Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Tekst i zdjęcia - Jacek Filip (kliknij tutaj, aby zobaczyć galerię)

„To tylko przetrwa, co z wdzięcznością pamięć ludzka dosięgnie.”

 Odzew osób - odwiedzających w dniu 1 listopada 2015 roku cmentarze parafialny i komunalny -  na apel Komitetu Odnowy i Troski o Cmentarz Parafialny w Brzesku przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Widać, że nasze dotychczasowe działania zyskały Państwa uznanie, czego wynikiem było zebranie przez kwestujących 9246, 84 zł, 4 euro i 50 zł (starych - moneta). WSZYSTKIM P.T. OFIARODAWCOM staropolskie „Bóg zapłać!” 

Odpowiedzią na prośbę o udział w kwestowaniu była znacznie liczniejsza niż w latach poprzednich liczba osób zbierających datki. W tym miejscu chcemy bardzo serdecznie podziękować Grupie Teatralnej przy kościele pw. Miłosierdzia Bożego, młodzieży z Gimnazjum i Liceum Katolickiego, członkom Szkolnego Koła Wolontariuszy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, uczniom „cywilnym” i harcerzom z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, młodzieży reprezentującej Cech Rzemiosł Różnych oraz wszystkim pozostałym P.T. WOLONTARIUSZOM. 

Wszystkie odnowione na „starym cmentarzu” nagrobki (wraz z ich opisem) mogli Państwo zobaczyć na pięknych „cegiełkach” wykonanych bezinteresownie przez Oficynę Wydawniczą A. i R. Dziedziców, którym po raz kolejny bardzo dziękujemy, podobnie jak Firmom CAN-PACK S.A. i Macland, kwiaciarni „Elżbieta”, Brzeskiej Pracowni Cukierniczej Jacek Glonek, Restauracji Galicyjska, Firmie Handlowej Stanisław Kozdrój - za różne formy pomocy oraz księdzu proboszczowi Wojciechowi Wernerowi, który ponownie udzielił nam gościny w kawiarence „Makarios”. Również słowa wielkiej wdzięczności kierujemy pod adresem tych wszystkich, których wyżej nie wymieniliśmy, a którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania tegorocznej kwesty. 

Do tej pory ze środków zebranych w kwestach prowadzonych przez Komitet Odnowy i Troski o Cmentarz Parafialny w Brzesku od 2012 roku odrestaurowano trzy pomniki, ale z radością stwierdzamy, że za naszym przykładem poszli inni i obecnie na „starym cmentarzu” jest już ich łącznie osiem. Mamy nadzieję, że w najbliższej przyszłości ich liczba wzrośnie. Liczymy także na to, że uda się pozyskać środki finansowe pozwalające na wykonanie innych prac ratujących tę ponad dwustuletnią brzeską nekropolię. 

Za Komitet Odnowy i Troski o Cmentarz Parafialny w Brzesku - Jacek Filip

Sunday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews