Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Wszystkich świętych - znanych i anonimowych, dawnych i współczesnych Kościół uroczyście wspomina 1 listopada. Uroczystość Wszystkich Świętych nie jest - jak czasem się myśli - "Świętem Zmarłych". W dniu Wszystkich Świętych Kościół raduje się z faktu, iż bardzo wielu naszych zmarłych dostąpiło już zbawienia i przebywa u Boga w niebie.
Radujemy się z wielkiej rzeszy świętych, o których pamięć wśród ludzi nieraz zaginęła.

W odróżnieniu od tej uroczystości, następnego dnia - 2 listopada, w dniu zadusznym - wspomina się wszystkich wiernych zmarłych.

1 listopada:
Msze św. w naszym kościele o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00. W kościele Ducha Św. o godz. 10.00 oraz o godz. 14.00 razem z Nieszporami. Po tej Mszy św. procesja na cmentarz parafialny. Natomiast kościele Miłosierdzia Bożego, Msza św. o 14.00 połączona z procesją na cmentarz komunalny.
1 listopada nie będzie  w naszej parafii Mszy św. o 16.00 i 19.00.

2 listopada:
W środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.00, 7.30 i 9.00. O godz. 15.30 będzie Msza św. połączona z Nieszporami za zmarłych w kościele Ducha Św. po niej procesja na cmentarz z różańcem za zmarłych. Ostatnia Msza św. będzie o 18.00 w kościele parafialnym. Różaniec z wypominkami o 17.30. Do 8 listopada będzie trwał Tydzień Modlitw za Zmarłych. Za nawiedzenie w tych dniach cmentarza można zyskać odpust zupełny. Zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych.

Odpusty w tych dniach (pod zwykłymi warunkami):
* Nawiedzenie kościoła lub kaplicy we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (2 listopada) i odmówienie tam Ojcze nasz i Wierzę;
* W dniach od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych
- codziennie odpust zupełny, który można ofiarować wyłącznie za zmarłych (za nawiedzenie cmentarza w inne dni - odpust cząstkowy również wyłącznie za zmarłych).
(więcej o odpustach w Kościele...)

 

Friday the 30th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews