Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Drukuj
Szczegóły: | Utworzono: 01 styczeń 2017 | Odsłony: 35912

Tekst, zdjęcia i film: ks.Marian Kostrzewa. Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia.

Ponad 20 osób z naszej parafii wzięło udział w XXIX dorocznym spotkaniu Ludzi Gór na Jaworzynie Krynickiej. Inicjatorem "Spotkań" był nasz ks.proboszcz, Józef Drabik, gdy jeszcze duszpasterzował w Krynicy - Słotwinach, choć, jak sam wspomniał w swoim kazaniu, pomysł był "oddolny" i już wcześniej dojrzewał w sercach osób związanych z prężnym środowiskiem krynickiego oddziału PTTK.

Od kilku lat formuła spotkań zmienia się - począwszy od godziny sprawowania wspólnej Eucharystii (dawniej - równo o 24.00, obecnie o 22.30), skończywszy na sposobie dotarcia na przedwierzchołek Jaworzyny - jeszcze parę lat temu wielu wyjeżdżało koleją gondolową, teraz - pieszo. Brak ułatwień w postaci dojazdu koleją wpłynął także na liczbę uczestników - nie jest to, jak niegdyś, ponad tysięczny tłum ludzi (nieraz jednak przypadkowych), lecz całkiem liczna wspólnota osób świadomych, oddanych turystyce i Kościołowi. 

Choć mówi się, że przyszłoroczne XXX sylwestrowe spotkanie będzie ostatnim, a potem nastąpi czas przebudowy Ośrodka Kultury Turystyki Górskiej PTTK, przy którym obecnie sprawowana jest Eucharystia, niewykluczone jest, że spotkania nadal będą się odbywać, lecz w innym miejscu Beskidu Krynickiego.  

Zapraszamy do oglądnięcia filmu z kazania ks.Józefa Drabika wygłoszonego podczas Mszy św. na Jaworzynie.