Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

14. Niedziela Zwykła - 8.07.2018 

 1. Dzisiejsza niedziela jest czternasta w ciągu roku. Trwają wakacje, czas urlopów i wypoczynku. Odnowa naszych sił niech będzie również czasem wdzięczności Bogu za taką możliwość. Planując wakacje warto się zorientować czy będzie w miejscu mojego odpoczynku niedzielna Msza św. i czy są w pobliżu jakieś ciekawe miejsca kultu religijnego czy sanktuaria. Niech wypoczynkowi towarzyszy rozsądek i ostrożność i w korzystaniu z rozrywek i na drogach za kierownicą.
 2. Dzisiaj Dzień Skupienia dla Narzeczonych o godz. 11.30 w kościele Ducha Św.
 3. W środę nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 4. W piątek, 13 lipca, zapraszamy wszystkich na kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się Mszą św. o 19.00 a po niej procesja różańcowa wokół Rynku.
 5. W przyszłą niedziele, trzecią miesiąca lipca, ofiary na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne w parafii.
 6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

Środa – św. Benedykta, Opata, Patrona Europy

Czwartek – św. Brunona z Kwerfurtu, bpa i męcz.

Piątek – świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, patronów naszej diecezji Wszystkim solenizantom w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia.

 1. Po Mszy św. u ministrantów i w zakrystii można nabyć prasę katolicką.
 2. Zielonka organizuje wycieczkę dla dzieci do Inwałdu i Wadowic 1 września. Zapisy u p. Marii Kucia.
 3. Trwa nowenna do Matki Bożej z Góry Karmel. pół godziny przed Mszą świętą o godzinie 8.00
 4. Róże św. Kingi i Św. Joachima i Anny odmawiają różaniec w II czwartek m-ca o godz. 17.15

11. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską gr. 8 św. Stanisława BM w kancelarii parafialnej. Koszt uczestnictwa wynosi 90 zł od osoby. Jeżeli  z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60 zł. W wypadku dzieci, każde kolejne dziecko z domu do kl. III gimnazjum płaci tylko 20zł.(Gdy idzie jedno dziecko z domu płaci 60 zł.) Tych którzy nie mogą osobiście pielgrzymować zapraszamy do duchowej łączności z Pielgrzymami i wpisania się na listę Duchowych Pielgrzymów.

 

13 Niedziela Zwykła – 1 lipca 2018r. 

 1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich Gości, którzy swoje wakacje spędzają w naszym Mieście i zapraszamy do udziału w życiu liturgicznym parafii.
 2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00, a także odpust w Jadownikach ku czci św. Prokopa opata. Suma o 11.00.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w czwartek od godz. 17.00 oraz w piątek na Mszach św. porannych i od godz. 16.00.
  W pierwszy czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu P. Jezusa o godz. 8.00 i 18.00 z kazaniem katechizmowym i nabożeństwem pierwszopiątkowym. W wakacje nie ma Mszy św. pierwszopiątkowej dla dzieci.
 4. W przyszłą niedzielę (8.07.18) Dzień Skupienia dla Narzeczonych o 11.30 w Kościele Ducha Św.
 5. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

Poniedziałek– NMP Tuchowskiej i rozpoczęcie  Wielkiego Odpustu Tuchowskiego. Szczegóły na plakacie.

Wtorek – św. Tomasza Ap.

Piątek – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, patronalne święto Apostolstwa Chorych. Bł. Maria Teresa Ledóchowska jest patronka współpracy misyjnej w diecezji tarnowskiej.

     Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy serdeczne życzenia. 

 1. Osiedle Zielonka organizuje wycieczkę dla dzieci do Inwałdu i Wadowic 1 września. Zapisy u p. Marii Kucia.
 2. Od soboty 7 lipca rozpoczynamy nowennę do Matki Bożej z Góry Karmel. Czcicieli Maryi noszące osoby szkaplerz zapraszamy do wspólnej modlitwy pół godziny przed mszą świętą o godzinie 8.00. rozważanie na kolejne 9 dni (prócz niedziel poprowadzi Bractwo Szkaplerzne działające przy naszej parafii.
 3. 21 lipca w sobotę w Czernej koło Krzeszowic odbędzie się coroczna pielgrzymka rodzin szkaplerznych z prowincji krakowskiej. Od wielu lat uczestniczymy w niej jako Bractwo i czciciele Matki Bożej Szkaplerznej. Zapisy chętnych przyjmujemy od poniedziałku do piątku od 2. do 6. lipca w sali świetlicy w domu katechetycznym w godzinach od 9:00 do 14:00. Wyjazd o godzinie 7:30 powrót planowany o 17:00.
 4. „Pełni Ducha Świętego budujemy Kościół na wzór Chrystusa”, to hasło XXXVI Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, która rozpocznie się 17.08.2018 r. Wszystkich, którzy chcą na nowo odkrywać działanie Boga w swoim życiu, a także doświadczyć atmosfery modlitwy i wspólnoty zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania do Tronu Jasnogórskiej Pani. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską gr. 8 św. Stanisława BM prowadzone będą w lipcu i sierpniu w kancelarii parafialnej. Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 90 zł od osoby. Jeżeli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60 zł. W wypadku dzieci, każde kolejne dziecko  z domu do kl. III gimnazjum płaci tylko 20zł. (Gdy idzie jedno dziecko z domu płaci 60 zł.) Tych którzy nie mogą osobiście pielgrzymować zapraszamy do duchowej łączności z Pielgrzymami i wpisania się na listę Duchowych Pielgrzymów.

12 Niedziela Zwykła – 24 czerwca 2018r. Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela 

 1. Minął kolejny rok szkolny i rozpoczęły się wakacje. Dziękujemy Dyrekcjom, Gronu Pedagogicznemu oraz Rodzicom za współpracę z katechetami. Nie zapominajmy w czasie wakacji, gdziekolwiek będziemy, by swoja postawą dawać świadectwo wiary. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ dzisiaj o godz. 18.30 a w dni powszednie o godz. 17.30. W sobotę ostatnie nabożeństwo czerwcowe.
 3. W kalendarzu liturgicznym:
 • Środa – NMP Nieustającej Pomocy, Czwartek – św. Ireneusza, bpa i męcz.
 • Piątek /29.06./– UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA. Msze św. w tym dniu o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 15.30 i 18.00. Składka w tym dniu przeznaczona jest do dyspozycji Ojca św. tak zwane świętopietrze. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
 1. W najbliższy czwartek, 28 czerwca, zapraszamy na kolejne comiesięczne spotkanie czcicieli św. O. Pio, początek nabożeństwa o godz. 17.30.
 2. Gratulujemy naszemu ks. Proboszczowi, który decyzją ks. Biskupa został Kapelanem Tarnowskiego Rzemiosła.
 3. W piątek /29.06./o godz. 18.00 Msza święta z modlitwą o uzdrowienie duchowe i cielesne.
 4. Jutro nasza Liturgiczna Służba Ołtarza z ks. Jackiem uda się na Oazę do Kudowy - Zdroju. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 5. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do naszej parafialnej świetlicy przez najbliższe dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00. Zaplanowane jest wiele ciekawych zabaw, gier i konkursów. Świetlica jest w Domu Katechetycznym.
 6. Przypominamy, że w wakacje nie ma w kościele parafialnym Mszy św. o godz. 6.30 i w kościele Ducha Św. w soboty o 7.30.
 7. Wyjazd do Gietrzwałdu w piątek nad ranem o godz. 3.00.
 8. Od 30 czerwca do 8 lipca będzie trwał Wielki Odpust Tuchowski. Wszystkie szczegóły na plakatach
 9. Są jeszcze wolne miejsca na parafialną pielgrzymkę samolotową we wrześniu od 18 do 25, do Lourdes i sanktuariów w Hiszpanii. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 10. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00.
 11. Zachęcamy do zwiedzenia wystawy p.t. „Życiu zawsze tak”, która jest w Auli Chrystusa Króla.
 12. Dzisiaj Wolontariusze oraz Siostry Służebniczki z „Ochronki” zapraszają na koncert charytatywny „Wolni Miłością”, który będzie w Auli Chrystusa Króla o godz. 17.00. Z okazji 100. lecia Odzyskania Niepodległości oraz 99. rocznicy pobytu Sióstr Służebniczek w Brzesku zapraszamy wszystkich do udziału.
 13. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego, Niedziela, Źródło, Arka, Wiara Patriotyzm i Sztuka, dla młodzieży Wzrastanie, Droga i M. Gość N. i dla dzieci Promyczek z niespodzianką.
 14. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Maria Piechowicz z ul. Kościuszki oraz + Kazimierz Ozga z ul. Mickiewicza. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

11 niedziela Zwykła – 17. czerwca 2018r. 

 1. Dzisiaj przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu obchodzone jest Diecezjalne Święto Rodziny na które udała się delegacja rodzin z naszej parafii.
 2. W środę nabożeństwo czerwcowe połączone z Nowenną o godz. 17.30, po nabożeństwie Msza św. w intencjach nowennowych.
 3. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 18.30.
 • W liturgii tego tygodnia:
 • Czwartek – św. Alojzego Gonzagi, Sobota – Dzień Ojca, W przyszłą niedzielę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Wszystkim solenizantom w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia.

Spotkania: PoniedziałekFinał konkursu liturgicznego „1 z 10” godz. 19.00, a także spotkanie Lektorów, Ministrantów, rodziców wyjeżdżających na Oazę do Kudowy - Zdroju

 • Wtorek – Spotkanie przed pielgrzymką do Gietrzwałdu i wpłata reszty kosztów godz. 18.30; Towarzystwo Przyjaciół WSD godz. 18.45; ministrantów godz. 17.00
 1. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej nr 3 będzie środę o godz. 10.00 i dla kl. 1 ze SP nr 1. Szkoła Katolicka w piątek o 9.00 w budynku szkoły. Szkoła Podstawowa nr 1 oraz  „Zielonka” w piątek o godz. 8.00. Prosimy aby skorzystać ze spowiedzi w tym tygodniu na Mszach św. wieczornych.
 2. Od soboty przez okres wakacji nie będzie Mszy świętej w tygodniu o godz. 6.30 i w soboty w kościele Ducha Św.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na cele inwestycyjne w naszej parafii. W przyszłą niedzielę będzie można ofiarą do puszek wesprzeć uczelnie katolickie: KUL i UPJPII.
 4. W poniedziałek, 18 czerwca, odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Zdrowy Styl Życia na temat  „Jak rozpoznać pierwsze objawy cukrzycy”. Spotkanie otwarte dla wszystkich, bezpłatne o godz. 18.00 w Domu Katechetycznym. Zaprasza dr Zbigniew Martyka.
 5. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się w piątek, 22 czerwca, o godz. 19,.00 na plebanii. Serdecznie zapraszamy, tematem tego spotkania będzie „Dialog w Rodzinie”.

Wyjazd na Pielgrzymkę do Pasierbca w sobotę o godz. 8.30 z parkingu.

 1. W 100 lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości, Siostry Służebniczki wraz z dziećmi oraz wolontariuszami z Ochronki ze Starowiejskiej, zapraszają na przedstawienie charytatywne WOLNI MIŁOŚCIĄ, połączone ze śpiewem pieśni patriotycznych, które odbędzie się w niedzielę 24. czerwca w Auli Chrystusa Króla o godz. 17.00. Zapraszamy do licznego udziału.
  To przedstawienie rozpoczyna obchody 100. lecia Sióstr Służebniczek w Brzesku, które będą miały miejsce w przyszłym roku.
 2. Parafia Miłosierdzia Bożego zaprasza młodzież gimnazjalną i szkół średnich w czwartek na Koncert Ewangelizacyjny jako dziękczynienie z okazji zakończenia roku szkolnego. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.oo w kościele. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.
 3. Zachęcamy do czytania i zakupu prasy katolickiej u ministrantów i w zakrystii. W zakrystii jest także w ciągłej sprzedaży książka dedykowana dzieciom autorstwa ks. prałata Franciszka Kostrzewy pt. „Święty Jakub opowiada dzieciom”. Cena książki 20 zł.
 4. W dniach od 9 do 13 lipca odbędzie się w Dębowcu Saletyńskie Spotkanie Młodych. Szczegóły tego spotkania oraz kontakt do zapisu znajduje się na plakatach.
 5. Dzisiaj na Rynek zaproszeni są miłośnicy gier planszowych oraz antyków i rękodzielnictwa.
 6. Przypominamy i zapraszamy na trwającą wystawę w Auli Chrystusa Króla p.t. „W obronie życia”.
 7. Spotkanie z przedstawicielami biura pielgrzymkowego, które organizuje we wrześniu nasz parafialny wyjazd do sanktuariów Francji i Hiszpanii będzie w środę, 20 czerwca, o godz. 19.00 w Auli Chrystusa Króla. Ciągle można się jeszcze zapisywać na tą pielgrzymkę. Obecność obowiązkowa, będzie wtedy można dokonać całości wpłaty.

 

X Niedziela Zwykła – 10. czerwca 2018r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest naszym parafialnym dniem solidarności i pomocy dla parafii Pana Jezusa Zmartwychwstałego i Miłosierdzia Bożego w Brazzaville w Kongo. Witamy misjonarza ks. prałata Bogdana Piotrowskiego, proboszcza tej parafii, który dzisiaj na Mszach św. głosi kazania. Dziękujemy także tym wszystkim, którzy dzisiaj ofiarą na tacę wspierają misje oraz tym którzy przez adopcję dziecka z jego parafii pomagają finansowo ukończyć szkołę dziecku.
 2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci N. S. P. J. o godz. 17.30; w środę i niedzielę o godz. 18.30.
 3. W środę, 13 czerwca, zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się o godz. 19.00. Poprowadzi je proboszcz z Piwnicznej – Zdroju, ks. Krzysztof Czech, twórca niezwykłego placu o charakterze religijno-turystycznym im. św. Jana Pawła II. Pół godz. wcześniej nabożeństwo czerwcowe.
 4. W sobotę, 16 czerwca, w Krakowie - Łagiewnikach rozpocznie się XVI Czuwanie z Ojcem Pio pod hasłem „Stygmaty św. O. Pio”. Czuwanie rozpocznie się o godz. 20.50, Msza św. będzie o północy. Zachęcamy do udziału czcicieli św. O. Pio. Nasza Grupa Modlitewna organizuje wyjazd, można się zapisywać w zakrystii i w kancelarii do czwartku. Szczegóły są na plakacie.
 5. W przyszłą niedzielę w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim odbędzie kolejne Diecezjalne Święto Rodziny. W programie o godz. 11.00 Msza św. i po niej Folkowy Festyn Rodzinny. Serdecznie zapraszamy do udziału rodziny, można się zapisywać w zakrystii lub kancelarii do czwartku. Koszt wyjazdu pokrywa parafia.
 6. Spotkania:
 • Poniedziałek - Kandydaci do bierzmowania z klas VII-ch i 2 gim. o 17.00 w Auli Chrystusa Króla.
 • Wtorek – Ministranci o 17.00.
 • Czwartek - Grupa bł. Edmunda u Sióstr w Ochronce o 16.00, Stowarzyszenie Kolpinga o godz. 17.00; Studium Biblijne o 19.00.
 • Piątek – Aspiranci o 17.00; Kandydaci do bierzmowania z klas 6-ch o 17.00 w Auli, Odnowa w Duchu Świętym 19.00; Duszp. Młodych o 19.30
 • Sobota – Mecz Ojcowie – Lektorzy o godz. 17.00; Spotkanie popielgrzymkowe uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej o 19.00 w Auli Ch. K.
 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
 • Poniedziałek – św. Barnaby, Apostoła
 • Wtorek – bł. Romana Sitki, Kapłana i towarzyszy męczenników
 • Środa – św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła
 • Czwartek – bł. Michała Kozala, bpa i męczennika
 • Piątek – 6. rocznica objęcia diecezji przez bpa Andrzeja Jeża

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

 1. Informacja w sprawie parafialnej wrześniowej pielgrzymki do Lourdes we Francji oraz sanktuariów w Hiszpanii w Saragossie i Montserrat. Ze względu na mniejszą ilość uczestników niż pielgrzymka była skalkulowana, skróciliśmy czas pielgrzymowania do ośmiu dni w terminie 18-25.09.2018 r. Można się jeszcze zapisywać bo są jeszcze wolne miejsca w samolocie. Koszt pielgrzymki to 3690 zł. Szczegóły są na naszej stronie internetowej oraz na plakatach.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, najnowsze numery tygodników do nabycia u ministrantów i w zakrystii, dla dzieci najnowszy Promyczek z niespodziankami.
 3. Kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego będzie w piątek, 22 czerwca.
 4. W przyszłą niedzielę ofiary na tace będą przeznaczone na cele inwestycyjne w parafii.
 5. Podhalańska Wyższa Szkoła Zawodowa ogłasza nabór na rok akademicki 2018/19 na kierunek pielęgniarstwo, studia licencjackie, bezpłatne, edukacja w Brzesku. Szczegóły na stronie Starostwa Brzeskiego.

 

9 Niedziela Zwykła – 3. czerwca 2018 r.

 1. Dziś obchodzimy w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia a w naszej parafii Niedzielę Szkaplerzną i witamy o. Włodzimierza Tochmańskiego z Czermnej i dziękujemy za przybliżanie dzisiaj na Mszach św. idei Szkaplerza NMP. dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie Bractwa Szkaplerznego w naszej parafii z o. Włodzimierzem w Domu Katechetycznym.
 2. Po Mszy św. o 9.00 zmiana tajemnic.
 3. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Procesje Eucharystyczne w naszym kościele po Mszy św. o 8.00 oraz o 17.30 obie połączone z  nabożeństwem czerwcowym.  Dzisiaj procesja po Mszy św. o 10.30 oraz o 18.30.
 4. W czwartek zakończenie Oktawy, błogosławieństwo dzieci oraz poświęcenie wianków i ziół po Mszy św. o godz. 8.00 oraz po procesji o 17.30. Jest to także pierwszy czwartek miesiąca więc w szczególny sposób modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
 5. W piątek UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. Msze św. z procesją o godz. 8.00 i 17.30. Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył neoprezbiter o. Wojciech Pawłowski z Zakonu Ojców Kapucynów z parafii Miłosierdzia Bożego, będzie to jego Msza prymicyjna w naszym kościele, udzieli nam błogosławieństwa prymicyjnegoa kazanie wygłosi jego kolega z klasy licealnej ks. Jakub Kuchta. Uroczystość NSPJ jest równocześnie Dniem Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.
 6. W sobotę Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Msza św. z nabożeństwem o godz. 8.00.
 7. W następną niedzielę (10.06) Dzień skupienia dla narzeczonych o 11.30 w K-le Ducha Św.
 8. Rozpoczynamy zapisy chłopców z klas drugich oraz starszych, którzy chcą zostać w naszej parafii Ministrantami. Pierwsze takie spotkanie będzie w najbliższy piątek o godz. 16.30 w salce ministranckiej na plebanii. Bardzo serdecznie zapraszamy oraz zachęcamy aby podjąć tę bardzo zaszczytną i odpowiedzialną funkcję pełnienia w imieniu całej wspólnoty parafialnej służby przy ołtarzu. Prosimy także rodziców aby zachęcili swoich synów.
 9. Rodziny, które doświadczyły w przeszłości bądź obecnie przedwczesną śmierć swoich dzieci tak ochrzczonych jak i nieochrzczonych, zmarłych przed narodzeniem, podczas porodu oraz w późniejszym okresie życia, zapraszamy na I Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin Dziecka Utraconego do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Wszystkie szczegółowe informacje są na plakacie w gablocie.
 10. Spotkania w tym tygodniu:
 • Akcja Katolicka w poniedziałek po Mszy św. wieczornej, Lektorzy i ceremoniarze w poniedziałek o godz. 18.45.
 • Wszyscy ministranci we wtorek o godz. 16.30.
 • Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci w czwartek o godz. 16.00
 • Straż Honorowa NSPJ w piątek po Mszy św. wieczornej oraz Odnowa w Duchu Św. po Mszy św. wieczornej..
 1. Od dzisiaj w Auli Chrystusa Króla można zwiedzić wystawę p.t. „Życiu zawsze TAK”. Dziękujemy za przygotowanie tej wystawy p. Piotrowi Piekarzowi i zapraszamy po Mszach św. do zwiedzania.
 2. Kolping zaprasza na bezpłatne porady prawne dla osób 60+ w dniu 18 czerwca. Zapisy w biurze lub telefonicznie.
 3. PSP nr 3 w Brzesku zaprasza na Piknik Rodzinny z okazji Dnia dziecka w poniedziałek od godz. 16.00.
 4. W przyszłą niedzielę, tradycyjnie jak co roku, będziemy przeżywali naszą parafialną niedzielę misyjną w łączności z parafią Pana Jezusa Zmartwychwstałe i Bożego Miłosierdzia w Kongo – Brazzaville. Kazanie wygłosi misjonarz ks. prałat Bogdan Piotrowski, który przybliży nam 40. lecie pracy misjonarzy z naszej diecezji w Afryce w Kongu. Ofiarą na tacę jak co roku będziemy wspierać wszystkie dzieła jakie ks. Bogdan podejmuje na misjach.
 5. Od dzisiaj można także nabywać najnowszą książkę ks. prałata Franciszka Kostrzewy p.t. „Święty Jakub opowiada dzieciom o swoim życiu, śmierci i chwale w Królestwie niebieskim”. Książka ta, w wyjątkowej szacie graficznej, do której ilustracje wykonały dzieci z Szkoły Podstawowej Nr 3 oraz Liceum Katolickiego jest skierowana do dzieci, zachęcamy, aby ta pozycja o naszym patronie i patronie naszego Miasta znalazła się w każdym domu gdzie są dzieci. Cena książki 20 zł. Całość dochodu z tej książki ks. prałat przeznaczył na potrzeby dla naszej parafii. W najbliższym czasie zapowiemy wielki konkurs dla dzieci z wiedzy o tej książce.
 6. Bractwo św. Jakuba Apostoła przy sanktuarium Grobu Pańskiego w Przeworsku zaprasza wszystkich czcicieli św. Jakuba oraz tych którzy chcą się włączyć w powstające w naszej parafii Bractwo św. Jakuba, na pielgrzymkę Drogą św. Jakuba z Porąbki Uszewskiej do Brzeska. Pielgrzymka ta rozpocznie się o godz. 11.00 w najbliższą niedzielę /10.06./ spod kościoła św. Andrzeja w Porąbce U. Zapisy u ks. proboszcza, serdecznie zachęcamy.
 7. Od tej niedzieli ofiary zbierane na tacę w kościele Ducha Św. będą z każdej niedzieli przeznaczone na remont kościółka.
 8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: +Zuzanna Kosoń, +Jadwiga Zydroń z ul. Kościuszki, +Chmura Dorota z ul. Browarnej, której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 15.00 w kościele Miłosierdzia Bożego. Dobry Jezu.

 

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 27. maja 2018r. 

 1. Ostanim punktem programu tegorocznych Dni Kultury Chrześcijańskiej będzie promocja najnowszej książki ks. prał. Franciszka Kostrzewy pod tytułem „Święty Jakub opowiada dzieciom o swoim życiu, śmierci i chwale w Królestwie niebieskim”. Książka wyjątkowa, na rynku księgarskim, pierwsza opisująca tak szczegółowo życie św. Jakuba i skierowana do dzieci. Wyjątkowości tej książki dodaje fakt że ilustracje do niej wykonały dzieci z brzeskich szkół. Spotkanie autorskie i promocja odbędzie się w środę o godz. 11.00 w Auli Chrystusa Króla. Zapraszamy w imieniu autora.
 2. W środę nowenna połączona z nabożeństwem majowym o godz. 17.30 po niej Msza św. w intencjach nowennowych. W czwartek ostanie nabożeństwo majowe o 18.30. Od piątku rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ.
 3. W czwartek /31.05./ UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ – BOŻE CIAŁO. W tym dniu Kościół przez udział w procesji manifestuje całemu światu prawdę o żywej obecności Chrystusa pod postaciami Chleba i Wina. Uroczysta Msza św. o godz. 9.00 z procesją eucharystyczną ulicami: wyjście z kościoła od strony północnej, Uczestników Ruchu Oporu, Pl. Kazimierza W., Ogrodowa, Jagiełły, Kościuszki i zakończenie przy krzyżu obok wejścia stary cmentarz. Trasa procesji wynosi 700 m. Mszy św. będzie przewodniczył neoprezbiter ks. mgr Dariusz Borek. Będzie to także jego Msza św. prymicyjna w naszej parafii, gdzie w okresie Wielkiego Postu odbywał praktykę duszpasterską. Pozostałe Msze Św. o godz. 6.00, 7.30, 12.00, 16.00 i 19.00. Nie będzie Mszy św. w kościele Ducha Św. o 10.00 i w kościele parafialnym o 10.30. Bardzo prosimy o przygotowanie trasy procesji. Już teraz dziękujemy tym, którzy podjęli przygotowania Ołtarzy: Różom: św. Anny, św. Moniki, św. Kingi, św. Marii Małgorzaty Alacoque, św. Teresy z Avila,  św. Faustyny, św. Stanisława, św. O. Pio, św. Józefa Robotnika oraz Cechowi Rzemiosła w Brzesku. Zapraszamy do procesji niosących feretrony, poczty sztandarowe, dzieci sypiące kwiatki, chłopców dzwoniących oraz dzieci rocznicowe w strojach komunijnych. Kazania na Mszach św. będzie głosił ks. Stanisław Knurowski, który w naszej parafii odbywał praktykę diakońską 4 lata temu. W tym roku razem z drugim księdzem wyjeżdżają na misje do Kuby i tam będą budować kościół, dlatego pragniemy im pomóc i po Mszy św. będzie można ofiarą do puszek wesprzeć dzieło budowy kościoła, w tym kraju zniewolonym przez komunizm, który od niedawna otworzył się na misje.
 4. W dni powszednie przez Oktawę Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe wraz procesją po Mszy św. o godz. 8.00 i o 17.30. W niedzielę procesja eucharystyczna o godz. 10.30 i o godz. 18.30.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Wotywa o NSPJ z kazaniem katechizmowym w piątek o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź przed I piątkiem i Bożym Ciałem będzie w środę od godz. 17.00 oraz w piątek na Mszach św. porannych oraz od godz. 16.00. Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 16.30 po niej o godz. 17.00 procesja eucharystyczna z nabożeństwem czerwcowym. W pierwszą sobotę miesiąca wotywa o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00, pół godziny wcześniej różaniec.
 6. W środę egzamin do bierzmowania dla uczniów PSP nr 3 - kl. 7b o godz. 15.30, kl. 7a o godz. 16.00 w Auli Chrystusa Króla. Prosimy o przybycie z rodzicami.
 7. Spotkania: Lektorzy w poniedziałek o godz. 18.45. Klasy siódme i 2 gimnazjalne przed bierzmowaniem w poniedziałek w Auli o 17.15. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00. Grupa młodzieżowa „Fideles” w sobotę o 19.00.
 8. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

Wtorek – św. Urszuli Ledóchowskiej. Piątek – św. Justyna, męcz. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy  serdeczne życzenia.

 1. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali jako Niedzielę Szkaplerzną i będziemy gościć u nas Włodzimierza Tochmańskiego, karmelitę z Czernej, Moderatora Bractw Szkaplerznych i Rodziny Szkaplerznej. Ojciec będzie przyjmował do Szkaplerza, chętni powinni wpisać się na listę w tym tygodniu w zakrystii z zaznaczenie na której Mszy św. chcą przyjąć Szkaplerz.
 2. .Duszpasterstwo Młodych organizuje wyjazd na „Synaj” do Krynicy 8 czerwca, zapisy do piątku u ks. Łuksza.
 3. W przyszłą niedzielę, z racji 25-lecia powstania parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku, w tamtejszym kościele odbędzie się koncert „POP ORATORIUM MIŁOSIERDZIE BOŻE”. Szczegóły na plakatach.
 4. Zachęcamy do nabycia u ministrantów i w zakrystii najnowszej prasy katolickiej.
 5. Zarząd Osiedla „Ogrodowa – Kościuszki” zaprasza wszystkich na Majówkę w poniedziałek/28.05./ o godz. 19.00 przy figurze Chrystusa Króla i Matki Bożej na Ogrodowej. Na majówce będzie grała orkiestra dęta z Uścia Solnego.
 6. Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców w Bochni zaprasza brzeskich przedsiębiorców i pracodawców na spotkanie, które rozpocznie się 29 maja o godz. 18.00 w Bazylice w Bochni druga część spotkania na plebanii w Bochni.
 7. Burmistrz Brzeska serdecznie zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na piknik rodzinny organizowany z okazji Dnia Dziecka, który będzie w przyszłą niedzielę /3.06./ na stadionie piłkarskim Okocimskiego. Szczegóły są na plakatach.

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 20. maja 2018 

 1. Dzisiaj kończy się Okres Wielkanocy.
 2. W ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej pragniemy bardzo serdecznie zaprosić wszystkich dzisiaj na brzesku Rynek na godz. 11.30 gdzie odbędzie się już tradycyjne Taneczne Urodziny Jana Pawła II. W programie jak zwykle wiele atrakcji. W tym roku to wydarzenie religijno – kulturalne pragniemy także zadedykować pomysłodawczyni i animatorce tego spektaklu ś.p. Lilli Sztyler. Zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi. Natomiast wieczorem o godz. 20,.00 w naszej farze odbędzie się spektakl p.t. „Tajemnica Eucharystii” na podstawie wizji boliwijskiej mistyczki Cataliny Rivas. Spektakl przygotowany przez „Grupę 25+” działająca przy parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku oraz chór Gaudium. Zapraszamy, dzisiaj o godz. 20.00.
 3. Jutro drugi dzień Świąt, ŚWIĘTO NMP MATKI KOŚCIOŁA. W naszej parafii Uroczystość Odpustowa. Msze św. o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 15.30. Uroczysta suma odpustowa o godz. 18.00, która będzie połączona z dziękczynieniem za 50. lat kapłaństwa naszego rodaka księdza prałata profesora Stanisława Piecha. Kazanie na sumie odpustowej wygłosi ks. prof. Edward Staniek z Krakowa. Po Mszy św. procesja eucharystyczna z nabożeństwem majowym wokół kościoła. Prosimy przygotować sztandary oraz feretrony i zapraszamy dzieci sypiące kwiatki. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w dziękczynieniu za dar kapłaństwa. W tej Mszy św. będą także koncelebrowali kapłani: nasz rodak ks. proboszcz Stanisław Stec obchodzący jubileusz 25. lat kapłaństwa, ks. Marian Jedynak 45. lat kapłaństwa, ks. Marek Jawor i ks. Maciej Śmigacz obchodzący 20. lat kapłaństwa, ks. Jacek Walczyk 15. lat kapłaństwa, ks. Maciej Biedroń 1. rok kapłaństwa i ks. proboszcz obchodzący 25. lat proboszczowania.
 4. Dzisiaj na dziedzińcu kościelnym, lektorzy i ministranci rozprowadzają cukierki odpustowe. Dochód przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd Liturgicznej Służby Ołtarza.
 5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w niedzielę o godz. 18.30 i w dni powszednie
  o godz. 17.30.
 6. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne w parafii. W najbliższym czasie przymierzmy się do budowy dachu na kościele Ducha Św., który wydaje się najpilniejszą inwestycją w parafii ze względu na ciągłe przeciekanie stropodachu. Projekt mamy gotowy, czekamy na wszystkie pozwolenia.
 7. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
 • Poniedziałek – NMP Matki Kościoła
 • Czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – pielgrzymka kapłanów diecezji tarnowskiej do Tuchowa.
 • Piątek – ostatni miesiąca maja Msza św. z modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała o godz. 18.00.
 • Sobota – św. Filipa Nereusza i Dzień Matki.
 • W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej i odpust w Okocimiu.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne  życzenia imieninowe.

 1. Spotkania:
 • Dziewczęca Służba Maryjna - czwartek o godz. 16.30 w Domu Sióstr na pl. Kazimierza.
 • Schola - piątek o godz. 16.30
 • Grupa młodzieżowa „Fideles” - środa o 19.00.
 1. Ksiądz proboszcz zaprasza na spotkanie synodalne poświęcone modlitwie w rodzinie Parafialny Zespól Synodalny. Spotkanie odbędzie się w piątek, 25 maja, o godz. 19.00 na plebanii. Skład Parafialnego Zespołu Synodalnego znajduje się na stronie internetowej parafii.
 2. Dziewczęca Służba Maryjna przygotowała specjalny program dla mam. Zapraszamy wszystkie mamy w piątek na godz. 17.30 na specjalne dla nich nabożeństwo majowe.
 3. Egzaminy do bierzmowania: w poniedziałek od 15.00 dla klas 2. gimn ze SP nr 1. na plebanii, we wtorek od 15.00 dla klas 7. SP nr 1 w Auli i dla klasy 7 Szkoły Katolickiej w szkole o godz. 14.00.
 4. Róże św. Bernadety i Chrystusa Króla zapraszają w każdy wtorek na wszystkie części różańca do kościoła św. Jakuba o godz. 16.10.
 5. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja Eucharystyczna przejdzie ulicami Uczestników Ruchu Oporu, Ogrodową, Jagiełły i Kościuszki. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy: I na ścianie Domu Katechetycznego – Róże: św. Anny, św. Moniki, św. Kingi, II na scenie Placu Kazimierza – Róże: św. Marii Małgorzaty Alacoque, św. Teresy z Avila i św. Faustyny, III przy starym cmentarzu na ogrodzeniu – Róże: św. Stanisława, św. O. Pio i św. Józefa Robotnika i IV przy krzyżu Gloria Victis – Cech Rzemiosła w Brzesku.
 6. Po konserwacji wrócił na swoje miejsce obraz Matki Boskiej Różańcowej zwanej „Brzeską”. Została także wykonana wierna kopia tego obrazu, która będzie w feretronie. Feretron ten jest darem ks. prałata Zygmunta Bochenka dla parafii z okazji obchodzonej w ubiegły roku 60. rocznicy jego święceń kapłańskich. Feretron ten można zobaczyć w kościele św. Jakuba. Parafia składa serdeczne podziękowanie ks. prałatowi za ten dar.
 7. Rozpoczął się odpust w sanktuarium w Okulicach, program odpustu jest na plakatach.
 8. Do nabycia prasa katolicka zachęcamy do czytania i zakupu prasy u ministrantów oraz w zakrystii.
 9. Dzisiaj od godz. 15.00 Miejski Ośrodek Kultury zaprasza do Ogródka Jordanowskiego na Rodzinny Piknik Wiosenny. W programie koncerty, gry i zabawy.
 10. Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Ostoja”, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Miejski Ośrodek Kultury i Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają wszystkich na XVI Aukcję Prac uczestników Terapii Zajęciowej, która odbędzie się w środę, 23. maja o godz. 17.30 w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym.
 11. Szkoła Muzyczna I stopnia w Brzesku ogłasza nabór kandydatów w wieku od 6 do 16 lat chętnych do podjęcia nauki w roku szkolnym 2018/19. Wnioski należy złożyć do 31 maja, nauka w szkole jest bezpłatna.
 12. W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: + Emilia Górska z ul. Ogrodowej, + Hanna Rudnicka z ul. Browarnej i + Jolanta Nieć pochodzącej z naszej parafii, zmarłej w USA, której pogrzeb będzie w sobotę o 10.00 w kościele parafialnym. Zmarłe polecamy miłosierdziu Bożemu. 

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 2018

 1. Kościół trwa na modlitwie nowennowej przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. Modlitwy nowennowe odmawiamy: dzisiaj po Mszy św. o 7.30 w dni powszednie po Mszy św. o 8.00 oraz w czasie nabożeństw majowych.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 19.00 rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie. Nabożeństwo poprowadzi o. Zenon Burdak, bernardyn, z sanktuarium św. Jana w Dukli. Po Mszy św. przejdziemy na Rynek w procesji różańcowej. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Dzisiaj także Dzień Skupienia dla Narzeczonych o godz. 11.30 w kościele Ducha Św. i odpust w Gnojniku.
 4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które są w naszej Farze w niedzielę o godz. 18.30 a w dni powszednie o 17.30.
 5. Spotkania:
 • Poniedziałek - Lektorzy o godz. 18.45, Kandydaci do bierzmowania z klas 6 o godz. 17.30 w Auli
 • Wtorek - Ministranci starsi o godz. 16.30
 • Środa - Duszpasterstwo Młodych o godz. 20.00.
 • Piątek - Ministranci młodsi o godz. 16.30, Grupa Młodzieżowa „Fideles” o godz. 19.00; Odnowa w Duchu Świętym 19.00
 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

Poniedziałek – św. Macieja Ap.

Wtorek – św. Zofii

Środa – św. Andrzeja Boboli, kapł. i męcz. patrona Polski – dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Andrzeja Jeża

Piątek – św. Stanisława Papczyńskiego, kapł.

Sobota – Wigilia Zesłania Ducha Św. Zapraszamy wszystkich na „DROGĘ ŚWIATŁA”, podczas której będziemy rozważać czternaście spotkań z Chrystusem Zmartwychwstałym. Rozpoczęcie  kościele po Mszy św. o godz. 18.00 i zakończenie w kościele Ducha Św. modlitwą o wylanie Ducha Św. i namaszczenie olejkiem radości. Zabierzmy ze sobą świece.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczysta Msza św. odpustowa w kościele Ducha Św. będzie o godz. 10.00, której będzie przewodniczył ks. senior Jacek Walczyk przeżywający 15 rocznicę kapłaństwa. W tym dniu zachęcamy także jak co roku do nabycia cukierków odpustowych rozprowadzanych przez LSO, z których dochód przeznaczony jest na ich wakacyjny wyjazd. W niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci z klas trzecich będą przeżywały swoją I rocznicę Komunii św.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia a szczególnie Ks. Biskupowi Diecezjalnemu oraz naszym wikariuszom: ks. Maciejowi Śmigaczowi oraz ks. Maciejowi Biedroniowi składamy serdeczne życzenia imieninowe.

 1. W czwartek zapraszamy wszystkich czcicieli św. O. Pio na kolejne comiesięczne nabożeństwo. Nabożeństwo rozpocznie się różańcem i odmówioną Litanią Loretańską o godz. 17.30, po różańcu Msza św. i na zakończenie błogosławieństwo lourdzkie Najświętszym Sakramentem.
 2. W ramach DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ zapraszamy w tym tygodniu na kolejne punkty programu:
 • Artystyczne Pokazy Laserowe - We wtorek i środę, 15 i 16 maja, w naszym kościele będzie miało miejsce artystyczne wydarzenie polegające na połączenie muzyki z nowoczesnymi technologiami wizualnymi jakimi są lasery – „Usłyszeć kolory i ujrzeć dźwięk”. We wtorek tematem pokazu laserowego będzie „Jan Paweł II - święty z polskiej ziemi” a w środę „Magnificat” - w muzyce i laserach tajemnice Maryi. Serdecznie zapraszamy, jest to pierwszy, tego typu, pokaz w kościołach naszej diecezji. We wtorek i środę zapraszamy na godzinę 20.00. Spektakl trwa 50 minut. Wstęp darmowy.
 • W środę wyrusza do Ziemi Świętej brzeska pielgrzymka, której organizatorem jest ks. dr Marek Jawor. Polecamy ich opiece patrona pielgrzymów św. Jakuba i prosimy o modlitwę za nas w Ziemi uświęconej życiem Zbawiciela.
 • W przyszłą niedzielę, tradycyjnie na Rynku w Brzesku odbędą się Taneczne Urodziny Jana Pawła II. Polonez, tańce z flagami, Tańce Lednickie i Taniec Wielkanocy, to tylko niektóre punkty tego programu. Początek o godz. 11.30. Impreza ta będzie dedykowana pomysłodawczyni tej radosnej brzeskiej imprezy na Rynku, ś.p. Lilli Sztyler. Zapraszamy wszystkich a przede wszystkim dzieci z rodzicami, będą niespodzianki.
 1. Zachęcamy do zakupu u ministrantów najnowszej prasy katolickiej.
 2. Duszpasterstwo Młodych organizuje wyjazd na XXII Spotkanie Młodzieży - Lednica 2018. Zapisy u Dekanalnego Duszpasterza Młodzieży ks. Łukasza Polniaszka do wtorku.
 3. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne w parafii.
 4. Jak co miesiąc, zapraszamy zainteresowanych na spotkanie z dr. Zbigniewem Martyką – temat spotkania „Wszystko o chorobach wątroby” – poniedziałek godz. 18.30 w Domu Katechetycznym.
 5. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności w ub. tygodniu odszedł: +Franciszek Wójtowicz z ul. Świerkowej. Zmarłego polecamy miłosierdziu Bożemu.

 

6 Niedziela Wielkanocna – 6. maja 2018 

 1. Nawiązując do pierwszego roku rozpoczętego V Synodu, którego tematem jest Rodzina, tę pierwsza niedzielę maja, przeżywamy w naszej parafii jako Niedzielę dla Rodziny. Dziękujemy o. Ignacemu z Niepokalanowa za głoszone dzisiaj na Mszach św. słowo Boże i za wczorajsze warsztaty dla małżeństw. Jak już było wspomniane po Mszy św. można zakupić książkę autorstwa dzisiejszego kaznodziei p.t. „Stają się jednym ciałem”.
 2. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00. Dzisiaj odpust w Uszwi.
 3. W ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej, zapraszamy w środę, 9 maja, na film p.t. „Jako w niebie tak i w Komańczy, jest to dokument fabularyzowany o internowaniu przez komunistów prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego w Komańczy. Projekcja filmu i spotkanie z producentem Bogdanem Miszczakiem odbędzie się w Auli Chrystusa Króla o godz. 18.30. Po spotkaniu będzie można zakupić ten film. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 4. Pielgrzymki i wycieczki w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej:

Dzisiaj – Liturgiczna Służba Ołtarza zdobywa najwyższy szczyt Bieszczadów – Tarnicę, w ramach zdobywania Korny Gór Polskich, prowadzi ks. Jacek Walczyk.

W czwartek /10.05./– tradycyjna pielgrzymka piesza parafii brzeskich do Szczepanowa, wyjście spod naszego kościoła o godz. 15.30. Msza św. w Szczepanowie o godz. 18.00. Wyruszy także w tym dniu pielgrzymka rowerowa Liturgicznej Służby Ołtarza, wyjazd o godz. 17.00. Można też do niej dołączyć. Pielgrzymkę pieszą poprowadzi ks. Krzysztof Misiaszek, rowerową ks. Jacek Walczyk.

W sobotę /12.05./ - Pielgrzymka autokarowa, młodzieżowa do Pasierbca i Męciny o godz. 8.30, prowadzi ks. Maciej Biedroń. Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci do Pasieki „Sądecki Bartnik”, wyjazd  godz.8.45  prowadzi ks. Maciej Śmigacz.

 1. Rozpoczął się Tygodniowy Odpust ku czci św. Stanisława w Szczepanowie. Program odpustu jest na plakatach. Główne uroczystości będą w sobotę, 12 maja, o godz. 10.15.
 2. W liturgii Kościoła będziemy wspominać:

Dzisiaj Świętych Apostołów Filipa i Jakuba Młodszego

Wtorekśw. Stanisława, bpa i męcz., głównego patrona Polski i naszej diecezji. W tym dniu zapraszamy do kościoła na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00 ku czci św. Stanisława, podczas, której uroczyście zostaną wniesione relikwie św. Stanisława. Po odnowieniu relikwiarza z XIX w., relikwie odtąd będą wystawione w naszym kościele do publicznej adoracji.

Czwartek – dziękczynienie za s. bierzmowania na Mszy św. o 18.00. Zapraszamy Bierzmowanych.

Piątek – rozpoczęcie Nowenny do Ducha Św.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to także 13. dzień miesiąca i 101 rocznica pierwszego objawienia w Fatimie. Nabożeństwo fatimskie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 19.00 po niej wyruszy z kościoła procesja różańcowa wokół Rynku. Nabożeństwo poprowadzi O. Zenon Burdak, bernardyn z sanktuarium św. Jana w Dukli.

W poniedziałek, wtorek i środę modlimy się o dobre urodzaje oraz za pracujących w rolnictwie – są to dawne Dni Krzyżowe. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia imieninowa.

 1. Spotkania: Poniedziałek – Lektorzy godz. 18.45, Wtorek – spotkanie przedpielgrzymkowe do Ziemi Świętej o godz. 19.00, zaprasza ks. dr Marek Jawor; ministranci starsi o godz. 16.30. Czwartek - Grupa bł. Edmunda Bojanowskiego  16.00 u Sióstr w „Ochronce; PDMD o godz. 17.00. Piątek ministranci młodsi o godz. 16.30; Straż Honorowa NSPJ po Mszy św. wieczornej. Odnowa w Duchu Świętym godz. 19.00
 2. Po Mszy św. u ministrantów i w zakrystii jest do nabycia prasa katolicka.
 3. Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga” w Brzesku zaprasza do udziału w kursach: język niemiecki stopień podst. i zawansow., obsługa kas fiskalnych i kurs udzielenia pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Zapisy do 15 maja w Domu Katechetycznym od 9.00 do 16.00.
 4. Ochotnicza Straż Pożarna prosi o wsparcie ofiara do puszek na cele statutowe OSP.
 5. Z naszej wspólnoty w tym tygodniu do wieczności odeszli: + Zbigniew Laska z ul. Ogrodowej, + Agnieszka Okas z ul. Kościuszki, + Stanisława Biel z ul. Browarnej. Zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.

 

5. Niedziela Wielkanocna – 29. KWIETNIA 2018 r. 

 1. Miesiąc maj, który rozpoczyna się we wtorek to szczególny miesiąc maryjny naznaczony nabożeństwami majowymi, które gromadzą nas liczniej niż zwykle w kościele oraz polskim zwyczajem przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych. Kultywujmy tą piękną polską tradycję zachęcając przede wszystkim dzieci i młodzież do udziały u w tych nabożeństwach.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym kościele w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.30.
 3. Rozpoczynają się także DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ, które będą trwały przez miesiąc maj. Szczegółowy program jest na stronie internetowej oraz na plakatach. Zachęcamy do skorzystania z propozycji na te dni majowe.
 4. W środę nabożeństwo majowe połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30, a po nim Msza św. w intencjach nowennowych.
 5. W czwartek UROCZYSTOŚĆ NMP, KRÓLOWEJ POLSKI, głównej patronki Polski. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.00, 7.30, 9.00. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny będzie w kościele o godz. 10.30, po niej odbędzie się tradycyjny pochód Trzeciomajowy pod Grób Nieznanego Żołnierza. Po południu Msze św. o godz. 15.30 i 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź przed I piątkiem będzie na Mszach św. w czwartek oraz w piątek na Mszach św. porannych i od godz. 16.00. Msze św. wotywne o NSPJ z kazaniem katechizmowym w piątek o godz. 8.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe w intencji misji z Komunią pierwszopiątkową dla dzieci o 16.30.
  W pierwszą sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00, pół godziny wcześnie różaniec prowadzony przez Rycerstwo Niepokalanej. Po Msz św. spotkanie Rycerstwa. Natomiast 4 maja wyjazd Rycerstwa o godz. 11.00 do Łagiewnik na spotkanie Rycerstwa Polski Południowej. Zapisy w zakrystii.
 7. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako „Niedziela dla Rodziny”, kazania na Mszach św. wygłosi o. Ignacy Kosmana z Niepokalanowa, autor książki p.t. „Stają się jednym ciałem”. Książkę tę, jako bardzo praktyczny poradnik duchowy dla małżeństw i rodzin będzie można nabyć po Mszach św.
 8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00.
 9. W ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej zapraszamy:
 • 1-31 maja - Wystawa „Brzeskie Postacie Niepodległości” – Rynek Brzeski
 • 2 maja - Dzień Flagi i Dzień Polonii, występy artystyczne na Pl. Kazimierza zaprasza Burmistrz i Radni, początek o godz. 15.00
 • 3 maja – Piknik Majowy – wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w Regionalnym Centrum Kulturalno - Bibliotecznym w Brzesku, początek o godz. 17.00.
 • 4 maja - Sadzenie Dębów Niepodległości – uroczystości w Brzesku – Słotwinie, rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.00.
 • 5 maja, sobota – Spotkanie małżeństw, które poprowadzi o. dr hab. Ignacy Kosmana z Niepokalanowa. Zapraszamy małżeństwa , spotkanie będzie miało formę warsztatów małżeńskich od godz. 10.00 do ok. godz. 14.00 w Auli Chrystusa Króla.
 • 5-6 maja – Wyprawa Liturgicznej Służby Ołtarza w Bieszczady na Tarnicę
  w ramach zdobywania Korony Gór Polskich.
 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
 • Dzisiaj – św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy i Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
 • Środa - św. Atanazego, bpa i dokt. Kośc.
 • Czwartek – NMP Królowej Polski
 • Piątek - św. Floriana, męcz, patrona strażaków

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia imieninowe.

 1. Spotkania:
 • Odnowa w Duchu Świętym – piątek godz. 19.00
 • Grupa Fideles - Sobota godz. 19.00
 1. Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Zapisy w kancelarii.
 2. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej, którą można nabyć u ministrantów oraz w zakrystii.
 3. Stowarzyszenie Porozumienie zaprasza dzieci i młodzież z rodzicami oraz dziadkami na obchody Dnia Flagi w środę 2 maja na Pl. Kazimierza o godz. 15.00. Dla przybyłych drobne upominki, w tym wata cukrowa za darmo.
 4. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Kazimierz Grzybek z ul. Starowiejskiej, + Stefania Kurzawa z ul. Ogrodowej, + Adam Pukal z ul. Ogrodowej, + Józef Wolsza z ul. Okocimskiej, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 15.00. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

4 Niedziela Wielkanocna – 22. kwietnia 2018 

 1. IV Niedziela Wielkanocna to Niedziela Dobrego Pasterza i Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna ona tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Pamiętajmy w naszych modlitwach, zwłaszcza o naszych klerykach przygotowujących się do kapłaństwa w naszym Seminarium: o Kacprze, który jest na 4 roku studiów i diakonie Dariuszu, który odbywa praktykę w naszej parafii i za miesiąc przyjmie święcenia kapłańskie. W ciągu tygodnia będziemy modlić się
   o powołania do kapłaństwa i zakonu spośród młodych z naszej parafii.
 2. Wczoraj rozpoczął się V Synod Diecezji Tarnowskiej, przy udziale 15 biskupów z Metropolii Krakowskiej oraz ponad sześciuset kapłanów i kilku tysięcy wiernych świeckich. Rozpoczął się trzechletni czas prac komisji synodalnych i Parafialnych Zespołów Synodalnych. Biskup Tarnowski Andrzej Jeż z naszej parafii Członkami Synodu zamianował: księdza proboszcza – członkiem Komisy ds. Duchowieństwa, ks. mgr Jacka Walczyka – członkiem Komisji Kultu Bożego i Życia Sakramentalnego, p. mgr Krystynę Serbeńską – Biel – Członkiem Synodu i sekretarzem Parafialnego Zespołu Synodalnego.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 4. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania oraz ich bliskich będzie w poniedziałek od godz. 17.00.
 5. Uroczystość udzielenia Sakramentu Bierzmowania będzie w naszym kościele we wtorek /24.04./ na Mszy św. o godz. 18.00. Szafarzem sakramentu będzie ks. arcybiskup Henryk Nowacki. Podczas Mszy św. z udzieleniem s. bierzmowania zbierane są ofiary na Fundację im. abp Jerzego Ablewicza jako pomoc finansową dla młodzieży zdolnej ale niezamożnej. Dziękujemy księdzu Maciejowi Biedroniowi za przygotowanie młodzieży do tego sakramentu.
 6. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30, po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 7. Msza święta o uzdrowienie w piątek o godz. 18.00.
 8. Spotkania:
 • Poniedziałek – TP WSD o godz. 18.45., Lektorzy godz. 20.30
 • Wtorek – Ministranci starsi o godz. 16.00
 • Środa – Ministrancie młodsi o godz.16.00, próba chóru o godz. 19.00
 • Czwartek – Dziewczęca Służba Maryjna o 16.30 u Sióstr na Pl. Kazimierza, Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci o 16.00
 • Piątek – Schola młodsza o godz. 16.30 i w niedzielę o 10.00;
 1. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:
 • Poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha, bpa i męcz., głównego patrona Polski i patrona Akcji Katolickiej.
 • Środa Święto św. Marka Ewangelisty

Wszystkim solenizantom tego tygodnia a szczególnie księdzu dr. Markowi Jaworowi składamy serdeczne życzenia imieninowe.

 1. Słowa uznania i podziękowania, kierujemy do dzieci o wrażliwym sercu, które podjęły się akcji charytatywnej w Wielkim Poście „Dar Juniora dla Seniora”. Dzieci zebrały 516 zł i 8 euro.
 2. Organizator, ks. Maciej Biedroń informuje że są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową, od 29 czerwca do 1 lipca do Niepokalanowa, Gietrzwałdu i innych sanktuariów Warmii i Mazur. Zapisy w kancelarii do końca kwietnia.
 3. Jest także jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę samolotową do Lourdes i sanktuariów maryjnych Hiszpanii, która będzie w dniach od 18 do 27 września. Szczegóły na stronie internetowej i na plakatach. Zapisy u księdza proboszcza. Prosimy aby zapisani na pielgrzymkę, którzy nie wpłacili jeszcze zaliczki w wysokości 1000 zł. uczynili to w tym tygodniu.
 4. W przyszłą niedzielę Burmistrz Brzeska i Klub Honorowych Dawców Krwi zaprasza na otwarcie sezonu motocyklowego na Bocheńcu w Jadownikach, początek o godz. 12.00 przy tej okazji będzie prowadzona akcja krwiodawstwa.
 5. Brzeska Rodzina Kolpinga informuje że w dniach od 5 do 19 maja istnieje możliwość uczestniczenia w turnusie rehabilitacyjno – zdrowotnym w Mrzeżynie nad Bałtykiem. Koszt 1100 zł. + koszt dojazdu. Szczegóły na plakacie. Kolping informuje także, że trwają zapisy na kursy: języka niemieckiego, obsługi kas fiskalnych i udzielania pierwszej pomocy. Szczegóły w biurze Kolpinga w Domu Katechetycznym.
 6. Kino Planeta w Brzesku zaprasza dzieci, młodzież i cale rodziny na bardzo wartościowy film fabularny p.t. „Tam gdzie mieszka Bóg”. Film wyświetlany jest codziennie, od dzisiaj do środy o godz. 20.30. Z naszej strony zachęcamy do obejrzenia tego fil0mu.
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności + Irena Majcher z ul. Ogrodowej, której pogrzeb będzie we wtorek o 10.00 w  kościele Miłosierdzia Bożego. Zmarłą polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

3 Niedziela Wielkanocna - 15. kwietnia 2018r. 

 1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Biblijną rozpoczynającą X Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy gorąco do udziału w wykładach w comiesięcznym Studium Biblijnym, które prowadzi biblista ks. dr Marek Jawor. Dzisiaj także rozpoczyna się w Kościele w Polsce Narodowe Czytanie Pisma Św. Rozpoczynamy go od czytania Listu św. Pawła do Rzymian, pobierając przy wyjściu z kościoła karteczkę z wyznaczonym fragmentem z tego Listu. Postarajmy się także, aby w tym tygodniu przynajmniej w jednym dniu, kiedy jest cała rodzina, wspólnie w rodzinie odczytać fragment z Biblii, można to np.  uczynić w ramach rodzinnej modlitwy wieczornej.
 2. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tacę, które są przeznaczone na cele inwestycyjne w parafii a w szczególności na pokrycie kosztów monitoringu kościoła i placu kościelnego, którego koszt wyniósł 25 tysięcy złotych.
 3. Spotkania w tym tygodniu:
 • Poniedziałek – Lektorzy godz. 18.45
 • Wtorek – Ministranci starsi godz. 17.00
 • Piątek – Ministranci młodsi godz. 16.30
 1. W czwartek, 19 kwietnia, zapraszamy na kolejne comiesięczne spotkanie Modlitewnej Grupy św. O. Pio, początek o godz. 17.30.
 2. Jak już słyszeliśmy w Liście Księdza Biskupa, w sobotę, 21 kwietnia, w Tarnowie uroczyście rozpocznie się V Synod Diecezji Tarnowskiej. Na uroczystość zaproszona jest cała diecezja, z naszego dekanatu uda się autokar do którego zaproszeni są przede wszystkim Członkowie Parafialnych Grup Synodalnych. Będzie można się zapisywać w tym tygodniu w zakrystii. 
 3. Przyszła niedziela obchodzona jest jako Niedziela Dobrego Pasterza. Składka będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 4. W najbliższy piątek (20 kwietnia), sobotę (21 kwietnia) i w poniedziałek (23 kwietnia) o godz. 18.00 – Triduum dla kandydatów z kl. III do bierzmowania i ich rodziców. Udział we Mszy św. a po niej próba. Bierzmowanie odbędzie się w naszej Parafia we wtorek 24 kwietnia.
 5. Maciej Biedroń organizuje pielgrzymkę do Niepokalanowa oraz Sanktuariów Warmii i Mazur w dniach od 29 czerwca do 1 lipca. Szczegóły na stronie internetowej, zapisy
  w kancelarii do końca kwietnia. Zapraszamy.
 6. W naszej Parafii rozpoczynają działalność Kółka Koronkowe dzieci klas 1-7. Należący odmawia jeden dziesiątek koronki każdego dnia. Zainteresowani proszeni są o kontakt z opiekunem p. Franciszką Janorą, katechetką w PSP nr 3 w Brzesku.
 7. Po Mszy św. u ministrantów i w zakrystii do nabycia prasa katolicka.
 8. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: + Kazimierz Zając z ul. Ogrodowej. Zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, 8. kwietnia 2018 

 1. Przeżywamy Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Św. Jan Paweł II mówił: „Dzisiaj świat najbardziej potrzebuje Bożego Miłosierdzia”. Dlatego o godz. 15.00 przed obrazem „Jezu ufam Tobie”, wspólnie odmówimy Koronkę. Dzisiaj jest godzina szczególnej łaski dla wszystkich odmawiających tę modlitwę.
 2. Niedziela Miłosierdzia jest także świętem Caritas i rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Niech to będzie okazja do konkretnych uczynków. Dziś można, po Mszy św., ofiarą do puszek wesprzeć diecezjalne dzieła Caritasu.
 3. Dzisiaj odpust w parafii Miłosierdzia Bożego, suma o 11.30.
 4. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:
 • Poniedziałek - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Duchowej Adopcji i Dzień Świętości Życia. W tym dniu na Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 będzie można złożyć deklarację dziewięciomiesięcznej modlitwy za dziecko, które jest w łonie matki, a jego życie jest zagrożone.
 1. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30, po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 2. Spotkania
 • Poniedziałek Lektorzy godz. 18.45
 • Wtorek Ministranci starsi godz. 17.00
 • Czwartek Grupa bł. Edmunda Bojanowskiego godz. 16.00 u Sióstr na Starowiejskiej
 • Piątek – Ministranci młodsi godz. 16.30; Odnowa w Duchu Świętym godz. 19.00; Straż Honorowa NSPJ godz. 18.45
 • W sobotę, 14 kwietnia, w naszym kościele odbędzie się przedsynodalne spotkanie Parafialnych Grup Synodalnych z parafii naszego dekanatu. Początek o godz. 10.00. Zainteresowani dostaną imienne zaproszenia.
 1. Przyszła niedziela obchodzona jest w Kościele w Polsce jako Niedziela Biblijna.
 2. Ze względu na incydenty, które dokonały się w ostatnim czasie w naszym kościele, zostało zamontowanych 13 kamer, których koszt wyniósł 25.000 zł.
 3. Przypominamy, że do końca kwietnia jest możliwość deklarowania 1% podatku na organizacje pozarządowe. Zachęcamy i prosimy o przekazanie 1% na nasz parafialny Klub Sportowy „Jakub” lub Caritas Diecezjalną. Jeśli, ktoś szukałby pomocy w rozliczeniu, prosimy udać się do biura Caritas w Domu Katechetycznym w każdy wtorek.
 4. Po Mszy św. u ministrantów i w zakrystii do nabycia prasa katolicka.
 5. W sobotę, 14.04., w Regionalnym Centrum Kulturalno Bibliotecznym w Brzesku, pod patronatem Starosty Brzeskiego i Burmistrza Brzeska, odbędzie się IV Brzeski Kiermasz Książki Przeczytanej. Będzie trwał od godz. 9.30 do 13.00. Będzie można wymienić, kupić i sprzedać swoje używane książki.
 6. Spotkanie Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców Talent odbędzie się w bocheńskiej Bazylice 10 kwietnia o godz. 18.00
 7. Maciej Biedroń organizuje 3-dniową pielgrzymkę do Niepokalanowa, Gietrzwałdu- miejsca objawień Matki Bożej i sanktuariów Warmii i Mazur w dniach 29 czerwca do 1 lipca br. Koszt pielgrzymki to 529 złotych. Informacje o pielgrzymce na stronie internetowej parafii. Zapisy u ks. Macieja Biedronia i w kancelarii parafialnej do końca kwietnia. Przy zapisie prosi się o wpłacenie zaliczki w wysokości 200 zł. Serdecznie zapraszamy.
 8. Z naszej wspólnoty parafialnej w ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: + Kazimierz Bujak z Jadownik, + Andrzej Filipek z ul. z ul. Browarnej, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00 w kościele Bożego Miłosierdzia Bożego. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu.

 

WIELKANOC 2018 

 1. Od Wigilii Paschalnej cały Kościół raduje się ze Zmartwychwstania Pańskiego. Liturgiczny czas wielkanocny będzie trwał aż do Zesłania Ducha Św.
 2. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego, dzisiaj trzeci dzień nowenny po Mszy św. o 7.30, podobnie i jutro. W następne dni nowenna po Mszy św. o 8.00 i o godz. 18.00.
 3. Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Msze św. tak jak w niedzielę. Tradycyjnie tego dnia w naszych kościołach wspieramy modlitwą i składamy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 4. W poczuciu wdzięczności chcemy skierować słowa podziękowania do wszystkich tych, którzy przyczynili się, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała godną oprawę. Dziękujemy Siostrze organistce, Chórowi, zespołowi Eleos i młodzieży z duszpasterstwa prowadzącej adorację Wielkopiątkowa, Panom śpiewającym Pasję, plastykom i Siostrze Zakrystiance za wykonanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, Bractwu Jakubowemu, niosącym feretrony, baldachim, szczególne wyrazy podziękowania i uznania należą się Służbie Liturgicznej Ołtarza, dziękujemy orkiestrze dętej, sprzątającym kościół, Serdeczne podziękowania należą się Brzeskim Parafialnym Oddziałom Akcji Katolickiej za zorganizowanie Brzeskiej Drogi Krzyżowej trzech parafii, dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej za straż przy Grobie Pańskim i zabezpieczenie trasy Drogi Krzyżowej oraz   Bóg zapłać wszystkim którzy złożyli ofiary na kwiaty i wykonanie Grobu Pańskiego oraz całoroczny wystrój kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się, by Chrystus Zmartwychwstały był godnie uwielbiony w naszej Brzeskiej Farze. Bóg zapłać za przesłane na adres parafii życzenia Świąteczne i podzielenie się z nami dobrami na  świąteczny stół.
 5. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o 17.30, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo pierszoczwartkowe z modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne po Mszy św. o godz. 8.00 oraz o godz. 17.30. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00. W I piątek na Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 kazanie katechizmowe. Msza św. w piątek dla dzieci z nabożeństwem misyjnym o godz. 16.30. Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 8.00. W piątek z racji Oktawy Wielkanocnej nie obowiązuje post piątkowy. Będzie okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 17.30 oraz w piątek na Mszach św. porannych oraz od godz. 16.00.
 7. Serdecznie zaparzamy młodzież naszej parafii na Dekanalne Spotkanie Młodych, które odbędzie się w piątek /6.04./ w naszym kościele. Rozpoczęcie o godz. 19.15 – Godzina Uwielbienia Jezusa Miłosiernego. Program spotkania na naszej stronie internetowej i na plakatach.
 8. Spotkania:

- Czwartek – Pieskie Dzieło Misyjne Dzieci o 16.00

 - Piątek - w ramach kwietniowego spotkania kandydatów do Bierzmowania zapraszamy młodzież
z klas Vi, VII, II gimn. i III gimn. na Dekanalny Dzień Skupienia Młodzieży w kościele o19.15.

 -  Sobota – Rycerstwo Niepokalanej o godz. 8. Wcześniej Rycerstwo poprowadzi różaniec.

 1. W sobotę Diecezjalne Święto Caritas będzie w parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył Biskup Diecezjalny Andrzej Jeż. Zapraszamy do udziału Parafialny Oddział Caritas oraz wszystkich, którzy wspierają wszystkie dzieła miłosierdzia w naszej parafii

 10.Przyszła niedziela, II Wielkanocy, obchodzona jest jako Święto Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Odpust w parafii Miłosierdzia Bożego. W przyszłą niedzielę ofiara do puszek będziemy wspierać diecezjalne dzieła miłosierdzia. W przyszłą niedzielę Dzień Skupienia dla Narzeczonych w Auli Chrystusa Króla, początek o godz. 11.30.

 11.Po Mszy św. u ministrantów i w zakrystii do nabycia świąteczna prasa katolicka. Świąteczny Gość Niedz., Niedziela, Źródło, Mały Gość N., Wzrastanie, miesięcznik Wiara, Patriotyzm i Sztuka, oraz najnowszy Kościół nad Uszwicą.

 1. Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy dzisiaj wspólnie z nami obchodzą Święta Wielkanocne, życzymy, aby Pan Jezus Zmartwychwstały wniósł w Wasze życie radość, pokój i błogosławieństwo. Błogosławionych Świąt Paschalnych!
 2. Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności + Zofia Karkut z ul. Czarnowiejskiej. Polecamy ją Bożemu Miłosierdziu.

 

Niedziela Palmowa – 25. marca 2018 r. 

 1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Dzisiaj także obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o 10.30 poświęcenie palm. Przypominamy, że procesja z palmami rozpocznie się na Rynku o 10.15. Po Mszy św. konkurs na największą i najpiękniejszą palmę.
 3. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę, które jako nasza jałmużna postna przeznaczone są Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 4. Grupa Młodzieżowa „Fideles” zaprasza dzisiaj /25.03./, na Misterium Męki Pańskiej p.t. „Kielich gorzkiej Meki za nas ofiarujesz”. Początek spektaklu o godz. 20.00 w Auli Chrystusa Króla, spektakl ten będzie powtórzony jeszcze w Wielki Wtorek /27.03./ o godz. 19.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 5. Spowiedź świąteczna w naszej parafii będzie w Wielki Wtorek i Wielką Środę od godz. 8.30 – 12.00 i od 15.00 – 19.00. Długa przerwa w spowiedzi jest od 12.00 do 15.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na inne dni, ponieważ przez te dwa dni spowiadają u nas księża z całego dekanatu. Dzisiaj spowiedź w Okocimiu od godz.13.00 do 16.00, W poniedziałek spowiedź od 10.00 – 12.00 i od 15.00 -  00 w parafii Miłosierdzia Bożego i w Jasieniu od 10 – 12.00 oraz od 17.00 – 20.00.
 6. Do chorych z posługą sakramentalną na Święta udamy się w Wielki Wtorek od godz. 14.00. Chorych można zapisywać w zakrystii.
 7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30 a po niej Msza Św. w intencjach nowennowych.
 8. W Wielką Środę ulicami naszego Miasta przejdzie DROGA KRZYŻOWA TRZECH PARAFII BRZESKICH. Początek o godz. 19.00 przy kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Brzesku - Słotwinie św. a zakończenie przy kościele św. Jakuba w Brzesku. Organizatorem są parafialne oddziały Akcji Katolickiej z parafii, św. Jakuba, Miłosierdzia Bożego i M.B. Częstochowskiej. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym nabożeństwie. Szczegóły są na plakatach.
 9. W WIELKI CZWARTEKPamiątka Ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. W Wielki Czwartek Nabożeństwo zakończy się przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i prywatną adoracją do północy.
 10. WIELKI PIĄTEKPamiątka Męki i Śmierci Zbawiciela.
  • Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 9.00, natomiast o godz. 15.00 rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego, po której będzie Droga Krzyżowa dla dzieci.
   Na tę Drogę Krzyżową dzieci niech przyniosą skarbonki wielkopostne ze swoją, dziecięcą jałmużną postną.
  • Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża i Komunią św. rozpocznie się o godz. 19.00.
  • Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza młodzież na Wielkopiątkowe Czuwanie o 22.30, które poprowadzi zespół ELEOS oraz młodzież z duszpasterstwa. W tym czasie całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim wg wyznaczonego porządku oraz dyżur w konfesjonale. Porządek adoracji w gablotach i na drzwiach kościoła i na stronie internetowej.
  • Pamiętajmy o przyozdobieniu w tym dniu krzyży przydrożnych kwiatami i zapalonymi zniczami. Tradycyjnie w Wielki Piątek ofiary składane przy krzyżu są wyrazem naszej solidarności i odpowiedzialności za wszystkie miejsca święte w Ojczyźnie Zbawiciela. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia do śmierci) oraz post ścisły, do którego zobowiązane są osoby pełnoletnie aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Kościół zachęca, aby w miarę możliwości zachować post i w Wielką Sobotę aż do zakończenia Wigilii Paschalnej.
 11. W Wielką Sobotę czuwanie przy Grobie Pańskim wg wyznaczonego porządku. Święcenie pokarmów co pół godziny od godz. 9.00 – 14.00. Święcenie pokarmów
  u Sióstr w Ochronce o godz. 12.00.
 12. Wg dawnego zwyczaju w Wielką Sobotę po poświęceniu pokarmów będzie można obdarować „święconką” strażaków, którzy pełnią straż przy Grobie Pańskim.
 13. WIGILIA PASCHALNA rozpocznie się o godz. 20.00 i zakończymy ją Procesją Rezurekcyjną, wokół Rynku. Na Wigilię Paschalną prosimy przynieść ze sobą świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Udział w Wigilii Paschalnej jest już udziałem we Mszy św. Wielkanocnej. Na prośbę wiernych przesunęliśmy godzinę rozpoczęcia Wigilii Paschalnej z 21.00 na 20.00. Wszystkich gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w liturgii tych trzech najważniejszych i najświętszych dni w ciągu roku.
 14. W Niedzielę Wielkanocną nie będzie Mszy Św. o godz. 6.00. Pierwsza Msza Św. rano o godz. 7.30. Natomiast Msze Święte w Kościele Ducha Świętego powrócą w sobotę 7 kwietnia.
 15. Parafialny Oddział Caritas informuje, że wydawanie paczek świątecznych dla osób o niskich dochodach, będzie w poniedziałek i wtorek od godz. 13.00 do 15.00. Osoby, które chcą przekazać 1% z obowiązującego podatku za rok 2017 na parafialny Klub Sportowy „Jakub” czy na Caritas mogą liczyć na bezpłatne rozliczenie w każdy wtorek od godz. 13.00 do 14.00 w biurze Caritas w Domu Katechetycznym.
 16. Kancelaria Parafialna ze względu na Spowiedź przedświąteczną i Triduum Paschalne będzie nieczynna w Wielkim Tygodniu. Do chorego lub w sprawie pogrzebu można kontaktować się o każdej porze.
 17. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć u ministrantów i w zakrystii.
 18. Jest jeszcze osiem miejsc wolnych na pielgrzymkę samolotową do Lourdes we Francji oraz sanktuariów maryjnych w Hiszpanii, która będzie we wrześniu i organizowana jest przez nasza parafię. Na ławkach w kościele jest jeszcze program pielgrzymki oraz cena, można sobie pobrać. Zgłoszenia do końca marca.
 19. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła + Lilla Sztyler z ul. Osiedlowej. Zmarłą polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

5. Niedziela Wielkiego Postu – 18. marca 2018 r. 

 1. Od piątej niedzieli Wielkiego Postu, liturgia będzie naszą uwagę skupiać na rozważaniu Męki Pańskiej. Jeszcze raz kierujemy wezwanie do wzięcia udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach, zwłaszcza tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych nabożeństwach.
 2. We worek /20.03./ odbędzie się tradycyjne nabożeństwo wielkopostne – Godzina Modlitewnej łączności z Polonią i naszymi rodakami, którzy wyjechali w ramach emigracji zarobkowej. W programie modlitwa za rodziny doświadczone rozłąką emigracyjną. Organizator tego nabożeństwa – Rodzina Kolpinga wszystkich serdecznie zaprasza do wspólnej modlitwy. Rozpoczęcie modlitwą różańcową o godz. 17.15. Informujemy także, że ciągle można składać lekarstwa nieprzeterminowane oraz okulary dla Polaków w Ukrainie. Można je przynosić do zakrystii czy biura Kolpinga.
 3. W środę o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. Po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 4. Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa obchodzona także jako Światowy Dzień Młodzieży. Poświęcenie palm na Rynku o godz. 10.15, i w procesji wyruszymy do kościoła.
  Po  uroczystościach odbędzie się konkurs palm z nagrodami.
 5. Wyjazd młodzieży z Duszpasterstwa na diecezjalne obchody Niedzieli Palmowej do Tarnowa o godz. 9.00 spod kościoła.
 6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
 • Poniedziałek – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
 • Sobota – Dzień Misjonarzy Męczenników; nasza diecezja ma czworo takich męczenników: bł. o. Zbigniew Strzałkowski, ks. Jan Czuba, kl. Robert Gucwa
  i s. Czesława Lorek.
 • Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w tym roku ze względu, że przypada w Niedzielę Palmową jest przeniesiona 9 kwietnia.
 • Wszystkim solenizantom tego tygodnia a szczególnie ks. Proboszczowi oraz Kapelanowi składamy serdeczne życzenia imieninowe.
 1. Grupa Młodzieżowa „Fideles” zaprasza na Misterium Męki Pańskiej p.t. Kielich gorzkiej męki za nas ofiarujesz”. Premiera spektaklu będzie w Niedzielę Palmowa o godz. 20.00 w Auli Chrystusa króla. Drugi termin spektaklu Wielki Wtorek godz. 19.00.
 2. Pragniemy przypomnieć, że do końca kwietnia jest możliwość deklarowania 1% podatku na organizacje pożytku publicznego. Zachęcamy i prosimy o przekazanie 1% na Caritas lub na nasz parafialny Klub Sportowy ”Jakub”. Ulotki Caritas znajdują się w przedsionku kościoła natomiast ulotki KS Jakub, pozostawili ministranci podczas kolędy w naszych domach. Jeśli ktoś potrzebowałby pomocy przy rozliczeniu będzie mógł skorzystać w biurze Caritas w Domu Katechetycznym w każdy wtorek.
 3. Droga Krzyżowa ulicami Miasta Brzeska odbędzie się w Wielką Środę, 28 marca. Rozpoczęcie o godz. 19.00 w kościele MB Częstochowskiej na Słotwinie, a zakończenie
  w kościele św. Jakuba. Organizator Parafialne Oddziały Akcji Katolickich naszego miasta. Już teraz wszystkich Mieszkańców Brzeska serdecznie zapraszamy.
 4. Spotkania:
 • Poniedziałek – Kandydaci do bierzmowania z klas VII-ch i II-ch gimnazjów o godz. 17.15. w Auli Chrystusa Króla
 • Wtorek – Ministranci starsi o godz. 17.00
 • Czwartek – Ministranci młodsi o godz. 16.30.
 • Piątek – Odnowa w Duchu Świętym o godz. 19.00 w Auli Chrystusa Króla
 1. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary, które przeznaczone są na potrzeby inwestycyjne w parafii. Składka z przyszłej niedzieli, jako jałmużna postna za korzystanie z wszelkiego rodzaju dyspens w ciągu całego roku, przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.
 2. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzesku informuje o zapisach dzieci sześcioletnich od oddziału zerowego, który zacznie funkcjonować od 1 września oraz o naborze dla dzieci siedmioletnich do klas I-ch. Szczegóły w sekretariacie szkoły przy ul. Głowackiego.
 3. Jest jeszcze 10 wolnych miejsc na wrześniową pielgrzymkę samolotową, organizowaną przez nasza parafię, do Lourdes we Francji oraz do sanktuariów maryjnych północnej Hiszpanii. Program pielgrzymki można pobrać sobie z ławek w kościele. Zapisy do końca marca.
 4. Parafia Miłosierdzia Bożego zaprasza na Ekstremalna Drogę Krzyżową 23 marca o godz. 20. Zapisy na edk.org.pl lub na spotkaniu informacyjnym 20 marca w kawiarence przy parafii. Trasy: Brzesko – Jamna, Brzesko-Zabawa, Brzesko-Domosławice.
 5. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej u ministrantów i w zakrystii.
 6. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: +Stanisław Laska z ul. Berka Joselewicza. Zmarłego polecamy miłosierdziu Bożemu.

 

4. Niedziela Wielkiego Postu – 11. marca 2018 r. 

 1. Już czwarta niedziela Wielkiego Postu. Jest to niedziela inna niż pozostałe, zwana w tradycji kościelnej niedzielą „Laetare”, czyli radości. Radość ta została zaznaczona różowym kolorem szat liturgicznych. Kościół wzywa do radości w połowie Wielkiego Postu, aby ci, którzy poważnie potraktowali jego wezwanie, nie zniechęcali się w trudnym dziele przemiany serc.
 2. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach pasyjnych, które w naszej parafii są: w niedziele Gorzkie Żale o godz. 15.00 i w piątek Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 8.30 i o 17.30, dla dzieci o 16.30, w szpitalu o 15.00 i o 19.00 dla młodzieży.
 3. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali przeznaczone są wykonanie Grobu i Ciemnicy oraz na całoroczny wystrój kościoła.
 4. Dzisiaj Dzień Skupienia dla Narzeczonych, początek o 11.30 w Auli Chrystusa Króla.
 5. Trwa nowenna przed Uroczystością św. Józefa, modlitwy nowennowe dzisiaj po Mszy św. o 7.30 w dni powszednie po Mszy św. o 8.00 oraz o 18.00.
 6. Po Mszach św., Wolontariuszki Caritas rozprowadzają baranki i paschaliki wielkanocne. Ofiara przeznaczona jest na pomoc dla najuboższych.
 7. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 8. Spotkania w tym tygodniu:
 • Poniedziałek – Kandydaci do bierzmowania z klas VI o 17.30 w Auli Chrystusa Króla; Lektorzy o godz. 18.45
 • Wtorek- Ministranci starsi o 17.00, Towarzystwo Przyjaciół WSD o 18.45.
 • Czwartek – Ministranci młodsi o 16.30 oraz Comiesięczne spotkanie Modlitewnej Grupy św. O. Pio, początek o godz. 17.30
 1. W poniedziałek /12.03./ kolejne, otwarte dla wszystkich spotkanie z dr. nauk medycznych Zbigniewem Martyką, którego tematem będzie „ Wszystko o Cholesterolu” - Dom Katechetyczny o godz. 18.00.
 2. We wtorek, z racji 13-tego dnia miesiąca, Różaniec Fatimski poprowadzi Róża św. Joanny Beretty Molla, początek o 17.15.
 3. W piątek /16.03./ Przedszkole Nr 4 w Brzesku będzie obchodziło Jubileusz lecia istnienia. Msza św. dziękczynna będzie o godz. 13.00 w naszym kościele.
 4. W przyszłą niedzielę, z racji trzeciej miesiąca, ofiary na tace będą przeznaczone na cele inwestycyjne w parafii.
 5. Duszpasterstwo Młodzieży przy naszej parafii organizuje wyjazd młodzieży na Diecezjalne Spotkanie Młodych „Synaj 11” w Niedziele Palmową do Tarnowa. Zapisy u ks. Łukasza do środy, 21 marca.
 6. W piątek 16 marca, o godz. 19.00 z parafii w Jasieniu wyruszą uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Zaproponowane są 4. trasy: 40. kilometrowe do Szczepanowa lub Pasierbca, 25. kilometrowe do Lipnicy Murowanej lub Strzelec Wielkich. Szczegóły są na plakatach i w parafii Jasień.
 7. Zespół regionalny KRAKOWIACY ZIEMI BRZESKIEJ obchodzi 50 lecie swojego istnienia. Z tej okazji zaprasza na koncert 18 marca o godz. 17.00 do regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego. W programie „Wesele Krakowskie” i „Babski Comber”
 8. Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 zapraszają na dzień otwarty szkoły, który odbędzie się w najbliższą środę od godz. 15.00 w budynku szkoły. W tym dniu będzie można przyjrzeć się bliżej ofercie edukacyjnej „trójki”. Szczegóły na plakatach.
 9. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzesku informuje o zapisach dzieci sześcioletnich do oddziału zerowego, który zacznie funkcjonować w tej placówce od 1 września b.r. oraz o naborze dla dzieci siedmioletnich do klasy pierwszej. Dyrekcja zachęca rodziców dzieci z klas 3,4,5 i 6 do rozważenia kontynuacji nauki w tej placówce i zaprasza na dzień otwarty szkoły 23 marca o godz. 17.00. Szczegóły w sekretariacie szkoły i na stronie internetowej.
 10. Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę samolotową we wrześniu do Lourdes we Francji i sanktuariów w północnej Hiszpanii. Można pobrać z ławek program. Zapisy do końca marca.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, można u ministrantów i w zakrystii nabyć: Gość. N., Niedziela, Źródło, Wzrastanie, Mały G.N., Wiara Patriotyzm i Sztuka, najnowszy Promyczek dla dzieci.
 12. W kinie „Planeta” w Brzesku do środy /14.03./ będzie wyświetlany bardzo wartościowy film, p.t. „Gurgacz – kapelan Wyklętych”. Seanse o godz. 18.00. Zachęcamy.
 13. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:+ Stanisław Nabielec
  z ul. Okocimskiej, pochowany w Uszwi; +Tadeusz Zych z ul. Browarnej pochowany w Okocimiu; + Bronisław Kantor z ul. Ogrodowej, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00 w kościele Miłosierdzia Bożego. Zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.

3 Niedziela Wielkiego Postu - 4 marca 2018 r.  

 1. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich do udziału w Gorzkich Żalach w każdą niedzielę o godz. 15.00 oraz w Drodze Krzyżowej, która w naszej parafii jest w piątek: dla dorosłych o 8.30 i 17.30, dla dzieci o 16.30, w szpitalu o 15.00 dla młodzieży o godz. 19.00.
 2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00.
 3. W kalendarzu liturgicznym dzisiaj św. Kazimierza, królewicza. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.
 4. Parafialny Oddział CARITAS rozprowadza baranki wielkanocnych oraz paschaliki w ramach dzieła pomocy najuboższym. Ofiara za baranka lub paschaliki 5 zł, w tym przypadku nie stawiamy granic hojności. Można je nabywać na stoisku pod chórem.
 5. W tym tygodniu rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży. Od poniedziałku do środy młodzież ucząca się w szkole średniej na „Zielonce” i Szkole Katolickiej oraz Szkole Podstawowej nr 1; a od środy do piątku dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 i kl. 1 ze Szkoły Podstawowej nr 1. Program został już podany młodzieży i dzieciom. Przypominamy, że czas rekolekcji szkolnych to nie jest czas wolny, ale wszyscy uczestniczący w katechizacji mają obowiązek w nich uczestniczyć.
 6. W sobotę rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością św. Józefa.
 7. W przyszłą niedzielę Dzień Skupienia dla Narzeczonych o 11.30 w Auli Chrystusa Króla.
 8. Składka zbierana na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na budowę Grobu Pańskiego oraz na całoroczny wystrój kościoła.
 9. Spotkania:
 • Poniedziałek – Lektorzy godz. 18.45, Akcja Katolicka o godz. 19.00
 • Czwartek – Rodzina bł. Edmunda o 15.30 u Sióstr na Starowiejskiej, Studium Biblijne o 19.00.
 • Piątek –Straż Honorowa NSPJ po Mszy św. wieczornej
 1. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Lourdes we Francji z okazji 160. rocznicy objawień oraz do najpiękniejszych sanktuariów maryjnych północnej Hiszpanii. Pielgrzymka samolotowa będzie w dniach od 18 do 27 września. Zapisy zostały przedłożone do końca marca. Zainteresowani mogą pobrać sobie program pielgrzymki, który znajduje się na końcu ławek w kościele.
 2. Rodzina Kolpinga zaprasza chętnych i potrzebujących do przeszkolenia w zakresie: obsługi urządzeń fiskalnych i pierwszej pomocy przedmedycznej w nagłych wypadkach. Informacja i zapisy na kurs w biurze Kolpinga przy Pl. św. Jakuba – Dom Katechetyczny, 1 piętro.
 3. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej u ministrantów i w zakrystii.
 4. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: +Krystian Kalwara z ul. Starowiejskiej, + Elwira Stelmach z ul. Głowackiego + Amalia Skórnóg z ul. Berka Joselewicza, której pogrzeb dzisiaj o godz. 13.45 w naszym kościele, + Czesław Przybyło z ul. Ogrodowej, którego pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 14.30 w naszym kościele i +Krzysztof Gaweł z ul. 19. Stycznia którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 13.00 w kościele Miłosierdzia Bożego. Polecamy zmarłych Bożemu miłosierdziu

 

2. Niedziela Wielkiego Postu – 25. lutego 2018 r. 

 1. Dzisiaj Kościół obchodzi Dzień Solidarności z misjonarzami, przychodząc im z pomocą przez modlitwę, post i jałmużnę. Po Mszy św. będzie można wesprzeć dzieło „Ad Gentes” ofiarą do puszek. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie oraz do puszek na pomoc dla misjonarzy.
 2. Przypominamy, że Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym są w każdą niedzielę o godz. 15.00.

     Drogi Krzyżowe w piątek: dla wszystkich rano o godz. 8.30 i wieczorem o godz. 17.30; w szpitalu o godz. 15.00; dla dzieci o godz. 16.30 a dla młodzieży o 19.00.

 1. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30, po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca marca. Spowiedź przed I piątkiem w czwartek od godz. 17.00, w piątek na Mszach św. porannych oraz od godz. 16.00. Nabożeństwo z modlitwa powołania kapłańskie i zakonne w czwartek o 17.30 poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół WSD. Msza św. wotywna o NSPJ z kazaniem katechizmowym w piątek o godz. 8.00 i 18.00. Dla dzieci Droga Krzyżowa z Komunią św. pierwszopiątkową o godz. 16.30. W pierwsza sobotę różaniec prowadzony przez Rycerstwo Niepokalanej o godz. 7.30 i Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP z rozważaniem pierwszosobotnim o godz. 8.00.
 3. Spotkania:
 • Kandydatów do bierzmowania z klas 3-ch gimnazjalnych wraz z rodzicami o 17.30 w poniedziałek w kościele.
 • Lektorów Poniedziałek godz. 18.45
 • ministrantów starszych we wtorek o 17.00.
 • PDMD w czwartek o 16.00.
 • Rycerstwa Niepokalanej w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00.
 1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00.
 2. Przedstawiciele parafialnej Caritas będą po Mszach św. rozprowadzać caritasowskie baranki wielkanocne i paschaliki. Ofiara za baranka i paschalika wynosi 5 zł i jest to ofiara złożona na pomoc dla najbiedniejszych w parafii i diecezji.
 3. W czwartek, 1 marca, będziemy obchodzić Narodowy Dzień pamięci Żołnierzy Wyklętych z tej racji Burmistrz Brzeska oraz Grupa Historyczna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku, zapraszają 3 marca w sobotę, do Regionalnego Centrum Kulturalno - Bibliotecznego w Brzesku na spektakl p.t. „Ja nie mogłem inaczej żyć”. 1 marca wywieśmy na naszych domach flagi narodowe. Patronat honorowy objął Prezydent RP. Wszystkie szczegóły są na plakatach.
 4. Msza święta w intencji wszystkich Sponsorów XIII Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek „O Muszlę św. Jakuba” oraz tych którzy wsparli wyjazd na zimowisko naszego Klubu w niedziele 4 marca o godz. 9.00.
 5. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło, dla młodzieży: Wzrastanie, Droga, i Mały Gość Niedzielny, dla dzieci Promyczek i dla najmłodszych Mały Promyczek.
 6. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Maria Kumanowska z ul. Browarnej i +Adam Dumański z ul. Świerkowej, którego pogrzeb będzie w sobotę w kościele MB. Dobry Jezu …

 

1 Niedziela Wielkiego Postu – 18. luty 2018 r. 

 1. Rozpoczęliśmy w naszej parafii czas REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH. Witamy w naszej wspólnocie Rekolekcjonistę ks. Tomasza Rąpałę, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Jeszcze raz wszystkich serdecznie zapraszamy do brania udziału w naukach rekolekcyjnych i nabożeństwach. Program Rekolekcji jest na plakatach oraz na stronie internetowej parafii. W środę na każdej Mszy św. zakończenie Rekolekcji. Ofiara zbierana na tacę w tym dniu będzie wyrazem naszej wdzięczności Księdzu rekolekcjoniście.
 2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.00. Ofiary zbierane na Gorzkich Żalach są przeznaczone na budowę Grobu Pańskiego, kwiaty i całoroczny wystrój kościoła. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 8.30 i 17.30. Drogi Krzyżowe dla dzieci i młodzieży po feriach.
 3. W czasie Rekolekcji Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w poniedziałek, wtorek i środę będą o godz. 00, 8.00 i 18.00. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie rekolekcyjne dla rodziców a we wtorek po Mszy św. wieczornej uwielbienie Jezusa w Najświętszym sakramencie z modlitwą o zdrowe serce słuchające Słowa Bożego wraz z modlitwą o dobre rozeznanie drogi życiowej. Zapraszamy na to nabożeństwo wszystkich a szczególnie młodzież.
 4. Dyżur w konfesjonale na Mszach św. w czasie Rekolekcji tylko do kazania.
 5. Spotkanie Grupy Edmunda Bojanowskiego w czwartek o 16.00 w Domu Sióstr.
 6. W naszej wspólnocie parafialnej witamy także diakona Dariusza Borka, pochodzącego z Nowej Jastrząbki, który będzie odbywał praktykę duszpasterską w naszej parafii.
 7. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę z przeznaczeniem na cele inwestycyjne w parafii. W przyszłą niedzielę składka na tace będzie przeznaczona na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Przyszła niedziela jest Niedzielą Synodalną.
 8. W przyszłą niedzielę jest także dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Zbiórka do puszek po Mszach św. na Ogólnopolski Fundusz Misyjny – Ad Gentes.
 9. Próba choru we wtorek i środę o 19.00. W przyszłą niedzielę spotkanie Bractwa Szkaplerznego po Mszy św. o godz. 16.00.
 1. Caritas parafialny będzie rozprowadzał od przyszłej niedzieli baranki wielkanocne i paschaliki.
 2. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej u ministrantów i w zakrystii.
 3. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Marian Grodny z ul. Brzeskiej, pochowany w Okocimiu.  Zmarłego polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

6. Niedziela Zwykła – 11 lutego 2018 r.

 1. Dzisiaj w Republice Środkowoafrykańskiej odbędą się święcenie biskupie pierwszego tarnowskiego misjonarza Mirosława Gucwy, który został przez papieża Franciszka mianowany biskupem diecezji Bouar w RCA. W tej uroczystości bierze udział delegacja księży z rocznika święceń /1988/ ks. Mirosława wraz z biskupem diecezjalnym Andrzejem Jeżem. Jako wspólnota diecezjalna otaczamy biskupa Mirosława i całą sprawę misji w Afryce i pracujących tam misjonarzy naszą modlitwą.
 2. Dzisiaj Dzień Skupienia dla Narzeczonych o godz. 11.30 w Auli Chrystusa Króla. Natomiast wyjazd Rycerstwa do Porąbki Uszewskiej o godz. 15.00.
 3. Dzisiaj także rozpoczyna się 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Trzeźwość egzaminem z wolności”.
 4. Od poniedziałku z racji ferii nie będzie w dni powszednie Mszy św. o 6.30.
 5. Dzisiaj pierwsze nabożeństwo czterdziestogodzinne o 15.00 na które zapraszamy Róże różańcowe i stowarzyszenia modlitewne z parafii. W poniedziałek i wtorek nabożeństwo czterdziestogodzinne po Mszy św. o godz. 8.00 zapraszamy Róże i Stowarzyszenia, nabożeństwo poprowadzi Odnowa w Duchu Św. a w poniedziałek na 17.00 zapraszamy Dzieci, Młodzież i Rodziców. Zachęcamy także bardzo serdecznie, aby te dni były także liczniejszym udziałem w prywatnych adoracjach nas wszystkich przy ołtarzu wieczystej adoracji w kościele św. Jakuba.
 6. W poniedziałek o 18.30 w Auli Chrystusa Króla spotkanie przed pielgrzymką do Ziemi Świętej. Ks. Marek prosi o niezawodne przybycie. Należy przynieść nr paszportu i opłatę złotówkową za wyjazd.
 7. W poniedziałek /12.02./ w Domu Katechetycznym odbędzie się cykliczne spotkanie z dr. nauk medycznych Zbigniewem Martyką n.t. roli magnezu w organizmie człowieka. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, początek o godz. 18.00.
 8. We wtorek z racji 13 dnia miesiąca różaniec fatimski o godz. 17.15 poprowadzi Róża bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.
 9. Najbliższa środa /14.02/ to Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres 40. dniowego Wielkiego Postu. Msze św. w tym dniu o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 15.30, 17.00 i 19.00. Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o 18.30. Na każdej mszy św. posypanie głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły od 18 roku życia do 60 oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 roku życia do śmierci. Ofiary na tacę w tym dniu przeznaczone są na cele charytatywne diecezjalne i parafialne.
 10. W czwartek comiesięczne spotkanie Modlitewnej Grupy św. O. Pio, rozpoczęcie modlitwą różańcową o godz. 17.30.
 11. W piątek Droga Krzyżowa dla wszystkich po Mszy św. o godz. 8.00 i 17.30 oraz w kaplicy szpitalnej o 15.00. Drogi Krzyżowe dla dzieci i młodzieży będą po feriach.
 12. W I niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ojciec duchowny Seminarium Duchownego w Tarnowie ks. Tomasz Rąpała. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00.
 13. Spotkanie Bractwa Szkaplerznego będzie w następną niedzielę /18.02./ o godz. 17.00.
 14. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne w parafii.
 15. Z racji rozpoczętych ferii zimowych, Służbie Liturgicznej, która wyjechała z ks. Jackiem na obóz narciarski oraz wszystkim dzieciom i młodzieży życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku, a wszystkim którzy wsparli ten wyjazd serdecznie dziękujemy.
 16. Trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę dziesięciodniową, samolotową do Francji – Lourdes oraz sanktuariów północnej Hiszpanii, która będzie w dniach od 18 do 27 września b.r. Szczegóły są na stronie internetowej parafii. Program można pobrać z zakrystii.
 17. Przypominamy, ze do końca kwietnia jest możliwość deklarowania 1% podatku na organizacje pozarządowe. Zachęcamy i prosimy o przekazanie 1% na nasz parafialny Klub Sportowy „JAKUB” lub Caritas Diecezjalną.
 18. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej, do nabycia u ministrantów i w zakrystii.

 

V Niedziela Zwykła – 4. lutego 2018r. 

 1. Miesiąc luty poświęcony jest w Kościele modlitwom za konających.
 2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00.
 3. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek za przygotowanie programu zaprezentowanego podczas przesłuchań́. Wszystkim należą̨ się̨ słowa uznania i szacunku za ich pracę. GRAND PRIX XIII Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek „O Muszlę św. Jakuba – Brzesko 2018” zdobył zespół SERDUSZKA FAUSTYNKI - Gratulujemy również naszym Parafianom: Julii & Julii III miejsca, Zuzannie Patulskiej II miejsca; uczniom z naszej PSP nr 3: Kornelii Wodzie III miejsca, uczniom z PSP nr 1 Marii Kraj i Annie Słocie III miejsca; ze Szkoły Katolickiej: Agnieszce Marmol I miejsca Wyróżnienia: Maria Kokoszka i Patrycja Wąs. Dziękujemy p. Barbarze Zelek i p. Iwonie Mikołajek p. Bernadecie Zyznawskiej i p. Andrzejowi Piotrowskiemu, za ich przygotowanie.
 4. Wczoraj na brzeskich halach odbyły się rozgrywki rejonowe w PNH. Gratulujemy Lektorom młodszym zdobycia I miejsca, pojadą do Dębicy na rozgrywki diecezjalne. Lektorom starszym zdobycia III miejsca, a ministranci mecze finałowe rozegrają w czwartek. Dziękujemy trenerowi p. Janowi Chrabąszczowi.
 5. Bardzo serdecznie pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzieli na zaproszenie spotkania noworocznego, grup i stowarzyszeń apostolskich parafii.
 6. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
 • Poniedziałek – Św. Agaty, dziew. i męcz. błogosławieństwo chleba i wody po Mszy św.
  o godz. 8.00. Wtorek – św. Pawła Miki im Towarzyszy, męczenników i 2.rocznica święceń biskupich bpa Leszka Leszkiewicza. Sobota  - św. Scholastyki, dziewicy.
·        Przyszła niedziela – wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii zapraszamy chorych i ich opiekunów na Mszę św.
o godz. 12.00, po tej Mszy św. dla chorych będzie udzielony sakrament n. chorych.
·        Także w przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii czterdziestogodzinne nabożeństwo, jako przygotowanie do Wlk. Postu. Zapraszamy na to pierwsze nabożeństwo Róże Różańcowe oraz stowarzyszenia modlitewne z parafii na godz. 15.00.
·        Uroczystości Dnia Chorego w Porąbce Uszewskiej  w sanktuarium Matki Boskiej z Lourdes, rozpoczną w przyszłą niedzielę, Mszą św. o 16.00, po której odbędzie się  i procesja różańcowa do Groty. Szczegóły na plakatach. Rycerstwo Niepokalanej organizuje wyjazd o 15.00. Zapisy w zakrystii do czwartku.
7.      W przyszłą niedzielę Dzień Skupienia dla Narzeczonych o godz. 11.30 w Auli Chrystusa Króla.
 1. Spotkania: Poniedziałek – Kl. 6, 7 i II gim do bierzmowania godz. 17.30 w kościele. Wtorek – Ministranci starsi godz. 17.00. Piątek – Ministranci Młodsi godz. 16.30. Niedziela – Bractwo Szkaplerzne godz. 17.00.
 2. Wyjazd grupy młodzieżowej FIDELES na lodowisko w sobotę o godz. 10.00. Natomiast wyjazd LSO na zimowisko do Bukowiny Tatrzańskiej w niedzielę o godz. 6.00.
 3. Do 8 lutego będzie grany w kinie „Planeta” film p.t. Ignacy Loyola”, seanse o 19.00. Serdecznie zachęcamy by obejrzeć ten bardzo wartościowy film.
 4. Nasza parafia, wzorem ubiegłorocznej pielgrzymki do Fatimy i Composteli, organizuje w tym roku, w miesiącu wrześniu, kolejną 10-cio dniową, samolotową, pielgrzymkę do Francji i północnej Hiszpanii. W programie m.in. Lourdes – 160. rocznica objawień oraz najpiękniejsze sanktuaria maryjne na terenie Hiszpanii. Szczegóły pielgrzymki są na naszej stronie internetowej /www.jakub.bwi.pl/, można także program pobrać z kancelarii lub z zakrystii. Czas wprawdzie odległy ale zapisy muszą być dokonane do końca lutego ze względu na rezerwację miejsc w samolocie.
 5. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej, do nabycia u ministrantów i w zakrystii.
 6. Msze św. zamówione za ś.p. ks. Jana Tobołę są wywieszone w gablocie kościelnej oraz na naszej stronie internetowej.
 7. Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku zaprasza do RCKB w dniu dzisiejszym na godz. 17.00 na Karnawałowy Koncert Krakowskiej Orkiestry Salonowej. Bilety do nabycia w kasie.

 

IV Niedziela Zwykła - 28 stycznia 2018r.

 1. Dzisiaj w Regionalnym Centrum Kulturalno Bibliotecznym w Brzesku odbędzie się Koncert Laureatów XIII Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek o „Muszlę św. Jakuba”. Koncert rozpocznie się o godz. 16.00, serdecznie wszystkich zapraszamy. Dziękujemy dyrektorowi Konkursu, ks. Jackowi Walczykowi oraz współorganizatorom: Burmistrzowi Miasta, Starostwu Powiatowemu, jurorom oraz wszystkim darczyńcom dzięki którym ten Konkurs trwa już od trzynastu lat, a młode talenty mogą być odpowiednio docenione i wynagrodzone. Dzisiaj podczas koncertu laureatów gościnnie wystąpi zespół „KILKA SÓW” - laureat ubiegłorocznej nagrody Grand Prix.
 2. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o 17.30, po niej Msza w intencjach nowennowych.
 3. W piątek /2.02./ ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO – Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. w naszej Farze o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 15.30 i 18.00. Poświęcenie Gromnic na każdej Mszy św. Ofiary w tym dniu będą przeznaczone na pomoc dla klasztorów klauzurowych w naszej diecezji. Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu przypada także 43. rocznica święceń biskupich, biskupa seniora Władysława Bobowskiego.
 4. Spotkania:
 • Poniedziałek – Lektorzy 18.45
 • Czwartek 16.00PDMD w salce na plebanii.
 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
 • Dzisiaj – Światowy dzień Chorych na Trąd
 • Środa – św. Jana Bosko
 • Sobota - św.  Błażeja, błogosławieństwo gardła i owoców po Mszy św. o 8.00   

Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia imieninowe.

 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 • W pierwszy czwartek miesiąca czwartek będziemy modlić się po Mszy św. o godz. 8.00 oraz o godz. 17.30 w intencji powołań. O poprowadzenie modlitw o 17.30 prosimy Towarzystwo Przyjaciół Wyższego seminarium Duchownego.
 • Spowiedź przed I piątkiem. W czwartek od godz. 17.00, oraz w piątek
  na Mszach św. oraz od godz. 17.00.  Bardzo prosimy aby ze spowiedzi skorzystać w czwartek ponieważ w piątek jest święto i normalny  dzień pracy więc księża będą w szkole. Pragniemy jeszcze raz przypomnieć, że istotą pierwszego piątku nie jest spowiedź w tym dniu, lecz przyjęta w tym dniu Komunia św. wynagradzająca.
 1. W pierwszą sobotę Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00 pół godziny wcześniej różaniec prowadzi Rycerstwo Niepokalanej.
 2. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00.
 3. W kinie „Planeta” w Brzesku od 2 do 8 lutego będzie wyświetlany piękny i bardzo wartościowy film fabularny p.t. „Ignacy Loyola”, doskonale opowiedziana historia dramatycznych i przełomowych momentów życia św. Ignacego, założyciela jednego z najpotężniejszych zakonów - Jezuitów. Seanse o godz. 19.00. Zachęcamy.
 4. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedz., Niedziela, Źródło, Arka, dla młodzieży Wzrastanie, Droga i Mały Gość Niedz., dl dzieci Promyczek, można tez gratisowo pobrać sobie Dobre Nowiny.
 5. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł nasz rodak i od 2. lat rezydent  w naszej parafii, ks. prałat Jan Toboła. Zmarłego kapłana polecamy Miłosierdziu Bożemu.

 

III Niedziela Zwykła – 21. stycznia 2018r.

 1. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycje Parafii.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tygodniu:
  • Dzisiaj – św. Agnieszki; Dzień Babci
  • Poniedziałek – Dzień Dziadka
  • Środa– św. Franciszka Salezego, bpa i dokt. Kośc. – patrona dziennikarzy
  • Czwartek – Nawrócenie św. Pawła i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan oraz 4 rocznica święceń biskupich bpa Stanisława Salaterskiego
  • Piątek - Świętych Tymoteusza i Tytusa bpów
  • W przyszłą niedzielę, Synodalną, ks. Proboszcz dokona podsumowania roku 2017.

Solenizantom tego tygodnia a szczególnie Babciom i Dziadkom składamy serdeczne życzenia.

 1. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o 17.30 po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 2. W czwartek o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. koncelebrowaną o godz. 18.00 w intencji wszystkich, których odwiedziliśmy w czasie tegorocznej kolędy.
 3. W piątek /26.01./ Msza św. wieczorna połączona z modlitwą o uzdrowienie duchowe
  i cielesne. Zaprasza Odnowa w Duchu Św.
 4. W sobotę, 27 stycznia, w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym im. Jana Pawła II w Brzesku odbędą się  przesłuchania zgłoszonych wykonawców do XIII Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek o „Muszlę św. Jakuba”. Już teraz zapraszamy w następną niedzielę /28.01./ na Koncert Laureatów tego Konkursu, który będzie też w RCKB o godz. 16.00.
 5. Także w sobotę /27.01./ pragniemy bardzo serdecznie zaprosić, wraz z nową Radą Duszpasterską, na wspólne noworoczne spotkanie, przedstawicieli wszystkich wspólnot i grup parafialnych. Spotkanie to rozpocznie się o godz. 16.00 w Auli Chrystusa Króla. W programie Jasełka wystawione przez młodszą grupę młodzieżową „Fideles”, wspólne kolędowanie przy skromnym poczęstunku. Bardzo prosimy, aby w tym tygodniu w kancelarii i w zakrystii liderzy grup oraz zelatorzy Róż zgłosili ilość uczestników. 
 6. Spotkania w tym tygodniu:

Poniedziałek - Akcja Katolicka o 19.00
Wtorek
– TPWSD – spotkanie opłatkowe. Ks. Marek prosi o niezawodne przybycie
Środa – Ministranci starsi godz. 16.30, Chór i schola starsza godz. 19.00
Czwartek – DSM godz. 16.30 w domu sióstr na Pl. Kazimierza; Grupa bł. Edmunda o 16.oou Sióstr na Starowiejskiej, Studium Biblijne godz. 19.00
Piątek – Ministranci Młodsi godz. 16.30, Duszpasterstwo Młodych, tych, którzy chcą bliżej spotkać Jezusa serdecznie zapraszamy o 19.00 oraz młodsza Grupa Młodzieżowa „Fideles” o 19.00.
Niedziela –schola młodsza g. 10.00

 1. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło, dla młodych, Droga, Mały Gość Niedzielny oraz Wzrastanie a dla dzieci Promyczek Dobra.
 2. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: + Wiesław Klara z ul. Puszkina. Dobry Jezu… 

 

II Niedziela Zwykła – 14. stycznia 2018r. 

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W czwartek rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 2. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy po godz. 17.30 po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 3. Spotkanie modlitewne Grupy św. O. Pio w najbliższy czwartek/18.01./, początek o 17.30, zapraszamy na to nabożeństwo wszystkich czcicieli św. O. Pio.
 4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
 • Środa – św. Antoniego, opata,
 • Piątek - św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa
 1. W przyszłą niedzielę kończymy wizytę duszpasterską. Wszystkim, którzy nas przyjęli składamy serdeczny Bóg zapłać. Do tych podziękowań dołącza się także nasza Liturgiczna Służba Ołtarza. Jeśli ktoś, kto nie mógł przyjąć kolędy w czasie wyznaczonym, chciałby prosić o błogosławieństwo domu, może zgłosić chęć przyjęcia kolędy w tym tygodniu w kancelarii.
  W intencji wszystkich, których odwiedziliśmy w czasie tegorocznej kolędy odprawimy Mszę św. koncelebrowaną w czwartek, 25 stycznia o godz. 18.00.
 2. W przyszła niedzielę ofiary na tace będą przeznaczone na cele inwestycyjne w parafii.
 3. W niedzielę 21 stycznia zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza wraz z rodzicami na spotkanie kolędowe do Auli Chrystusa Króla. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 16.00. Podczas tego spotkanie będzie omówiony wyjazd na narty.
 4. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę biblijną do Ziemi Święte od 19 do 26 maja 2018. Są jeszcze miejsca. Zgłoszenia u ks. dr Marka Jawora. Najlepiej telefonicznie pod nr 661419418. Serdecznie zachęcamy.
 5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej u ministrantów i w zakrystii.
 6. DSM z Porąbki Uszewskiej z opiekunem s. Janiną zapraszają na Jasełka dzisiaj o godz. 17.00 do Auli Chrystusa Króla.
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Andrzej Wojciechowski z ul. Berka Joselewicza i +Bronisław Bober z ul. Asnyka, którego pogrzeb będzie w poniedziałek o 14.00 w kościele parafialnym. Dobry Jezu…

 

Święto Chrztu Pańskiego – 7 stycznia 2018r. 

 1. Dzisiaj w liturgii kończy się Okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczyna Okres zwykły w ciągu roku. W naszej polskiej tradycji, śpiew kolęd będzie nam towarzyszył aż do 2 lutego. Przez pokropienie wodą święconą na początku liturgii wspomnieliśmy przyjęty przez nas chrzest, dziękując Bogu, że przez ten sakrament staliśmy się przybranymi Jego dziećmi i członkami Kościoła Katolickiego.
 2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00.
 3. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 4. W sobotę, z racji 13-tego dnia miesiąca, różaniec fatimski poprowadzi Róża bł. Karoliny Kózka, początek o godz. 17.15.
 5. W następną niedzielę Dzień Skupienia dla Narzeczonych o 11.30 w Auli Chrystusa Króla.
 6. Od 16 do 23 maja br. nasz wikariusz ks. dr Marek Jawor organizuje pielgrzymkę biblijną do Ziemi Świętej. Jej koszt to 700 $ i 900 zł. Zapisy w najbliższych dniach u ks. Marka. Przy zapisie składamy 300 $ na zakup biletów samolotowych. W cenę wliczone wszystkie wstępy. (Nr tel. do ks. Marka 661 419 418).
 7. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedz. Dla młodzieży Mały GN, Droga i Wzrastanie dla dzieci najnowszy Promyczek Dobra.
 8. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł + Kazimierz Zięba. Zmarłego polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

Niedziela  Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – 31 XII 2017 r. 

 1. Dzisiejsza niedziela jest także w naszej diecezji Niedzielą Jubileuszy Małżeńskich. W intencjach jubilatów będziemy się modlić na Mszy św. o godz. 9.00. Dzisiaj po każdej Mszy św. nabożeństwo dziękczynno - przebłagalne na zakończenie roku kalendarzowego.
 2. Dzisiaj także wyjeżdża z naszej parafii grupa pielgrzymów na Sylwestrową Mszę św. Ludzi Gór na Jaworzynę Krynicką. Msza św. odprawiona będzie na Jaworzynie po raz 30. Są jeszcze wolne miejsca można się jeszcze zapisać.
 3. Jutro /1.01.2018/ UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – NOWY ROK. Jest to także Światowy dzień Modlitw o Pokój. Msze św. jak w niedzielę. Jest to święto z obowiązkiem uczestnictwa we Mszy św.
 4. W sobotę /06.01./ UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI. Msze św. tak jak w niedzielę. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie kredy i kadzidła. Specjalne pakieciki z kadzidłem i kredą będzie można nabyć składając przy tej okazji ofiarę na misje. Składka z Trzech Króli przeznaczona jest na Diecezjalne Dzieło Misyjne.
 5. W tym dniu po raz czwarty, odbędzie się w naszym Mieście Orszak Trzech Króli. Rozpoczęcie uroczystego przemarszu będzie o godz. 13.00 na Placu Kazimierza, później ulicami Uczestników Ruch Oporu, Żwirki i Wigury, Głowackiego, Rynek na którym będzie program artystyczny „Spotkanie przy żłóbku”.
 6. Uroczystość Trzech Króli jest także Misyjnym Dniem Dzieci, a więc patronalnym świętem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Dziękujemy Ks. Maciejowi Śmigaczowi za prowadzenie tego dzieła misyjnego w naszej parafii, a dzieciom należącym do PDMD za ich zaangażowanie, a przede wszystkim za kolędników misyjnych. W święto Trzech Króli od godz. 14.00 będzie dalszy ciąg kolędy misyjnej ulicami: Kościuszki domy oraz blok 53, 64ab; Ogrodowa 3, 4, 5, 6, 10, 12, 13, 14, 15, 16, 42, 44; Wojska Polskiego 1, 3, 5, 7; Bohaterów Westerplatte 5, 7; Browarna 17.
 7. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

Wtorek – świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bpów i doktorów K-ła.

Środa – Najświętszego Imienia Jezus

Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. Modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne po Mszy św. o godz. 8..0 oraz o godz. 17.30, prowadzi TP WSD. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w czwartek od godz. 17.30.

Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Msze św. wotywne o NSPJ o godz. 8.00 i 18.00 
z nabożeństwem pierwszopiątkowym i kazaniem katechizmowy. Spowiedź na Mszach św. porannych oraz od godz. 16.00. Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci z nabożeństwem misyjnym o godz. 16.30.

Przyszła niedziela – Chrztu Pańskiego kończy okresu Narodzenia Pańskiego. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom, świętującym dzisiaj we wspólnocie parafialnej swoje jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia.

 1. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, jest do nabycia najnowszy Gość Niedz., Niedziela, Źródło, Arka, dla młodzieży Wzrastanie i Droga. Jest jeszcze Kościół nad Uszwicą.
 2. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować, na ręce s. Marii zakrystianki, tym rodzinom, które ufundowały choinki do kościoła, oraz tym którzy pomagali w sprzątaniu i wystroju kościoła na czas Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy, na ręce s. Marii Organistki, Scholi Młodzieżowej za program czuwania przed Pasterką, chórowi z orkiestrą za oprawę świąteczną, Ceremoniarzom i całej LSO, na ręce dekanalnego duszpasterza LSO księdza Jacka, za piękno liturgii świątecznej. Dziękujemy także za nadesłane życzenia świąteczne i noworoczne na adres parafii oraz za podzielenia się z nami dobrami na stół świąteczny. Kapłanom za trud posługi w konfesjonałach w czasie spowiedzi przedświątecznej w parafii i dekanacie.
 3. Ziarenka Nadziei zapraszają na wieczór kolęd i pastorałek w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym 6 stycznia o godz. 16.00 i 17.30 oraz 7 stycznia o 16.00. Szczegóły na plakatach.
Monday the 16th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews