Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

TEKST: Danuta Wrona, ZDJĘCIA: Helena Tyrkiel
Caritas przy parafii NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku, był organizatorem pielgrzymki do Sanktuarium Matki Bożej Tylickiej – Opiekunki Rodzin i Uzdrowienia Chorych oraz Ogrodów Biblijnych w Muszynie i krótkiego pobytu w Krynicy 24 września br. w której wzięło udział  50 osób.
Dla podopiecznych Caritas pielgrzymka to czas kiedy mogą oderwać się od swoich codziennych problemów. Podczas pielgrzymki jest czas na Eucharystię, różaniec, koronkę do Bożego Miłosierdzia i spowiedź. Każdy z uczestników jechał ze swoimi intencjami - będę prosił o zdrowie dla siebie i dla rodziny- mówi jeden z uczestników pielgrzymki.
Niektórzy pielgrzymowali po raz pierwszy dla innych to już kolejny wyjazd zorganizowany przez Caritas. Uczestnicy pielgrzymki mówili, że podczas takiego wyjazdu możemy zobaczyć piękne miejsca w Polsce i wspólnie spędzić czas na modlitwie i śpiewie. Wszyscy byli zauroczeni Ogrodami Biblijnymi gdzie oprowadzający p. Paweł przybliżył nam  obrazy z Biblii. Sanktuarium w Tyliczu również zrobiło ogromne wrażenie szczególnie Golgota i prowadzące do niej dróżki, na których mogli zobaczyć Tajemnice Różańcowe i przeczytać wiele przysłów umieszczonych na kamiennych tablicach. 
Na co dzień wspieramy tych ludzi materialnie, natomiast wyjazd ten był odpowiedzią na ich potrzeby duchowe. Nasi podopieczni chętnie biorą udział w tych wyjazdach, które od paru lat stały się już naszą tradycją.  To jest dla nich jedyna pielgrzymka w roku- dodaje ks. Józef Drabik, proboszcz parafii św. Jakuba w Brzesku, na którą czekają cały rok.
Żywimy nadzieję, że pielgrzymka będzie zachętą do czytania Biblii i zastanowienia się nad swoim życiem.. Zawsze z takiej pielgrzymki wracają ubogaceni i przynajmniej na jakiś czas poprawiają  swój sposób postępowania.                                                                  

Thursday the 17th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews