Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Tekst: Krystyna Plichta – Rodzina Kolpinga w Brzesku
Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia!

„Kto nie poddaje się zniechęceniu gdy widzi człowieka chorego, cierpiącego na progu śmierci wszystkie te sytuacje przyjmuje jako wezwanie do poszukiwania sensu”
Jan Paweł II (Evangelium Vitae, 83.) -
Treść tego nauczania pobudza do refleksji oraz wyzwala chęć niesienia pomocy i zrozumienia osób ciężko chorych. Wśród różnych inicjatyw jakie podejmuje brzeska Rodzina Kolpinga i Kolpingowski Klub Seniora, w ostatnim czasie zrodził się pomysł kolędowania w Powiatowym Publicznym Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Brzesku aby śpiewem kolęd i muzyką (na akordeonie przygrywał nam pan A. Sumara) chociaż na chwilę umilić chorym dłużące się dni – dać odrobinę szczęścia i radości. 
W porozumieniu  z dyrekcją szpitala część członków Rodziny Kolpinga i zespołu Porębianie, w ludowych strojach w dniu 29 stycznia od godziny 16.00 idąc od sali do sali śpiewali kolędy i pastorałki, niektóre już w dzisiejszych czasach zapomniane. Była to wizyta wyjątkowa, były łzy wzruszenia i radości, która dla nas kolędujących była najlepszym podziękowaniem. Niektórzy pacjenci z ochotą włączali się do śpiewu, zaś jeden 94-latek (przy pomocy chodzika) szedł z nami pomagając nam śpiewać. Każdy z chorych została obdarowany przez kolędników skromnym upominkiem.

Nieśliśmy chorym dobrą nowinę, że Bóg się narodził, a będąc blisko chorych i cierpiących, potrzebujących wsparcia duchowego wypełnialiśmy misję naszego Patrona bł. A. Kolpinga, którego przesłaniem są słowa: „A czasy Wam pokażą co należy czynić”

Każdy człowiek może zrobić coś dobrego dla innych, lecz trzeba tego chcieć. Dobro dawane innym powraca do nas ze zdwojoną siłą.

Sunday the 19th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews