Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

"Wielkopostna Apokalipsa" - prowadzi ks. Piotr Stępień
 
Rozdarte serce to początek drogi oczyszczenia i nadziei. Zaczął się czas rozdzierania serc, a nie szat. Zatem w drogę.

Stało się! I nastąpiły błyskawice i głosy, i gromy, i nastało wielkie trzęsienie ziemi… (Ap 16,17n)

I tak ma być! Tak właśnie ma być w Wielkim Poście i w ogóle w całym naszym życiu. Chociaż ten werset Apokalipsy brzmi groźnie to winien stanowić cel naszej duchowej drogi oczyszczenia i nawrócenia. Bóg, który wstrząsa fundamentami naszego życia nadchodzi. On nie chce nas skrzywdzić, ale uwolnić od wszelkiego zbędnego balastu. Do tego potrzebujemy czasu Wielkiego Postu.

Poczynając od Środy Popielcowej, poprzez kolejne niedziele Wielkiego Postu będziemy starali się odkrywać jego zaskakujący, apokaliptyczny wymiar, który ma nami potrząsnąć i spojrzeć z nowej perspektywy na nasze życie. W tym celu damy się prowadzić Słowu Bożemu głoszonemu podczas wielkopostnych liturgii.

Powodzenia. Niech runą nasze gnuśne przyzwyczajenia i utarte schematy. Amen.

Zobacz nagrania i tekst rozważań
"Znak Jonasza" - internetowe rekolekcje dla życiowych topielców

 

Każdy z nas jest Jonaszem.
Jego historia jest historią każdego z nas.
Każdy z nas ma marzenia, pomysły, idee, pragnienia... i każdy z nas prędzej czy później daje się wrzucić w otchłań z której trudno wyjść. Wydaje się, że już nie ma wyjścia.
Wydaje się, żę to już koniec.
Toniemy, giniemy, umieramy - myślimy, że to koniec.
Wydaje się, że jesteśmy jak żywe trupy chodzące po ziemi.
I to właśnie w tym momencie - na dnie Ktoś na nas czeka...
i o tym będą te rekolekcje.
Zapraszamy!

Rekolekcje prowadzą: o. Marek Krzyżkowski CSsR (Szczecinek), o. Marek Kordecki CSsR (Szczecinek) i o. Maciej Ziębiec CSsR (Lublin).

Zobacz wydarzenie na Facebooku...

 

"NAMRQCENIE"
 
Od Środy Popielcowej rozpoczynają się kolejne franciszkańskie rekolekcje internetowe na Wielki Post.

Od kilku lat proponujemy Widzom codzienne rozważania w Adwencie i Wielkim Poście. Tegoroczny cykl prowadzi o. Leszek Łuczkanin OFMConv, Wikariusz Prowincji św. Maksymiliana. Dziwna nazwa rekolekcji (namrqcenie) wyjaśni się już w drugim odcinku…

Tym razem cykl został przygotowany inaczej, niż w poprzednich latach, kiedy to rozważania opierały się na Liturgii Słowa z danego dnia. Tegoroczne spotkania stanowić będą solidną pomoc do nawrócenia w jego podstawowych aspektach. Jak mówi o. Leszek, nie chodzi o to, by przekazać niezmierne ilości nowej wiedzy, ale raczej wykorzystać to, co słuchacz/widz słyszał przez lata, pomóc mu to uporządkować i – przede wszystkim – należycie wykorzystać. Taki jest cel tych rekolekcji.

wielkipost2015plakat

I tak będziemy mogli jasno określić czas i cel nawrócenia, a także potrzebny do tego ekwipunek. Napoleon przekaże nam ważną informację, a my będziemy starali się zdobyć szczególną odznakę. Poznamy odpowiedź na pytanie ile razy wierzymy i jak wygląda więź z Bogiem (całkiem dosłownie). Przypomnimy sobie czym jest grzech na drodze nawrócenia i czym różnią się grzechy: ciężki, śmiertelny, lekki i powszedni, a także na czym polegają grzechy cudze. Poznanie płaszczyzn grzechu i czterech sposobów grzeszenia będzie wstępem do sakramentu pokuty i pojednania.


Zobacz więcej...

 

"FORMACJA SERCA"
Wielkopostne słuchowisko ks. Marcina Majdy. 
W Wielkim Poście pozwól Bogu uformować swoje serce. Otwórz się na Jego Słowo. Daj Mu się poprowadzić. Zapraszamy na wielkopostne słuchowisko "Formacja serca" w trakcie którego ks. Marcin Majda będzie rozważał Słowo Boże. Dzięki tym rozważaniom lepiej przeżyjesz Wielki Post i przygotujesz się do Triduum Paschalnego.
Zobacz więcej...Thursday the 17th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews