Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Tekst : Igor Malec
Zdjęcia: Jan Chrabąszcz (aby zobaczyć fotogalerię, kliknij tutaj)

Dnia 17 października Lektorzy i ministranci udali się na wycieczkę w Beskid Makowski, aby zdobyć najwyższy szczyt Lubomir, który znajduje się na wysokości 904 m.n.p.m. Podziwialiśmy piękne widoki, lecz nie obyło się bez drobnych przeszkód - w połowie trasy zaczął padać deszcz i zrobiło się odrobinę ślisko. Lecz kiedy już dotarliśmy, mogliśmy odpocząć, żeby pózniej udać się do Obserwatorium Astronomicznego im. Tadeusza Banchiewicza. Z zaciekawieniem wysuchaliśmy wykładu na temat kalendarza zodiakalnego, który zmienia się co 2000 lat. Niestety, pogoda nie pozwoliła oglądnąć nam nieba w tym dniu. Później zeszliśmy do schroniska, gdzie mogliśmy zjeść swoje kanapki. Kiedy zakończyliśmy przerwę, udaliśmy się do busa, jednak nie była to krótka droga. Następnie pojechaliśmy na stację, gdzie mogliśmy zjeść pyszne hot-dogi, które zasponsorował nam ksiądz Proboszcz. Dziękujemy!

Kolejną atrakcją były Gokarty na torze WRT-karting gdzie ścigaliśmy się rywalizując o czasy. Dwa najlepsze czasy należały do Eryka i Igora Rzenno, dwaj bracia nie mieli sobie równych. Podsumowując wycieczkę uważam za bardzo udaną, gdyż mimo jesiennej pogody wszyscy świetnie się bawili.

Sunday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews