Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Drodzy Bracia i Siostry w szkaplerzu świętym! 

Podczas tegorocznego Spotkania Rodziny Szkaplerznej w dniu 18 lipca w Czernej pragniemy oddać cześć Panu Bogu tak jak Najświętsza Maryja Panna i jak nasza duchowa Matka Karmelu Terezjańskiego – św. Teresa od Jezusa, której 500-lecie narodzin w tym roku obchodzimy.  Kościół powszechny celebruje także Rok Życia Konsekrowanego, zachęcając do modlitwy w intencji powołań i pięknego rozwoju w różnorodności wspólnot, osób i charyzmatów ewangelicznego życia.

W duchowości karmelitańskiej szkaplerz był zawsze znakiem wejścia do szkoły Maryi, znakiem Jej naśladowania, szatą Jej cnót i życia w zjednoczeniu z Nią. Nabożeństwo szkaplerzne, jak każdy dar Boży, owocuje bowiem łaskami tylko wtedy, gdy przyjmowane jest świadomie i czyni nasze życie coraz bardziej zgodnym z Ewangelią. Obfitość łask, które otrzymuje człowiek poprzez szkaplerz święty, zależna jestod tego, jak na te łaski odpowiada. Wiemy, że różne mogą być odpowiedzi na dar szkaplerza. Szatę Maryi można przyjąć, a następnie odłożyć i zapomnieć o niej. Można ją założyć i nosić, ale bez kierowania myśli i serca do Ofiarodawczyni. Można wreszcie ubierać się w nią z miłością i nosić z rosnącym pragnieniem odwdzięczenia się Maryi za jej dar. 

Drodzy Bracia i siostry, zapraszam więc Was – każdego, kto odziany jest Szatą Maryi – do uczestnictwa w wielkim święcie Rodziny Szkaplerznej w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej, w sobotę po uroczystości liturgicznej Matki Bożej z Góry Karmel tj. w dniu 18 lipca br.

Spotkanie tradycyjnie rozpoczniemy o godz. 9.00 modlitwą i pieśnią, o godz. 10.00 wysłuchamy konferencji o. Pawła Hańczaka, magistra nowicjatu czerneńskiego. O godz. 11.00 będzie uroczysta Msza św., której przewodniczyć będzie wielki przyjaciel Karmelu, ks. bp Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej. W dalszej części będzie możliwość przyjęcia szkaplerza św., adoracja Najświętszego Sakramentu, uroczyste błogosławieństwo i rozesłanie (ok. godz. 15.30).

Do dyspozycji pielgrzymów jest Dom Pielgrzyma z księgarnią, nowoczesnym multimedialnym muzeum karmelitańskim, z salami kinową i konferencyjną oraz dużą restauracją. Podczas spotkania będzie można także obejrzeć okolicznościową wystawę o św. Teresie od Jezusa.  

Niech nie zabraknie tego dnia nikogo w sanktuarium czerneńskim, kto nosi szkaplerz Karmelu, a nie przybył tutaj choćby duchem i sercem, by włączyć się w hymn uwielbienia i dziękczynienia. Przybywajcie! Matka Boża czeka na nas!.

 

Kraków, 22.05.2015 r.                                   o. Tadeusz Florek OCD       

Prowincjał Krakowskiej Prowincji

      Z Brzeska wyjeżdżamy o godz.7:30 spod Domu Katechetycznego. Zapisy chętnych do 10 lipca w świetlicy parafialnej w godz. 9:00 - !4:00. Zapraszamy!

Thursday the 17th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews