Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

/źródło: Tarnowski Gość Niedzielny, ks. Zbigniew Wielgosz/

Kliknij tutaj, aby zobaczyć galerię.

Po 6 latach formacji w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie 23 diakonów przyjęło święcenia kapłańskie. – Do dzisiejszego dnia przygotował nas ks. dr Andrzej Pękala podczas tygodniowych rekolekcji. Wpatrywaliśmy się w obraz św. Jana Marii Vianneya, patrona naszego roku, były  z nami także jego relikwie. Patrząc na niego, pamiętając o trudach, które musiał pokonać na drodze do kapłaństwa, nie lękamy się przyszłości. Czuję wielką radość, płynącą z głębi serca. Z tą radością chcę śmiało iść przez życie już jako kapłan Chrystusowy – mówi Jerzy Szkarłat z par. Tęgoborze.

Uroczystość odbyła się w tarnowskiej katedrze, a uczestniczyli w niej biskupi pomocniczy, księża z całej diecezji, a także rodzice i krewni neoprezbiterów. – Naszemu synowi, jak i wszystkim nowym księżom chcemy życzyć wytrwałości, mądrości, żeby mieli siłę udźwignąć ciężar tej służby, bo czasy są trudne dla kapłanów – podkreśla Kazimierz Knap. 
Kliknij tutaj, aby przeczytać cały artykuł.

Sunday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews