Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

W listopadzie ub.roku nasi Parafianie po raz pierwszy usłyszeli o przygotowaniach do Światowych Dni Młodych, wysłuchując Listu Pasterskiego Episkopatu Polski na ten temat. Po raz drugi - w czasie Kolędy, gdy Służba Liturgiczna Ołtarza wręczała Deklaracje przyjęcia uczestników ŚDM-u do swojego domu. Zatem przygotowania do tych wielkich dni trwają już od dłuższego czasu i dotykają w sposób szczególny, Bochni i Brzeska, z racji bliskości z Krakowem.
Ponad rok temu zawiązał się Komitet Krakowski i równolegle - Komitet Tarnowski, w skład którego wchodzą Dekanalni Duszpasterze Młodzieży i przedstawiciele młodych z dekanatu - tzw. Koordynatorzy ŚDM-u.  Dnia 1. grudnia 2014r. ks.Przemysław Podobiński i ks. Marian Kostrzewa oraz Anna Kucia i Marta Bąk (zobacz fotogalerię) otrzymała z rąk bpa Muskusa w Krakowie nominacje na Koordynatorów Przygotowań do Światowych Dni Młodzieży 2016. Działo się to w Sali Okna Papieskiego na Franciszkańskiej 3.
Natomiast w sobotę 17 stycznia 2015, Dekanalni Duszpasterze Młodzieży wraz z Dekanalnymi Koordynatorami pojechali do Tarnowa na Galę - podsumowanie dotychczasowych przygotowań do Światowych Dni Młodych oraz wręczenie certyfikatów ze specjalnych szkoleń, które trwały jeden semestr. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. z ks.Biskupem Ordynariuszem w Katedrze. Naszej modlitwie towarzyszył piękny śpiew Scholi Diecezjalnej, a następnie odbył się pochód uczestników Gali, ulicą Wałową, do Auli Wyższego Seminarium Duchownego. W auli byliśmy świadkami diecezjalnej premiery hymnu ŚDM. Ponadto młodzież z Duszpasterstwa Akademickiego "Tratwa" przedstawiła trzy scenki teatralne o przygotowaniach do ŚDM-u. Na koniec zaproszono księży i młodzież na poczęstunek, aby wspólnie porozmawiać, wymienić się doświadczeniami i głodnym nie wracać do domu.
Życzymy naszym Parafianom, aby chętnie otwarli swoje domy dla młodzieży z ŚDM-u (wypełnione Deklaracje składamy do końca stycznia w zakrystii albo kancelarii parafialnej), a młodzieży entuzjazmu płynącego z wiary we wszelkich przygotowaniach, oraz aby pilnie uczyli się języków obcych.
Foto: Ks.Marian Kostrzewa

Sunday the 13th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews