Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

O czym myślą dziewczyny mając 16, 17 czy 18 lat? O przyszłości, ułożeniu sobie życia?
Elegancka, energiczna, delikatna. Młoda, piękna, wysportowana. Normalna chrześcijanka. Kochała, życie, ludzi, góry. Nagle choroba, potem agonia i śmierć w 18. roku życia. Błogosławioną ogłoszona w 2010r. przez Benedykta XVI. Pozostały po niej listy, notatki i film nakręcony amatorską kamerą. Nazywała się Chiara Badano. Chiara Lubich - założycielka ruchu Focolari - nazwała ją "Chiara Luce" to znaczy "Jasne Światło"…
Chiara Badano, przyszła błogosławiona i patrona Światowych Dni Młodych chciała być stewardessą. Lubiła wspinaczki górskie, zbieranie grzybów, grę w tenisa. Była śliczną i ułożoną nastolatką. Należała do ruchu Foccolari. Prężnie działała i pogłębiała swoją relację z Jezusem.
Jak wiadomo czas dorastania to czas buntów… W 1988 roku grając w tenisa poczuła ostry ból ramienia. Po badaniach lekarze orzekli sarkomę kości z przerzutami – bolesny i ciężki nowotwór. Sama o tym czasie powie: „Choroba przyszła w odpowiedniej chwili, ponieważ zaczynałam się gubić”. Przyjęła to jako wolę Bożą i często powtarzała słowa: „Dla Ciebie Jezu, jeśli Ty tego chcesz, ja również tego pragnę”. Przekazała Nam ważne przesłanie – „Ja nie mogę już biec, ale chciałabym przekazać Wam pochodnię, jak na olimpiadzie. Macie tylko jedno życie, warto przeżyć je dobrze…”!
Sztuka odbędzie się w Brzesku w Regionalnym Centrum Kulturalno - Bibliotecznym w piątek, 26 czerwca, o godz. 19.00.
Przeczytaj więcej o Błogosławionej - kliknij tutaj.

Sunday the 13th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews