Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

TEKST: ks. dr Marek Jawor, ZDJĘCIA: ks.Krzysztof Misiaszek, ks.Marian Kostrzewa
Kliknij tutaj, aby zobaczyć fotogalerię.

11 grudnia 2016 roku na Mszy świętej o godz. 12.00 działający przy naszej parafii Brzeski Oddział Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie (w skrócie: TP WSD) obchodził 20 – lecie swojego istnienia. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosił Ks. Infułat dr Adam Kokoszka, honorowy przewodniczący Towarzystwa w Diecezji Tarnowskiej. W koncelebrze uczestniczyli proboszcz naszej parafii Ks. Prałat Józef Drabik, nasz rodak Ks. Kanonik Marian Jedynak oraz opiekun Brzeskiego Oddziału – Ks. dr Marek Jawor. Członkinie i członkowie TP WSD włączyli się aktywnie w Liturgię Mszy świętej i godnie świętowali Jubileusz.

Towarzystwo Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie jest prężnie działającą Wspólnotą przy Brzeskiej Farze. Obejmuje członków ze wszystkich brzeskich parafii. Zadaniem Towarzystwa jest wspieranie duchowo i materialnie wszystkich kapłanów oraz przygotowujących się do przyjęcia sakramentu kapłaństwa w Seminarium Diecezjalnym w Tarnowie. W każdy pierwszy czwartek członkinie i członkowie zbierają się o godz. 17.00 w Kościele św. Jakuba, aby modlić się w intencji kapłanów oraz o nowe powołania do stanu duchownego i zakonnego. Ponadto raz w miesiącu odbywają się spotkania formacyjne. Towarzystwo jest wspólnotą otwartą i serdecznie zaprasza wszystkich, którzy pragną stać się częścią Wspólnoty.

Po uroczystej Mszy świętej 11 grudnia w Auli Chrystusa Króla miała miejsce druga część wspólnego świętowania. Razem z kapłanami pracującymi przy naszej Parafii, na czele z Ks. Infułatem, w atmosferze rodzinnej i serdecznej odbyła się gastronomiczna część uroczystości. Przy tej okazji radosnym wspomnieniom i serdecznym rozmowom nie było końca. W sercach i umysłach wszystkich członkiń i członków TP WSD w Brzesku, a mamy nadzieję, że również u naszych Czcigodnych Kapłanów, pozostały piękne wspomnienia z tej podniosłej Uroczystości.

Sunday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews