Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Po niespełna 50 latach, które dzielą nas od dnia w którym został zastrzelony ostatni niezłomny i niepokorny Żołnierz Wyklęty, walczący o Wolność i Niezawisłość narodu Polskiego – Józef Franczak ps. „Lalek”, mamy okazję oficjalnie z mocą ustawy parlamentarnej obchodzić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – bohaterów walki z sowietyzacją Polski po II wojnie światowej, oraz bohaterów, którzy swoją ideową walką stali się symbolem do naśladowania przez pokolenia poznańskiego czerwca, i Solidarności... (kliknij, żeby przeczytać więcej na: www.zolnierzewykleci.pl)
Z tej okazji, w najbliższą niedzielę młodzież z Gimnazjum, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz z Jednostki Strzeleckiej, przeprowadzi na terenie miasta kwestę na Ekshumację i Identyfikację Żołnierzy Wyklętych. Zachęcamy, aby w tym dniu wywiesić na naszych domach flagi narodowe, aby w ten sposób oddać cześć Niezłomnym Bohaterom zamordowanym przez komunistów.

Monday the 14th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews