Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

ŹRÓDŁO: Tarnowski Gość Niedzielny, TEKST I ZDJĘCIA: Marek Białka, FOTOGALERIA: kliknij tutaj

21 listopada zmarły kapłan spoczął na brzeskim cmentarzu parafialnym.

Na brzeskim cmentarzu został pochowany ks. Michał Kotra, kapłan, który w tym mieście 33 lata wcześniej odprawił swoją Mszę świętą prymicyjną. Mszę świętą pogrzebową, której przewodniczył biskup Stanisław Salaterski, koncelebrowało kilkudziesięciu kapłanów, w tym również z Czech, gdzie przez 9 lat pracował zmarły ks. Michał.

W homilii biskup nawiązał do Ewangelii z dnia o „wdowim groszu”. Porównał życie zmarłego kapłana, do grosza, który uboga wdowa wrzuciła do skarbony. Jak wiemy z przekazu ewangelicznego dała ona wszystko, co posiadała. - Podobnie wyglądało życie ks. Michała, który ze względu na chorobę nie mógł zbyt długo pełnić aktywnej służby kapłańskiej, dał z siebie wszystko, co posiadał - mówił bp Stanisław w homilii.

Ksiądz Michał Kotra zmarł 18 listopada 2016 roku, w liturgiczne wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, w 33. roku kapłaństwa i 60. roku życia. W 2008 roku został obdarzony godnością Kanonika Honorowego Kapituły Kolegiackiej w Bochni. Przez ostatnie kilkanaście lat mieszkał w Domu Księży Emerytów w Tarnowie przy ul. Pszennej.

Monday the 14th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews