Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

O Medjugorje funkcjonują dwa powiedzenia: po pierwsze, że do Medjugorje nie jadą przypadkowe osoby, tylko ci, którzy rozeznali zaproszenie od Maryi. Po drugie - że trudno tam się jedzie, ale jeszcze trudniej stamtąd wraca. To, czy te powiedzenia są prawdziwe, mógł przekonać się każdy z uczestników tegorocznego, tygodniowego wyjazdu, który odbył się od 10 do 17 lipca br.

Dla każdego z nas był to czas spotkania z Bogiem na różnych płaszczyznach, w różnych sytuacjach i miejscach - w sakramencie pokuty i pojednania, w ciszy adoracji Najświętszego Sakramentu, w pięknych, międzynarodowych celebracjach Eucharystii. Bóg dotykał naszych serc, gdy o czwartej rano szliśmy Drogą Krzyżową na Górę Kriżevac, lub gdy nawiedzaliśmy miejsca związane z kultem Maryjnym i objawieniami Matki Bożej, o których prawdziwości Kościół w przyszłości na pewno się wypowie w swoim autorytecie. Dla naszych parafian nie bez znaczenia była fakt, że kościół w Medjugorje jest pod wezwaniem św.Jakuba. Może właśnie dlatego czuliśmy się jak u siebie w domu? Ale pewnie też dlatego, że mieszkaliśmy w hotelu prowadzonym przez rodzinę Sirvić, która dba nie tylko o domową atmosferę, ale także o podniebienia swoich gości.

Mieliśmy także czas na fizyczny relaks - dwa razy pojechaliśmy nad Morze Adriatyckie na Makarską Rivierę do malowniczego miasteczka portowego Baska Voda, wypoczywaliśmy w cieniu wodospadów Kravice, a także złożyliśmy wizytę w przepięknym Mostarze, który do dzisiaj nosi ślady bratobójczej wojny z lat 90-tych, jako przestrogę dla następnych pokoleń. Uczestników wyjazdu oraz tych którzy jeszcze nie byli w Medjugorje, zapraszamy do zobaczenia naszej fotogalerii. Foto: ks.Marian Kostrzewa, Agata Kołodziej, Katarzyna Zielińska

Thursday the 17th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews