Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

5. Niedziela Wielkiego Postu – 18. marca 2018 r. 

 1. Od piątej niedzieli Wielkiego Postu, liturgia będzie naszą uwagę skupiać na rozważaniu Męki Pańskiej. Jeszcze raz kierujemy wezwanie do wzięcia udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach, zwłaszcza tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych nabożeństwach.
 2. We worek /20.03./ odbędzie się tradycyjne nabożeństwo wielkopostne – Godzina Modlitewnej łączności z Polonią i naszymi rodakami, którzy wyjechali w ramach emigracji zarobkowej. W programie modlitwa za rodziny doświadczone rozłąką emigracyjną. Organizator tego nabożeństwa – Rodzina Kolpinga wszystkich serdecznie zaprasza do wspólnej modlitwy. Rozpoczęcie modlitwą różańcową o godz. 17.15. Informujemy także, że ciągle można składać lekarstwa nieprzeterminowane oraz okulary dla Polaków w Ukrainie. Można je przynosić do zakrystii czy biura Kolpinga.
 3. W środę o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. Po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 4. Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa obchodzona także jako Światowy Dzień Młodzieży. Poświęcenie palm na Rynku o godz. 10.15, i w procesji wyruszymy do kościoła.
  Po  uroczystościach odbędzie się konkurs palm z nagrodami.
 5. Wyjazd młodzieży z Duszpasterstwa na diecezjalne obchody Niedzieli Palmowej do Tarnowa o godz. 9.00 spod kościoła.
 6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
 • Poniedziałek – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
 • Sobota – Dzień Misjonarzy Męczenników; nasza diecezja ma czworo takich męczenników: bł. o. Zbigniew Strzałkowski, ks. Jan Czuba, kl. Robert Gucwa
  i s. Czesława Lorek.
 • Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w tym roku ze względu, że przypada w Niedzielę Palmową jest przeniesiona 9 kwietnia.
 • Wszystkim solenizantom tego tygodnia a szczególnie ks. Proboszczowi oraz Kapelanowi składamy serdeczne życzenia imieninowe.
 1. Grupa Młodzieżowa „Fideles” zaprasza na Misterium Męki Pańskiej p.t. Kielich gorzkiej męki za nas ofiarujesz”. Premiera spektaklu będzie w Niedzielę Palmowa o godz. 20.00 w Auli Chrystusa króla. Drugi termin spektaklu Wielki Wtorek godz. 19.00.
 2. Pragniemy przypomnieć, że do końca kwietnia jest możliwość deklarowania 1% podatku na organizacje pożytku publicznego. Zachęcamy i prosimy o przekazanie 1% na Caritas lub na nasz parafialny Klub Sportowy ”Jakub”. Ulotki Caritas znajdują się w przedsionku kościoła natomiast ulotki KS Jakub, pozostawili ministranci podczas kolędy w naszych domach. Jeśli ktoś potrzebowałby pomocy przy rozliczeniu będzie mógł skorzystać w biurze Caritas w Domu Katechetycznym w każdy wtorek.
 3. Droga Krzyżowa ulicami Miasta Brzeska odbędzie się w Wielką Środę, 28 marca. Rozpoczęcie o godz. 19.00 w kościele MB Częstochowskiej na Słotwinie, a zakończenie
  w kościele św. Jakuba. Organizator Parafialne Oddziały Akcji Katolickich naszego miasta. Już teraz wszystkich Mieszkańców Brzeska serdecznie zapraszamy.
 4. Spotkania:
 • Poniedziałek – Kandydaci do bierzmowania z klas VII-ch i II-ch gimnazjów o godz. 17.15. w Auli Chrystusa Króla
 • Wtorek – Ministranci starsi o godz. 17.00
 • Czwartek – Ministranci młodsi o godz. 16.30.
 • Piątek – Odnowa w Duchu Świętym o godz. 19.00 w Auli Chrystusa Króla
 1. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary, które przeznaczone są na potrzeby inwestycyjne w parafii. Składka z przyszłej niedzieli, jako jałmużna postna za korzystanie z wszelkiego rodzaju dyspens w ciągu całego roku, przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.
 2. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzesku informuje o zapisach dzieci sześcioletnich od oddziału zerowego, który zacznie funkcjonować od 1 września oraz o naborze dla dzieci siedmioletnich do klas I-ch. Szczegóły w sekretariacie szkoły przy ul. Głowackiego.
 3. Jest jeszcze 10 wolnych miejsc na wrześniową pielgrzymkę samolotową, organizowaną przez nasza parafię, do Lourdes we Francji oraz do sanktuariów maryjnych północnej Hiszpanii. Program pielgrzymki można pobrać sobie z ławek w kościele. Zapisy do końca marca.
 4. Parafia Miłosierdzia Bożego zaprasza na Ekstremalna Drogę Krzyżową 23 marca o godz. 20. Zapisy na edk.org.pl lub na spotkaniu informacyjnym 20 marca w kawiarence przy parafii. Trasy: Brzesko – Jamna, Brzesko-Zabawa, Brzesko-Domosławice.
 5. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej u ministrantów i w zakrystii.
 6. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: +Stanisław Laska z ul. Berka Joselewicza. Zmarłego polecamy miłosierdziu Bożemu.

 

4. Niedziela Wielkiego Postu – 11. marca 2018 r. 

 1. Już czwarta niedziela Wielkiego Postu. Jest to niedziela inna niż pozostałe, zwana w tradycji kościelnej niedzielą „Laetare”, czyli radości. Radość ta została zaznaczona różowym kolorem szat liturgicznych. Kościół wzywa do radości w połowie Wielkiego Postu, aby ci, którzy poważnie potraktowali jego wezwanie, nie zniechęcali się w trudnym dziele przemiany serc.
 2. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach pasyjnych, które w naszej parafii są: w niedziele Gorzkie Żale o godz. 15.00 i w piątek Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 8.30 i o 17.30, dla dzieci o 16.30, w szpitalu o 15.00 i o 19.00 dla młodzieży.
 3. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali przeznaczone są wykonanie Grobu i Ciemnicy oraz na całoroczny wystrój kościoła.
 4. Dzisiaj Dzień Skupienia dla Narzeczonych, początek o 11.30 w Auli Chrystusa Króla.
 5. Trwa nowenna przed Uroczystością św. Józefa, modlitwy nowennowe dzisiaj po Mszy św. o 7.30 w dni powszednie po Mszy św. o 8.00 oraz o 18.00.
 6. Po Mszach św., Wolontariuszki Caritas rozprowadzają baranki i paschaliki wielkanocne. Ofiara przeznaczona jest na pomoc dla najuboższych.
 7. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 8. Spotkania w tym tygodniu:
 • Poniedziałek – Kandydaci do bierzmowania z klas VI o 17.30 w Auli Chrystusa Króla; Lektorzy o godz. 18.45
 • Wtorek- Ministranci starsi o 17.00, Towarzystwo Przyjaciół WSD o 18.45.
 • Czwartek – Ministranci młodsi o 16.30 oraz Comiesięczne spotkanie Modlitewnej Grupy św. O. Pio, początek o godz. 17.30
 1. W poniedziałek /12.03./ kolejne, otwarte dla wszystkich spotkanie z dr. nauk medycznych Zbigniewem Martyką, którego tematem będzie „ Wszystko o Cholesterolu” - Dom Katechetyczny o godz. 18.00.
 2. We wtorek, z racji 13-tego dnia miesiąca, Różaniec Fatimski poprowadzi Róża św. Joanny Beretty Molla, początek o 17.15.
 3. W piątek /16.03./ Przedszkole Nr 4 w Brzesku będzie obchodziło Jubileusz lecia istnienia. Msza św. dziękczynna będzie o godz. 13.00 w naszym kościele.
 4. W przyszłą niedzielę, z racji trzeciej miesiąca, ofiary na tace będą przeznaczone na cele inwestycyjne w parafii.
 5. Duszpasterstwo Młodzieży przy naszej parafii organizuje wyjazd młodzieży na Diecezjalne Spotkanie Młodych „Synaj 11” w Niedziele Palmową do Tarnowa. Zapisy u ks. Łukasza do środy, 21 marca.
 6. W piątek 16 marca, o godz. 19.00 z parafii w Jasieniu wyruszą uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Zaproponowane są 4. trasy: 40. kilometrowe do Szczepanowa lub Pasierbca, 25. kilometrowe do Lipnicy Murowanej lub Strzelec Wielkich. Szczegóły są na plakatach i w parafii Jasień.
 7. Zespół regionalny KRAKOWIACY ZIEMI BRZESKIEJ obchodzi 50 lecie swojego istnienia. Z tej okazji zaprasza na koncert 18 marca o godz. 17.00 do regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego. W programie „Wesele Krakowskie” i „Babski Comber”
 8. Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 zapraszają na dzień otwarty szkoły, który odbędzie się w najbliższą środę od godz. 15.00 w budynku szkoły. W tym dniu będzie można przyjrzeć się bliżej ofercie edukacyjnej „trójki”. Szczegóły na plakatach.
 9. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzesku informuje o zapisach dzieci sześcioletnich do oddziału zerowego, który zacznie funkcjonować w tej placówce od 1 września b.r. oraz o naborze dla dzieci siedmioletnich do klasy pierwszej. Dyrekcja zachęca rodziców dzieci z klas 3,4,5 i 6 do rozważenia kontynuacji nauki w tej placówce i zaprasza na dzień otwarty szkoły 23 marca o godz. 17.00. Szczegóły w sekretariacie szkoły i na stronie internetowej.
 10. Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę samolotową we wrześniu do Lourdes we Francji i sanktuariów w północnej Hiszpanii. Można pobrać z ławek program. Zapisy do końca marca.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, można u ministrantów i w zakrystii nabyć: Gość. N., Niedziela, Źródło, Wzrastanie, Mały G.N., Wiara Patriotyzm i Sztuka, najnowszy Promyczek dla dzieci.
 12. W kinie „Planeta” w Brzesku do środy /14.03./ będzie wyświetlany bardzo wartościowy film, p.t. „Gurgacz – kapelan Wyklętych”. Seanse o godz. 18.00. Zachęcamy.
 13. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:+ Stanisław Nabielec
  z ul. Okocimskiej, pochowany w Uszwi; +Tadeusz Zych z ul. Browarnej pochowany w Okocimiu; + Bronisław Kantor z ul. Ogrodowej, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00 w kościele Miłosierdzia Bożego. Zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.

3 Niedziela Wielkiego Postu - 4 marca 2018 r.  

 1. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich do udziału w Gorzkich Żalach w każdą niedzielę o godz. 15.00 oraz w Drodze Krzyżowej, która w naszej parafii jest w piątek: dla dorosłych o 8.30 i 17.30, dla dzieci o 16.30, w szpitalu o 15.00 dla młodzieży o godz. 19.00.
 2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00.
 3. W kalendarzu liturgicznym dzisiaj św. Kazimierza, królewicza. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.
 4. Parafialny Oddział CARITAS rozprowadza baranki wielkanocnych oraz paschaliki w ramach dzieła pomocy najuboższym. Ofiara za baranka lub paschaliki 5 zł, w tym przypadku nie stawiamy granic hojności. Można je nabywać na stoisku pod chórem.
 5. W tym tygodniu rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży. Od poniedziałku do środy młodzież ucząca się w szkole średniej na „Zielonce” i Szkole Katolickiej oraz Szkole Podstawowej nr 1; a od środy do piątku dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 i kl. 1 ze Szkoły Podstawowej nr 1. Program został już podany młodzieży i dzieciom. Przypominamy, że czas rekolekcji szkolnych to nie jest czas wolny, ale wszyscy uczestniczący w katechizacji mają obowiązek w nich uczestniczyć.
 6. W sobotę rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością św. Józefa.
 7. W przyszłą niedzielę Dzień Skupienia dla Narzeczonych o 11.30 w Auli Chrystusa Króla.
 8. Składka zbierana na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na budowę Grobu Pańskiego oraz na całoroczny wystrój kościoła.
 9. Spotkania:
 • Poniedziałek – Lektorzy godz. 18.45, Akcja Katolicka o godz. 19.00
 • Czwartek – Rodzina bł. Edmunda o 15.30 u Sióstr na Starowiejskiej, Studium Biblijne o 19.00.
 • Piątek –Straż Honorowa NSPJ po Mszy św. wieczornej
 1. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Lourdes we Francji z okazji 160. rocznicy objawień oraz do najpiękniejszych sanktuariów maryjnych północnej Hiszpanii. Pielgrzymka samolotowa będzie w dniach od 18 do 27 września. Zapisy zostały przedłożone do końca marca. Zainteresowani mogą pobrać sobie program pielgrzymki, który znajduje się na końcu ławek w kościele.
 2. Rodzina Kolpinga zaprasza chętnych i potrzebujących do przeszkolenia w zakresie: obsługi urządzeń fiskalnych i pierwszej pomocy przedmedycznej w nagłych wypadkach. Informacja i zapisy na kurs w biurze Kolpinga przy Pl. św. Jakuba – Dom Katechetyczny, 1 piętro.
 3. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej u ministrantów i w zakrystii.
 4. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: +Krystian Kalwara z ul. Starowiejskiej, + Elwira Stelmach z ul. Głowackiego + Amalia Skórnóg z ul. Berka Joselewicza, której pogrzeb dzisiaj o godz. 13.45 w naszym kościele, + Czesław Przybyło z ul. Ogrodowej, którego pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 14.30 w naszym kościele i +Krzysztof Gaweł z ul. 19. Stycznia którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 13.00 w kościele Miłosierdzia Bożego. Polecamy zmarłych Bożemu miłosierdziu

 

2. Niedziela Wielkiego Postu – 25. lutego 2018 r. 

 1. Dzisiaj Kościół obchodzi Dzień Solidarności z misjonarzami, przychodząc im z pomocą przez modlitwę, post i jałmużnę. Po Mszy św. będzie można wesprzeć dzieło „Ad Gentes” ofiarą do puszek. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie oraz do puszek na pomoc dla misjonarzy.
 2. Przypominamy, że Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym są w każdą niedzielę o godz. 15.00.

     Drogi Krzyżowe w piątek: dla wszystkich rano o godz. 8.30 i wieczorem o godz. 17.30; w szpitalu o godz. 15.00; dla dzieci o godz. 16.30 a dla młodzieży o 19.00.

 1. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30, po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca marca. Spowiedź przed I piątkiem w czwartek od godz. 17.00, w piątek na Mszach św. porannych oraz od godz. 16.00. Nabożeństwo z modlitwa powołania kapłańskie i zakonne w czwartek o 17.30 poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół WSD. Msza św. wotywna o NSPJ z kazaniem katechizmowym w piątek o godz. 8.00 i 18.00. Dla dzieci Droga Krzyżowa z Komunią św. pierwszopiątkową o godz. 16.30. W pierwsza sobotę różaniec prowadzony przez Rycerstwo Niepokalanej o godz. 7.30 i Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP z rozważaniem pierwszosobotnim o godz. 8.00.
 3. Spotkania:
 • Kandydatów do bierzmowania z klas 3-ch gimnazjalnych wraz z rodzicami o 17.30 w poniedziałek w kościele.
 • Lektorów Poniedziałek godz. 18.45
 • ministrantów starszych we wtorek o 17.00.
 • PDMD w czwartek o 16.00.
 • Rycerstwa Niepokalanej w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00.
 1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00.
 2. Przedstawiciele parafialnej Caritas będą po Mszach św. rozprowadzać caritasowskie baranki wielkanocne i paschaliki. Ofiara za baranka i paschalika wynosi 5 zł i jest to ofiara złożona na pomoc dla najbiedniejszych w parafii i diecezji.
 3. W czwartek, 1 marca, będziemy obchodzić Narodowy Dzień pamięci Żołnierzy Wyklętych z tej racji Burmistrz Brzeska oraz Grupa Historyczna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku, zapraszają 3 marca w sobotę, do Regionalnego Centrum Kulturalno - Bibliotecznego w Brzesku na spektakl p.t. „Ja nie mogłem inaczej żyć”. 1 marca wywieśmy na naszych domach flagi narodowe. Patronat honorowy objął Prezydent RP. Wszystkie szczegóły są na plakatach.
 4. Msza święta w intencji wszystkich Sponsorów XIII Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek „O Muszlę św. Jakuba” oraz tych którzy wsparli wyjazd na zimowisko naszego Klubu w niedziele 4 marca o godz. 9.00.
 5. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło, dla młodzieży: Wzrastanie, Droga, i Mały Gość Niedzielny, dla dzieci Promyczek i dla najmłodszych Mały Promyczek.
 6. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Maria Kumanowska z ul. Browarnej i +Adam Dumański z ul. Świerkowej, którego pogrzeb będzie w sobotę w kościele MB. Dobry Jezu …

 

1 Niedziela Wielkiego Postu – 18. luty 2018 r. 

 1. Rozpoczęliśmy w naszej parafii czas REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH. Witamy w naszej wspólnocie Rekolekcjonistę ks. Tomasza Rąpałę, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Jeszcze raz wszystkich serdecznie zapraszamy do brania udziału w naukach rekolekcyjnych i nabożeństwach. Program Rekolekcji jest na plakatach oraz na stronie internetowej parafii. W środę na każdej Mszy św. zakończenie Rekolekcji. Ofiara zbierana na tacę w tym dniu będzie wyrazem naszej wdzięczności Księdzu rekolekcjoniście.
 2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.00. Ofiary zbierane na Gorzkich Żalach są przeznaczone na budowę Grobu Pańskiego, kwiaty i całoroczny wystrój kościoła. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 8.30 i 17.30. Drogi Krzyżowe dla dzieci i młodzieży po feriach.
 3. W czasie Rekolekcji Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w poniedziałek, wtorek i środę będą o godz. 00, 8.00 i 18.00. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie rekolekcyjne dla rodziców a we wtorek po Mszy św. wieczornej uwielbienie Jezusa w Najświętszym sakramencie z modlitwą o zdrowe serce słuchające Słowa Bożego wraz z modlitwą o dobre rozeznanie drogi życiowej. Zapraszamy na to nabożeństwo wszystkich a szczególnie młodzież.
 4. Dyżur w konfesjonale na Mszach św. w czasie Rekolekcji tylko do kazania.
 5. Spotkanie Grupy Edmunda Bojanowskiego w czwartek o 16.00 w Domu Sióstr.
 6. W naszej wspólnocie parafialnej witamy także diakona Dariusza Borka, pochodzącego z Nowej Jastrząbki, który będzie odbywał praktykę duszpasterską w naszej parafii.
 7. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę z przeznaczeniem na cele inwestycyjne w parafii. W przyszłą niedzielę składka na tace będzie przeznaczona na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Przyszła niedziela jest Niedzielą Synodalną.
 8. W przyszłą niedzielę jest także dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Zbiórka do puszek po Mszach św. na Ogólnopolski Fundusz Misyjny – Ad Gentes.
 9. Próba choru we wtorek i środę o 19.00. W przyszłą niedzielę spotkanie Bractwa Szkaplerznego po Mszy św. o godz. 16.00.
 1. Caritas parafialny będzie rozprowadzał od przyszłej niedzieli baranki wielkanocne i paschaliki.
 2. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej u ministrantów i w zakrystii.
 3. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Marian Grodny z ul. Brzeskiej, pochowany w Okocimiu.  Zmarłego polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

6. Niedziela Zwykła – 11 lutego 2018 r.

 1. Dzisiaj w Republice Środkowoafrykańskiej odbędą się święcenie biskupie pierwszego tarnowskiego misjonarza Mirosława Gucwy, który został przez papieża Franciszka mianowany biskupem diecezji Bouar w RCA. W tej uroczystości bierze udział delegacja księży z rocznika święceń /1988/ ks. Mirosława wraz z biskupem diecezjalnym Andrzejem Jeżem. Jako wspólnota diecezjalna otaczamy biskupa Mirosława i całą sprawę misji w Afryce i pracujących tam misjonarzy naszą modlitwą.
 2. Dzisiaj Dzień Skupienia dla Narzeczonych o godz. 11.30 w Auli Chrystusa Króla. Natomiast wyjazd Rycerstwa do Porąbki Uszewskiej o godz. 15.00.
 3. Dzisiaj także rozpoczyna się 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Trzeźwość egzaminem z wolności”.
 4. Od poniedziałku z racji ferii nie będzie w dni powszednie Mszy św. o 6.30.
 5. Dzisiaj pierwsze nabożeństwo czterdziestogodzinne o 15.00 na które zapraszamy Róże różańcowe i stowarzyszenia modlitewne z parafii. W poniedziałek i wtorek nabożeństwo czterdziestogodzinne po Mszy św. o godz. 8.00 zapraszamy Róże i Stowarzyszenia, nabożeństwo poprowadzi Odnowa w Duchu Św. a w poniedziałek na 17.00 zapraszamy Dzieci, Młodzież i Rodziców. Zachęcamy także bardzo serdecznie, aby te dni były także liczniejszym udziałem w prywatnych adoracjach nas wszystkich przy ołtarzu wieczystej adoracji w kościele św. Jakuba.
 6. W poniedziałek o 18.30 w Auli Chrystusa Króla spotkanie przed pielgrzymką do Ziemi Świętej. Ks. Marek prosi o niezawodne przybycie. Należy przynieść nr paszportu i opłatę złotówkową za wyjazd.
 7. W poniedziałek /12.02./ w Domu Katechetycznym odbędzie się cykliczne spotkanie z dr. nauk medycznych Zbigniewem Martyką n.t. roli magnezu w organizmie człowieka. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, początek o godz. 18.00.
 8. We wtorek z racji 13 dnia miesiąca różaniec fatimski o godz. 17.15 poprowadzi Róża bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.
 9. Najbliższa środa /14.02/ to Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres 40. dniowego Wielkiego Postu. Msze św. w tym dniu o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 15.30, 17.00 i 19.00. Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o 18.30. Na każdej mszy św. posypanie głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły od 18 roku życia do 60 oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 roku życia do śmierci. Ofiary na tacę w tym dniu przeznaczone są na cele charytatywne diecezjalne i parafialne.
 10. W czwartek comiesięczne spotkanie Modlitewnej Grupy św. O. Pio, rozpoczęcie modlitwą różańcową o godz. 17.30.
 11. W piątek Droga Krzyżowa dla wszystkich po Mszy św. o godz. 8.00 i 17.30 oraz w kaplicy szpitalnej o 15.00. Drogi Krzyżowe dla dzieci i młodzieży będą po feriach.
 12. W I niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ojciec duchowny Seminarium Duchownego w Tarnowie ks. Tomasz Rąpała. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00.
 13. Spotkanie Bractwa Szkaplerznego będzie w następną niedzielę /18.02./ o godz. 17.00.
 14. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne w parafii.
 15. Z racji rozpoczętych ferii zimowych, Służbie Liturgicznej, która wyjechała z ks. Jackiem na obóz narciarski oraz wszystkim dzieciom i młodzieży życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku, a wszystkim którzy wsparli ten wyjazd serdecznie dziękujemy.
 16. Trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę dziesięciodniową, samolotową do Francji – Lourdes oraz sanktuariów północnej Hiszpanii, która będzie w dniach od 18 do 27 września b.r. Szczegóły są na stronie internetowej parafii. Program można pobrać z zakrystii.
 17. Przypominamy, ze do końca kwietnia jest możliwość deklarowania 1% podatku na organizacje pozarządowe. Zachęcamy i prosimy o przekazanie 1% na nasz parafialny Klub Sportowy „JAKUB” lub Caritas Diecezjalną.
 18. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej, do nabycia u ministrantów i w zakrystii.

 

V Niedziela Zwykła – 4. lutego 2018r. 

 1. Miesiąc luty poświęcony jest w Kościele modlitwom za konających.
 2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00.
 3. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek za przygotowanie programu zaprezentowanego podczas przesłuchań́. Wszystkim należą̨ się̨ słowa uznania i szacunku za ich pracę. GRAND PRIX XIII Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek „O Muszlę św. Jakuba – Brzesko 2018” zdobył zespół SERDUSZKA FAUSTYNKI - Gratulujemy również naszym Parafianom: Julii & Julii III miejsca, Zuzannie Patulskiej II miejsca; uczniom z naszej PSP nr 3: Kornelii Wodzie III miejsca, uczniom z PSP nr 1 Marii Kraj i Annie Słocie III miejsca; ze Szkoły Katolickiej: Agnieszce Marmol I miejsca Wyróżnienia: Maria Kokoszka i Patrycja Wąs. Dziękujemy p. Barbarze Zelek i p. Iwonie Mikołajek p. Bernadecie Zyznawskiej i p. Andrzejowi Piotrowskiemu, za ich przygotowanie.
 4. Wczoraj na brzeskich halach odbyły się rozgrywki rejonowe w PNH. Gratulujemy Lektorom młodszym zdobycia I miejsca, pojadą do Dębicy na rozgrywki diecezjalne. Lektorom starszym zdobycia III miejsca, a ministranci mecze finałowe rozegrają w czwartek. Dziękujemy trenerowi p. Janowi Chrabąszczowi.
 5. Bardzo serdecznie pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzieli na zaproszenie spotkania noworocznego, grup i stowarzyszeń apostolskich parafii.
 6. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
 • Poniedziałek – Św. Agaty, dziew. i męcz. błogosławieństwo chleba i wody po Mszy św.
  o godz. 8.00. Wtorek – św. Pawła Miki im Towarzyszy, męczenników i 2.rocznica święceń biskupich bpa Leszka Leszkiewicza. Sobota  - św. Scholastyki, dziewicy.
·        Przyszła niedziela – wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii zapraszamy chorych i ich opiekunów na Mszę św.
o godz. 12.00, po tej Mszy św. dla chorych będzie udzielony sakrament n. chorych.
·        Także w przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii czterdziestogodzinne nabożeństwo, jako przygotowanie do Wlk. Postu. Zapraszamy na to pierwsze nabożeństwo Róże Różańcowe oraz stowarzyszenia modlitewne z parafii na godz. 15.00.
·        Uroczystości Dnia Chorego w Porąbce Uszewskiej  w sanktuarium Matki Boskiej z Lourdes, rozpoczną w przyszłą niedzielę, Mszą św. o 16.00, po której odbędzie się  i procesja różańcowa do Groty. Szczegóły na plakatach. Rycerstwo Niepokalanej organizuje wyjazd o 15.00. Zapisy w zakrystii do czwartku.
7.      W przyszłą niedzielę Dzień Skupienia dla Narzeczonych o godz. 11.30 w Auli Chrystusa Króla.
 1. Spotkania: Poniedziałek – Kl. 6, 7 i II gim do bierzmowania godz. 17.30 w kościele. Wtorek – Ministranci starsi godz. 17.00. Piątek – Ministranci Młodsi godz. 16.30. Niedziela – Bractwo Szkaplerzne godz. 17.00.
 2. Wyjazd grupy młodzieżowej FIDELES na lodowisko w sobotę o godz. 10.00. Natomiast wyjazd LSO na zimowisko do Bukowiny Tatrzańskiej w niedzielę o godz. 6.00.
 3. Do 8 lutego będzie grany w kinie „Planeta” film p.t. Ignacy Loyola”, seanse o 19.00. Serdecznie zachęcamy by obejrzeć ten bardzo wartościowy film.
 4. Nasza parafia, wzorem ubiegłorocznej pielgrzymki do Fatimy i Composteli, organizuje w tym roku, w miesiącu wrześniu, kolejną 10-cio dniową, samolotową, pielgrzymkę do Francji i północnej Hiszpanii. W programie m.in. Lourdes – 160. rocznica objawień oraz najpiękniejsze sanktuaria maryjne na terenie Hiszpanii. Szczegóły pielgrzymki są na naszej stronie internetowej /www.jakub.bwi.pl/, można także program pobrać z kancelarii lub z zakrystii. Czas wprawdzie odległy ale zapisy muszą być dokonane do końca lutego ze względu na rezerwację miejsc w samolocie.
 5. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej, do nabycia u ministrantów i w zakrystii.
 6. Msze św. zamówione za ś.p. ks. Jana Tobołę są wywieszone w gablocie kościelnej oraz na naszej stronie internetowej.
 7. Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku zaprasza do RCKB w dniu dzisiejszym na godz. 17.00 na Karnawałowy Koncert Krakowskiej Orkiestry Salonowej. Bilety do nabycia w kasie.

 

IV Niedziela Zwykła - 28 stycznia 2018r.

 1. Dzisiaj w Regionalnym Centrum Kulturalno Bibliotecznym w Brzesku odbędzie się Koncert Laureatów XIII Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek o „Muszlę św. Jakuba”. Koncert rozpocznie się o godz. 16.00, serdecznie wszystkich zapraszamy. Dziękujemy dyrektorowi Konkursu, ks. Jackowi Walczykowi oraz współorganizatorom: Burmistrzowi Miasta, Starostwu Powiatowemu, jurorom oraz wszystkim darczyńcom dzięki którym ten Konkurs trwa już od trzynastu lat, a młode talenty mogą być odpowiednio docenione i wynagrodzone. Dzisiaj podczas koncertu laureatów gościnnie wystąpi zespół „KILKA SÓW” - laureat ubiegłorocznej nagrody Grand Prix.
 2. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o 17.30, po niej Msza w intencjach nowennowych.
 3. W piątek /2.02./ ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO – Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. w naszej Farze o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 15.30 i 18.00. Poświęcenie Gromnic na każdej Mszy św. Ofiary w tym dniu będą przeznaczone na pomoc dla klasztorów klauzurowych w naszej diecezji. Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu przypada także 43. rocznica święceń biskupich, biskupa seniora Władysława Bobowskiego.
 4. Spotkania:
 • Poniedziałek – Lektorzy 18.45
 • Czwartek 16.00PDMD w salce na plebanii.
 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
 • Dzisiaj – Światowy dzień Chorych na Trąd
 • Środa – św. Jana Bosko
 • Sobota - św.  Błażeja, błogosławieństwo gardła i owoców po Mszy św. o 8.00   

Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia imieninowe.

 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 • W pierwszy czwartek miesiąca czwartek będziemy modlić się po Mszy św. o godz. 8.00 oraz o godz. 17.30 w intencji powołań. O poprowadzenie modlitw o 17.30 prosimy Towarzystwo Przyjaciół Wyższego seminarium Duchownego.
 • Spowiedź przed I piątkiem. W czwartek od godz. 17.00, oraz w piątek
  na Mszach św. oraz od godz. 17.00.  Bardzo prosimy aby ze spowiedzi skorzystać w czwartek ponieważ w piątek jest święto i normalny  dzień pracy więc księża będą w szkole. Pragniemy jeszcze raz przypomnieć, że istotą pierwszego piątku nie jest spowiedź w tym dniu, lecz przyjęta w tym dniu Komunia św. wynagradzająca.
 1. W pierwszą sobotę Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00 pół godziny wcześniej różaniec prowadzi Rycerstwo Niepokalanej.
 2. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00.
 3. W kinie „Planeta” w Brzesku od 2 do 8 lutego będzie wyświetlany piękny i bardzo wartościowy film fabularny p.t. „Ignacy Loyola”, doskonale opowiedziana historia dramatycznych i przełomowych momentów życia św. Ignacego, założyciela jednego z najpotężniejszych zakonów - Jezuitów. Seanse o godz. 19.00. Zachęcamy.
 4. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedz., Niedziela, Źródło, Arka, dla młodzieży Wzrastanie, Droga i Mały Gość Niedz., dl dzieci Promyczek, można tez gratisowo pobrać sobie Dobre Nowiny.
 5. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł nasz rodak i od 2. lat rezydent  w naszej parafii, ks. prałat Jan Toboła. Zmarłego kapłana polecamy Miłosierdziu Bożemu.

 

III Niedziela Zwykła – 21. stycznia 2018r.

 1. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycje Parafii.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tygodniu:
  • Dzisiaj – św. Agnieszki; Dzień Babci
  • Poniedziałek – Dzień Dziadka
  • Środa– św. Franciszka Salezego, bpa i dokt. Kośc. – patrona dziennikarzy
  • Czwartek – Nawrócenie św. Pawła i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan oraz 4 rocznica święceń biskupich bpa Stanisława Salaterskiego
  • Piątek - Świętych Tymoteusza i Tytusa bpów
  • W przyszłą niedzielę, Synodalną, ks. Proboszcz dokona podsumowania roku 2017.

Solenizantom tego tygodnia a szczególnie Babciom i Dziadkom składamy serdeczne życzenia.

 1. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o 17.30 po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 2. W czwartek o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. koncelebrowaną o godz. 18.00 w intencji wszystkich, których odwiedziliśmy w czasie tegorocznej kolędy.
 3. W piątek /26.01./ Msza św. wieczorna połączona z modlitwą o uzdrowienie duchowe
  i cielesne. Zaprasza Odnowa w Duchu Św.
 4. W sobotę, 27 stycznia, w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym im. Jana Pawła II w Brzesku odbędą się  przesłuchania zgłoszonych wykonawców do XIII Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek o „Muszlę św. Jakuba”. Już teraz zapraszamy w następną niedzielę /28.01./ na Koncert Laureatów tego Konkursu, który będzie też w RCKB o godz. 16.00.
 5. Także w sobotę /27.01./ pragniemy bardzo serdecznie zaprosić, wraz z nową Radą Duszpasterską, na wspólne noworoczne spotkanie, przedstawicieli wszystkich wspólnot i grup parafialnych. Spotkanie to rozpocznie się o godz. 16.00 w Auli Chrystusa Króla. W programie Jasełka wystawione przez młodszą grupę młodzieżową „Fideles”, wspólne kolędowanie przy skromnym poczęstunku. Bardzo prosimy, aby w tym tygodniu w kancelarii i w zakrystii liderzy grup oraz zelatorzy Róż zgłosili ilość uczestników. 
 6. Spotkania w tym tygodniu:

Poniedziałek - Akcja Katolicka o 19.00
Wtorek
– TPWSD – spotkanie opłatkowe. Ks. Marek prosi o niezawodne przybycie
Środa – Ministranci starsi godz. 16.30, Chór i schola starsza godz. 19.00
Czwartek – DSM godz. 16.30 w domu sióstr na Pl. Kazimierza; Grupa bł. Edmunda o 16.oou Sióstr na Starowiejskiej, Studium Biblijne godz. 19.00
Piątek – Ministranci Młodsi godz. 16.30, Duszpasterstwo Młodych, tych, którzy chcą bliżej spotkać Jezusa serdecznie zapraszamy o 19.00 oraz młodsza Grupa Młodzieżowa „Fideles” o 19.00.
Niedziela –schola młodsza g. 10.00

 1. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło, dla młodych, Droga, Mały Gość Niedzielny oraz Wzrastanie a dla dzieci Promyczek Dobra.
 2. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: + Wiesław Klara z ul. Puszkina. Dobry Jezu… 

 

II Niedziela Zwykła – 14. stycznia 2018r. 

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W czwartek rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 2. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy po godz. 17.30 po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 3. Spotkanie modlitewne Grupy św. O. Pio w najbliższy czwartek/18.01./, początek o 17.30, zapraszamy na to nabożeństwo wszystkich czcicieli św. O. Pio.
 4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
 • Środa – św. Antoniego, opata,
 • Piątek - św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa
 1. W przyszłą niedzielę kończymy wizytę duszpasterską. Wszystkim, którzy nas przyjęli składamy serdeczny Bóg zapłać. Do tych podziękowań dołącza się także nasza Liturgiczna Służba Ołtarza. Jeśli ktoś, kto nie mógł przyjąć kolędy w czasie wyznaczonym, chciałby prosić o błogosławieństwo domu, może zgłosić chęć przyjęcia kolędy w tym tygodniu w kancelarii.
  W intencji wszystkich, których odwiedziliśmy w czasie tegorocznej kolędy odprawimy Mszę św. koncelebrowaną w czwartek, 25 stycznia o godz. 18.00.
 2. W przyszła niedzielę ofiary na tace będą przeznaczone na cele inwestycyjne w parafii.
 3. W niedzielę 21 stycznia zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza wraz z rodzicami na spotkanie kolędowe do Auli Chrystusa Króla. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 16.00. Podczas tego spotkanie będzie omówiony wyjazd na narty.
 4. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę biblijną do Ziemi Święte od 19 do 26 maja 2018. Są jeszcze miejsca. Zgłoszenia u ks. dr Marka Jawora. Najlepiej telefonicznie pod nr 661419418. Serdecznie zachęcamy.
 5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej u ministrantów i w zakrystii.
 6. DSM z Porąbki Uszewskiej z opiekunem s. Janiną zapraszają na Jasełka dzisiaj o godz. 17.00 do Auli Chrystusa Króla.
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Andrzej Wojciechowski z ul. Berka Joselewicza i +Bronisław Bober z ul. Asnyka, którego pogrzeb będzie w poniedziałek o 14.00 w kościele parafialnym. Dobry Jezu…

 

Święto Chrztu Pańskiego – 7 stycznia 2018r. 

 1. Dzisiaj w liturgii kończy się Okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczyna Okres zwykły w ciągu roku. W naszej polskiej tradycji, śpiew kolęd będzie nam towarzyszył aż do 2 lutego. Przez pokropienie wodą święconą na początku liturgii wspomnieliśmy przyjęty przez nas chrzest, dziękując Bogu, że przez ten sakrament staliśmy się przybranymi Jego dziećmi i członkami Kościoła Katolickiego.
 2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00.
 3. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 4. W sobotę, z racji 13-tego dnia miesiąca, różaniec fatimski poprowadzi Róża bł. Karoliny Kózka, początek o godz. 17.15.
 5. W następną niedzielę Dzień Skupienia dla Narzeczonych o 11.30 w Auli Chrystusa Króla.
 6. Od 16 do 23 maja br. nasz wikariusz ks. dr Marek Jawor organizuje pielgrzymkę biblijną do Ziemi Świętej. Jej koszt to 700 $ i 900 zł. Zapisy w najbliższych dniach u ks. Marka. Przy zapisie składamy 300 $ na zakup biletów samolotowych. W cenę wliczone wszystkie wstępy. (Nr tel. do ks. Marka 661 419 418).
 7. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedz. Dla młodzieży Mały GN, Droga i Wzrastanie dla dzieci najnowszy Promyczek Dobra.
 8. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł + Kazimierz Zięba. Zmarłego polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

Niedziela  Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – 31 XII 2017 r. 

 1. Dzisiejsza niedziela jest także w naszej diecezji Niedzielą Jubileuszy Małżeńskich. W intencjach jubilatów będziemy się modlić na Mszy św. o godz. 9.00. Dzisiaj po każdej Mszy św. nabożeństwo dziękczynno - przebłagalne na zakończenie roku kalendarzowego.
 2. Dzisiaj także wyjeżdża z naszej parafii grupa pielgrzymów na Sylwestrową Mszę św. Ludzi Gór na Jaworzynę Krynicką. Msza św. odprawiona będzie na Jaworzynie po raz 30. Są jeszcze wolne miejsca można się jeszcze zapisać.
 3. Jutro /1.01.2018/ UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – NOWY ROK. Jest to także Światowy dzień Modlitw o Pokój. Msze św. jak w niedzielę. Jest to święto z obowiązkiem uczestnictwa we Mszy św.
 4. W sobotę /06.01./ UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI. Msze św. tak jak w niedzielę. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie kredy i kadzidła. Specjalne pakieciki z kadzidłem i kredą będzie można nabyć składając przy tej okazji ofiarę na misje. Składka z Trzech Króli przeznaczona jest na Diecezjalne Dzieło Misyjne.
 5. W tym dniu po raz czwarty, odbędzie się w naszym Mieście Orszak Trzech Króli. Rozpoczęcie uroczystego przemarszu będzie o godz. 13.00 na Placu Kazimierza, później ulicami Uczestników Ruch Oporu, Żwirki i Wigury, Głowackiego, Rynek na którym będzie program artystyczny „Spotkanie przy żłóbku”.
 6. Uroczystość Trzech Króli jest także Misyjnym Dniem Dzieci, a więc patronalnym świętem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Dziękujemy Ks. Maciejowi Śmigaczowi za prowadzenie tego dzieła misyjnego w naszej parafii, a dzieciom należącym do PDMD za ich zaangażowanie, a przede wszystkim za kolędników misyjnych. W święto Trzech Króli od godz. 14.00 będzie dalszy ciąg kolędy misyjnej ulicami: Kościuszki domy oraz blok 53, 64ab; Ogrodowa 3, 4, 5, 6, 10, 12, 13, 14, 15, 16, 42, 44; Wojska Polskiego 1, 3, 5, 7; Bohaterów Westerplatte 5, 7; Browarna 17.
 7. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

Wtorek – świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bpów i doktorów K-ła.

Środa – Najświętszego Imienia Jezus

Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. Modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne po Mszy św. o godz. 8..0 oraz o godz. 17.30, prowadzi TP WSD. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w czwartek od godz. 17.30.

Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Msze św. wotywne o NSPJ o godz. 8.00 i 18.00 
z nabożeństwem pierwszopiątkowym i kazaniem katechizmowy. Spowiedź na Mszach św. porannych oraz od godz. 16.00. Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci z nabożeństwem misyjnym o godz. 16.30.

Przyszła niedziela – Chrztu Pańskiego kończy okresu Narodzenia Pańskiego. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom, świętującym dzisiaj we wspólnocie parafialnej swoje jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia.

 1. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, jest do nabycia najnowszy Gość Niedz., Niedziela, Źródło, Arka, dla młodzieży Wzrastanie i Droga. Jest jeszcze Kościół nad Uszwicą.
 2. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować, na ręce s. Marii zakrystianki, tym rodzinom, które ufundowały choinki do kościoła, oraz tym którzy pomagali w sprzątaniu i wystroju kościoła na czas Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy, na ręce s. Marii Organistki, Scholi Młodzieżowej za program czuwania przed Pasterką, chórowi z orkiestrą za oprawę świąteczną, Ceremoniarzom i całej LSO, na ręce dekanalnego duszpasterza LSO księdza Jacka, za piękno liturgii świątecznej. Dziękujemy także za nadesłane życzenia świąteczne i noworoczne na adres parafii oraz za podzielenia się z nami dobrami na stół świąteczny. Kapłanom za trud posługi w konfesjonałach w czasie spowiedzi przedświątecznej w parafii i dekanacie.
 3. Ziarenka Nadziei zapraszają na wieczór kolęd i pastorałek w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym 6 stycznia o godz. 16.00 i 17.30 oraz 7 stycznia o 16.00. Szczegóły na plakatach.
Tuesday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews