Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Wizyta pielgrzymów Światowych Dni Młodych trwała jedynie przez jeden tydzień w naszej parafii, jednakże przygotowania trwały prawie dwa lata. Aby nabrać potrzebnego doświadczenia Młodzież z Duszpasterstwa Młodzieży naszej parafii oraz część lektorów uczestniczyła w różnych formach szkoleń i wyjazdach formacyjnych: np. dwa razy w "Mladifest" w Medjugorje (są to coroczne sierpniowe spotkania młodych gromadzące ok.60-80 tyś. ludzi z całego świata), ponadto większymi lub mniejszymi grupami jeździła na diecezjalne szkolenia, nieraz kilkudniowe, oraz uczestniczyła w specjalnych spotkaniach ze "sztabem krakowskim" (5-6 razy w roku). Najintensywniejsze przygotowania odbywały się oczywiście, w lipcu - wiele dni i nocy zajęło nam uporządkowanie zebranych deklaracji zakwaterowania pielgrzymów, stworzenie bazy noclegowej w czterech szkołach na terenie naszej parafii, organizacja wyżywienia oraz kompletowanie "plecaków pielgrzyma".

Z perspektywy zakończonych właśnie ŚDM można jednak stwierdzić, że trud się opłacił - praca ponad 50 młodych wolontariuszy przyniosła wielkie owoce - ugościliśmy w naszej parafii prawie 1600 pielgrzymów, co w "strefie krakowskiej" było fenomenem.

Zapraszamy do zobaczenia naszej galerii - foto: ks.Marian Kostrzewa

Monday the 14th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews