Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Zobacz cegiełkę, kliknij tutaj!

Kwesta w dniach od 31 października do 1 listopada organizowana na zabytkowym cmentarzu parafialnym przez p. Marię Babicz, wolontariuszy, harcerzy ze Szkoły Podstawowej nr 2 z opiekunką p. Renatą Rożkowicz, młodzież z Gimnazjum i Liceum Katolickiego przyniosła kwotę  4054 zł.

Natomiast w dniu 2 listopada kwotę 237 zł., którą Komitet przeznaczył na dofinansowanie konserwacji figury Matki Bożej z Dzieciątkiem na grobie ks. Macieja Pająka. Ofiary zbierane w kościele w Dzień Zaduszny, które były przeznaczone na ten sam cel, wyniosły 4003 zł., co dało sumę 4240 zł. Koszt renowacji tej figury wyniósł 10 000 zł.

Kwesta prowadzona na cmentarzu komunalnym 1 listopada, organizowana przez p. Cecylię Jabłońską, wolontariuszy, młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, przyniosła kwotę 5172 zł., co dało sumę 9226 zł. Koszt renowacji kolejnego pomnika, wyznaczonego przez p. Jerzego Wyczesanego, w konsultacji z Komitetem Odnowy i Troski o Zabytkowy Cmentarz Parafialny w Brzesku wynosi 10 000 zł.

Wszystkim Organizatorom, Wolontariuszom oraz Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania. Bóg zapłać!

Monday the 14th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews