Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Światowym Dniom Młodzieży towarzyszą dwa Symbole – Krzyż Roku Świętego i ikona Matki Bożej Wybawicielki Ludu Rzymskiego (Salus Populi Romani). Drewniany krzyż, nazywany dziś „Krzyżem Światowych Dni Młodzieży” został wykonany w 1983 roku z okazji rozpoczęcia Roku Świętego Jubileuszu Odkupienia (25.03.1983 – 22.04.1984). Podczas uroczystości otwarcia Roku Świętego młodzi ludzie wnieśli ten krzyż do bazyliki św. Piotra, gdzie pozostał przez cały czas trwania jubileuszu. Ustawiony przy konfesji św. Piotra towarzyszył kolejnym uroczystościom i grupom pielgrzymów, którzy przybywali do Watykanu. Wśród nich nie zabrakło też młodzieży: przedstawicieli ruchów i wspólnot, którzy wspólnie odpowiedzieli na zaproszenie Ojca Świętego. To właśnie oni poprosili, by papież przekazał im krzyż po zakończeniu obchodów. Ojciec Święty spełnił ich prośbę i w Niedzielę Zmartwychwstania powierzył im Krzyż Roku Świętego. To wydarzenie stało się początkiem wędrówki krzyża po całym świecie.
W dniach 6-7 maja br. owe Znaki Światowych Dni Młodzieży zawitały do naszego dekanatu.
Podczas tej peregrynacji aż pięć parafii postanowiło przyjąć Krzyż i Ikonę. Do naszej fary, w uroczystym orszaku ulicami miasta, Znaki zostały przeniesione o godzinie 23.00, przez młodzież naszej parafii i parafii Miłosierdzia Bożego. Dla wielu z nich była to okazja, aby razem z ks.Proboszczem powierzyć w modlitwie i czuwaniu wszystkie trudy związane z przygotowaniami do ŚDM. Kolejnego dnia, Symbole zostały przewiezione do Poręby Spytkowskiej. Zapraszamy do zobaczenia fotogalerii ks.Mariana Kostrzewy.

Sunday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews