Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

  • Ksiądz Proboszcz:

Koordynacja całości duszpasterstwa oraz opieka nad Akcją Katolicką, Parafialnym Oddziałem Caritas, Róże Różańcowe, Rada Duszpasterska i Ekonomiczna, Bractwo Jakubowe, protokół przedmałżeński, kapelan Domu Pomocy Społecznej Sióstr Służebniczek Asystent Kościelny Szkoły Katolickiej. Pełni funkcję dziekana dekanatu brzeskiego. Ks. proboszcz dyżuruje w kancelarii w piątki.

  • ks.Jacek Walczyk

Senior wspólnoty, intencje mszalne, protokoły przedmałżeńskie oraz opieka nad lektorami i ceremoniarzami, Klubem Sportowym „KS Jakub”, organizacja Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek i Diecezjalnych Zawodów w Piłce Halowej Liturgicznej Służby Ołtarza, katechizuje w Szkole Podstawowej Nr 3 i przygotowuje dzieci do I Komunii św., prowadzi Msze św. dla dzieci, jest Dekanalny Duszpasterzem Liturgicznej Służby Ołtarza.

  • ks.Marek Jawor

Studium Biblijne i Towarzystwo Przyjaciół WSD. Dni Skupienia dla Narzeczonych, „Myśli Biblijne”  na stronę internetową parafii. Katechizuje w Szkole Katolickiej i w Ponadgimnazjalnej Nr 1

  • ks.Maciej Śmigacz

Odpowiedzialny za ministrantów oraz przygotowanie kandydatów na ministrantów, Straż Honorową NSPJ, katechizacja w Szkole Podst. Nr 3 i przygotowanie dzieci do rocznicy komunii św.

  • ks.Marian Kostrzewa

Prefekt i katecheta w szkole Ponadgimnazjalne nr 2, Duszpasterstwo Młodych i Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci, Kolędnicy misyjni, zespół "Eleos", prowadzenie strony internetowej parafii, przewodnik brzeskiej grupy nr 8 Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. Dekanalny Duszpasterz Młodzieży.

  • ks.Stanisław Stachoń

Katechizacja w Gimnazjum nr 1 i Szkole Katolickiej, przygotowanie młodzieży do bierzmowania, opieka nad Rycerstwem Niepokalanej i Rodziną bł. Edmunda, organizacja Kursu Przedmałżeńskiego i opieka nad Poradnią Przedmałżeńską, organizacja pielgrzymki do Bochni.

  • ks.Krzysztof Misiaszek

Katechizacja w Szkole Ponadgimnazjalnej nr 2, opieka nad Odnową w Duchu Św., i Świetlicą Parafialną, organizacja pielgrzymki do Szczepanowa i Porąbki Uszewskiej.

  • ks.Józef Waśko – kapelan

Duszpasterstwo w Szpitalu Powiatowy w Brzesku oraz w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczy wraz z Hospicjum. Opieka nad Katolickim Stowarzyszeniem Lekarzy Polskich i Wspólnotą Samarytańską oraz duszpasterstwo niepełnosprawnych.

Sunday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews