Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

/źródło/
Piękna, słoneczna pogoda powitała w ubiegłą środę uczestników czwartego już Orszaku Trzech Króli w Brzesku. Blisko dwa tysiące ludzi – dzieci i dorosłych, niejednokrotnie w strojach i z koronami na głowach, z  gwiazdami i flagami przemaszerowało ulicami Brzeska, śpiewając wspólnie kolędy.

Na placu Kazimierza Wielkiego  wszystkich przybyłych powitał  wiceburmistrz Jerzy Tyrkiel oraz proboszczowie brzeskich parafii – Józef Drabik i Wojciech Werner. Przybyłym rozdano korony, których w tym roku ze względu na bardzo liczną frekwencje zabrakło.

W uznaniu pięcioletniego zaangażowania w budowę szopki bożonarodzeniowej, burmistrz Jerzy Tyrkiel wręczył panom: Andrzejowi Grzelakowi, Adamowi Mechelowi, Janowi Michalcowi oraz strażakom OSP Brzesko pamiątkowe akwarele z widokami Brzeska. Wśród wyróżnionych znaleźli się również panowie Jerzy Rybicki i Eugeniusz Kopacz.

Pochód rozpoczął się występem na placu Kazimierza – królowie Kacper, Melchior i Baltazar  czyli  Henryk Piela, Piotr Wyczesany i Janusz Duda po wygłoszeniu swoich kwestii zaprosili zebranych do pochodu. Na jego czele stanęli także Herod- Stanisława Kita i diabeł- Łukasz Kornaś. /czytaj więcej, kliknij tutaj/

Thursday the 17th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews