8.00 do 14.00 aby zapoznać się z kierunkami kształcenia w Liceum i Technikum.
 3. Zespół Pieśni i Tańca „Porębianie”, serdecznie zaprasza wszystkich na występ w przyszłą niedzielę /26.03./ o godz. 16.00 i 18.30 w Regionalnym Centrum Kult. Bibl.. Bilety
  w cenie 10 zł.
 4. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł + Stanisław Klecki z ul. Starowiejskiej. Polecamy zmarłego Bożemu miłosierdziu

 

 II Niedziela Wielkiego Postu – 12. marca 2017 r.  

 1. Dzisiaj Kościół obchodzi Dzień Solidarności z misjonarzami, przychodząc im z pomocą przez modlitwę, post i jałmużnę. Po Mszy św. będzie można wesprzeć dzieło „Ad Gentes” ofiarą do puszek.
 2. Dzień Skupienia dla Narzeczonych o godz. 11.30 w Auli Chrystusa Króla /dolny kościół/.
 3. Przypominamy, że Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym są w każdą niedzielę o godz. 15.00.

     Drogi Krzyżowe w piątek: dla wszystkich rano o godz. 8.30 i wieczorem o godz. 17.30; w szpitalu o godz. 15.00; dla dzieci o godz. 16.30 a dla młodzieży o 19.00.. Ze względu na Msze z modlitwą o uzdrowienie  nie będzie Drogi Krzyżowej dla młodzieży.Za pobożny udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny

 1. Trwa Nowenna przed Uroczystością ś. Józefa. Modlitwy nowennowe dzisiaj po Mszy św. o 7.30, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00.
 2. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30, po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 3. We wtorek: spotkanie Towarzystwa Przyjaciół WSD po Mszy św. wieczornej oraz spotkanie ministrantów o godz. 17.00.
 4. W czwartek spotkanie Rodziny bł. Edmunda u Sióstr na Starowiejskiej o godz. 16.00, spotkanie modlitewne Grupy św. O. Pio, poprzedzone różańcem o godz. 17.15, który poprowadzi Rycerstwo w ramach przygotowania do 100. rocznicy powstania Rycerstwa Niepokalanej.
 5. Różaniec na 100.lecie objawień w Fatimie: Dziś: 14.30 Róża bł. Karoliny Kózka

poniedziałek /13.03./ – różaniec fatimski – Róża św. Michała Archanioła / g. 17.15./ i 4 r. wyboru papieża Franciszka, wtorek -  Caritas 17.15, środa – Róża św. Jadwigi Śląskiej 17.15, czwartek -  Rycerstwo 17.15, sobota – Róża św. Michała Archanioła 17.15 , niedziela – Akcja Katolicka 18.15

 1. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii.
 2. W Wielkim Poście w parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku organizowany jest Kurs Przedmałżeński. Spotkania w piątki i soboty o 19.00 w Sali Teatralnej. Kurs przeznaczony jest wyłącznie dla par narzeczonych
 3. Dla osób, które pragną pogłębić swoją wiarę jest organizowany Kurs „Nowe Życie”. Odbędzie się on przy sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie w dniach 24 do 26 marca. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisów przez stronę internetową Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea”. Szczegóły są na plakacie.
 4. Przedstawiciele parafialnej Caritas będą po Mszach św. rozprowadzać caritasowskie baranki wielkanocne i paschaliki. Ofiara za baranka i paschalika wynosi 5 zł i jest to ofiara złożona na pomoc dla najbiedniejszych w parafii i diecezji.
 5. W środę /15.03./ Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Brzesku jak co roku zapraszają na Dzień Otwarty, który rozpocznie się od godz. 15.00 i będzie trwał do 18.00. Jest to dzień w którym można przyjrzeć się ofercie Szkoły. Szczegóły na plakatach. 
 1. W związku z planowaną reaktywacją Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzesku 22 i 24 marca o godz. 17.00 odbędą się Dni Otwarte dla dzieci i rodziców. Będzie możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną.. Szczegóły na stronie internetowej Szkoły. Natomiast nabór do oddziałów 0 dzieci 6 - letnich na rok szkolny 2017/2018 trwa do 17 marca br. Wnioski do pobrania na stronie internetowej Szkoły lub w sekretariacie. Jednocześnie będzie prowadzona rekrutacja do klasy I Szkoły Podstawowej. 
 1. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło, dla młodzieży: Wzrastanie, Droga, i Mały Gość Niedzielny, najnowszy dwumiesięcznik Wiara Patriotyzm i Sztuka, dla dzieci Promyczek i Mały Promyczek.
 2. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Janina Kalicka z ul. Kościuszki, której pogrzeb odbędzie się we czwartek o godz. 14.oo w Kościele Parafialnym. Dobry Jezu ……

 

1 Niedziela Wielkiego Postu – 5. marca 2017 r. 

 1. Rozpoczęliśmy w naszej parafii czas RENOWACJI MISJI ŚWIĘTYCH. Witamy w naszej wspólnocie Ojców Macieja Ziębca i Marcina Surgę – Redemptorystów z Torunia. Jeszcze raz wszystkich serdecznie zapraszamy do brania udziału w naukach misyjnych i nabożeństwach. Program Renowacji Misji  jest na plakatach oraz na stronie internetowej parafii. W środę zakończenie Renowacji Misji św. na każdej Mszy św. Ofiara zbierana na tacę w tym dniu będzie wyrazem naszej wdzięczności Ojcom Rekolekcjonistom za ich pracę misyjną. Także od poniedziałku do czwartku będą trwały rekolekcje dla dzieci ze szkoły podstawowej oraz dla młodzieży z gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej. Program dla dzieci i młodzieży był podany przez katechetów na katechezie, jest także na stronie internetowej. Rekolekcje też poprowadzą Ojcowie Maciej i Marcin.
 2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.00. Dzisiaj na godzinę 17.00 zapraszamy na Oratorium Muzyczne Drogi Krzyżowej „Ślad Losu” w wykonaniu 50. osobowego zespołu muzycznego Confessio.
 3. W czasie Renowacji Misji św., Msze św. z naukami misyjnymi w poniedziałek, wtorek i środę będą o godz. 00, 8.00 i 18.00. Intencje Mszy św. z godz. 6.30 będą odprawione o 6.00. Prosimy zainteresowanych aby zapoznać się z intencjami w gablotach lub na stronie internetowej.
 4. Dyżur w konfesjonale na Mszach św. w czasie Renowacji Misji będzie tylko do kazania.
 5. W czwartek, 9. marca, młodzież trzecich klas gimnazjalnych, na Mszy św. o godz. 18.00 przyjmie z rak ks. bp. Stanisława Salaterskiego sakrament bierzmowania. Ofiara na tacę zbierana na tej uroczystości jest przeznaczona na Fundację abp Jerzego Ablewicz.
 6. W naszej wspólnocie parafialnej witamy diakona Marcina Kawę, pochodzącego z Pilzna, który będzie odbywał praktykę duszpasterską w naszej parafii.
 7. W sobotę rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa, która to uroczystość liturgicznie przeniesiona jest na 20. marca.
 8. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00. W przyszłą niedzielę Dzień Skupienia dla Narzeczonych o godz. 11.30 w Auli Chrystusa Króla /dolny kościół/.
 9. W przyszłą niedzielę jest dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny – Ad Gentes. Także w przyszłą niedzielę spotkanie Bractwa Szkaplerznego po Mszy św. o godz. 16.00.
 1. Caritas parafialny będzie rozprowadzał od przyszłej niedzieli baranki wielkanocne.
 2. Msza św. w intencji Sponsorów, Dobrodziejów i ich rodzin, XII Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek „O Muszlę św. Jakuba będzie w niedzielę 12 marca o godz. 9.00.
 3. Wczoraj odbyły się X Rejonowe rozgrywki w PNH LSO organizowany przez nasz Klub Sportowy „Jakub”. Wszystkich zawodników było ok. 300 osób. Gratulujemy naszym Ministrantom zdobycia I miejsca i Lektorom z Gimnazjum i ze Szkoły Ponadgimnazjalnej zdobycia trzecich miejsc. Dziękujemy trenerowi p. Janowi Chrabąszczowi, Dyrekcjom Szkół w Brzesku i Jadownikach za udostepnienie hal.
 4. Przypominamy, że w wakacje nasza parafia będzie organizować dwa 9-dniowe wyjazdy do Grecji oraz do Medjugorje. Informacje na stronie internetowej, w kancelarii i u ks. Mariana.
 5. Komendant Powiatowy Policji oraz Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi zapraszają, aby podzielić się najcenniejszym z leków. Chętni którzy ukończyli 18 rok życia proszeni są z dowodem osobistym w czwartek w godz. 9.00-13.00 w budynku strzelnicy przy ul. Szczepanowskiej
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej u ministrantów i w zakrystii.
 7. Różanie w tym tygodniu poprowadzą:

Poniedziałek -Róża św. Jadwigi Królowej godz. 17.15

Wtorek- Róża św. Józefa Robotnika godz. 17.15

Środa -Róża św. Jadwigi Królowej godz. 17.15

Czwartek -Róża św. Rity godz. 17.15

Sobota -Róża św. Urszuli Ledóchowskiej godz. 17.15

Niedziela -Róża bł. Karoliny Kózka godz. 18.15

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności + Genowefa Wijas z ul. Ogrodowej, której pogrzeb będzie w poniedziałek o  13.00 i + Zofia Sojka z ul. Ogrodowej, której pogrzeb będzie we wtorek o 14.00, oba pogrzeby w kościele Miłosierdzia.  Zmarłe polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

Program Renowacji Misji Świętych 2017 r. dla Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku 

7.03.2017 r. – WTOREK

godz. 8.00 - Nauka misyjna kl. 1 - 3

godz. 8.55 - kl. 1 - 3

godz. 9.50 - Nauka misyjna kl. 4 - 6

godz. 10.45 - kl. 4 - 6

8.03.2017 r. ŚRODA

godz. 8.00 - Nauka misyjna kl. 1 - 3

godz. 8.45 - kl. 1 - 3

godz. 9.50 - Nauka misyjna kl. 4 - 6

godz. 10.45 - kl. 4 - 6 

9.03.2017 r. – CZWARTEK 

godz. 08.00 -  kl. 1 - 2 Film w szkole

godz. 8.00 – kl. 3 - 6 nauki misyjne w Auli Chrystusa Króla

godz.  9.30 – Msza Św. na zakończenie Misji kl. 1-6

godz. 10.30 – kl. 1- 3 przejście na obiad 

 

Program Renowacji Misji Świętych 2017 r. Dla Młodzieży 

6.03.2017 r. – PONIEDZIAŁEK

godz. 9.00 - Nauka misyjna dla młodzieży  ZSP nr 2 i Liceum Katolickiego 

godz. 11.00 - Nauka misyjna dla młodzieży Publicznego Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum Katolickiego 

7.03.2017 r. WTOREK

godz. 9.00 - Nauka misyjna dla młodzieży  ZSP nr 2 i Liceum Katolickiego 

godz. 11.00 - Nauka misyjna dla młodzieży Publicznego Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum Katolickiego 

8.03.2017 r. – ŚRODA 

godz. 09.00 – Spowiedź dla młodzieży  ZSP nr 2 i Liceum Katolickiego

godz.   9.30 –  Msza św. na zakończenie misji z nauką dla młodzieży  ZSP
nr 2 i Liceum Katolickiego

godz. 11.00 – Spowiedź dla młodzieży Publicznego Gimnazjum
i Gimnazjum Katolickiego

godz. 11. 30 - Msza św. na zakończenie misji z nauką dla młodzieży  Publicznego Gimnazjum i Gimnazjum Katolickiego

 

 Środa Popielcowa 2017 rok 

 1. Msze św. dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 15.30, 17.00 i 19.00. Na każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 2. Dzisiaj obowiązuje post ścisły /od 18 roku życia do 60/ oraz abstynencja od pokarmów mięsnych /obowiązuje od 14 roku życia do śmierci/. Przypominamy, ze abstynencja od pokarmów mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki całego roku.
 3. W piątek Droga Krzyżowa: dla wszystkich o 8.30 i o 17.30. Dla dzieci o godz. 16.30 i dla młodzieży o godz. 19.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00.
 4. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź przed I piątkiem będzie w czwartek od godz. 17.00 oraz w piątek na Mszach św. porannych i od godz. 16.00. W pierwszą sobotę miesiąca różaniec prowadzony przez Rycerstwo Niepokalanej o godz. 7.30, o godz. 8.00 Msza św. Wotywna o Niepokalanym Serce NMP.
 5. W sobotę, na Mszy św. o godz. 18.00, rozpoczynamy  w naszej parafii Renowację Misji św. Także w sobotę o godz. 19.00 w kościele św. Jakuba odbędzie się Koncert Organowy w wykonaniu p. Witolda Zalewskiego na który wszystkich serdecznie zapraszamy.
 6. W niedzielę kazania misyjne na każdej Mszy św. O godz. 17.00 w naszym kościele zostanie wystawione Oratorium Drogi Krzyżowej „Ślad Losu” w wykonaniu zespołu Confessio na który wszystkich serdecznie zapraszamy.
 7. Program Renowacji Misji św. jest wywieszony w gablotach kościelnych oraz jest na stronie internetowej parafii.
 8. Stary zwyczaj każe dzisiaj ściąć gałązki drzew, które przechowywane w pomieszczeniach zakwitną i będą służyły do sporządzenia palm, które poświęca się w Niedzielę Palmową.
 9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę, które tradycyjnie z tego dnia przeznaczone są na cela charytatywne w diecezji i parafii.
 10. Środą Popielcową rozpoczyna się okres Komunii św. wielkanocnej, który będzie trwał do Uroczystości Zesłania Ducha Św.

 

8 Niedziela Zwykła - 26. lutego 2017r. 

 1. Dzisiaj rozpoczyna się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, w tych intencjach będziemy modlić się podczas nabożeństw.
 2. Najbliższa środa /01.03./ to ŚRODA POPIELCOWA, która rozpoczyna okres 40. dniowego Wielkiego Postu. Msze św. w tym dniu o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 15.30, 17.00 i 19.00. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o 18.30. Na każdej Mszy św. posypanie głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły od 18 roku życia do 60 oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 roku życia do śmierci. Ofiary na tacę w tym dniu przeznaczone są na cele charytatywne diecezjalnie i parafialne. 1 marca pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych z racji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne po Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00. W pierwszy piątek po Mszy św. o godz. 8.00 i przed Mszą św. 18.00 będzie nabożeństwo pierwszopiątkowe. Droga Krzyżowa z komunią pierwszopiątkowa dla dzieci
  o 16.30.  Spowiedź przed I piątkiem w czwartek od 17.00, oraz w piątek na Mszach  św. porannych i od 16.00. W sobotę różaniec o godz. 7.30 poprowadzi Rycerstwo, a Msza św. wotywna o NSNMP o godz. 8.00.
 4. W piątek Droga Krzyżowa: dla wszystkich po Mszy św. o godz. 8.00, dla dzieci o 16.30, dla wszystkich o 17.30, dla młodzieży o 19.00 oraz w kaplicy szpitalnej o 15.00.
 5. W sobotę /04.03./ rozpoczniemy RENOWACJĘ MISJI ŚWIĘTYCH. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. W najbliższą niedzielę na każdej Mszy św. i na Gorzkich Żalach będzie nauka misyjna. Program renowacji Misji św. będzie na naszej stronie internetowej oraz będzie wywieszony w gablotach kościelnych. Renowację Misji św. poprowadzą Ojcowie Redemptoryści Marcin Surga i Maciej Ziembiec z Torunia.
 6. Od przyszłej niedzieli Gorzkie Żale o godz. 15.00. Na Gorzkich Żalach zbierane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 7. W sobotę w kalendarzu liturgicznym Święto św. Kazimierza Królewicza. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
 8. Spotkania
 • Poniedziałek – kl. I i II Gimnazjum godz. 17.30. Spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy św. wieczornej.
 • Wtorek – Aspiranci godz. 17.00, którzy w niedzielę o godz. 10.30 zostaną uroczyście włączeni do grona Ministrantów; Ministranci godz. 17.00
 • Czwartek - PDMD o 16.00
 • Piątek – Dzieci przygotowujące się do I Komunii wraz z rodzicami godz. 16.30
 • Sobota – Rozgrywki Rejonowe w PNH LSO godz. 8.00
 1. W zakrystii można zapisywać się na wyjazd na Wielkopostny Dzień Skupienia dla Członków Grup Modlitewnych O.Pio, który będzie w sobotę 4 marca w Nowym Sączu.
 2. Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku zaprasza na koncert laureatów konkursu w ramach projektu „Inni, ale tacy sami” 4 marca o godz. 16.30.
 3. Nasza Parafia wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury zaprasza na Koncert Organowy, który odbędzie się 4 marca o godz. 19.00 w kościele św. Jakuba w Brzesku. Na organach zagra Witold Zalewski, koncert poprowadzi Lidia Jazgar.
 4. W następną niedzielę /5.03./ o godz. 17.00, w naszym kościele, będzie wystawione Oratorium Drogi Krzyżowej, w wykonaniu zespołu „Ślad Losu”. Już teraz serdecznie zapraszamy.
 5. Nasza parafia będzie organizować w wakacje dwa 9-dniowe wyjazdy pielgrzymkowo – wypoczynkowe: w lipcu do Grecji „Śladami św. Pawła” oraz drugi, na przełomie lipca
  i sierpnia do Medjugorje. Szczegóły na stronie internetowej i plakatach, zapisy w kancelarii i u ks. Mariana.
 6. Po Mszy św. u ministrantów i w zakrystii można nabyć prasę katolicką: Gość Niedz., Niedziela, jest także Źródło, Arka, dla młodzieży Wzrastanie, Miłujcie się i Mały GN,  miesięcznik Wiara Patriotyzm i Sztuka a dla dzieci Promyczek.
 7. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: + Mieczysław Bzdak z ul. Kościuszkii + Eugeniusz Markowicz z ul. Browarnej. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.

 

7 Niedziela Zwykła – 19. lutego 2017 r. 

 1. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele inwestycyjne w Parafii.
 2. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o 17.30 po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
 • Środa – Święto katedry św. Piotra, Apostoła
 • Czwartek – św. Polikarpa, bpa i męczennika. Ostatni czwartek przed Wielkim Postem będzie w naszej parafii Nabożeństwo Eucharystyczne popularnie zwane Nabożeństwem Czterdziestogodzinnym. Nabożeństwo to ma charakter modlitwy adoracyjnej całej wspólnoty parafialnej przed Najświętszym Sakramentem. W tym dniu na nabożeństwa zapraszamy: po Mszy św. o godz. 8.00 osoby starsze oraz wszystkie wspólnoty modlitewne oraz stowarzyszenia, na godz. 17.00 zapraszamy dzieci i młodzież, natomiast po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy rodziców. Zachęcamy także, by ten dzień był dniem liczniejszej adoracji, prywatnej adoracji nas wszystkich przy ołtarzu wieczystej adoracji w kościele św. Jakuba.
 1. Spotkania w tym tygodniu:
 • Poniedziałek – kl. 3 Gimnazjum z rodzicami godz. 17.30 w Auli Chrystusa Króla, następnie Msza św.
 • Środa – Studium Biblijne godz. 19.00
 • Wtorek – Aspiranci godz. 15.30; Towarzystwo Przyjaciół WSD godz. 18.45;
 • Czwartek – PDMD i Kolędnicy Misyjni godz. 16.00; Rodzina bł. Edmunda godz. 16.00 u sióstr przy ul. Starowiejskiej
 • Piątek - Msza św. o uzdrowienia duchowe i cielesne godz. 18.00
 1. 100 Różańców przed Setną Rocznicą Objawień w Fatimie. Różaniec w tym tygodniu poprowadzą:
 • Poniedziałek - Róża św. Marii Magdaleny godz. 17.15
 • Czwartek - Róża bł. Karoliny Kózka 17.30
 • Piątek - Róża św. Agaty godz. 17.15
 1. Nasz wikariusz ks. dr Marek Jawor wydał bogatą w treść książkę ze swoimi homiliami i rozważaniami z ostatnich 3 lat – całego roku liturgicznego. Serdecznie zachęcamy do nabycia pod chórem w cenie 30 zł.
 2. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Miłujcie się, Źródło, List, dla młodzieży Wzrastanie, Droga i Mały Gość Niedz., a dla dzieci Promyczek Dobra.
 3. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Kazimierz Kulka z ul. Ogrodowej, +Janina Szczupak z ul. Browarnej i + Karolina Kozub z ul. Ogrodowej. Zmarła także współzałożycielka katolickiego miesięcznika „Wzrastanie” + Halina Bednarczyk. Przez kilkanaście lat prowadziła u nas redakcję tego czasopisma. Jej pogrzeb będzie w poniedziałek w Tarnowie w parafii NSPJ o godz. 14.00 a w naszym kościele Msza św. o pokój jej duszy będzie odprawiona 24 lutego o godz. 18.00. Dobry Jezu…

 

6 Niedziela Zwykła – 12 luty 2017 r. 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które przeznaczone są na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 2. Od poniedziałku „wraca” w dni powszednie Msza św. o 6.30.
 3. W kalendarzu Liturgicznym w tym tygodniu:
 • Poniedziałek – Różaniec Fatimski poprowadzi Róża bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, początek o godz. 17.15.
 • Wtorek – świętych Cyryla i Metodego, patronów. Różaniec o 17.30 poprowadzi Róża św. Rozalii
 • W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30,
  po niej Msza św. w intencjach nowennowych. Różaniec poprowadzi Róża NMP z Góry Karmel, początek o godz. 16.45.
 • W czwartek comiesięczne spotkanie Modlitewnej Grupy św. O. Pio, rozpoczęcie modlitwą różańcową o godz. 17.30, którą poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej w ramach comiesięcznego przygotowania do obchodowe 100. rocznicy powstania Rycerstwa.
 1. W piątek różaniec poprowadzi Róża św. Teresy z Avila, początek o 17.30.
 2. Zapraszamy pozostałe Roże oraz wszystkie organizacje i stowarzyszenia działające przy parafii do wspólnej modlitwy różańcowej przed Najświętszym Sakramentem – 100 modlitw różańcowych na 100. lecie objawień Matki Bożej w Fatimie. Można do tej modlitwy zapisywać się w zakrystii.
 3. Spotkania:
 • Poniedziałek - Rodzina KOPLINGA zaprasza na spotkanie z Franciszkaninem o. dr. Stanisławem Jaromim prezesem Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu, poświęcone encyklice papieża Franciszka „Laudato Si”
  o godz. 16.00 w Domu Katechetycznym; Lektorzy 18.45
 • WtorekMinistranci 17.00, DSM godz. 17.00 u Sióstr na Pl. Kazimierza.
 • Środa - Chór parafialny o 19.00 w Domu Katechetycznym
 • CzwartekPDMD – zapisy na wycieczkę do Białki i Zakopanego dla Kolędników Misyjnych i Młodzieży, która pomagała w tym dziele godz. 16.00; Aspiranci 16.30
 • PiątekDuszpasterstwo Młodzieży o 19.30.
 1. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne w parafii.
 2. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła + Irena Kramarz z ul. Mieszka I, polecamy ją miłosierdzi Bożemu.

 

V Niedziela Zwykła – 5. lutego 2017 r. 

1.Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00.

 1. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom XII Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek za przygotowanie programu zaprezentowanego podczas przesłuchań́. Wszystkim należą̨ się̨ słowa uznania i szacunku za ich pracę.
 2. Grand PRIX XII Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek „O Muszlę św. Jakuba – Brzesko 2017” zdobył zespół KILKA SÓW. Gratulujemy naszym Parafianom: Jakubie Pacurze za zdobycie II miejsca, Agnieszce Marmol I miejsca, Zuzannie Patulskiej II miejsca oraz zespołom: Kraj Julia & Pacura Aleksandra II miejsca i wyróżnienia Aleksandrze Kupiec & Ewie  Słota, a także z naszej PSP nr 3 - Emilce Toboła wyróżnienia  oraz Zespołowi z PG nr 1 II miejsca,  w swoich kategoriach. Dziękujemy p. Andrzejowi Piotrowskiemu i p. Barbarze Zelek i p. Iwonie Mikołajek za ich przygotowanie.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
 • Poniedziałek – Świętych Męczenników Japońskich oraz 1 rocznica święceń  biskupich, bpa pomocniczego Leszka Leszkiewicza.
 • Piątek – św. Scholastyki

·        Sobota /11.02./ - NMP z LourdesŚwiatowy Dzień Chorego. W tym, dniu w naszym kościele, będzie specjalna Msza św. dla chorych połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 12.00.

·        Uroczystości Dnia Chorego w Porąbce Uszewskiej  w sanktuarium Matki Boskiej z Lourdes, rozpoczną się Mszą św. o 16.30, po której odbędzie się  i procesja różańcowa do Groty. Szczegóły na plakatach. Rycerstwo Niepokalanej organizuje wyjazd o 15.15 spod domu katechetycznego. Są jeszcze wolne miejsca, można zapisać się w zakrystii. 

4.  W przyszłą niedzielę Dzień Skupienia dla Narzeczonych o godz. 11.30 w Auli Chrystusa króla.

5.Także w przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

6. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedz., Niedziela, Źródło, Arka, dla młodzieży: Wzrastanie, Droga i Mały Gość Niedzielny, a dla dzieci najnowszy Promyczek Dobra i dla dzieci przedszkolnych Mały Promyczek Dobra..

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Ludwika Janicka z ul. Ogrodowej i + Wacław Hudyma z ul. Ogrodowej, którego pogrzeb będzie w poniedziałek w k-le Miłosierdzia o 14.00. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.

 

4 Niedziela Zwykła - 29 stycznia 2017 r.

 1. Dzisiaj w Regionalnym Centrum Kulturalno Bibliotecznym w Brzesku o godz. 16.00 odbędzie się Koncert Laureatów XII Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek o „Muszlę św. Jakuba”. Koncert rozpocznie się o godz. 16.00, serdecznie wszystkich zapraszamy. Dziękujemy dyrektorowi Konkursu, ks. Jackowi Walczykowi oraz współorganizatorom: Burmistrzowi Miasta, Starostwu Powiatowemu, jurorom oraz wszystkim darczyńcom dzięki którym ten Konkurs trwa już od dwunastu lat, a młode talenty mogą być odpowiednio docenione i wynagrodzone. Dzisiaj podczas koncertu laureatów gościnnie wystąpi ubiegłoroczna laureatka nagrody Grand Prix Kinga Gurgul.
 2. W czasie ferii zimowych nie ma Mszy św. o godz. 6.30.
 3. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek o godz. 19.00.
 4. W środę Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy o 17.30, po niej Msza w intencjach nowennowych.
 5. W czwartek /2.02./ ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO – Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. w naszej Farze o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 15.30 i 18.00. Poświęcenie Gromnic na każdej Mszy św. Ofiary w tym dniu będą przeznaczone na pomoc dla klasztorów klauzurowych w naszej diecezji. Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu przypada także 42 rocznica święceń biskupich, biskupa seniora Władysława Bobowskiego.
 6. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
 • Dzisiaj – Światowy dzień Chorych na Trąd
 • Wtorek – św. Jana Bosko
 • Piątek - Błażeja, błogosławieństwo gardła po Mszy św. o 8.00   

Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia imieninowe.

 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 • W czwartek wypada święto, w tym dniu będziemy modlić się po Mszy św. o godz. 8.00 oraz o godz. 17.30 w intencji powołań, za nasze siostry zakonne i o powołania do życia zakonnego.
 • I piątek miesiąca – Msze św. Wotywne o NSPJ o godz. 8.00 i 18.00. Nie ma Mszy pierwszopiątkowej dla dzieci.
 • Spowiedź przed I piątkiem. W środę od godz. 17.00, w czwartek na Mszach św., oraz w piątek na Mszach św. porannych oraz od godz. 17.00.
 1. W pierwszą sobotę Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00 pół godziny wcześniej różaniec prowadzi Rycerstwo Niepokalanej.
 2. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00.
 3. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do naszej Parafialnej Świetlicy w Domu Katechetycznym od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00.
 4. Dyrekcja ośmioklasowej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Brzesku, przy ul. Browarnej 39 ogłasza nabór do klasy I i VII na roku szkolny 2017/2018. Zapisy w sekretariacie szkoły. Szkoła jest bezpłatna.
 5. Jutro nasza Liturgiczna Służba Ołtarza, zorganizowana przy Klubie Sportowym „Jakub” wyrusza na obóz narciarski do Bukowiny Tatrzańskiej. Obóz zorganizował opiekun ks. Jacek Walczyk wraz z Zarządem Klubu. Dziękujemy Organizatorom i wszystkim Darczyńcom, którzy finansowo wsparli to dzieło. Życzymy naszej LSO oraz wszystkim dzieciom i młodzieży z parafii dobrego i szczęśliwego wypoczynku podczas rozpoczętych ferii zimowych.
 6. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedz., Niedziela, Źródło, Arka, dla młodzieży Wzrastanie, Droga i Mały Gość Niedz., oraz najnowszy miesięczniki: Wiara Patriotyzm i Sztuka, można tez gratisowo pobrać sobie Dobre Nowiny.
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Stanisław Pacura z ul. Browarnej, +Maria Grochola z ul. Okocimskiej, + Władysława Synowiec z ul. Ogrodowej Zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.

 

Niedziela Zwykła – 22. stycznia 2017 r.

 1. Dzisiaj w naszym mieście odbędą się dwa koncerty kolęd na które wszystkich serdecznie zapraszamy: W kościele Miłosierdzia Bożego odbędzie się XII Brzeski Koncert Noworoczny w wykonaniu Dziewczęcego Chóru Katedralnego PUELLAE ORANTES oraz kwartetu smyczkowego APOTHEOSIS. Początek koncertu o godz. 16.30. Natomiast o godz. 18.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno Bibliotecznym w Brzesku odbędzie się Koncert Kolęd Katowickiego Chóru „GOSPEL” na rzecz „Ochronki” – Domu Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży prowadzonego przez Siostry Służebniczki na ul. Starowiejskiej. Dobrowolne datki z tego koncertu będą przeznaczone na pomoc dla tych dzieci.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tygodniu:
  • Wtorek – św. Franciszka Salezego, bpa i dokt. Kośc. – patrona dziennikarzy
  • Środa – Nawrócenie św. Pawła i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan oraz 3 rocznica święceń biskupich bpa Stanisława Salaterskiego
  • Czwartek - Świętych Tymoteusza i Tytusa bpów,
  • Piątek – bł. Jerzego Matulewicza bpa,
  • Sobota - św. Tomasza z Akwinu, kapł. i dokt. Kośc.,

Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia imieninowe.

 1. We wtorek o godz. 17.00 zbiórka ministrantów, natomiast w czwartek o 16.30 zbiórka aspirantów.
 2. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o 17.30 po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 3. W czwartek comiesięczne spotkanie Studium Biblijnego. Początek spotkania o godz. 19.00.
 4. W piątek /27.01./ Msza św. wieczorna połączona z modlitwą o uzdrowienie duchowe i cielesne. Zaprasza Odnowa w Duchu Św.
 5. W sobotę, 28 stycznia, w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym im. Jana Pawła II w Brzesku odbędą się  przesłuchania zgłoszonych wykonawców do XII Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek o „Muszlę św. Jakuba”. Już teraz zapraszamy w następną niedzielę /29.01./ na Koncert Laureatów tego Konkursu, który będzie też w RCKB o godz. 16.00.
 6. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny w którym znajdziemy płytę najpiękniejszymi utworami w wykonaniu Andrea Bocelli, Niedziela, Źródło, dla młodych, Droga, Mały Gość Niedzielny oraz Wzrastanie a dla dzieci Promyczek Dobra.
 7. W poniedziałek /23.01./ o godz. 18.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno Bibliotecznym odbędzie się koncert p.t. „Z tańcem i śpiewem” wykonaniu Grupy Dziecięcej „Krakowiaczek”, „Ziarenek Nadziei” i „Krakowiaków Ziemi Brzeskiej”. Zaprasza Miejski Ośrodek Kultury.
 8. Dyrekcja bezpłatnej , ośmioklasowej Katolickiej szkoły Podstawowej w Brzesku z siedzibą przy ul. Browarnej 39, ogłasza nabór do klasy I i VII na rok szkolny 2017/2018. Zapisy w sekretariacie szkoły, szczegóły na stronie szkoły i parafialnej.
 9. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Karol Szydłowski z ul. Brzezowieckiej, + Wiesława Hajduk z ul. Leg. Piłsudskiego i + Maria Pajor z ul. Kościuszki, której pogrzeb będzie we wtorek o 14.00 w kościele parafialnym.

 

2 Niedziela Zwykła – 15. stycznia 2017 r.

 1. W środę rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: ”Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas”.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na cele inwestycyjne w parafii.
 3. W poniedziałek /16.01./ Różaniec o godz. 17.30 poprowadzi Rycerstwo Niepolanej w ramach przygotowania do obchodów 100. Rocznicy powstania Rycerstwa.
 4. Spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego będzie wyjątkowo w środę 18.01. u Sióstr na Starowiejskiej o godz. 16.00.
 5. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy po godz. 17.30 po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 6. Spotkanie TP WSD będzie w środę po Mszy św. wieczornej.
 7. Spotkanie modlitewne Grupy św. O. Pio w najbliższy czwartek/19.01./, początek o 17.30.
 8. Spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży będzie w piątek o 19.30.
 9. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
 • Wtorek – św. Antoniego, opata, Czwartek - św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa
 • Sobota – św. Agnieszki, dziew. i męcz. W sobotę jest Dzień Babci a w niedzielę Dzień Dziadka. Solenizantom obchodzącym imieniny, oraz naszym Czcigodnym Seniorom Babciom i Dziadkom składamy serdeczne życzenia.
 1. W sobotę kończymy wizytę duszpasterską. Wszystkim, którzy nas przyjęli składamy serdeczny Bóg zapłać. Do tych podziękowań dołącza się także nasza Liturgiczna Służba Ołtarza. Jeśli ktoś, kto nie mógł przyjąć kolędy w czasie wyznaczonym, chciałby prosić o błogosławieństwo domu, może zgłosić chęć przyjęcia kolędy w tym tygodniu w kancelarii.
  W intencji wszystkich, których odwiedziliśmy w czasie tegorocznej kolędy odprawimy Mszę św. koncelebrowaną w czwartek, 26 stycznia o godz. 18.00.
 2. W niedzielę 22 stycznia zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza wraz z rodzicami na spotkanie opłatkowe do Auli Chrystusa Króla. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 16.00. Podczas tego spotkanie będzie omówiony wyjazd na narty.
 3. Siostry Służebniczki Starowiejskie wraz z Podopiecznymi z Domu Pomocy Społecznej przy ul. Starowiejskiej serdecznie zapraszają na Koncert Kolęd Katowickiego Choru GOSPEL, który odbędzie się w niedzielę, 22.01., w Regionalnym Centrum Kulturalno Bibliotecznym w Brzesku o godz. 18.00. Zamiast biletów wstępu będą rozprowadzane cegiełki z których dochód zostanie przeznaczony na potrzeby DPS-u dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. W naszej parafii chór ten zaśpiewa w przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.00
 4. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej u ministrantów i w zakrystii.
 5. I Ty możesz komuś uratować życie. Pod takim hasłem, dzisiaj, 15 stycznia w RCKB w Brzesku w godz. 10-18.00 będzie przeprowadzony Dzień Dawcy Szpiku, szczegóły na plakacie.
 6. W najbliższą sobotę /21.01./ o godz. 18.00, w Reg. Centrum Kult. Biblit. można jeszcze zobaczyć spektakl bożonarodzeniowy p. t. Ja także chcę” w opracowaniu Agaty Podłęckiej i Krzysztofa Szydłowskiego.
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: +Genowefa Śmiertka
  z ul. Pomianowskiej, + Włodzimierz Biernat z ul. Ogrodowej, +Maria Kokoszka z Ogrodowej, +Zofia Zieleźnik z d. Stós z Bielsko Białej, +Małgorzata Węglowska z Boh. Westerplatte,
  + Halina Przeklasa z ul. Browarnej i +Irena Sadlińska z ul. Zamkniętej, której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 12.00 w kościele parafialnym. Dobry Jezu…
 8.  Porządek kolędy na ten tydzień:

   

  Kapłan

  Wtorek 17. 1. 2017 r. – 16.00

  Lektor/Ministrant

  ks. Kapelan

  Ul. Browarna 12, 12 a

  Okas Oliwier, Poliszak Maciej

  Ks. Krzysztof

  Ul. Kusocińskiego nry nieparzyste

  Zelek Wiktor, Chrabąszcz Krystian

   

  Kapłan

  Środa 18.1.2017 r. – 16.00

  Lektor/Ministrant

  Ks. Jacek

  Ul. Kościuszki 70

  Kusiak Wiktor, Szydłowski Wiktor

   

   

  Kapłan

  Czwartek 19. 1. 2017 r. – 16.00

  Lektor/Ministrant

  Ks. Jacek

  Pl. Kupiecki

  Chrabąszcz Krystian, Zając Piotr

   

  Kapłan

  Piątek 20. 1. 2017 r. – 16.00

  Lektor/Ministrant

  ks. Marek

  Ul. Piastowska do torów od nr 1

  Szydłowski Wiktor, Kusiak Wiktor

   

  Kapłan

  Sobota 21. 1. 2017 r. – 10.00

  Lektor/Ministrant

  Ks. Marek

  Ul. Piastowska od torów do końca

  Szydłowski Wiktor, Kusiak Wiktor

   

 

Święto Chrztu Pańskiego – 8 stycznia 2017 r.

 1. Dzisiaj w liturgii kończy się Okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczyna Okres zwykły w ciągu roku. W naszej polskiej tradycji, śpiew kolęd będzie nam towarzyszył aż do 2 lutego. Przez pokropienie wodą święconą na początku liturgii wspomnieliśmy przyjęty przez nas chrzest, dziękując Bogu, że przez ten sakrament staliśmy się przybranymi Jego dziećmi i członkami Kościoła Katolickiego.
 2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00. Także dzisiaj Dzień Skupienia dla Narzeczonych o godz. 11.30 w Auli Chrystusa Króla.
 3. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 4. W piątek, z racji 13-tego dnia miesiąca, różaniec fatimski poprowadzi Róża św. Joanny Beretty Molla, początek o godz. 17.15.
 5. Spotkania: Wtorek –DSM godz. 16.30 na pl. Kazimierza u Sióstr; Schola w piątek o godz. 17. 00 i niedziela o godz. 10.00
 6. Składka z przyszłej niedzieli, trzeciej miesiąca, będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.
 7. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedz.., Niedziela, Źródło, Cuda i łaski, dla młodzieży: Droga, Wzrastanie i Mały Gość Niedz. i Promyczek Dobra.
 8. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli + Józef Kargol z ul. Pomianowskiej, + Tomasz Kołodziej z ul. Pomianowskiej, + Piotr Kądziołka z ul. Browarnej, + Krystyna Hebda z ul. Leg. Piłsudskiego i + Daniela Burnat z ul. Leg. Piłsudskiego, której pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 14.00 w kościele parafialnym. Polecamy zmarłych Bożemu miłosierdziu…
 9. Oto porządek kolędy duszpasterskiej:

Kapłan

Wtorek 10. 1. 2017 r. – 16.00

Lektor/Ministrant

ks. Proboszcz

Ul. Ogrodowa 9 (31-60)

Grabowicz Igor, Malec Karol

ks. Kapelan

Ogrodowa 44 (1- 30)

Jemioło Adrian, Kołodziej Szymon

ks. Marian od godz. 18.00

Ul. Ogrodowa 1A

Pacura Jakub, Kubala Karol

Ks. Krzysztof

Ul. Kościuszki 53

Słowiak Krzysztof, Słowiak Kacper

Ks. Marek

Ul. Browarna 2, 3, 4

Dudek Wiktor, Smaluch Adrian

Ks. Maciej

Ul. Browarna 8, 10

Nowak Dawid, Majcherczyk Wojciech

Ks. Stanisław

Ul. Browarna 21 (31-60)

Kuciel Jakub, Sacha Damian

 

Kapłan

Środa 11.1.2017 r. – 16.00

Lektor/Ministrant

Ks. Stanisław

Ul. Ogrodowa 13 (1-30)

Grabowcz Igor, Piechowicz Jakub

ks. Kapelan

Ul. Ogrodowa 44 (31 – 45)

Oliwier Okas, Nowak Dawid

Ks. Jacek

Ul. Leg. Piłsudskiego 23 (1-30)

Kapcia Karol, Wąs Dominik

ks. Maciej

Ul. Wojska Polskiego 1 (1-30)

Gaczoł Szymon, Świerczek Sebastian

ks. Marek

Ul. Browarna 5, 5A

Szydłowski Artur, Fijołek Kacper

Ks. Proboszcz

Ul. Chrobrego, Śmiałego

Rogula Bartłomiej, Rzenno Igor

 

 

Kapłan

Czwartek 12. 1. 2017 r. – 16.00

Lektor/Ministrant

Ks. Krzysztof

Ul. Mieszka I nry nieparzyste

Serwin Paweł, Roczniak Stanisław

ks. Stanisław

Ul. Kościuszki 64ab

Okas Jakub, Słupski Kmil

Ks. Proboszcz

Ul. Ogrodowa 12 (1-30)

Pacura Jakub, Kuciel Jakub

Ks. Marian

Ul. Ogrodowa 1B, 1C

Wawryka Karol, Bukowski Jacek

Ks. Jacek

Ul. Leg. Piłsudskiego 23 (31-60)

Rogula Bartłomiej, Solak Stanisław

Ks. Marek

Ul. Wojska Polskiego 1 (31-45)

Sacha Damian, Malec Karol

 

Kapłan

Piątek 13. 1. 2017 r. – 16.00

Lektor/Ministrant

Ks. Jacek

Ul. Boh. Westerplatte 5 (1-30)

Zelek Kacper, Piotrowski Wojciech

ks. Maciej

Ul. Brzezowiecka, Czarnowiejska

Adamczyk Adrian, Kołodziej Jakub

ks. Krzysztof

Ul. Mieszka I nry parzyste

Salamon Dariusz, Ryglowski Piotr

ks. Stanisław

Ul. Starowiejska 23 (21-40)

Okas Jakub, Bukowski Jacek

ks. Marek

Ul. Okocimska 30, 40, 42; 
Browarna 6

Gaczoł Szymon, Świerczek Sebastian

Ks. Marian

Ul. Kościuszki 69abc

Kołodziej Szymon, Kubala Karol

 

Kapłan

Sobota 14. 1. 2017 r. – 10.00

Lektor/Ministrant

ks. Kapelan

Głowackiego (nr-y nieparzyste)

Kołodziej Jakub, Adamczyk Adrian

Ks. Maciej

Ul. Słowackiego, Sienkiewicza, Jagiełły, Ogrodowa

Kapcia Karol, Kamiński Przemysław

ks. Jacek

Ul. 19 Stycznia

Rzenno Eryk, Zelek Wiktor

ks. Marian

Ul. Solskiego, Modrzejewskiej, Powstańców Warszawy, Pl. Targowy

Salamon Dariusz, Zyznawski Mikołaj

Ks. Stanisław

Ul. Osiedlowa

Jeziorek Mariusz, Rogula Bartłomiej

Ks. Marek

Ul. Okocimska

Kokoszka Karol, Kusiak Wiktor

 

Kapłan

Niedziela 15 1. 2017 r. – 14.00

Lektor/Ministrant

ks. Kapelan

Ul. Legionów Piłsudskiego

Świerczek Damian, Tota Marcin

ks. Marek

Ul. Rzeźnicza, Wesoła

Kołodziej Jakub, Adamczyk Adrian

Ks. Stanisław

Ul. Kościuszki 72 a (1-40)

Górnisiewicz Tymoteusz, Poliszak Maciej

Ks. Krzysztof

Ul. Ogrodowa 12 (31-75)

Wójcik Kacper, Słupski Kamil

 

Kapłan

Poniedziałek 16. 1. 2017 r. – 16.00

Lektor/Ministrant

Ks. Krzysztof

Ul. Kusocińskiego nry parzyste

Zelek Wiktor, Chrabąszcz Krystian

ks. Jacek

Ul. Boh. Westerplatte 5 (31-45)

Kądziołka Adrian, Szydłowski Wiktor

Ks. Maciej
od godz. 15.30

Ul. Kościuszki 72 (1-40)

Kołodziej Szymon, Jemioło Adrian

 

 

Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok 2017

 1. Dzisiaj Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Kończy się Oktawa Bożego Narodzenia.
 2. W piątek /06.01./ Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Msze św. tak jak w niedzielę. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie kredy i kadzidła. Specjalne pakieciki z kadzidłem i kredą będzie można już nabyć składając przy tej okazji ofiarę na misje. Składka z Trzech Króli przeznaczona jest na Diecezjalne Dzieło Misyjne. W tym dniu nie obowiązuje post piątkowy.
 3. W tym dniu po raz piąty, odbędzie się w naszym Mieście Orszak Trzech Króli. Rozpoczęcie uroczystego przemarszu będzie o godz. 13.00 na Placu Kazimierza, później ulicami Uczestników Ruch Oporu, Żwirki i Wigury, Głowackiego, Rynek na którym będzie program artystyczny. O godz. 17.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno Bibliotecznym odbędzie się program bożonarodzeniowy w wykonaniu młodzieży z Miejskiego Ośrodka Kultury. Zapraszamy do udziału wszystkich, przedstawicieli różnych organizacji, szkół, kolędników misyjnych, oraz wszystkich chętnych. Niech każdy przygotuje sobie ciekawy strój, za który po zakończeniu Orszaku na Rynku będzie można otrzymać nagrodę. Zapraszają organizatorzy: Burmistrz Miasta, Radni Miejscy i Parafie Brzeskie.
 4. Uroczystość Trzech Króli jest także Misyjnym Dniem Dzieci, a więc patronalnym świętem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Dziękujemy Ks. Marianowi za prowadzenie tego dzieła misyjnego w naszej parafii, a dzieciom należącym do PDMD za ich zaangażowanie, a przede wszystkim za kolędników misyjnych.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi będzie w czwartek na Mszach św. porannych oraz od godz. 17.00. W pierwszy czwartek prosimy Towarzystwo Przyjaciół WSD o poprowadzenie nabożeństwa powołaniowego. W pierwszy piątek przypada Uroczystość Trzech Króli, a w sobotę o godz. 7.30 różaniec prowadzony przez Rycerstwo Niepokalanej i Msza św. Wotywna o Niepokalanym Serce NMP o godz. 8.00 i nabożeństwo pierwszosobotnie.
 6. W przyszłą niedzielę Dzień skupienia dla narzeczonych o 11.30 w auli Chrystusa Króla.
 7. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, jest do nabycia najnowszy Gość Niedz., Niedziela, Źródło.
 8. Grupa Teatralna przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku zaprasza na muzyczny spektakl bożonarodzeniowy p.t. „Ja także chcę”, autorstwa Agaty Podłęckiej z muzyką Krzysztofa Szydłowskiego. Program spektakli na plakatach i na stronie internetowej.
 9. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Józef Kądziołka z ul. Ogrodowej, + Julian Serwatka z ul. Ogrodowej, + Zygmunt Biernat z ul. Głowackiego, + Andrzej Janik z ul. Piastowskiej, + Artur Duda zmarł w Toronto, jego pogrzeb będzie w środę o godz. 14.00 w kościele parafialnym. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu...

Kapłan

Wtorek 3. 1. 2017 r. – 16.00

Lektor/Ministrant

ks. Proboszcz

Ul. Browarna 21 (1-30)

Kuciel Jakub, Sacha Damian

ks. Jacek

Ul. Ogrodowa 7 (31-60)

Wąs Dominik, Solak Stanisław

ks. Kapelan

Ul. Krótka, Cicha, Spółdzielcza,  Zielona, Kręta

Kamiński Przemysław, Bojdo Jonasz

ks. Marian

Ul. Kościuszki 65, 67, 69

Smaluch Adrian, Majcherczyk Wojciech

Ks. Krzysztof

Ul. Marusarzówny, Czecha

Kapcia Karol, Ryglowski Piotr

Ks. Marek

Ul. Ogrodowa 5 (1-30)

Kubala Karol, Malec Karol

Ks. Maciej

Ul. Ogrodowa 4 (1-30)

Słowiak Krzysztof, Słowiak Kacper

 

Kapłan

Środa 4.1.2017 r. – 16.00

Lektor/Ministrant

Ks. Stanisław

Ul. Wojska Polskiego 7(16-45)

Szydłowski Artur, Wawryka Karol

ks. Kapelan

UL. Ogrodowa  3 (1-30)

Smaluch Adrian, Grabowicz Igor

ks. Krzysztof

Ul. Ogrodowa 2abc

Malec Karol, Górnisiewicz Tymoteusz

ks. Maciej

Ul. Ogrodowa 4 (31-60)

Bukowski Jacek, Ignacy Bujak

ks. Marek

Ul. Ogrodowa 5 (31-60)

Pacura Jakub, Sacha Damian

Ks. Marian

Ul. Browarna 17 (1-30)

Okas Jakub, Kubala Karol

 

 

Kapłan

Czwartek 5. 1. 2017 r. – 16.00

Lektor/Ministrant

ks. Kapelan

Ul. Ogrodowa  3 (31 – 45)

Jemioło Adrian, Bukowski Jacek

Ks. Krzysztof

Ul. Browarna 11

Poliszak Maciej, Okas Jakub

ks. Stanisław

Ul. Adama Asnyka i Rynek

Tota Bartłomiej, Salamon Dariusz

Ks. Proboszcz

Ul. Ogrodowa 16 (1-30)

Sacha Damian, Pacura Jakub

Ks. Marian

Ul. Browarna 17 (31-60)

Wójcik Kacper, Grabowicz Igor

Ks. Jacek

Ul. Robotnicza

Piotrowski Wojciech, Zelek Kacper

Ks. Marek

Ul. Ogrodowa 8 (1-30)

Malec Karol, Słupski Kamil

 

Kapłan

Piątek 6. 1. 2017 r. – 16.00

Lektor/Ministrant

Ks. Jacek

Ul. Pomianowski Stok: Kryształowa, Perłowa

Roczniak Stanisław, Stężowski Marcin

ks. Maciej

Ul. Browarna 13 (1-30)

Kołodziej Szymon, Dudek Wiktor

ks. Krzysztof

Ul. Świerkowa

Malec Igor, Serwin Paweł

ks. Stanisław

Ul. Piłsudskiego

Rzenno Igor, Grech Maciej

ks. Marek

Ul. Ogrodowa 8 (31-60)

Słupski Kamil, Piechowicz Jakub

Ks. Kapelan

Ul. Nowa

Tota Marcin, Świerczek Damian

 

Kapłan

Sobota 7. 1. 2017 r. – 10.00

Lektor/Ministrant

ks. Proboszcz

Ul. Ogrodowa 15

Bukowski Jacek, Kuciel Jakub

ks. Kapelan

Ul. Głowackiego (nr-y parzyste)

Kołodziej Jakub, Adamczyk Adrian

Ks. Maciej

Ul. Kościuszki nry parzyste

Kądziołka Adrian, Rudnik Krzysztof

ks. Jacek

Ul. Pomianowska

Rzenno Eryk, Rogula Bartłomiej

ks. Krzysztof

Ul. Brzeska

Tota Marcin, Grech Maciej

ks. Marian

Ul. Bujaka, Granitowa

Malec Igor, Roczniak Stanisław

Ks. Stanisław

Ul. Wyzwolenia

Salamon Dariusz, Solak Stanisław

 

Kapłan

Niedziela 8. 1. 2017 r. – 14.00

Lektor/Ministrant

ks. Proboszcz od godz. 15.30

Ul. Ogrodowa 16 (31-55)

Górnisiewicz Tymoteusz, Okas Jakub

ks. Kapelan

Ul. Ogrodowa  11 (1 – 45)

Kołodziej Szymon, Gaczoł Szymon

Ks. Maciej

Ul. Kościuszki nry nieparzyste

Zając Piotr, Kądziołka Adrian

ks. Jacek

Ul. Ogrodowa 6 (1-27)

Wąs Dominik, Kapcia Karol

ks. Marek

Ul. Boh. Westerplatte 7 (1-45)

Poliszak Maciej, Wójcik Kacper

ks. Marian

Ul. Starowiejska 21

Szydłowski Artur, Majcherczyk Wojciech

 

Kapłan

Poniedziałek 9. 1. 2017 r. – 16.00

Lektor/Ministrant

ks. Proboszcz

Ul. Ogrodowa 9 (1-30)

Grabowicz Igor, Pacura Jakub

ks. Kapelan

Ul. Ogrodowa 11 (46 – 75)

Fijołek Kacper, Smaluch Adrian

Ks. Krzysztof

Ul. Podmiejska, Łokietka

Adamczyk Adrian, Kołodziej Jakub

ks. Jacek

Ul. Ogrodowa 6 (28-51)

Zając Piotr, Świerczek Damian

ks. Marian

Ul. Towarowa

Kamiński Przemysław, Kamiński Maciej

Ks. Stanisław

Ul. Starowiejska 23 (1-20)

Jemioło Adrian, Gaczoł Szymon

 

Wednesday the 26th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews