Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Tekst: ks.Jacek Walczyk
Zdjęcia: Jan Chrabąszcz (kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia)

W dniach od 5-12 lipca 2015 r. KS Jakub, do którego należą Ministranci i Lektorzy naszej Parafii wyjechał na wakacyjną oazę do Włoch.
Pierwszego dnia wyjechaliśmy z Brzeska przejeżdżając przez terytorium Słowacji Austrii, Włoch. W drugim dniu zwiedziliśmy Weronę: główny plac miasta Piazza Bra ze słynnymi rzymskimi amfiteatrem, XIV-wieczny zamek Castelvechio, Arco dei Gavi-rzymski łuk triumfalny, Brama Borsarich, Piazza dei Signori z pomnikiem Dantego, najwyższa w Weronie wieża Torre dei Lamberti, Piazza delle Ebre, Katedra, na zakończenie zwiedzania zobaczymy dziedziniec Domu Julii z najsłynniejszym balkonem świata. Następnie dojechaliśmy w okolice Turynu na nocleg. Trzeciego dnia zwiedziliśmy Turyn: Stadion Juventusu oraz Sanktuarium - Bazylikę „Maryi wspomożenia wiernych” w której znajdują się relikwie św. Jana Bosco oraz jego ucznia św. Dominika Savio – Patrona Ministrantów, następnie Palazzo Carrignano, centrum historyczne. Niestety, nie udało nam się wejść do Katedry, w której przechowywany jest „Całun Turyński” oraz grób Piotra Jerzego Frassatiego – Patrona Lektorów diecezji tarnowskiej, gdyż jest obecnie remontowana.  

Czwartego dnia dotarliśmy Oropy i zwiedzaliśmy sanktuarium do którego często pielgrzymował Piotr Jerzy Frassati. Wyjechaliśmy kolejką linową na Monte Camino a następnie udaliśmy się do Biella - Pollone (domu rodzinnego Piotra Frassatiego). Piaty dzień wg chłopców najlepszy - pobyt w Parku Rozrywki „GARDALAND”. Kolejny dzień spędziliśmy nad morzem. W przedostatni dzień przepłynęliśmy na Wyspy Murano i Burano, gdzie zobaczyliśmy produkcję szkła i materiałów koronkowych. Następnie zwiedziliśmy Wenecji. Ósmego dnia powróciliśmy do Polski. Wszystko co dobre szybko się kończy…

Thursday the 17th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews