Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

TEKST: ks.Marian Kostrzewa
ZDJĘCIA: ks. Marian Kostrzewa, Agata Bukowska

Październik dla dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego to nie tylko miesiąc, w którym najmłodsi niosą pomoc misjom przez modlitwę na Różańcu. To także okazja, aby zdobyć nową wiedzę "misyjną" i doświadczenia, zwłaszcza w kontekście Tygodnia Misyjnego oraz zbliżającej się wielkimi krokami akcji "Kolędnicy Misyjni". Dlatego dzieci, wraz ze swoim opiekunem ks.Marianem Kostrzewą, nawiedzili w ostatnią sobotę Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, w którym oddano do użytku pięknie przygotowaną, nową salę misyjną, wraz z mniejszymi salkami tematycznymi.
Dzieci zostały serdecznie przywitane i wprowadzone w świat misyjny m.in. przez naszego kleryka, Kacpra Kanię, który w czasie wakacji odbył klerycki staż misyjny w Kazachstanie. Jednak najważniejszym momentem było spotkanie z Ojcem Duchownym tarnowskiego seminarium, ks.Stanisławem Wojdakiem. Ks. Stanisław, główny pomysłodawca powstania tej sali, od kilkudziesięciu lat wychowuje dla misji kolejne pokolenia księży, a w międzyczasie nawiedza różne rejony świata, aby razem z klerykami nieść różnoraką pomoc misjom. 

Mamy nadzieję, że ta wizyta w tarnowskim WSD na długo pozostanie w pamięci dzieci. Zapraszamy do zobaczenia fotogalerii.

Sunday the 13th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews