Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

4 Niedziela Adwentu – Wigilia - 24 grudnia 2017 r. 

 1. Przeżywamy 4. Niedzielę Adwentu, która zrazem jest Wigilią i Niedzielą Synodalną. Msze św. dzisiaj w naszej Farze o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i ostania Msza św. dzisiaj o godz. 15.00. Nie będzie dzisiaj Mszy św. o godz. 19.00. Pasterka o północy. Wyjaśniamy, że udział w Pasterce nie jest udziałem w niedzielnej Mszy św. ale udziałem w Mszy św. z Bożego Narodzenia. Ofiary zbierane na pasterce są przeznaczone na Domy Samotnej Matki.
 2. Wigilia Bożego Narodzenia, jest wyjątkową okazją do pojednania w naszych rodzinach, domach, sąsiedztwie. Jest to czas szczególnej pamięci o ludziach biednych i samotnych. Na tradycyjnym wolnym miejscu przy stole wigilijnej postawmy świecę Caritasu na znak, że łączymy się z wszystkimi biednymi na całym świecie. Niech ten wyjątkowy rodzinny dzień pozostanie także na wskroś chrześcijański poprzez wzajemną życzliwość, dobroć, a także lekturę Pisma Świętego, modlitwę i śpiew kolęd.
 3. Przed Pasterką o godz. 23.15 zapraszamy na Modlitewne Czuwanie Wigilijne razem z Parafialną Scholą Młodzieżową.
 4. W poniedziałek /25.12./ UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA, w tym dniu nie ma Mszy św. o 6.00, pozostałe Msze św. tak jak w niedzielę.
 5. We wtorek, drugi dzień Świąt, Świętego Szczepana pierwszego męczennika. Msze św. tak jak w niedzielę. W tym dniu, ofiarą na tacę, wspieramy uczelnie katolickie.
 6. Grupa Młodzieżowa „Fideles” z naszej parafii zaprasza bardzo serdecznie wszystkich na Misterium Bożonarodzeniowe p.t. Rodzina nie tylko od święta. Premiera spektaklu odbędzie się w środę, 27 grudnia, po Mszy św. wieczornej o godz. 18.45 w Auli Chrystusa Króla.
 7. W liturgii Kościoła w tym tygodniu.

Wtorek – św. Szczepana

Środa – św. Jana Ap. i Ew., poświęcenie wina po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00.

Czwartek – Świętych Młodzianków Męczenników

Piątek – św. Tomasza Becketa, bpa i męcz. i Msza św. o uzdrowienie o godz. 18.00.

Solenizantom tego tygodnia a szczególnie naszemu rodakowi ks. prałatowi Janowi Tobole składamy serdeczne życzenia imieninowe.

 1. Ostatnia niedziela, 31 grudnia, obchodzona jest w liturgii jako Święto Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa i Dzień Jubileuszy Małżeńskich. Z tej okazji zapraszamy wszystkich małżonków obchodzących 1, 25, 50 i 55 rocznicę małżeństwa z rodzinami na Mszę św. o godz. 9.00. Zaproszone są także te małżeństwa które obchodzą inne pełne rocznice ślubu. Prosimy aby w tym tygodniu zgłosić w kancelarii lub w zakrystii małżeństwo które przeżywa 1, srebrny, złoty czy diamentowy jubileusz.
 2. Są jeszcze poświęcone opłatki na stół wigilijny do nabycia przy wejściu na chór i w zakrystii. Bóg zapłać za ofiary składane przy okazji pobierania  opłatków za pracę Sióstr w parafii.
 3. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia świąteczna prasa katolicka: Gość Niedzielny8 zł., Niedziela w której znajdziemy kalendarz oraz płytę z kolędami w cenie 10 zł., Źródło, najnowszy miesięcznik Wiara Patriotyzm i Sztuka, najnowszy Kościół nad Uszwicą, dla młodzieży Wzrastanie, Mały Gość Niedzielny i Droga, dla dzieci Promyczek Dobra. Są także do nabycia Ewangelie na każdy dzień.
 4. Grupa teatralna z parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku zaprasza na jasełka w RCKB w Brzesku 30 grudnia o godz. 18.00. Szczegóły na plakatach.
 5. Wyjazd na Jaworzynę Krynicką, na „XXX Sylwestrową Mszę św. Ludzi Gór” będzie w niedzielę, 31 grudnia o godz. 17.00 spod Domu Katechetycznego. Cena pielgrzymki 50 zł. od osoby. W tej cenie jest przejazd, ubezpieczenie i gorący posiłek w formie pikniku. Zapisy i wpłaty można dokonywać w  zakrystii i w kancelarii. Będzie to ostania Msza św. na Jaworzynie.
 6. W drugi dzień świąt będziemy ogłaszać początek wizyty duszpasterskiej.
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: + Władysław Trzeciak z ul. Pomianowskiej. Zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

3 Niedziela Adwentu – 17 grudnia 2017 r. 

 1. Dzisiaj, Mszy św. o godz. 12.00 będzie przewodniczył Biskup Tarnowski Andrzej Jeż. Ta Msza św. rozpocznie tradycyjną Wieczerzę Wigilijną dla biednych i samotnych z Brzeska. Po Mszy św. spotkanie przy stole wigilijnym w Auli Chrystusa Króla oraz przedstawienie Jasełek przygotowane przez młodzież pod kierunkiem księdza Maciej Biedronia. Na tę Mszę św. zapraszamy wszystkich, którzy pomocą materialną, przez ofiary pierwszopiątkowe, ofiary do skarbonki św. Antoniego, indywidualne ofiary oraz wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób wspierają charytatywne dzieło Kościoła Caritas – także w Waszych intencjach będziemy modlić się na tej Mszy św.
 2. Dzisiaj z racji rozpoczynających się Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin po Mszy św. o godz. 10.30 odmówimy modlitwę w intencji matek oczekujących potomstwa oraz poświęcimy przyniesione przez dzieci figurki Dzieciątka Jezus i szopki. Także po tej Mszy św. odbędzie się uroczyste poświęcenie szopki betlejemskiej na Rynku wykonanej przez Urząd Miejski, zapraszamy wszystkie dzieci, będzie tam obecny także św. Mikołaj.
 3. Trwa Nowenna do Dzieciątka Jezus, modlitwy nowennowe dzisiaj po Mszy św. o 7.30, w tygodniu po Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00.
 4. Spotkania:
 • Poniedziałek – kandydaci do bierzmowania z klas 2 gim., 7 i 6 o godz. 17.30 w Auli Chrystusa Króla; Lektorzy godz. 18.45
 • Wtorek – Towarzystwo Przyjaciół WSD o godz. 19.00.
 • Środa – Ministranci starsi o godz. 17.00.
 • W czwartek /21.12./, ostanie w tym roku, spotkanie Modlitewnej Grupy św. O. Pio. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo wszystkich czcicieli tego Świętego. Początek nabożeństwa o godz. 17.30.
 • Piątek – Kolędnicy Misyjni godz. 17.00.
 1. Przypominamy, że Roraty w naszym kościele codziennie o godz. 6.00 i dla dzieci o godz. 18.00. Wyjątkowo w tym tygodniu, z racji nabożeństwa do O. Pio, Roraty dla dzieci w czwartek o godz. 16.30.
 2. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę które przeznaczone są na cele inwestycyjne w parafii.
 3. Betlejemskie Światło Pokoju zostanie przyniesione do naszego kościoła przez zuchów i harcerzy z Hufca ZHP Brzesko we wtorek, 19 grudnia, na Mszy św. o godz. 18.00. Będzie można odpalić płomień i zabrać do domu na stół wigilijny. Ogień będzie można przenieść też w specjalnie przygotowanych przez harcerzy lampionach a tym samy materialnie wesprzeć działalność naszych Harcerzy.
 4. Przyjmujemy zapisy chorych na spowiedź i komunię św. świąteczną. Zapisy w zakrystii
  i w kancelarii. Do chorych udamy się w piątek od godz. 14.00.
 5. Spowiedź świąteczna w naszym kościele będzie w piątek i sobotę /22-23.12.2017r/ od godz. 8.30 do 19.00, z długą przerwą od godz. 12.00 do 15.00. Prosimy w tych dniach skorzystać z sakramentu pokuty, spowiadają wtedy u nas księża z całego dekanatu. Nie odkładać spowiedzi na niedzielę bo nie będzie wtedy takiej możliwości. Program spowiedzi w naszym dekanacie znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.
 6. W przyszłą niedzielę, czwartą Adwentu, przypada w tym roku Wigilia. Msze św. będą w naszej Farze o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30. 12.00 i ostatnia Msza św. będzie o godz. 15.00. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako niedziela synodalna. O północy będzie Pasterka. Przypominamy, że udział w Pasterce nie jest udziałem w niedzielnej Mszy św. ale jest udziałem już w poniedziałkowej Uroczystości Bożego Narodzenia. Tradycyjnie o godz. 23.15 w przyszłą niedzielę Schola starsza wykona misterium bożonarodzeniowe.
 7. W ramach stu różańców na stulecie objawień fatimskich, różaniec w tym tygodniu poprowadzą w poniedziałek - Róża św. Michała Arch. o godz. 8.30, we wtorek i środę - Róża św. Joanny Beretty Molla o 8.30 i będzie to ostatni, setny różaniec ofiarowany przez naszą parafię dla uczczenia jubileuszu objawień fatimskich
 8. Trwa Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, świece wigilijne można nabyć po Mszy św. u przedstawicieli Caritas pod chórem, są tam też poświęcone opłatki na stół wigilijny.
 9. Parafialny Oddział CARITAS informuje, że paczki świąteczne dla rodzin o niskich dochodach i osób samotnych będą wydawane w poniedziałek i wtorek od 14.00 do 16.30.
 10. Młodzież z Duszpasterstwa Młodych naszej parafii rozprowadza, znaną dużej liczbie parafian, „Ewangelię na każdy dzień” z komentarzami. Cena egzemplarza dużego 15 zł. małego 10 zł. Książki te można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 11. W ostatnich dniach stycznia odbędzie sXIII Brzeski Konkurs Kolęd i Pastorałek „O Muszlę Św. Jakuba”. Regulamin Konkursu umieszczony jest na parafialnej stronie internetowej pod zakładką Konkursu. Gdyby znaleźli się ludzie wielkiego serca i chcieli wspomóc dzieło organizacji tego Konkursu prosimy o kontakt z dyrektorem konkursu ks. Jackiem Walczykiem, a tym którzy już wsparli finansowo to dzieło serdecznie dziękujemy.
 12. Jak co roku organizowany jest przez naszą parafię wyjazd na Sylwestrową Mszę św. Ludzi Gór na Jaworzynę Krynicką. Mszą św. na przełomie roku na Jaworzynie będzie odprawiona po raz 30. i będzie to zakończenie trwającej trzydzieści lat tradycji, ze względu na przewidzianą modernizację tego miejsca w którym celebrowana jest Msza św. Zapisy przyjmujemy od dzisiaj w zakrystii i w kancelarii, wszystkie szczegóły będą podane za tydzień oraz na stronie internetowej.
 13. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: m.in. G. Niedz., Niedziela, Źródło, dla młodzieży Wzrastanie, Droga i Miłujcie się, dla dzieci Promyczek i najnowszy Kościół nad Uszwicą.
 14. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: + Helena Repetowska z ul. Głowackiego. Zmarłą polecamy miłosierdziu Bożemu.

 

2 Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2017 r.

 1. Przeżywając drugą niedzielę adwentu w naszych modlitwach pamiętamy o katolikach żyjących na Wschodzie. Ofiarą do puszek można wesprzeć Kościół katolicki na Wschodzie.
 2. Dzisiaj Dzień Skupienia dla Narzeczonych w Auli Chrystusa Króla o 11.30 i zakończenie Kursu Przedmałżeńskiego o godz. 17.00.
 3. Parafialny Oddział Caritas rozprowadza świece wigilijne w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świecę wynosi 5 zł. z tym, że w tym wypadku nie stawiamy granic hojności. Siostry pod chórem rozprowadzają poświęcone opłatki na stół wigilijny, ofiarą za opłatki dziękujemy Siostrom za pracę w parafii.
 4. Przypominamy i serdecznie zapraszamy na Roraty do naszej Fary na godz. 6.00, a dzieci na godz. 18.00. W sobotę Roraty dla dzieci o godz. 8.00.
 5. Różaniec w ramach stu różańców na 100-u lecie objawień w Fatimie – dzisiaj Grupa Modlitewna O. Pio o 13.30, poniedziałek Odnowa w Duchu św. o 8.30, wtorek- Roża św. Faustyny o 17.30, czwartek o 17.20 - Róża NMP z Góry Karmel. W środę, 13 grudnia, Różaniec fatimski o godz. 16.45 – prowadzą Róże świętych Joachima i Anny oraz św. Bernadety.
 6. W przyszłą niedzielę, Mszy św. o godz. 12.00, będzie przewodniczył Biskup Tarnowski Andrzej Jeż. Ta Msza św. rozpocznie tradycyjną wieczerzę Wigilijną dla potrzebujących oraz osób samotnych z Brzeska i Gminy. Po Mszy św. będzie spotkanie przy stole wigilijnym w Auli Chrystusa Króla. Na te Mszę św. zapraszamy także tych wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób pomagają dziełom charytatywnym  przez wspieranie materialne Caritas, w Waszych intencjach będziemy się modlić. A do stołu wigilijnego zapraszamy wszystkich samotnych, dotkniętych biedą materialną. Podczas tej uroczystej wigilii Grupa Młodzieżowa Młodsza wystawi Jasełka.
 7. Spotkania:
 • Poniedziałek – rodziców i kandydatów klas III gim. do bierzmowania w Auli Chrystusa Króla o 17.15. Proszę przynieść uzupełnione zaświadczenia. Lektorów  o godz.18.45.
 • Czwartek – Grupa bł. Edmunda Bojanowskiego o 16.00.
 • Piątek – Spotkanie dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego o godz. 16.30 w salce na plebanii na to spotkanie zapraszamy także tych, którzy chcą dołączyć do Kolędników Misyjnych, spotkanie ministrantów młodszych o 16.30 w kościele.
 • Sobota – próba misterium bożonarodzeniowego w Auli o 19.00.
 1. W kalendarzu liturgicznym:
 • Środa – św. Łucji, dziew. i męcz. i dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.
 • Czwartek – św. Jana od Krzyża, kapł. i dokt. Kośc.
 • Sobota – rozpoczęcie Nowenny do Dzieciatka Jezus.
 • W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się błogosławieństwo figurek Dzieciątka Jezus, żłóbków, szopek a także matek oczekujących potomstwa.

Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia imieninowe

 1. Gratulujemy Lektorom starszym zdobycia drugiego miejsca w rozgrywkach dekanalnych w Piłce nożnej halowej.
 2. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka, dla dzieci najnowszy Promyczek z niespodzianką, jest także najnowszy Kościół nad Uszwicą.
 3. Miejski Ośrodek Kultury zaprasza we wtorek, 12 grudnia, na spektakl muzyczny „Straszny Dwór” na podstawie opery Stanisława Moniuszki w wykonaniu grupy wokalnej, aktorskiej i tanecznej z brzeskiego MOK- u, z towarzyszeniem orkiestry kameralnej z Krakowa. Spektakl w RCKB, bilety w cenie 20 zł. w kasie MOKu.
 4. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Anna Pająk z ul. Głowackiego i + Grzegorz Wolsza z Jadownik z ul. Sportowej, którego pogrzeb będzie dzisiaj o 14.15 w kościele Miłosierdzia Bożego. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu...

 

1 Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2017 r. 

 1. Rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem ”Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Celem nowego programu duszpasterskiego jest odkrycie Osoby Ducha Św., otwarcie się na Jego działanie oraz refleksja nad sakramentem bierzmowania i jego skutkami.
 2. Dzisiaj także rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe ze św. O. Pio., które poprowadzi Diecezjalny Koordynator Grup Modlitewnych O. Pio, ks. Prałat Andrzej Liszka. Trzynaście lat temu, właśnie podczas rekolekcji adwentowych, ksiądz Andrzej zainaugurował działanie Modlitewnej Grupy o. Pio w naszej parafii. Dzisiaj i w najbliższe dni będzie okazja do renowacji tych rekolekcji wraz z zachętą do włączenia się tą Grupę przez udział w comiesięcznych modlitewnych spotkaniach, które są w naszej parafii zawsze w trzeci czwartek miesiąca. Rekolekcje będą do środy włącznie, nauki rekolekcyjne na Mszach św. o godz. 6.00, 8.00 i 18.00. Zakończenie w środę i na Mszach św. w środę będzie zbierana ofiara na tace na potrzeby rekolekcyjne oraz spowiedzi adwentowej.
 3. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00.
 4. Trwa Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, modlitwy nowennowe w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 15.30.
 5. Msze św. roratnie będą w dni powszednie o godz. 6.00 i 18.00 dla dzieci. Wyjątkowo w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę Roraty dla dzieci będą o godz. 16.30. Dla dzieci Promyczek Dobra przygotował program roratni p.t. „Niepokalana moja mama”. Dzieci na Roraty niech przynoszą lampiony roratnie i serduszka z wypisanym imieniem i nazwiskiem oraz z dobrym uczynkiem. Serduszka te wezmą udział w losowaniu figurek Dzieciątka Jezus, którą dziecko może zabrać na jeden dzień do swojego domu.
 6. W dni powszednie przez Adwent nie będzie Mszy św. o 6.30. Pół godziny przed Mszą św. Roratnią poranną będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 7. W wtorek na Mszy św. o godz. 18.00, ks. bp Stanisław Salaterski udzieli uroczystego błogosławieństwa nowym lektorom naszego dekanatu. Dziękujemy dekanalnemu opiekunowi Liturgicznej Służby Ołtarza ks. Jackowi Walczykowi za zorganizowanie kursu lektorskiego oraz dekanalnego dnia skupienia LSO, który odbył się wczoraj w naszej parafii. Także we wtorek Róża bł. Karoliny odmówi różaniec w ramach stu różańców fatimskich o godz. 9.00.
 8. Spotkania w tym tygodniu:

Poniedziałek – Lektorzy i Ceremoniarze godz. 20.00

Czwartek – Ministranci i PDMD spotkanie ze św. Mikołajem w salce na plebanii o godz. 16.00. Straży Honorowej NSPJ po Mszy św. wieczornej.

Piątek – Spotkanie na Auli Rycerstwa Niepokalanej i przyjęcie nowych Członków po Mszy św. o 15.30.

Sobota – próba generalna misterium bożonarodzeniowego na Auli o godz. 19.00.

W przyszłą niedzielę – Bractwo Szkaplerzne po Msz św. o godz. 16.00.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, modlitwy o powołania i za powołanych będą po Mszy św. o godz. 8.00.
 • Poniedziałek – św. Barbary, dziew. i męcz., patronki górników.
 • Czwartek – św. Ambrożego, bpa i dokt. Kość. – patrona pszczelarzy
 1. Piątek – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP. Msze św. w tym dniuo godz. 6.00, 7.30, 9.00, 15.30 i 18.00. O godz. 12.00, w Godzinie Łaski dla Całego Świata - zapraszamy na wspólną modlitwę do kościoła św. Jakuba. O godz. 17.15 będzie odśpiewany jeden z najstarszych i najpiękniejszych hymnów maryjnych „AKATYST”. Na Mszy św. o godz. 18.00 będzie także przyjęcie dziewczynek do Dziewczęcej Służby Maryjnej. Uroczystość ta jest świętem patronalnym Sióstr Służebniczek oraz Rycerstwa Niepokalanej. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.
 2. Od dzisiaj Parafialny Oddział Caritas rozprowadza świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świecę wynosi 5 zł., z tym, że w tym przypadku nie stawiamy granic hojności. Także dzisiaj po Mszy św. poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Opłatki te można nabywać w zakrystii i pod chórem. Ofiara składana za opłatki jest naszą wdzięcznością za pracę Sióstr w naszej parafii.
 3. W przyszłą niedzielę dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzi. Ofiarą do puszek będzie można wesprzeć to dzieło.
 4. Gratulujemy Lektorom młodszym zdobycia I miejsca w dekanalnych rozgrywkach w Piłce Nożnej Halowej.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć u ministrantów i w zakrystii. Jest do nabycia Gość Niedz., Niedziela, Źródło, Arka, dla młodzieży Mały Gość N., w którym lampion adwentowy do samodzielnego wykonania, Wzrastanie i Droga, jest jeszcze najnowszy WPiS.
 6. Teatr uczniowski „2G” zaprasza na sztukę Moliera „Świętoszek”, 4 grudnia o 17.00 w RCKB. Szkoła Podstawowa Nr 1 im Królowej Jadwigi w Brzesku zaprasza rodziców przedszkolaków i przyszłych pierwszoklasistów wraz z dziećmi na Drzwi Otwarte w dniu 8 grudnia o godz. 16.00. Szczegóły na plakacie.
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Czesław Serwatka z ul. Browarnej i +Józefa Malik, której pogrzeb będzie w środę o godz. 14.00 w kościele parafialnym. Polecamy zmarłych Bożemu miłosierdziu.

 

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 26 listopada 2017 r. 

 1. Mija rok od proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Dzisiaj nastąpi  odnowienie Jubileuszowego Aktu w polskich kościołach i kaplicach. Dzisiaj także obchodzony swoje patronalne święto obchodzi Akcja Katolicka, której delegacja udała się na centralne uroczystości do katedry oraz Liturgiczna Służba Ołtarza.
 2. Różaniec za zmarłych wypominanych w wypominkach listopadowych: dzisiaj o 18.30 w poniedziałek o 17.30, wtorek 17.15, środa i czwartek o godz. 17.00. Dzisiaj ostatnia Msza św. w kościele Ducha św. o godz. 10.00. Kościół Ducha św. będzie zamknięty na czas zimowy do kwietnia.
 3. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź dla dzieci i kandydatów do bierzmowania w czwartek o godz. 17.00, dla dorosłych w piątek na Mszach św. porannych i od godz. 16.00. W piątek Msza św. z nabożeństwem misyjnym o godz. 16.30, Wotywy o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 8 i 18.00 z kazaniem katechizmowym. W sobotę Wotywa o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00. Pół godz. wcześniej różaniec prowadzony przez Rycerstwo.
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

Wtorek – przypada 8. Rocznica święceń biskupich Biskupa Diecezjalnego Andrzeja Jeża, którego posługę pasterska w naszej diecezji polecamy Waszym modlitwom.

Środa Rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Modlitwy nowennowenowe będzie prowadziło Rycerstwo Niepokalanej od środy pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

Czwartek – Św. Andrzeja Ap.

Przyszła niedziela jest I Niedzielą Adwentu i rozpoczyna się nowy rok liturgiczny.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia imieninowe.

 1. Spotkania w tym tygodniu:
 • Poniedziałek -  Kandydaci do bierzmowania kl. 6,7 oraz 2 i 3 gimnazjum 18.00 Młodzież otrzyma od Rycerstwa Niepokalanej Cudowne Medaliki.
 • Wtorek - Ministranci Starsi godz. 16.30; Towarzystwo Przyjaciół WSD godz. 17.00 na Auli Chrystusa Króla.
 • Środa – Duszpasterstwo Niepełnosprawnych o godz. 17.00 na Auli Chrystusa Króla.
 • Piątek – Parafialny Oddział Caritas o godz. 11.00 na plebanii; Grupa „Wolontariat” godz. 15.00 w Ochronce u Sióstr na Starowiejskiej, Ministranci Młodsi godz. 17.00.
 • Sobota – Rycerstwo Niepokalanej o godz. 8.45
 1. W ramach 100. Różańców na 100. lecie objawień fatimskich, różaniec w tym tygodniu poprowadzą: w poniedziałek o godz. 16.45 Różą NMP z Góry Karmel, we wtorek o godz. 8.30 Róża św. Michała Archanioła, w środę o godz. 8.30 Róża św. Józefa Robotnika.
 2. Gratulujemy Ministrantom zdobycia I miejsca w rozgrywkach dekanalnych w Piłce Nożnej Halowej, a p. Janowi Chrabąszczowi za ich trenowanie i życzymy sukcesów w rozgrywkach rejonowych.
 3. Zapraszamy wszystkich Ministrantów i Lektorów na ich Dekanalny Dzień Skupienia w sobotę o godz. 11.00. W programie Konferencja ks. Prałata Franciszka, Adoracja, występ zespołu Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 4. Zespół Wsparcia dla Duszpasterstwa Emigracji Zarobkowej przy Brzeskiej Rodzinie Kolpinga zaprasza wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy mają krewnych i przyjaciół za granicą oraz tych, którzy przygotowują się do wyjazdu na Adwentową Godzinę Modlitewnej Łączności z Polonią. Będzie ona we wtorek i rozpocznie się o godz. 17.15. Prosimy aby zachęcić zainteresowanych do uczestnictwa za pośrednictwem transmisji internetowej. Parafian zachęcamy do składania w Adwencie leków i okularów, które przekażemy Rodakom na Ukrainie. Można je przynosić do Biura Kolpinga w Domu Katechetycznym, można także przynieść we wtorek na nabożeństwo.
 5. Od przyszłej niedzieli Siostry Zakonne będą rozprowadzać opłatki wigilijne. Ofiara składana za opłatki jest wyrazem naszej wdzięczności za pracę Sióstr w naszej parafii. Także od przyszłej niedzieli Parafialny Oddział Caritas będzie rozprowadzał świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom
 6. Wczoraj rozpoczął się Kurs Przedmałżeński, który będzie trwał do 10 grudnia. Wykłady będą w soboty i niedziele szczegóły na stronie internetowej parafii.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć u ministrantów i w zakrystii.
 8. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Iwona Witkowska z ul. Miłej i + Aleksander Wąs z ul. Okocimskiej. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

33. Niedziela Zwykła – 19 listopada 2017 r. 

 1. Dzisiaj, po raz pierwszy, z inicjatywy papieża Franciszka, obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. Z tej racji Burmistrz Miasta zaprasza ubogich korzystających w ciągu tygodnia z Jadłodajni na specjalny poczęstunek dzisiaj o godz. 10.00 do Jadłodajni przy ul. Mickiewicza. Pragniemy podziękować wszystkim parafianom, którzy ofiarą wspierają dzieła charytatywne w naszej parafii składając ofiary na tacę w każdy pierwszy piątek miesiąca, do skarbony św. Antonioniego i ofiary indywidualne. Pragniemy także wyjaśnić, bo były zapytania ze strony wiernych, na co ksiądz biskup przeznacza ofiary, które składają Cechy z zaznaczeniem „do dyspozycji biskupa”. Więc wyjaśniamy, że ofiary w wysokości 2200 zł., z ostatniego Święta Chleba biskup przeznaczył na poszkodowanych w czasie ostatnich wichur w Polsce. W poprzednich latach przeznaczał albo do dyspozycji Caritas diecezjalnej albo na Seminarium.   
 2. W nawiązaniu do obchodzonego w ubiegłą niedzielę Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym, po Mszy św. ofiarą do puszek będzie można wesprzeć chrześcijan prześladowanych za wiarę na Bliskim Wschodzie.
 3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej za zmarłych wypominanych w wypominkach listopadowych, w niedzielę 18.30 a w dni powszednie o 17.30. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. za wszystkich zmarłych wypominanych z uwzględnieniem zmarłych w ostatnim roku z naszej wspólnoty parafialnej. Po Mszy św. przejdziemy pod krzyż misyjny i tam odmówimy różaniec za zmarłych. Rodziny zmarłych zapraszamy do wspólnej modlitwy i złożenie symbolicznego znicza przy odczytywaniu nazwiska zmarłego.
 4. Spotkania w tym tygodniu:
 • Poniedziałek – Lektorzy i Ceremoniarze g18.45. Akcja Katolicka o   19.00
 • Wtorek – Ministranci o godz. 16.30.
 • Czwartek – Próba zespołu muzycznego do misterium godz. 19.00, Studium Biblijne o godz. 19.00
 • Piątek – Komitetu Troski o Cmentarz Zabytkowy o godz. 11.00. Aspiranci o godz. 16.30, Grupa Młodzieżowa młodsza o godz. 19.00, Duszpasterstwo Młodych, godz. 19.30
 1. Kurs Przedmałżeński rozpocznie się w sobotę o godz. 17.00 w Auli Chrystusa Króla. Zapisy w dniu rozpoczęcia kursu.
 2. Informacja dla kandydatów do bierzmowania z trzecich klas gimnazjum: Na spotkanie kandydatów 27 listopada bardzo prosimy kandydatów z 3 klas gimnazjum, którzy nie byli ochrzczeni w naszej parafii, aby dostarczyli metryki chrztu z parafii gdzie zostali ochrzczeni.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
 • Dzisiaj także obchodzony jest Światowy Dzień  Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych
 • Poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego, kapł. i Światowy dzień Życia Kontemplacyjnego.
 • Wtorek – Ofiarowanie NMP.
 • Środa – św. Cecylii, patronki Organistów, chórów oraz śpiewu kościelnego
 • Piątek – świętych Męczenników Wietnamskich. W piątek na godz.  18.00 zaprasza Odnowa w Duchu Św. na  Mszę św. o z modlitwą o uzdrowienie duchowe i cielesne.
 • Sobota – św. Katarzyny Aleksandryjskiej.
 • W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata i zakończenie roku liturgicznego. Jest to także święto patronalne Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej. Podczas Mszy św. o godz. 10.30 będzie przyjęcie Aspirantów do grona ministrantów.

      Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia a Siostrze Organistce, Chórowi Parafialnemu oraz Scholom Bożego błogosławieństwa i opieki świętej Cecylii.

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby inwestycyjne w naszej parafii.
 2. Składamy serdeczne podziękowanie nauczycielom i uczniom Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzesku oraz absolwentom Gimnazjum Nr 1. za przygotowanie i wystawienie patriotyczno – religijnego misterium Wypominków Narodowych, oraz wszystkim, którzy wzięli udział w tym programie patriotycznym, Mszy św. za Ojczyznę i wieczornym spotkaniu z piosenką patriotyczną w RCKB. Szczególne podziękowania kierujemy do tych rodziców, którzy na te uroczystości przyszli ze swoimi dziećmi i dali w ten sposób piękną lekcję patriotyzmy.
 3. Zespół Wsparcia dla Duszpasterstwa Emigracji Zarobkowej przy Rodzinie Kolpinga zaprasza na Godzinę Modlitewnej Łączności z Polonią, 28 listopada o 17.30 do naszej Brzeskiej fary. Prosimy wszystkich zainteresowanych , aby wcześniej poinformowali o tym swoich krewnych i przyjaciół za granicą i zachęcili do uczestnictwa za pośrednictwem transmisji internetowej nadawanej na stronach naszej parafii.
 4. Brzeski Klub Biegacza VICTORIA zaprasza do udziału w II Charytatywnym Biegu Mikołajkowym, który odbędzie się 3 grudnia o godz. 12.00 w Brzesku na dystansach 1, 5 i 10 km oraz w Halowych Biegach dla dzieci. Szczegóły na stronie BKB Victoria Brzesko i na Facebooku. Zapisy na stronie ProTimer. Zapraszamy do wzięcia czynnego udziału lub kibicowania.
 5. Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na spektakl o charakterze religijnym „Moje rzeźby ożyły” w wykonaniu aktorów teatru Ludowego Tradycja. Spektakl odbędzie się dzisiaj w Regionalnym Centrum o 17.00, wstęp wolny.
 6. Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej oraz klub „Motojadowniki” zaprasza na akcję krwiodawstwa organizowaną w dniu 19 listopada w godzinach od 9 do 13 w budynku Domu Ludowego w Jadownikach.  
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć u ministrantów i w zakrystii. Jest do nabycia Gość Niedzielny w którym jest kalendarz na rok 2018, Niedziela, Źródło, dla młodzieży: Droga, Wzrastanie, i Mały Gość Niedz., dla dzieci Promyczek Dobra.
 8. Amazonki wraz ze szpitalem w Brzesku, zapraszają kobiety na bezpłatne badanie usg piersi do szpitala w sobotę od godz. 8.00-13.00. Jest to ostatnie badanie w tym roku.
 9. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Wacław Osika z ul. Brzezowieckiej, +Maria Mleczko z ul. Głowackiego, +Jan Okaz z Rynku, +Zofia Senderak z ul. Sienkiewicza oraz kapłan + Andrzej Mleczko pochodzący ze Słotwiny, pracujący w diecezji wrocławskiej. Dobry Jezu…

 

32. Niedziela Zwykła – 12. listopada 2017 r. 

 1. Dzisiaj przezywamy 9. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem” Ocalmy Chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. Można pomóc wysyłając SMS o treści „RATUJE” – szczegóły na ulotkach i na plakacie.
 2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych. Różaniec z wypominkami listopadowymi codziennie o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 18.30. Na wypominki roczne można składać przez cały miesiąc listopad.
 3. W poniedziałek, z racji 13-tego dnia miesiąca różaniec fatimski poprowadzi Róża NMP z Góry Karmel. Początek o godz. 17.15. Będzie to również modlitwa za wypominanych.
 4. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30, po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 5. W czwartek /16 XI/, comiesięczne modlitewne spotkanie Grupy św. O. Pio. Rozpoczęcie różańcem o godz. 17.30.
 6. Spotkania w tym tygodniu:
 • Dzisiaj - Spotkanie Bractwa Szkaplerznego o godz. 17.00
 • Wtorek – ministranci godz. 16.30
 • Czwartek – PDMD godz. 16.30
 • Piątek – aspiranci godz. 16.30; Grupa młodzieżowa młodsza godz. 19.00; Straż Honorowa NSPJ – po Mszy św. wieczornej
 • Sobota – próba zespołu muzycznego do misterium godz. 19.00
 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

    Poniedziałek – Świętych pierwszych męczenników Polski: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna 

    Piątek – św. Elżbiety Węgierskiej

    Sobota – bł. Karoliny Kózka

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia imieninowe.

 1. W niedzielę zgodnie z decyzją Papieża Franciszka będziemy obchodzić I Światowy Dzień Ubogich
 2. Rozpoczęcie Kursu Przedmałżeńskiego w naszej parafii będzie 24 listopada, w piątek, Mszą św. o godz. 18.00. Szczegóły będą podane na naszej stronie internetowej. Zapisy w dniu rozpoczęcie Kursu.
 3. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.
 4. Siostry Służebniczki z Domu Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie zapraszają chętną młodzież gimnazjalną, ponadgimnazjalną oraz studentów, która chciałaby poświęcić swój czas, obdarzyć drugiego człowieka uśmiechem, otwartością swojego serca, do tworzenia Młodzieżowej Grupy WOLONTARIUSZ, by wspomagać dzieci z „Ochronki”. Spotkanie organizacyjne w sobotę 18. Listopada w Domu Sióstr przy ul. Starowiejskiej.
 5. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć u ministrantów oraz w zakrystii.
 6. W ostatnim tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności: +Maria Zych z ul. Ogrodowej, której pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 14.00 w kościele Miłosierdzia Bożego oraz +Maria Mleczko z ul. Głowackiego, której pogrzeb będzie w środę o godz. 14.00 w kościele parafialnym. Dobry Jezu..

 

31 Niedziela Zwykła – 5 listopada 2017 

 1. Do 8 listopada trwa dzień Modlitw za Zmarłych. Codziennie różaniec z wypominkami o godz. 17.30 a w niedzielę o 18.30.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 3. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30, po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 4. W piątek /10 XI/, jak co roku Pedagodzy i Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzesku zapraszają bardzo serdecznie wszystkich na Wypominki Narodowe - Program Religijno - Patriotyczny p.t. „Z poezją i pieśnią na ustach w drodze do wolności”. Program rozpocznie się w naszym kościele o godz. 18.00. Z tego powodu, będzie w tym dniu zmieniona godzina Mszy św. wieczornej, która rozpocznie się o godz. 17.30.
 5. W sobotę, 11 listopada, będziemy przeżywać Narodowe Święto Niepodległości. Uroczysta Msza św. za Ojczyznę będzie o 10.30, po niej tradycyjny przemarsz pod pomnik Nieznanego Żołnierza.
  Po południu Burmistrz Miasta zaprasza wszystkich na godz. 16.00 na wspólne świętowanie do Regionalnego centrum Kulturalno - Bibliotecznego, podczas, którego będziemy mogli zobaczyć projekcję filmu „Budując Niepodległą” o Kazimierzu Missonie, a po projekcji na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych śpiewać pieśni patriotycznych. Do uczestnictwa we Mszy św. za Ojczyznę i do wspólnego świętowania zapraszamy wszystkich mieszkańców Brzeska i okolic. Nie zapomnijmy w tym dniu o wywieszeniu na naszych domach flagi narodowej.
 6. W drugą niedzielę miesiąca dzień skupienia dla narzeczonych w Auli Chrystusa Króla godz. 11.30
 7. W kalendarzu liturgicznym:

Czwartek – Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – Matki Kościołów Świata.

Piątek – św. Leona Wlk. pap.

Sobota – św. Marcina z Tours, bpa – odpust w Gnojniku.

Przyszła niedziela jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

    Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia imieninowe.

 1. Spotkania:
 • Poniedziałek – Lektorzy i Ceremoniarze godz. 18.45
 • Środa – Chór i schola godz. 19.00
 • Czwartek – Grupa bł. Edmunda Bojanowskiego, DSM godz. 16.30
 • Piątek – schola młodsza godz. 16.30
 1. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej i zakupu u ministrantów i w zakrystii Gościa N., Niedzieli, Źródła, najnowszy Wiara Patriotyzm i Sztuka, dla młodzieży Wzrastania, Droga i Mały G. N.,, można także pobrać sobie gratisowo Dobre Nowiny.
 2. Informacja dla pielgrzymów wyjeżdżających jutro do Fatimy. Naszą pielgrzymkę dziękczynną za 100 - lecie objawień Matki Bożej w Fatimie rozpoczynamy Mszą św. w naszym kościele o godz. 8.00. Autokar, który zawiezie nas do Balic będzie podstawiony o godz. 7.30 i będzie można wcześniej złożyć swój bagaż.
 3. W imieniu Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie oraz Społecznego Komitetu Odnowy Zabytkowego Cmentarza Parafialnego, wszystkim, którzy w tych dniach, ofiarą do puszek, udzielali wsparcia, składamy serdeczny Bóg zapłać. Na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego
  w Tarnowie złożyliśmy 5515 zł. na odnowę zabytkowych nagrobków 8670 zł.
 4. Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie oraz Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea” zaprasza na kurs NOWE ŻYCIE, który ma za cel przez spotkanie z osobowym Bogiem ukazać sens i cel życia. Czas kursu 10 do 12 listopada. Zapisy przez stronę internetową, szczegóły na plakatach.
 5. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Janusz Pacewicz z ul. Brzeskiej, + Stanisława Żurek, +Maria Gicala z ul. Powstańców Warszawy, +Daniela Mieczułkowska z ul. Kusocińskiego pochowana w Grudziądzu, oraz Maria Gajec, której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00 w kościele Parafialnym. Zmarłych polecajmy miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie...

 

30 Niedziela Zwykła – 29. października 2017 r. 

 1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Synodalną.
 2. W kalendarzu liturgicznym:
 • Środa /1.11./– UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.00 - w kościele Ducha Św., 10.30. 12.00. Po południu Msza św. w kościele Ducha Św. o godz. 14.00 z procesją na stary cmentarz. W Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie w naszym kościele Mszy św. o godz. 16.00 i 19.00. W kościele Miłosierdzia Bożego Msza św. z procesja na cmentarz komunalny o godz. 14.00.
 • Czwartek /2.11./– WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH /DZIEŃ ZADUSZNY/. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.00, 7.30, 9.00. O godz. 15.30 będzie Msza św. w kościele Ducha Św. z procesją na stary cmentarz. Ostatnia Msza św. w tym dniu będzie w kościele parafialnym o godz. 18.00.
 • Do 8 listopada trwa Tydzień Modlitw za Zmarłych. W tych dniach można zyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunki zyskania odpustu są podane na naszej stronie internetowej.
 • Wypominki według dotychczasowego zwyczaju można składać w kancelarii lub w zakrystii. W piątek i sobotę różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 18.30.
 • W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek na Mszach św. porannych oraz od godz. 16.00. Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci z nabożeństwem misyjnym o godz. 16.30. Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu P. Jezusa z nabożeństwem pierwszopiątkowymi i kazaniem katechizmowym o godz. 8.00 i 18.00.
 • W pierwszą sobotę miesiąca Różaniec prowadzony przez Rycerstwo Niepokalanej o godz. 7.30. Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP z nabożeństwem pierwszosobotnim o godz. 8.00. Jeśli ktoś chciałby należeć do Rycerstwa Niepokalanej, proszony jest o uczestnictwo w spotkaniu Rycerstwa w pierwszą sobotę listopada w Auli Chrystusa Króla po Mszy św. o godz. 8.00.
 • W sobotę wspomnienie św. Karola Boromeusza, bpa

Solenizantom składamy serdeczne życzenia imieninowe.

 1. Różaniec poprowadzą:
 • Dzisiaj – Akcja Katolicka
 • Poniedziałek - Lektorzy
 • Wtorek – ostanie nabożeństwo różańcowe prowadzi Towarzystwo Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 1. Spotkania w tym tygodniu

Piątek – Grupa młodzieżowa młodsza o godz. 19.00

Dzisiaj przypada na naszą parafię coroczny dzień adoracji Najśw. Sakramentu. Wystawienie Najśw. Sakr. będzie po Mszy św. o godz. 12.00 w kościele św. Jakuba zakończone nabożeństwem różańcowym o godz. 18.30. Zapraszamy w tym dniu, do czuwania modlitewnego przed Najświętszym Sakramentem, bo to czuwanie jest wdzięcznością diecezji tarnowskiej za dar nawiedzenia M. B. Częstochowskiej w parafiach naszej diecezji. Odbywa się ono przez cały rok, codziennie w innej parafii diecezji.

 1. Prosimy, aby ze spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych korzystać w poniedziałek i wtorek na Nabożeństwach Różańcowych. Wtedy będą spowiadać wszyscy kapłani. Spowiedź rano tylko do  8.30 ponieważ księża idą do szkoły.
 2. W środę, w Uroczystość Wszystkich Świętych na obu naszych cmentarzach Komitet Odnowy Starego Cmentarza Parafialnego będzie zbierał kwestę do puszek na renowację zabytkowych nagrobków, także jak co roku klerycy naszego Seminarium będą kwestować na cmentarzu komunalnym na potrzeby tego Seminarium. Bóg zapłać za wszystkie składane z tej okazji ofiary.
 3. Na stary cmentarzu można zobaczyć także odnowione nagrobki, których koszty konserwacji zostały pokryte z kwest przeprowadzanych w ubiegłych latach na naszych brzeskich cmentarzach. Tradycyjnie dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 w kościele Ducha Św. przejdziemy na cmentarz by poświęcić kolejny, odnowiony zabytkowy nagrobek sfinansowany z ubiegłorocznej kwesty.
 4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00.
 5. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Gość N., Niedziela, Źródło, Wzrastanie, Droga i Mały GN,
 6. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty Parafialnej odeszli do wieczności: + Maria Gurgul z ul. Ogrodowej, + Jarosław Szatkowski z ul. Ogrodowej, + Tadeusz Lebiecki z ul. 19 Stycznia i + Mariusz Szuba z ul. Browarnej

 

29. Niedziela Zwykła – 22. października 2017 r. 

 1. Przeżywamy Światowy Dzień Misyjny pod hasłem „Idźcie i głoście” i rozpoczynamy w Kościele tydzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.
  W tych intencjach będziemy modlić się na różańcu.
 2. Wypominki według dotychczasowego zwyczaju można składać w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii. Przygotowane kartki można pobrać z ławek w kościele, z przedsionka oraz z zakrystii i kancelarii. Przypominamy, żeby nie odmieniać imion i nazwisk zmarłych, tylko pisać w mianowniku oraz zaznaczyć godzinę, o której wypominki mają być czytane.
 3. W kalendarzu liturgicznym:
 • Dzisiaj przypada 28. rocznica śmierci ks. prałata Kazimierza Kopacza budowniczego tego kościoła. Środa – św. Jana Pawła II, pap. Sobota – świętych Szymona i Judy Tadeusza, Ap. Solenizantom składamy serdeczne życzenia imieninowe.
 1. Różaniec poprowadzą:
 • Dzisiaj – Parafialny Oddział Caritas, Poniedziałek - kl. 6,7 oraz 2 i 3 gimnazjum
 • Wtorek – PDMD, Czwartek – ministranci, Piątek – Duszpasterstwo Młodych
 • Sobota – Studium Biblijne, Niedziela – Parafialny Oddział Akcji Katolickiej
 1. Spotkania w tym tygodniu
 • Poniedziałek – kl. 6,7, oraz 2 i 3 gim. godz. 17.30; proszeni są o zabranie ze sobą wypełnionych deklaracji
 • Wtorek – Towarzystwo Przyjaciół WSD w Tarnowie godz. 18.45
 • Czwartek – Studium Biblijne godz. 19.00. Próba zespołu muzycznego do misterium o godz. 19.00.
 • Piątek – aspiranci godz. 16.30, grupa młodzieżowa młodsza godz. 19.00, duszpasterstwo młodych o 19.30.
 1. W piątek /27.10./ Msza św. wieczorna połączona z modlitwą o uzdrowienie duchowe i cielesne, zaprasza wszystkich Odnowa w Duchu Św.
 2. Prosimy, aby ze spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych korzystać w ciągu tygodnia na Nabożeństwach Różańcowych. Wtedy będą spowiadać wszyscy kapłani. Spowiedź rano tylko do  8.30 ponieważ księża idą do szkoły.
 3. Wyniki wyborów do rady Duszpasterskiej są wywieszone na drzwiach kościoła i zamieszczone na stronie internetowej Parafii. Pełny skład Rady do której wchodzą również liderzy Wspólnot i z nominacji Ks. Proboszcza będą podane za tydzień.
 4. Na zakończenie Miesiąca Papieskiego, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku serdecznie zaprasza wszystkich na autorski spektakl w wykonaniu Grupy Teatralnej p.t. „Wciąż mnie zadziwiasz Panie” z tekstem Agaty Podłęckiej do muzyki Krzysztofa Szydłowskiego. Spektakl odbędzie się w piątek, 27 października o godz. 18.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku.
 5. Trwa nabór do Szlachetnej Paczki. Pełnoletnie osoby prosimy o zgłaszanie się do października przez stronę internetową www.superW.pl
 6. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Gość N., Niedziela, Źródło, Wzrastanie, Droga i Mały GN, dla dzieci Promyczek, jest też najnowszy Wiara patriotyzm i sztuka.
 7. Zachęcamy do obejrzenia filmu „Dwie Korony”, fabularyzowanego dokumentu o życiu św. Maksymiliana Kolbe. Film jest grany w kinie „PLANETA” w Brzesku, codziennie do czwartku włącznie o godz. 19.00.
 8. Zarząd Osiedla „Zielonka” organizuje bezpłatny wyjazd mieszkańców osiedla do teatru w Tarnowie na sztukę „Porachunki z katem”. Zgłaszanie chętnych u p. Marii Kucia do 5 listopada. Więcej informacji na plakatach.
 9. Jak już było zapowiadane, zbiórka odpadów zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego będzie w naszej parafii w piątek, 27 października od rana do godz. 13.00. Odpada należy składać na parkingu parafialnym. Dochód z tej zbiórki przeznaczony jest na budowę studni w krajach misyjnych.
 10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty Parafialnej odszedł do wieczności: +Janina Kaczmarowska z ul. Czarnowiejskiej; +Marta Ćmielewska z ul. Kościuszki pochowana w Dwikozach

 

28 Niedziela Zwykła –15 października 2017 r. 

 1. Dzisiaj w całej Diecezji odbywają się wybory do Rad Duszpasterskich. Zachęcamy wszystkich pełnoletnich parafian do głosowania. Kartki do głosowania są wyłożone na stoliku. Na kartce „krzyżykiem” zaznaczamy jednego kandydata na którego oddajemy głos i kartkę wrzucamy do wystawionej za ławkami urny.
 2. Spotkanie Pielgrzymów na parafialną pielgrzymkę samolotową do Fatimy /6 do 13 listopada/ z dyrektorką Biura Pielgrzymkowego będzie dzisiaj o godz. 18.00 w Auli Chrystusa Króla.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o 17.30 i w niedzielę o 18.30.
 4. Różaniec w tym tygodniu poprowadzą:
 • Poniedziałek - kl. 3a i 3e PSP nr 3
 • Wtorek – Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa
 • Piątek – Schola
 • Niedziela – Parafialny Oddział Caritas
 1. Spotkania w tym tygodniu:
 • Poniedziałek Lektorzy i Ceremoniarze godz. 18.45
 • Wtorek Ministranci – godz. 16.30
 • Środa – Chór Parafialny i Schola Młodzieżowa o 19.00 w Domu Katechetycznym
 • Czwartek – Dziewczęca Służba Maryjna o 16.30 w Domu Sióstr na pl. Kazimierza.
 • Piątek Aspiranci – godz. 16.30; Schola Młodsza o 16.30 na chórze. Grupa młodzieżowa młodsza godz. 19.00; Duszpasterstwo Młodych godz. 19.30
 1. Comiesięczne nabożeństwo do św. O. Pio w czwartek /19.10./, początek o godz. 17.30.
 2. W sobotę rozpocznie się w naszej parafii dla całego dekanatu Kurs Lektorski, do którego przystąpią ministranci z gimnazjów. Jeśli ktoś chciałby być lektorem, a wcześniej nie był ministrantem, również może przyjść w sobotę do kościoła na godz. 9.00.
 3. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:
  • Dzisiaj – św. Teresy z Avila. Jest to także Dzień Dziecka Utraconego, czyli dziecka, którego śmierć nastąpiła wskutek poronienia, zaraz po urodzeniu lub w bardzo młodym wieku. Msza św. za ich rodziców i bliskich, dzisiaj w kościele Miłosierdzia Bożego o godz. 15.15.
  • Poniedziałek – św. Jadwigi Śląskiej
  • Wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.
  • Środa – św. Łukasza Ewangelisty – Patronalne Święto Służby Zdrowia
  • Piątek – św. Jana Kantego, kapł.
  • Sobota – bł. Jakuba Strzemię
  • Przyszła niedziela jest Światowym Dniem Misyjnym. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na misje.

Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia imieninowe

 1. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Jednym z najstarszych w Kościele nabożeństw za zmarłych są Wypominki. W naszym kościele wypominki roczne są czytane w każdą niedzielę, kwadrans przed Mszą św. o godz. 7.30, 9.00, 12.00 i 19.00. Natomiast wypominki listopadowe czytane są przez listopad w różańcu za zmarłych. Wypominki według dotychczasowego zwyczaju można składać w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii. Przygotowane kartki można pobrać z ławek w kościele z zakrystii i kancelarii. Przypominamy, żeby zmarłych pisać w mianowniku liczby pojedynczej oraz zaznaczyć godzinę, o której wypominki mają być czytane.
  W naszym kościele, przez cały rok, w ostatnią sobotę miesiąca, jest odprawiana Msza św. za wszystkich wypominanych w naszej parafii.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone na cele inwestycyjne w parafii.
 3. W poniedziałek 16. października wyjazd Rycerstwa Niepokalanej do Tarnowa z parkingu o godz. 16.00
 4. Także w poniedziałek odbędzie się błogosławieństwo kaplicy szpitalnej po remoncie. Msza św. pod przewodnictwem ks. dziekana Prałata Józefa Drabika. Do udziału we Mszy św. zaprasza ks. kapelan Józef waśko.
 5. Rodzina Kolpinga zaprasza na wyjazd do Zalipia. Zgłoszenia do poniedziałku do godz. 17.00
  w Domu Katechetycznym. Także  Rodzina Kolpinga zaprasza na wykład pana doktora Adama Smołuchy, dyrektora szpitala w Brzesku, na temat profilaktyki i leczenia chorób osób w starszym wieku – wykład w czwartek /19.10./ o godz. 16.30 w Domu Katechetycznym na I piętrze.
 6. U ministrantów i w zakrystii jest do nabycia prasa katolicka, zachęcamy do czytania i zakupu prasy.
 7. Jak co roku zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, która będzie w naszej parafii 27 października. Informujemy już teraz aby ewentualnie przygotować elektroodpady. Przychody z akcji wspomagają różnego rodzaju działalność misjonarzy prowadzoną w krajach misyjnych. Szczegóły będą podane w przyszłą niedzielę.
 8. We wtorek, 17 października o godz. 13.oo, organizatorzy akcji „Warto być zdrowym” zapraszają do Domu katechetycznego na bezpłatne spotkanie dotyczące skutecznego leczenia stawów, kręgosłupa nadciśnienia, cukrzycy. Zaproszenia znajdują się na stoliku za ławkami.
 9. Amazonki Brzeskie i Szpital Powiatowy zapraszają kobiety na bezpłatne badanie usg piersi, które odbędzie się w Pracowni USG szpitala w brzesku w sobotę /21.10./ w godzinach od 8.00 – 13.00.
 10. Kino „Planeta” zaprasza na film pt. „Dwie korony”, w gwiazdorskiej obsadzie aktorskiej, ukazujący nieznane dotąd fakty z życia o. Maksymiliana Kolbego. Film koniecznie trzeba zobaczyć chociażby z racji obchodzonego w tym roku 100 lecia Rycerstwa Niepokalanej założonego przez
  Maksymiliana. Film wyświetlany jest codziennie do czwartku włącznie  o godz. 20.00.
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Zbigniew Goryl i + Maria Goryl z ul. Leg. Piłsudskiego, + Adela Kurek z pl. Żwirki i Wigury, której pogrzeb będzie w sobotę o 14.00 w kościele paraf. Polecamy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

27 Niedziela Zwykła – 8. października 2017 r. 

 1. Przeżywamy XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!”. Po Mszach św., włączając się w ogólnopolską akcję, będzie można wspomóc Dzieło Nowego Tysiąclecia czyli fundusz stypendialny dla utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin. Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną do puszki.
 2. Dzisiaj w Grybowie odbywa się IX Diecezjalny Marsz  dla Życia i Rodziny. Z naszej parafii udała się delegacja Akcji Katolickiej.
 3. Zapraszamy wszystkich do wspólnego różańca, który w naszym kościele jest w dni powszednie o 17.30 a w niedziele o 18.30. Dzisiaj Dzień Skupienia dla Narzeczonych w kościele Ducha Św. o godz. 11.30.
 4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • Poniedziałek – bł. Wincentego Kadłubka, bpa
 • Piątek – Bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana

Wszystkim solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia imieninowe.

 1. Spotkania:
 • Lektorzy i Ceremoniarze - poniedziałek o godz. 18.45
 • Chór parafialny i schola młodzieżowa – środa 19.00
 • PDMD – czwartek godz. 16.00
 • Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ – czwartek po Mszy św. wieczornej oraz Rodzina bł. Edmunda o godz. 16.00
 • Aspiranci –piątek godz. 16.30 i Schola młodsza 16.30
 • Duszpasterstwo Młodych – piątek o 19.30
 1. W piątek, /13.10./ o godz. 18.00 ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. W tym dniu nie będzie Różańca przed Mszą świętą. Po Mszy wyruszymy w procesji różańcowej wokół Rynku. Nabożeństwo poprowadzi abp Józef Kowalczyk. Tym nabożeństwem zakończymy nasze parafialne obchody 100. lecia objawień w Fatimie. Serdecznie zapraszamy.
 2. W sobotę Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim Nauczycielom naszego Miasta życzymy nie tylko w tym dniu, ale i na co dzień, jak najobfitszego Bożego błogosławieństwa w trudzie wychowania młodego pokolenia.
 3. Różaniec w tym tygodniu prowadzą:
 • Poniedziałek – Rycerstwo Niepokalanej
 • Wtorek – Klasa Va Szkoły Podstawowej nr 3
 • Czwartek – DSM
 1. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Jednym z najstarszych w Kościele nabożeństw za zmarłych są Wypominki. W naszym kościele wypominki roczne są czytane w każdą niedzielę, kwadrans przed Mszą św. o godz. 7.30, 9.00, 12.00 i 19.00. Natomiast wypominki listopadowe czytane są przez listopad w różańcu za zmarłych. Wypominki według dotychczasowego zwyczaju można składać w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii. Przygotowane kartki można pobrać z ławek w kościele, z przedsionka od strony ul. Chopina oraz w zakrystii i kancelarii. Przypominamy, żeby zmarłych pisać w mianowniku liczby pojedynczej oraz zaznaczyć godzinę, o której wypominki mają być czytane.
 2. W przyszłą niedzielę, z racji trzeciej miesiąca, składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.
 3. Wykaz zgłoszonych Kandydatów do Rady Duszpasterskiej, jest wywieszony na drzwiach kościoła w gablotach oraz na stronie internetowej. Głosowanie odbędzie się w przyszłą niedzielę /15.10./. Prosimy o zaznajomienie się z lista kandydatów i wrzucić swój głos do urny w przyszłą niedzielę.
 4. Zachęcamy serdecznie do zakupu i czytania prasy katolickiej. Można nabyć Gościa Niedzielnego w którym znajdziemy bardzo ciekawy artykuł co robić kiedy nasze dzieci tracą wiarę, Niedzielę, w której artykuł o nowennie pompejańskiej, Źródło, dla młodzieży Mały Gość Niedz., Wzrastanie
  i Droga, a dla dzieci październikowy Promyczek Dobra.
 5. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział wczoraj w modlitewnej akcji „Różaniec do granic” na granicy ze Słowacją w Tyliczu – Muszynce, duchowym przewodnikom prał. Zygmuntowi Bochenkowi oraz ks. Maciejowi Biedroniowi, oraz dziękujemy pielgrzymom do sanktuarium w Bochni, szczególnie tym młodym, kandydatom do Bierzmowania oraz przewodnikowi pielgrzymki ks. Łukaszowi Polniaszkowi.
 6. Poradnia Rodzinna zaprasza na warsztaty dla młodych maleństw, które odbędą się 21 października o godz. 10.00 w Auli Chrystusa Króla. Informacje o warsztatach jest na ulotkach, które można pobrać z ławek w kościele, jest także na plakacie i na stronie internetowej.
 7. Z racji przypadającego 15 października Dnia Dziecka Utraconego, w przyszłą niedzielę o godz. 15.15, w kościele Miłosierdzia Bożego w Brzesku, będzie Msza św. w intencji dzieci, które odeszły o całe życie za wcześnie oraz w intencji ich Rodziców i Bliskich.
 8. Zapisy na wyjazd Rycerstwa Niepokalanej do Tarnowa kościoła św. Maksymiliana na obchody 100.lecia powstania Rycerstwa. Zapisy w zakrystii do 12 października.
 9. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Zofia Kołodziej z ul. Pomianowskiej i + Jan Koźmiński. Zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu...


26 Niedziela Zwykła – 1 października 2017 r. 

 1. Rozpoczynamy Miesiąc Różańcowy. Nabożeństwa różańcowe w naszej farze w niedziele o godz. 18.30 i w dni powszednie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich do tej modlitwy, o której jedna z wizjonerek fatimskich, s. Łucja powiedziała: „ Najświętsza Dziewica zechciała w tym czasie ostatecznym w którym żyjemy, obdarzyć odmawianie Różańca nową skutecznością. Nie istnieje taki problem, nawet natury najtrudniejszej, problem natury materialnej czy duchowej, problem dotyczący naszego życia osobistego lub życia naszych rodzin, czy wręcz całych ludów i narodów, którego nie dałoby się rozwiązać przy pomocy modlitwy różańcowej”.
 2. Mały Gość Niedzielny przygotował dla dzieci specjalna wyklejankę różańcową, związaną z rocznicą 140 – lecia objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie na Warmii.
 3. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00, a w przyszłą niedzielę Dzień Skupienia dla Narzeczonych o godz. 11.30 w kościele Ducha Św.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem będzie w czwartek od godz. 17.00 oraz w piątek na Mszach św. porannych oraz od godz. 16.00. W pierwszy czwartek modlimy się o powalania kapłańskie i zakonne. Różaniec w czwartek
  o powołania poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego. W piątek wotywy o NSPJ z kazaniem katechizmowym i nabożeństwem pierwszopiątkowym o godz. 8.00 i 18.00. Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci z nabożeństwem misyjnym o 16.30. W sobotę Msza św. wotywna o Niepokalanym Serce NMP o godz. 8.00. Z racji wspomnienia w tym dniu M.B. Różańcowej prosimy o poprowadzenie różańca o 7.30 przez Rycerstwo – część radosną, po Mszy św. o godz. 8.00 różaniec – tajemnice światła o 13.45 różaniec tajemnice bolesne i o 17.30 tajemnice chwalebne.
 5. W czwartek, 5 października, zapraszamy na Mszę św. Małżonków przeżywających 1, 2, 3, 4 i 5 rocznicę swojego małżeństwa. Mszy św. będzie przewodniczył i wygłosi specjalną homilię do tych młodych małżonków ks. dr Piotr Cebula, Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.  Po Mszy św. bardzo serdecznie pragniemy zaprosić tych Małżonków na specjalne spotkanie do Auli Chrystusa Króla, gdzie będzie poruszona ciekawa tematyka pierwszych lat małżeństwa. Bardzo serdecznie prosimy aby pozytywnie odpowiedzieć na to zaproszenie i skorzystać z tej formy przeżywania pierwszych rocznic blisko Kościoła.
 6. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
  • Dzisiaj św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Poniedziałek - św. Aniołów Stróżów, Środa – św. Franciszka z Asyżu, Czwartek – św. Faustyny Kowalskiej, Sobota - NMP Różańcowej

      Wszystkim solenizantom tego tygodnia a szczególnie ks. prałatowi Franciszkowi Kostrzewie, który wczoraj rozpoczął 90 rok życia składamy serdeczne życzenia imieninowe.

 1. Spotkania:
 • Poniedziałek - Lektorzy i Ceremoniarze o godz. 18.45. Akcji Katolicka o godz. 19.00 w salce Akcji na plebanii.
 • Wtorek – Ministranci o godz. 16.30.
 • Środa – Schola Młodzieżowa i Chór Parafialny o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym
 • Czwartek – Dziewczęca Służba Maryjna o godz. 16.30 w Domu Sióstr na Pl. Kazimierza
 • Piątek – Aspiranci o godz. 16.30. Schola Młodsza o godz. 16.30 na chórze. Grupa Młodzieżowa Młodsza w Auli Chrystusa Króla o godz. 19.00 i Duszpasterstwo Młodych o 19.00 w salce na plebanii.
 • W przyszłą niedzielę - Bractwo Szkaplerzne po Mszy św. o godz. 16.00 w Domu Katechetycznym.
 1. Wyjazd Rycerstwa Niepokalanej na pielgrzymkę do Tuchowa w poniedziałek /2.10./ o 13.00 sprzed Domu Katechetycznego.
 2. Rozpoczął się Wielki Odpust Różańcowy w Bochni. Zapraszamy na pielgrzymkę pieszą do Bochni, która rozpocznie się w sobotę /7.10./ w naszym kościele o godz. 13.00. Msza św. w Bochni o godz. 17.00. Poprowadzi pielgrzymów ks. Łukasz Polniaszek. Prosimy zapisywać się
  w zakrystii na autokar, który pielgrzymów przywiezie po pielgrzymce z Bochni do Brzeska. Zapraszamy wszystkich a szczególnie młodzież która przygotowuje się do bierzmowania.
 3. Także w sobotę wyruszą autokarem z naszej parafii pielgrzymi na modlitwę różańcową pod hasłem „Różaniec do granic. Ratujmy Różańcem Polskę  i Świat.”, która odbywać się będzie w całej Polsce wzdłuż jej granic. Nasz autokar uda się  do Tylicza na granicę ze Słowacją i tam rozpocznie się nabożeństwo Mszą św. o godz. 11.00 i o 14.00 rozpocznie się różaniec odmawiany na granicy. Tych, którzy  nie będą mogli wyruszyć do Tylicza, zapraszamy do naszego kościoła na godz. 13.45, by duchowo, odmawiając różaniec, połączyć się z wszystkim pielgrzymami otaczającymi modlitwą różańcową Polskę. Pielgrzymkę do Tylicza poprowadzi ks. Maciej Biedroń. Koszt autokaru 25 zł. od osoby. Organizowany jest drugi autokar przez Rodzinę Kolpinga. Zapisy w biurze Kolpinga w domu katechetycznym do czwartku od godz. 8.00-13.00.
 4. Po wakacjach wracają teraz na uczelnie nasi studenci życzymy im wszystkim światła Ducha Św. w kolejnym roku zdobywania wiedzy. Wszystkich Studentów naszego Miasta polecamy opiece Maryi Stolicy Mądrości.
 5. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej, którą można nabyć u ministrantów i w zakrystii.
 6. Jest jeszcze jedno miejsce wolne na pielgrzymkę samolotową do Fatimy w dniach od 6 do 13 listopada. Informacja u ks. proboszcza.
 7. Rozpoczął się Miesiąc Papieski organizowany przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Brzesku. Zapraszamy na pierwsze spotkanie w programie tego miesiąca, w czwartek /5.10./ o godz. 18.00. Odbędzie się wtedy wernisaż wystawy Eugeniusza Molskiego „Piękne Madonny, śliczne Anioły” – malarstwo i rzeźba ceramiczna. Wystawa w Centrum Kulturalno Bibliotecznym przy Pl. Targowym Brzesku. Program Miesiąca Papieskiego jest w gablocie oraz na naszej stronie internetowej.
 8. "Dzisiaj Wolontariuszki Parafialnego Oddziału CARITAS rozprowadzają w kościele „chlebki miłosierdzia”. Ofiarując co najmniej 5 zł, otrzymamy taki "chlebek miłosierdzia" – symboliczny znak otwartego serca. Wszystkie zebrane ofiary przeznaczane są na dożywianie dla biednych
  i potrzebujących. Odpowiadając na prośbę biskupów meksykańskich wraz z całym Kościołem w Polsce przeżywamy dzisiaj Dzień Pomocy Ofiarom Trzęsienia Ziemi w Meksyku. W związku z tą tragedią rozszerzając akcję „chlebków miłosierdzia” można także złożyć ofiarę do puszki na poszkodowanych w Meksyku.
 9. Prosimy zgłaszać kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Urna na kartki z kandydatami znajduje się na stoliku za ławkami. W niedzielę 8 października będą podane nazwiska zgłoszonych kandydatów na których będziemy głosować w niedzielę 15 października.
 10. Serdecznie dziękujemy ks. dr. Andrzejowi Dudkowi za dzisiejsze kazania, które wprowadzają nas w tematykę przygotowywanego V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Każda ostania niedziela miesiąca będzie niedzielą synodalną.
 11. Brzeskie „Amazonki” i Szpital Powiatowy w Brzesku zapraszają kobiety na bezpłatne badanie usg piersi, które będzie w Pracowni USG Szpitala w sobotę od godz. 8.00 do 13.00.
 12. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Stefania Klecka z ul. Starowiejskiej i + Stanisław Podrygała z ul. Browarnej. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu. 

 

25. Niedziela Zwykła – 24. września 2017 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość, która łączy się z odbywającym się w tym czasie narodowym Kongresem Trzeźwości. Główne uroczystości diecezjalne dzisiaj w Szczepanowie o godz. 11.00.
 2. Dzisiaj ofiarą do puszek możemy wesprzeć uczelnie katolickie w Polsce.
 3. W środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy o 17.30, po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 4. W czwartek /28.09./ nasza parafia włączy się w akcję „Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata”. Modlitwę poprowadzi Akcja Katolicka rozpocznie się ona o godz. 15.00 na Rynku przy figurze św. Floriana. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
 5. Spotkania:
  • Poniedziałek – Rodziców i kandydatów do bierzmowania z klas VII-ch i II-ch gimnazjum o godz. 17.00 w Auli Chrystusa Króla
  • Wtorek – Ministranci godz. 17.00; TPWSD godz. 18.45
  • Czwartek – Studium Biblijne godz. 19.00
  • Piątek - Aspiranci godz. 16.30; Grupa młodzieżowa młodsza godz. 19.00
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • Środa św. Wincentego a Paulo, kapł.
 • Czwartek św. Wacława, męcz.
 • Piątek – Święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
 • Sobota – św. Hieronima kapł. i dokt. Kośc.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe, które będą w naszym kościele: w niedziele o godz. 18.30 a w dni powszednie o godz. 17.30. Także w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00.

Wszystkim solenizantom w tym tygodniu  składamy serdeczne życzenia imieninowe.

 1. W związku z upływem kadencji wybranych przed 5 laty parafialnych Rad Duszpasterskich, Biskup Diecezjalny Andrzej Jeż zarządził w całej diecezji nowe wybory w terminie 15 października. Zgodnie z obowiązującym regulaminem wyborów rozpoczynamy zgłaszanie kandydatów, których listę należy zamknąć w sobotę 7 października. Nazwiska będą podane do publicznej wiadomości 8 października. Natomiast w całej Diecezji, w niedzielę 15 października będą przeprowadzone wybory ze zgłoszonych kandydatów. Bardzo prosimy o zgłaszanie na kartkach imiona i nazwiska osób, które chcielibyśmy mieć w Radzie Duszpasterskiej. Oczywiście możemy zgłaszać te osoby, które obecnie tworzą Radę, czy też w przeszłości należeli do Rady. W kościele będzie ustawiona specjalna urna na kartki ze zgłoszonymi kandydatami.
 2. Z racji nawiedzenia naszej parafii przez figurę św. Michała Archanioła, która miała miejsce w tym roku w maju oraz sporej grupy zapisanej do Szkaplerza św. Michała od wtorku będzie Triduum modlitewne do św. Michała po Mszy św. o godz. 8.00 oraz o godz. 18.00.
 3. W piątek o godz. 15.30 z parkingu przy kościele wyjedzie autobus z pielgrzymami na spotkanie diecezjalne Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ do parafii Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie.
 4. Pozostały 3 wolne miejsca na pielgrzymkę samolotową do Fatimy i Santiago de Compostela. Termin od 6 do 13 listopada. Koszt 1500 zł + 500 euro. Szczegółowy program na naszej stronie internetowej. Pielgrzymkę poprowadzi ksiądz proboszcz. Zgłoszenia do czwartku.
 5. Są jeszcze wolne miejsca w drugim autokarze na pielgrzymkę do Tylicza w ramach ogólnopolskiej akcji „Różaniec do granic”. Można zapisywać się do 5 października siedzibie Stowarzyszenia Rodzin Kolpinga w Domu Katechetycznym. Pielgrzymów z pierwszego autokaru poprowadzi ks. Maciej Biedroń.
 6. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej: Gość N., w którym znajdziemy m.in. ciekawy artykuł jak wytrwać w sakramentalnym małżeństwie mimo wielkich kryzysów, Niedziela, w której jest bardzo ciekawy artykuł: poradnik dla emeryta 60-cio i 65-latka, Źródło, dla młodzieży Mały G.N., Wzrastanie i Droga, najnowszy List, dla dzieci najnowszy Promyczek Dobra.
 7. Tradycyjnie w pierwsza sobotę miesiąca, 7 października wyruszy z naszej parafii pielgrzymka piesza do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii z zaznaczeniem czy powrót będzie autokarem. Pielgrzymkę poprowadzi ks. Łukasz Polniaszek.
 8. W przyszłą niedzielę w ramach akcji miłosierdzia ”podziel się chlebem”, Parafialny Oddział Caritas będzie rozprowadzał „chlebek miłosierdzia”. Ofiara w wysokości 5 zł. będzie przeznaczona na pomoc biednym.
 9. Przypominamy, że możemy już składać podpisy pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”. Arkusze do podpisu z imieniem, nazwiskiem, adresem oraz nr PESEL są wystawione na stoliku za ławkami.
 10. Z naszej wspólnoty parafialne do wieczności odeszły: + Krystyna Kumanowska z ul. Wojska Pol. pochowana w Okocimiu i + Franciszka Smaga z ul. Browarnej. Zmarłe polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

24 Niedziela Zwykła – 17. września 2017 r. 

 1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu. Zachęcamy wszystkich do korzystanie z radia, telewizji oraz stron internetowych katolickich oraz czytania prasy katolickiej, której różnorodność tytułów jest dostępna w każdą niedzielę w naszej parafii.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na cele inwestycyjne w Parafii.
 3. Trwa nowenna przed liturgicznym wspomnieniem św. O. Pio, modlitwy nowennowe dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00.
 4. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy -  Poniedziałek – Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży polskiej, Środa – Świętych Męczenników Koreańskich. Czwartek – Święto św. Mateusz, Ap. i Ew., Sobota – Św. O. Pio, kapłana
 1. Gratulujemy naszym nowym ceremoniarzom: Maciejowi Kamińskiemu i Igorowi Malcowi, którzy wczoraj odebrali krzyże ceremoniarza i zostali włączeni do grona ceremoniarzy diecezji tarnowskiej.
 2. Spotkania w tym tygodniu:
 • Poniedziałek – kandydaci do bierzmowania z klas 3-ch gimnazjum o 17.00 w Auli Chrystusa Króla. Lektorzy i ceremoniarze o 18.45 w salce LSO.
 • Wtorek – ministranci o godz. 17.00 w salce LSO.
 • Środa – próby chóru parafialnego w salce w Domu katechetycznym o 19.00. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby śpiewać w chórze.
 • Dziewczęca Służba Maryjna w każdy czwartek o godz. 16.30 u Sióstr na Pl. Kazimierza. S. Maria bardzo serdecznie zaprasza dziewczęta do zapisywania się do DSM-u.
 • Piątek – aspiranci o godz. 16.30 w salce LSO. Próba scholii o 16.30 w salce na chórze oraz w niedziele o 10.00. Spotkanie Młodszej Grupy Młodzieżowej w piątek o 19.00 w kawiarence „Karolinka” w Domu Katechetycznym.
 1. Są jeszcze cztery wolne miejsca na pielgrzymkę samolotową, organizowaną przez naszą parafię, do Fatimy i Santiago de Compostela. Czas pielgrzymki od 6 do 13 listopada. Koszt 1500 zł + 500 Euro. Kontakt w sprawie pielgrzymki z księdzem proboszczem. Program pielgrzymki na naszej stronie internetowej.
 2. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: jest już najnowszy dla dzieci Promyczek Dobra. Są także w zakrystii do nabycia tradycyjne kalendarze książkowe sadownika i działkowicza z wydawnictwa Duszpasterstwa Rolników i Sadowników w cenie 25 zł.
 3. W przyszłą niedzielę ofiarą do puszek będzie można wspomóc materialnie Uczelnie Katolickie w Polsce.
 4. Jeszcze do czwartku będzie można zobaczyć bardzo dobru film religijny p.t. „Fatima –ostatnia tajemnica”. Na film zaprasza kino „Planeta” w Brzesku, codziennie o godz. 15.00.
 5. W imieniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję” zwracamy się o pomoc w ratowaniu przed zbrodnią aborcji nienarodzonych dzieci podejrzanych o niepełnosprawność lub chorobę. Za tydzień odbędzie się zbiorka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL. Już dzisiaj są wystawione listy, można się podpisać, nie zapominając o wpisaniu adresu i nr PESEL, lub zabrać sobie listę i w swoim środowisku zebrać podpisy, a listę zwrócić do zakrystii.
 6. Jeszcze dzisiaj /niedziela 17 września/ w godzinach od 11.00 do 17.00 na Pl. Kazimierza odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego pod hasłem ”Dzień dawcy szpiku dla Wojtka i innych”. Wojtek, 22 letni mieszkaniec jasienia walczy z ostrą białaczką i czeka na przeszczep. Zachęcamy by osoby w wieku od 18 – 55 roku życia chciały się zarejestrować jako potencjalni dawcy komórek macierzystych.
 7. Amazonki Brzeskie oraz Szpital w Brzesku zapraszają kobiety na bezpłatne badanie USG piersi. Badania w Pracowni USG Szpitala w sobotę /23.09./ od 8.00 do 13.00.
 8. Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego w Brzesku przy Placu Kupieckim 8 informuje o możliwości otrzymania 25 tysięcy zł. bezzwrotnej dotacji na założenie własnej działalności gospodarczej dla osób niepracujących, powyżej 30-go roku życia. Dotyczy również emerytów, rencistów i osób niepełnosprawnych. Jest to ostatni nabór do projektu i trwać będzie do 22 września.
 9. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Jan Bieda z Pl. Kupieckiego. Zmarłego polecamy miłosierdziu Bożemu.

 

23. Niedziela Zwykła – 10. września 2017r. 

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce pod hasłem „Maryja wychowawczynią pokoleń”. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00. Także dzisiaj Dzień Skupienia dla Narzeczonych o godz. 11.30 w kościele Ducha Św.
 2. Także dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się uroczystość 125 lat istnienia Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Brzesku połączona z odsłonięciem i poświęceniem tablicy pamiątkowej w hołdzie Członkom „Sokoła”, którzy walczyli, cierpieli i zginęli za wolną niepodległą Polskę w latach 1914 – 1945.
 3. Suma Odpustowa dzisiaj w Gosprzydowej i Okulicach o godz. 11.00. Natomiast w Limanowej odpust od 15 – 22 września. Szczegóły w gablocie.
 4. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:

Wtorek – Najświętszego Imienia Maryi

Środa – św. Jana Chryzostoma, bpa i dokt. Kośc.

Czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

Piątek – NMP Bolesnej

Sobota – świętych Korneliusza, pap. i Cypriana bpa i męcz.

Solenizantom tego tygodnia a szczególnie rodakowi księdzu kanonikowi Marianowi Jedynakowi serdeczne życzenia imieninowe.

 1. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o 18.00, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 2. Z racji trzynastego dnia miesiąca, w środę obędzie się kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzi ks. Piotr Mamak, proboszcz i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie na Burku. Nabożeństwo rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00, po niej procesja różańcowa wokół Rynku.
 3. Spotkanie Modlitewnej Grupy św. O. Pio, wyjątkowo w tym miesiącu, będzie w najbliższy czwartek /14.09./, początek o godz. 17.30.
 4. Różaniec prowadzony przez Rycerstwo z okazji 100-lecia powstania Rycerstwa Niepokalanej w sobotę o godz. 17.20.
 5. Spotkanie diecezjalne Straży Honorowej NSPJ będzie 29 września w sanktuarium M.B. Fatimskiej w Tarnowie, może zapisać się każdy do soboty w zakrystii.
 6. Organizowany jest z naszej parafii wyjazd do Tylicza w ramach akcji ogólnopolskiej „RÓŻANIEC DO GRANIC”. 7 października, modlitwą w kościołach stacyjnych na granicach Polski, otoczymy różańcem całą naszą Ojczyznę. Wyjazd 7 października o godz. 8.00. W Tyliczu będzie Msza św. i modlitwa różańcowa. Zapisy w zakrystii do 19 września.
 7. Rozpoczynamy kolejny rok formacji w grupach parafialnych działających w naszej parafii.
 • Senior ks. Jacek Walczyk zaprasza na spotkanie lektorów i ceremoniarzy w poniedziałki o godz. 18.45
 • Maciej Śmigacz zaprasza Aspirantów oraz wszystkich chętnych chłopców, którzy chcą zostać ministrantami na spotkanie w piątek o godz. 16.30. Zaprasza także dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci na spotkanie w czwartek o godz. 16.00. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ
  w piątek po Mszy św. wieczornej.
 • Maciej Biedroń zaprasza kandydatów do bierzmowania z klas szóstych wraz z rodzicami w poniedziałek o godz. 17.15 do Auli Chrystusa Króla a później na Mszę św. , a w czwartek Rodzinę Bł. Edmunda o godz. 16.00.
 • Łukasz Polniaszek zaprasza Młodych z Duszpasterstwa na spotkanie w piątek o godz. 19.00
 1. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej, która można nabyć u ministrantów i w zakrystii.
 2. bp w swoim komunikacie zachęca młodzież do wzięcia udziału w X Synaju 23 września w Limanowej.
 3. Teraz przedstawimy przydział czynności duszpasterskich na ten rok katechetyczny:
 • Ksiądz Proboszcz:

Koordynacja całości duszpasterstwa oraz opieka nad Akcją Katolicką, Parafialnym Oddziałem Caritas, Róże Różańcowe, Rada Duszpasterska i Ekonomiczna, Grupa Modlitewna O. Pio, Bractwo Jakubowe, protokół przedmałżeński, kapelan Domu Pomocy Społecznej Sióstr Służebniczek Asystent Kościelny Szkoły Katolickiej. Pełni funkcję dziekana dekanatu brzeskiego. Ks. proboszcz dyżuruje w kancelarii w piątki.

 • Józef Waśko – kapelan

Duszpasterstwo w Szpitalu Powiatowy w Brzesku oraz w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczy wraz z Hospicjum. Opieka nad Katolickim Stowarzyszeniem Lekarzy Polskich i Wspólnotą Samarytańską oraz duszpasterstwo niepełnosprawnych.

 • Jacek Walczyk

Senior wspólnoty kapłańskiej i jest odpowiedzialny za organizację pracy kapłanów w parafii, w kancelarii za intencje mszalne, protokoły przedmałżeńskie oraz opiekę nad lektorami i ceremoniarzami, Klubem Sportowym „KS Jakub”, organizacją Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek „O Muszlę św. Jakuba” i Rejonowych Zawodów w Piłce Nożnej  Halowej Liturgicznej Służby Ołtarza, przygotowanie dzieci do rocznicy I Komunii św. katechizuje w Szkole Podstawowej Nr 3, prowadzi Msze św. dla dzieci,  jest Dekanalnym Duszpasterzem Liturgicznej Służby Ołtarza i  wicenotariuszem dekanatu Brzesko.

 • Marek Jawor

Studium Biblijne i  Towarzystwo Przyjaciół WSD. Dni Skupienia dla Narzeczonych, Kurs przedmałżeński. Katechizuje w Szkole Katolickiej i w Ponadgimnazjalnej Nr 1

 • Maciej Śmigacz

Odpowiedzialny za ministrantów oraz przygotowanie kandydatów na ministrantów, Papieskie dzieło Misyjne Dzieci, Straż Honorową NSPJ, katechizacja w Szkole Podst. Nr 3 i przygotowanie dzieci do rocznicy komunii św.

 • Krzysztof Misiaszek

Katechizacja w Szkole Ponadgimnazjalnej nr 2, opieka nad Odnową w Duchu Św., i Świetlicą Parafialną, organizacja pielgrzymki do Szczepanowa i Porąbki Uszewskiej.

 • Maciej Biedroń

Przygotowanie uczniów kl. Szóstych i siódmych oraz drugiej i trzeciej gimnazjum do Sakramentu Bierzmowania, Apostolstwo modlitwy i Rodzinę bł. Edmunda Bojanowskiego, Rycerstwo niepokalanej, Poradnię Rodzinną, Grupę młodzieżową młodszą, pielgrzymkę do Bochni. Katechizuje w Szkole Podstawowej nr 1 i w Szkole katolickiej.

 • Łukasz Polniaszek

Prefekt i katecheta w szkole Ponadgimnazjalnej nr 2, Duszpasterstwo Młodych. Zespól „Eleos”, Dekanalny Duszpasterz Młodzieży.

 1. Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie internetowej parafii.
 2. INFORMACJE DODATKOWE
 • W dniu dzisiejszym Klub Honorowego dawcy Krwi zaprasza na kolejną akcję krwiodawstwa w godzinach od 10.00-15.00 w budynku Komendy Powiatowej PSP przy ul. Solskiego 16.
 • Urząd Miejski w Brzesku, Fundacja DKMS oraz rodzina i przyjaciele Wojtka Ślęczka organizuje akcję „Dzień Dawcy Szpiku dla Wojtka i innych” w dniach 16-17 września w godz. 11.00-17.00 na Pl. Kazimierza Wielkiego w Brzesku
 • Urząd Miejski informuje o organizowanym pikniku ekologicznym 16 września w godz. od 11.00-16.00 na Placu Kazimierza. Podczas pikniku możliwe będzie uzyskanie indywidualnych, aktualnych informacji dotyczących dofinasowania prac termodernizacyjnych, wymiany kotłów. Nie zabranie tez atrakcji dla najmłodszych.
 • Amazonki Brzeskie zapraszają kobiety po przebytym raku piersi na bezpłatne badanie witaminy D we wtorek od godz. 10.00-15.00 do Domu Seniora przy ul. Puszkina4.
 • Do Kina Planeta wprowadzono wspaniały film pt. „Fatima. Ostatnia Tajemnica”. Wyświetlany codziennie o godz. 16.00. Zachęcamy do obejrzenia.
 • Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku przy ul. Kościuszki zaprasza dzieci z powiatu do udziału w programie profilaktycznym zakażeń pneumokokowych. Szczepienia w ramach programu bezpłatne.
 1. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszła s. Maria Joanna Śliwa pracująca w DPS-ie oraz Marian Buzdygan z ul. Kusocińskiego, którego pogrzeb będzie w sobotę o godz. 15.00 w naszym kościele. Zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

 

XXII Niedziela Zwykła –  3. września 2017r. 

 1. Skończyły się wakacje, jutro rozpocznie się kolejny nowy rok szkolny. Nauczycielom i wychowawcom życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i darów Ducha Św., a dzieciom i młodzieży nowego zapału w zdobywaniu wiedzy i kształtowaniu charakteru.
 2. Msze Święte na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będą w poniedziałek:
 • 8.00 – Klasy drugie i trzecie gimnazjalne oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2; 9.00 – dla Szkoły Katolickiej w siedzibie Szkoły Katolickiej przy ul. Browarnej; 16.30 – dla Szkół Podstawowych Nr 1 i Nr 3. Na tej Mszy św. odbędzie się też uroczyste poświęcenie tornistrów, podręczników i przyborów szkolnych dla klas pierwszych.
 1. Dzisiaj, jeszcze raz, serdecznie zapraszamy na XVI Diecezjalne Święto Chleba. Msza św. której będzie przewodniczył Biskup Tarnowski Andrzej Jeż, rozpocznie się o godz. 15.00 na Pl. Kazimierza Wlk. To Święto, od lat, jest naszym wspólnym dziękczynieniem za chleb oraz za każdą ludzka pracę, w tym roku do wspólnego świętowania dołączyli także pszczelarze
  z wyrobami pszczelimi. Chcemy także, aby podczas tej uroczystej Mszy św. podziękować Panu Bogu, przez wstawiennictwo Matki Kościoła i patrona Miasta św. Jakuba, za to, że uchronił nasze Miasto i okolice od nawałnic i innych klęsk żywiołowych, które spowodowały tak ogromne spustoszeni w niektórych rejonach naszego kraju. Dlatego tym serdecznie wszystkich do tego dziękczynienia zapraszamy.
  • Z racji Święta Chleba zmiana tajemnic różańcowych będzie w drugą niedzielę miesiąca września.
 2. W kalendarzu liturgicznym:
 • W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30, po niej Msza św.
  w intencjach nowennowych.
 • Pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne po Mszy św.
  o godz. 8.00 oraz o godz.17.30 nabożeństwo prowadzone przez Towarzystwo Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 • PiątekUroczystość Narodzenia NMP , głównej patronki naszej diecezji. Po Każdej Mszy św. nastąpi Odczytanie Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Zachęcamy do licznego udziału. Po Mszy św. wieczornej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym i tak będzie w każdy drugi piątek miesiąca – zaproszeni są wszyscy chętni do wspólnej modlitwy.
 • Także w piątek, Mszą św. w naszej Farze o godz. 10.00, której będzie przewodniczył ksiądz biskup Stanisław Salaterski, rozpoczniemy uroczyste świętowanie jubileuszu 150 lat Powiatu Brzeskiego. Serdecznie zapraszają na tą uroczystość władze naszego powiatu. Cały program tego jubileuszu jest na plakatach.
 • W piątek z racji uroczystości w naszej diecezji nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 • W sobotę w naszej diecezji, w Chorzelowie na ziemi mieleckiej, odbędzie się druga w tym roku, koronacja obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin. Do licznego udziału, szczególnie małżonków i całych rodzin, zaprasza ksiądz biskup ordynariusz. Uroczystości będzie przewodniczył metropolita katowicki ks. abp Wiktor Skworc. Z naszej Parafii jest organizowany autokar, są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd o godz. 7.00 z parkingu przy kościele. Zapisy w zakrystii.
 • Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
 1. Za tydzień w niedzielę dzień Skupienia dla narzeczonych o godz. 11. 30 w kościele Ducha Św.
 2. Spotkania:
 • Poniedziałek – Lektorzy godz. 18.45. Akcja Katolicka 19.00.
 • Wtorek – Aspiranci i Ministranci godz.16.30.
 • Czwartek – DSM godz. 16.30
 • Piątek – Schola godz. 16.30
 1. W sobotę Parafialny Oddział CARITAS wyjeżdża na pielgrzymkę ze swoimi podopiecznymi
  do sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy i Matki Boskiej Jagodnej  Wyjazd spod Domu Katechetycznego o godz. 7.00
 2. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się uroczystość 125 lecia Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Brzesku, połączona z poświeceniem nowego sztandaru „Sokoła” oraz odsłonięciem i poświeceniem tablicy pamiątkowej na murze starego cmentarza, upamiętniającej tych Członków Towarzystwa, którzy zginęli za wolność
  i niepodległość Ojczyzny w latach 1914 – 1945.
 3. Dyrekcja Katolickiej Szkoły Podstawowej przy ul. Browarnej informuje, że można jeszcze dokonać zapisów dzieci do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej. Zapisy w sekretariacie szkoły.
 4. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: + Edward Smaga z ul. Ogrodowej. Zmarłego polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

21 Niedziela Zwykła -  27 sierpnia 2017r.

 1. Jak było już zapowiadanie, po Mszach św. można ofiarą do puszki wesprzeć wszystkich poszkodowanych w ostatnich kataklizmach jakie przeszły przez północną i środkowa część Polski.
 2. Dzisiaj odpust ku czci św. Bartłomieja w Porębie Spytkowskiej oraz ku czci NMP Częstochowskiej na Słotwinie.
 3. Pożegnaliśmy naszych księży wikariuszy, Stanisława Stachonia, który przyszedł do nas jako neoprezbiter i po trzech latach został przeniesiony do parafii św. Mikołaja w Borowej w dekanacie mieleckim oraz ks. Mariana Kostrzewę, który przez sześć lat pracował w naszej parafii
  a obecnie podjął pracę zleconą mu przez księdza biskupa jako Kierownik Redakcji Mediów Internetowych Diecezji Tarnowskiej i będzie mieszkał w Tarnowie. Jeszcze raz dziękujemy im za solidną i ofiarną pracę. Dzisiaj witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowych księży wikariuszy: ks. Macieja Biedronia, który przychodzi do nas jako neoprezbiter i pochodzi z parafii w Pasierbcu oraz ks. Łukasza Polniaszka, który od pięciu lat jest kapłanem, przychodzi do nas z parafii bł. Karoliny w Tarnowie a pochodzi z parafii Zawada k/Dębicy - obaj pochodzą z parafii sanktuaryjnych. Życzymy im obfitego Bożego błogosławieństwa i ludzkiej życzliwości.
 4. W ubiegły piątek, na Jasną Górę dotarła XXXV Piesza Pielgrzymka Tarnowska, ks. Marianowi, przewodnikowi Grupy nr 8 św. Stanisława dziękujemy za owocne i szczęśliwe prowadzenie pielgrzymów w tym i w poprzednich latach. Pielgrzymom dziękujemy za trud oraz za pamięć modlitewną o naszej parafii i naszym Mieście.
 5. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 6. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w czwartek od godz. 17.00 oraz w piątek na Mszach św. porannych oraz od godz. 16.00. W piątek o 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 16.30 z nabożeństwem misyjnym. Wotywy o NSPJ o godz. 8.00 i 18.00 z kazaniem katechizmowym. Spowiedź ta jest spowiedzią na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. W sobotę różaniec prowadzony przez Rycerstwo Niepokalanej o godz. 7.30. O godz. 8.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP z nabożeństwem pierwszosobotnim.
 7. Od piątku „wraca” w dni powszednie Msza św. o godz. 6.30. oraz w kościele Ducha Świętego w soboty o godz. 7.30.
 8. W przyszłą niedzielę, 3 września, będziemy po raz szesnasty obchodzili Diecezjalne Święto Chleba. Uroczystej Mszy św. na Pl. Kazimierza Wlk. o godz. 15.00 będzie przewodniczył ksiądz biskup ordynariusz Andrzej Jeż.. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnego dziękczynienia: przede wszystkim za Chleb Eucharystyczny i za chleb codzienny, za ludzką pracę szczególnie tą rzemieślniczą. W tym roku podczas tego dziękczynienia w szczególny sposób chcemy podziękować Panu Bogu, za to że uchronił nas od wszelkiego rodzaju nawałnic i nieszczęść. Dlatego tym serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tej uroczystości. Zapraszamy na tą uroczystość poczty sztandarowe. W przyszłą niedzielę nie będzie u nas w kościele Mszy św. o godz. 16.00.
 9. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w drugą niedzielę września
 10. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • Dzisiaj - św. Moniki
  • Poniedziałek – św. Augustyna, bpa i dokt. Kośc.
  • Wtorek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela
  • Piątek – bł. Bronisławy
  • Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
 11. Po Mszy św. na zewnątrz kościoła u ministrantów i w zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, gratisowe Dobre Nowiny.
 12. Ruszyły zapisy wolontariuszy do akcji „Szlachetna Paczka”. Wszystkich chętnych prosimy
  o zgłaszanie się przez stronę internetową superw.pl. Szczegóły na plakacie.
 13. Dyrekcja Gimnazjum Nr 1 przekształconego w Szkołę Podstawową Nr 1, informuje, że jest możliwość utworzenia oddziału zerowego dla sześciolatków. Szczegóły w sekretariacie szkoły.
 14. Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego ogłasza nabór do Przedszkola Specjalnego w Złotej. Szczegóły na stronie internetowej Ośrodka.
 15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: +Anna Gicala z ul. Ogrodowej pochowana w Borzęcinie. Zmarłą polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

XX Niedziela Zwykła – 20. sierpnia 2017

1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na cele inwestycyjne w parafii.
2. Łączymy się duchowo z pielgrzymami, którzy od czwartku pielgrzymują na Jasną Górę, przez odprawiana nowennę do Matki Bożej Częstochowskiej. Dzisiaj modlitwy nowennowe po Mszy św. o 7.30, w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 8.00 i o 18.00. W szczególny sposób wspieramy modlitwą pielgrzymów z naszej parafii i naszego miasta, których prowadzi przewodnik ks. Marian Kostrzewa. Zachęcamy również do duchowego pielgrzymowania przez uczestnictwo w transmisjach Radia RDN Małopolska i odmówienie dziesiątka różańca.
3. Wejście XXXV Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę będzie w piątek, 25 sierpnia i rozpocznie się od godz. 14.00. Msza św. na Wałach Jasnogórskich kończąca pielgrzymkę o godz. 17.00.
4. Organizowany jest wyjazd autokarowy na powitanie pielgrzymów, jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii. Wyjazd w piątek o godz. 8.00 spod Domu Katechetycznego cena wyjazdu 35 zł.
5. Już dzisiaj Pielgrzymi z Grupy św. Stanisława nr 8. zapraszają wszystkich na Apel Pielgrzymkowy do naszej Fary w sobotę, 26 sierpnia. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 18.00. Powitamy Pielgrzymów i podziękujemy im za ich trud i modlitwy.
6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 Dzisiaj – św. Bernarda, opata i dokt. Kośc.
 Poniedziałek – św. Piusa X, pap.
 Wtorek – NMP Królowej. W tym dniu na mszy św. o godz. 8.00 włączymy się w akt poświęcenia się Niepokalanemu Sercu NMP. Poświęcenie to jest wypełnieniem prośby Papieża Piusa XII, który wezwał Kościół, aby w dzień Maryi Królowej ponawiał poświecenie się Niepokalanemu Sercu Maryi.
 Czwartek – św. Bartłomieja Ap.
 Sobota – Uroczystość NMP Częstochowskiej. Odpust w kaplicy szpitalnej, suma o godz. 11.00.
Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia imieninowe.
7. Po Mszy św. na zewnątrz kościoła u ministrantów i w zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: zachęcamy do zakupu i czytania.
8. Sanktuarium w Pasierbcu zaprasza na odpust, szczegóły na plakatach.
9. W przyszłą niedzielę odpust na Słowinie i w Porębie Spytkowskiej.
10. W dniu 24 i 25 sierpnia tj. czwartek i piątek, w godz. od 9.00-14.00 będzie można skorzystać z bezpłatnych testów wzroku i słuchu. Badania będą przeprowadzone w Zakładzie Optycznym Bartłomiej Pokorny ul. Leg. Piłsudskiego 2.
11. Dyrekcja Gimnazjum Nr 1 przekształconego w Szkołę Podstawową Nr 1 informuje o możliwości utworzenia oddziału zerowego dla sześciolatków. Informację szczegółowe w sekretariacie szkoły i na stronie internetowej.
12. Z naszej wspólnoty parafialnej w ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli: +Stefania Nowak z ul. Ogrodowej i +Adam Piekarz z Ogrodowej. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu.

 

19 Niedziela Zwykła – 13 sierpnia 2017r.
 
1. Dzisiaj racji 13 dnia miesiąca, Mszą św.  o godz. 19.00, rozpocznie się nabożeństwo fatimskie, które poprowadzi ks. Tadeusz Sępek, kapłan naszej diecezji, misjonarz pracujący w Brazylii  i przybliży nam narodowe sanktuarium maryjne w Aparecidzie. Ofiary zebrane w tym czasie przekażemy księdzu misjonarzowi na budowany przez niego kościół. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

 2. We wtorek UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP, największe święto maryjne  z obowiązkiem uczestniczenia we Mszy św. Msze św. tak jak w niedzielę. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. W tym dniu kazania będzie głosił ks. Stanisław Kania, budowniczy kościoła w Proszówkach. Ofiara na tace będzie przeznaczona na ten budujący się kościół. Jesteśmy parafią patronacką tego budującego się kościoła i raz w roku składką wspieramy ta budowę. We wtorek Odpust w Jasieniu.

3. W środę różaniec poprowadzi Rycerstwo w 100 rocznicę powstania Rycerstwa o godz. 17.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.

4. W czwartek zapraszamy na comiesięczne spotkanie Modlitewnej Grupy św. Ojca Pio. Początek o 17.30.

5. Dzisiaj Dzień Skupienia dla Narzeczonych w kościele Ducha Św. o 11.30.

6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:   Poniedziałek – św. Maksymiliana Marii Kolbego – patrona Rycerstwa Niepokalanej.  Czwartek – św. Jacka, kapł.   Wszystkim solenizantom tego tygodnia a szczególnie księdzu Seniorowi Jackowi Walczykowi składamy serdeczne życzenia imieninowe.

7. W naszej parafii nastąpiła jeszcze jedna zmiana na stanowisku wikariusza, decyzją ks. biskupa ordynariusza, ks. prefekt Marian Kostrzewa został zamianowany Kierownikiem Redakcji Mediów Internetowych Diecezji Tarnowskiej. Księdzu Marianowi dziękujemy za jego  sześcioletnią ofiarną  pracę w duszpasterstwie oraz prace katechetyczna i pełnienie funkcji prefekta szkoły na „Zielonce”. Dziękujemy Mu za pracę z młodzieżą w Duszpasterstwie, prowadzenie PDMD, prowadzenie Pielgrzymkowej Grupy Nr 8, organizację wielu pielgrzymek z parafii, oraz redakcję  naszej strony internetowej. Jeszcze raz dziękujemy Mu za koordynację Światowych Dni Młodzieży w naszym dekanacie. Na nowej pracy życzymy wiele Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Boskiej Częstochowskiej oraz św. Jakuba.
 
8. W czwartek 17 sierpnia wyrusza z Tarnowa Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Grupę Brzeską nr 8 św. Stanisława prowadzi ks. Marian Kostrzewa. Od czwartku będziemy się codziennie duchowo łączyć  z pielgrzymami przez odprawianą w naszym kościele Nowennę do M.B. Częstochowskiej po Mszy św. o godz. 8.00 oraz o godz. 18.00.

9. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne w parafii.

10. Po Mszy św. na zewnątrz kościoła u ministrantów i w zakrystii jest do nabycia prasa katolicka zachęcamy do zakupu i czytania.

11. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła + Eleonora Iwańska z ul. Ogrodowej, której pogrzeb będzie w poniedziałek o 13.00 w kościele Miłosierdzia Bożego. Zmarłą polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

18 Niedziela Zwykła – Przemienienie Pańskie, 6 sierpnia 2017r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Wniebowzięcia NMP. Modlitwy nowennowe dzisiaj po Mszy św. o 7.30 w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.00 oraz o 18.00. Nowenna prze Uroczystością św. Maksymiliana prowadzona przez Rycerstwo w niedzielę o 15.30, w tygodniu o 7.30.
 2. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godzinie 17.30, a po niej Msza święta w intencjach nowennowych.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

Wtorek – św. Dominika, kapł.

Środa – św. Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy.

Czwartek – św. Wawrzyńca, diakona

Piątek – św. Klary

Wszystkim solenizantom w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia.

 1. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone u trzymanie uczelni Katolickich: KUL i UPJPII.
 2. Także w przyszłą niedzielę, 13 sierpnia, będzie kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Początek nabożeństwa na Mszy św. o 19.00 po niej procesja różańcowa wokół Rynku. Nabożeństwo poprowadzi misjonarz pracujący w Argentynie ks. na tej Mszy św. ofiary zebrane na tacę przeznaczymy dla ks. misjonarza, który buduje kościół.
 3. Przypominamy, że w każdy wtorek celebrowana jest Msza św., z nieustanną nowenną do św. Jakuba, o godz. 8.00 i 18.00 przy ołtarzu Patrona Miasta i Parafii św. Jakuba Starszego Apostoła. Natomiast w każą środę o godz. 8.00 Msza św. wotywna o św. Józefie.
 4. Spotkanie przedpielgrzymkowe (i zapisy dla osób, które nie uczyniły tego w swoich parafiach) odbędzie się 8 sierpnia 2017r. (wtorek) o godz. 19.00, w AULI Chrystusa Króla.

 5. Znaleziono telefon komórkowy do odebrania na plebanii.
 6. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej, którą można nabyć u ministrantów i w zakrystii.
 7. Kapelan Józef Waśko dziękuje Parafian za modlitwę, obecność na pogrzebie oraz zamówione Msze św, za śp. jego tatę Stanisława Waśko.
 8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Franciszka Libera z ul. 19 Stycznia; + Maria Radziak z ul. Ogrodowej i + Janina Musiał z ul. Kościuszki, której pogrzeb będzie w środę o godz. 11.00 w kościele parafialnym. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.

 

17 Niedziela Zwykła – 30 lipca 2017r. 

 1. We wtorek rozpocznie się miesiąc sierpień, który w naszym kraju jest miesiącem dobrowolnej abstynencji.
 2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w czwartek od godz. 17.00 oraz piątek na Mszach św. porannych oraz od godz. 16.00. Wotywy o NSPJ z kazaniem katechizmowym w piątek o godz. 8.00 i 18.00. W sobotę o godz. 7.30 różaniec prowadzony przez Rycerstwo Niepokalanej i o godz. 8.00 wotywa o Niepokalanym Sercu NMP z nabożeństwem pierwszosobotnim.
 3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.30 po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 4. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z Tarnowa na Jasną Górę. Zapisy przyjmujemy w kancelarii w godzinach urzędowania. Zachęcamy, szczególnie młodzież do tej specyficznej modlitwy dziękczynnej jaką jest pielgrzymowanie, chociażby za ukończenie gimnazjum, zdaną maturę, pozdawane egzaminy na studiach, czy modlitwę o rozeznanie drogi życia.
 5. Wyjazd Grupy bł. Edmunda w poniedziałek 31.07. o godz. 8.00 z parkingu przy kościele.
 6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

Poniedziałek – św. Ignacego z Loyoli

Wtorek – św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dokt. Kośc.

Piątek – św. Jana Marii Vianneya, kapł., święto patronalne proboszczów 

      Wszystkim solenizantom w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia.

 1. Wydział ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie pragnie poinformować o możliwości wzięcia udziału w rekolekcjach „Winnica Racheli”. Od 4 do 6 sierpnia dla kobiet i mężczyzn, którzy bezpośrednio lub pośrednio uczestniczyli w aborcji oraz od 11 do 13 sierpnia dla przeżywających żałobę po poronieniu. Wszystkie szczegóły są na plakatach w gablocie kościelnej.
 2. Od 3 sierpnia rozpocznie się Tygodniowy Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu. Szczegóły na plakacie.
 3. Prasę katolicką można nabyć u ministrantów i w zakrystii, serdecznie zachęcamy do nabywania i czytania.
 4. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
 5. Zmarł + Stanisław Waśko, tato księdza Józefa, kapelana naszego szpitala. Pogrzeb jutro w poniedziałek o godz. 14.00 w kościele parafialnym w Tęgoborzy.
 6. Z naszej wspólnoty parafialnej w ub. tygodniu do wieczności odszedł + Eugeniusz Zgraja z ul. Wojska Polskiego. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu…

 

16 Niedziela Zwykła – 23 lipca 2017r.

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary które przeznaczone są na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego.
 2. W naszej wspólnocie witamy o. Andrzeja Szczupała, redemptorystę, obecnie pracującego w Grodnie na Białorusi, który przez głoszone słowo Boże w ramach Triduum Jakubowego, przygotowuje nas do uroczystości odpustowej. Jutro kazania na Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00.
 1. We wtorek, 25 lipca, nasza parafia będzie przeżywała UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ KU CZCI ŚW. JAKUBA AP., PATRONA PARAFII I Msze św. o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 15.30 i uroczysta suma odpustowa o godz. 18.00, podczas której zostanie poświęcona nowa chorągiew z wizerunkami patronów parafii: NMP Matki Kościoła i św. Jakuba. Po zakończeniu Mszy św. przejdziemy z relikwiami św. Jakuba na Brzeski Rynek i tam będzie modlitwa oddająca nasze miasto pod Jego opiekę i błogosławieństwo Miasta relikwiami św. Jakuba. Nowa chorągiew, którą można zobaczyć obok głównego ołtarza, jest wykonana staraniem naszego oddziału Akcji Katolickiej.  
 1. Już dzisiaj rozpoczną się uroczystości związane ze świętem patrona naszego Miasta – PIKNIK JAKUBOWY. Od godz. 16.00 na PL. Kazimierza Wlk. będą trwały koncerty, zabawy  i konkursy z nagrodami. Wystąpią zespoły : o 16.30 zespół „UMIŁOWANI,” o 18.00 zespół indiański z Peru „KANTU”, a wieczorem o godz. 20.00 zespół z muzyką taneczną „CON AMORE”. Przez cały czas pikniku będzie na Placu możliwość degustacji potraw z grilla. Zapraszamy wszystkich, niech nasze wspólne radosne świętowanie będzie także przypomnieniem tych pięknych chwil, sprzed roku, kiedy tak gościnnie przyjmowaliśmy młodych zdążających na Światowe Dni Młodzieży. To święto Miasta i dzień wdzięczności Wam za otwarcie drzwi Waszych domów i przyjęcie pielgrzymów do Miasta św. Jakuba, który od wieków jest patronem wszystkich pielgrzymów. Zapraszają serdecznie organizatorzy: Burmistrz Brzeska oraz Proboszcz z całą Wspólnotą Kapłanów Brzeskiej Fary.
 1. Jutro, 24 lipca, zapraszamy na promocję książki p.t. „Kult św. Jakuba Ap. Tradycja i współczesność” oraz spotkanie z jej autorem, naszym rodakiem, ks. Jakubem Kuchtą. Spotkanie się w Auli Chrystusa Króla o godz. 19.00. Będzie możliwość nabycia jego książki. 
 2. W przyszłą niedzielę wyjazd na Festiwal Młodych do Medjugorje o godz. 14.00 z parkingu przy kościele. Pielgrzymi z ks. Marianem oraz młodzieżą z Duszpasterstwa polecają się modlitwie.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

Dzisiaj – św. Brygidy, patronki Europy, Poniedziałek – św. Kingi, patronki diecezji, Wtorek – św. Jakuba Starszego Ap., Środa – świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. i Nowenna do M.B. Nieustającej pomocy  o godz. 17.30, po niej Msza św. w intencjach nowennowych. Piątek – św. Charbela Sobota – św. Marty. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia imieninowe.

 1. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej, która można nabyć u ministrantów i w zakrystii.
 2. Bardzo prosimy, aby ci którzy zapisali się na pielgrzymkę parafialną do Fatimy, w najbliższym czasie uregulowali należność za bilety samolotowe w wysokości 1500 zł. w kancelarii parafialnej.
 3. Dzisiaj po każdej Mszy świętej modlitwy w intencji kierowców i poświecenie pojazdów.

 

15 Niedziela Zwykła – 16 lipca 2017r. 

 1. W czasie wakacji nie zapominajmy o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy Nowennę do św. Jakuba Starszego Ap, patrona Miasta Brzeska i naszej parafii przed uroczystością odpustową. Dzisiaj modlitwy nowennowe po Mszy św. o 7.30. W ciągu tygodnia po Mszy św. o godz. 8.00 oraz o godz. 18.00.
 3. W tym roku będziemy bardzo uroczyście obchodzili ŚWIĘTO PATRONA MIASTA, które wpisuje się w cykl wydarzeń religijną – kulturalnych naszego Miasta. W kościele od soboty będzie trwało Triduum Jakubowe, kazania będzie głosił o. dr Andrzej Szczupał, Redemptorysta, pochodzący z Rudego Rysia a obecnie pracujący w Grodnie na Białorusi. W najbliższą niedzielę, 23 lipca, od godz. 16.00, na Placu Kazimierza Wlk. będzie „Piknik Jakubowy”, który będzie podziękowaniem wszystkim tym, którzy dokładnie przed rokiem przyjęli w swoich domach młodych pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży. Szczegóły tego pikniku, bardzo bogatego w występy różnych zespołów, konkursy z nagrodami oraz degustacje, są już na naszej stronie internetowej oraz na plakatach w całym mieście. Już teraz serdecznie w imieniu Organizatorów: Burmistrza Brzeska oraz Proboszcza Parafii Jakubowej w Brzesku serdecznie wszystkich zapraszamy.
 4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • Dzisiaj - NMP z Góry Karmel
  • Wtorek – św. Szymona z Lipnicy, kapł. Od wtorku odpust w Lipnicy Murowanej szczegóły na plakacie.
  • Sobota – Święto św. Marii Magdaleny.

     Wszystkim solenizantom w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia.

 1. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek o godz. 19.00.
 2. W niedzielę, 23 lipca, po każdej Mszy św. z racji wspomnienia we wtorek św. Krzysztofa, będzie na parkingu poświęcenie pojazdów.
 3. Rodzina Bł. Edmunda Bojanowskiego organizuje integracyjny wyjazd dla członków grypy do Nowego i Starego Sącza w dniu 31 lipca. Zapisy u Siostry Janiny Majca w Domu Sióstr przy ul. Starowiejskiej.
 4. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tace, które przeznaczone są potrzeby inwestycyjne w parafii. W przyszłą niedzielę ofiara na tace będzie przeznaczona na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 5. Rozpoczął się odpust w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie na Burku. Szczegóły są na plakacie.
 6. Po Mszy św. u ministrantów i w zakrystii można nabyć prasę katolicką, zachęcamy.
 7. Witamy serdecznie wszystkich Gości przebywających w naszej parafii na wakacjach, życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej fary.

 

14 Niedziela Zwykła – 9 lipca 2017r.

 1. Trwają wakacje, czas urlopów i wypoczynku. Planując wakacje warto się zorientować czy będzie w miejscu odpoczynku niedzielna Msza św. i czy są w pobliżu jakieś sanktuaria lub ciekawe miejsca kultu, które warto by nawiedzić. Niech wypoczynkowi towarzyszy rozsądek i świadomość, że jesteśmy wyznawcami Chrystusa. Pamiętajmy także o odpowiednik stroju, kiedy idziemy do kościoła, jest to miejsce święte i nasz strój też ma świadczyć o naszej kulturze i szacunku dla tego miejsca
 2. Nowenna do M.B. Szkaplerznej codziennie o godz. 17.30, prowadzi Bractwo Szkaplerzne
 3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.30 a po niej Msza św. w int. nowennowych.
 4. W czwartek, 13 lipca, zapraszamy na kolejne comiesięczne Nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzi ks. Andrzej Rogóż, proboszcz sanktuarium Matki Boskiej Płaczącej w Niżankowicach na Ukrainie. W tym dniu zbierzemy składkę, którą przekażemy na rozwój tego sanktuarium, które leży na samej granicy Polsko – Ukraińskiej. Nabożeństwo rozpoczniemy Mszą św. o godz. 19.00, po niej procesja różańcowa wokół Rynku. W tym dniu Msza św. wieczorna wyjątkowo o godz. 19.00.
 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • Wtorek – św. Benedykta opata patrona Europy
 • Środa– św. Brunona z Kwerfurtu bpa i męczennika
 • Czwartekśw.  Andrzeja Świerada i Benedykta patronów  diecezji tarnowskiej
 • Sobotaśw. Bonawentury bpa i dra Kościoła

Wszystkim solenizantom w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia.

 1. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy nowennę do św. Jakuba przed uroczystością odpustową. Modlitwy w niedzielę o godz. 7.30 natomiast w pozostałe dni tygodnia po Mszy o godz. 8.00 i o 18.00. W najbliższą niedziele  o godz. 15.30 różaniec poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej w ramach obchodów 100 rocznicy powstania Rycerstwa.
 2. W przyszłą niedzielę wyjeżdża kolejna parafialna pielgrzymka tym razem „Śladami św. Pawła” do Grecji, o godz.15.00 z parkingu k. Domu Katechetycznego. Pielgrzymi polecają się modlitwie parafian.
 3. Trwają zapisy w kancelarii na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę.
 4. Po Mszy św. u ministrantów i w zakrystii można nabyć prasę katolicką
 5. Trwa nabór do klasy „0” w tworzonej od września Szkole Podstawowej Nr 1, dotychczasowe Gimnazjum Nr 1.
 6. Urząd Miejski informuje, że zbiorka odpadów wielkogabarytowych będzie dla Osiedli Stare Miasto, Kościuszki – Ogrodowa w piątek 14 lipca, dla Osiedli Zielonka i Okocimskie w piątek 21 lipca. Szczegółowe informacje w Urzędzie , na tablicach ogłoszeń oraz u przewodniczących Osiedli.
 7. W przyszłą niedzielę, trzecia miesiąca, ofiary na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne w parafii.
 8. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: + Regina Głuszak z ul. Okocimskiej, + Józef Zdunek z ul. Bohaterów Westerplatte, +Maria Kopcińska, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o 15.00 w naszym kościele parafialnym. Zmarł także Janusz Skrzypek, proboszcz z Gosprzydowej, parafii w naszym dekanacie. Pogrzeb ks. Proboszcza Janusza będzie w Gosprzydowej w środę o godz. 10.00, później ciało zmarłego proboszcza będzie przewiezione do Mielca i tam będzie pochowany. Zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu.

 

13 Niedziela Zwykła – 2 lipca 2017r. 

 1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich Gości, którzy swoje wakacje spędzają w naszym Mieście i zapraszamy do udziału w życiu liturgicznym parafii.
 2. Dzisiaj odpust w Jadownikach ku czci św.Prokopa opata. Suma o 11.00.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w czwartek od godz. 17.00 oraz w piątek na Mszach św. porannych i od godz. 16.00.
  W pierwszy czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu P. Jezusa o godz. 8.00 i 18.00 z kazaniem katechizmowym i nabożeństwem pierwszopiątkowym. W wakacje nie ma Mszy św. pierwszopiątkowej dla dzieci.
 4. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00.
 5. W przyszłą niedzielę Dzień Skupienia dla Narzeczonych o 11.30 w kościele Ducha Św.
 6. Rycerstwo Niepokalanej organizuje 5 lipca autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium w Tuchowie. Wyjazd o godz. 13.00 a powrót ok 19.00. Zapisy w zakrystii.
 1. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej na coroczne ogólnopolskie Spotkanie Rodzin Szkaplerznych, które odbędzie się 22 lipca, w sobotę w Czernej koło Krzeszowic, wyjazd o 7.30. Zapisy w tym tygodniu na świetlicy w Domu Katechetycznym od poniedziałku do piątku od 9.00-14.00.
 2. Zachęcamy również do zapisywania się na Pieszą pielgrzymkę tarnowską w kancelarii parafialnej.
 3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

Dzisiaj – NMP Tuchowskiej i rozpoczęcie  Wielkiego Odpustu Tuchowskiego. Szczegóły na plakacie.

Poniedziałek – św. Tomasza Ap.

Czwartek – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, patronalne święto Apostolstwa Chorych. Bł. Maria Teresa Ledóchowska jest patronka współpracy misyjnej w diecezji tarnowskiej.

Piątek – Rozpoczęcie nowenny do NMP z Góry KarmelSzkaplerznej o godz. 18.00, prowadzi Bractwo Szkaplerzne.

Sobota – św. Jana z Dukli.

      Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy serdeczne życzenia.

 1. Polecamy bardzo dobry film „Teraz i w godzinę śmierci” - dwóch polskich filmowców wyrusza w wielomiesięczną podróż z kamerą przez cztery kontynenty, by przekonać się, czy naprawdę modlitwa różańcowa może zmieniać bieg historii. Emisja filmu w kinie Planeta codziennie o 11.15.
 2. Parafia Słotwina zaprasza w dniu 8-go lipca (w sobotę) na „Piknik Rodzinny". Organizatorzy obiecują dobrą zabawę i różnorodne atrakcje.
 3. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli +Tadeusz Michalski z ul.Browarnej oraz +Kazimierz Michalski z ul.Ogrodowej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu…

 

12 Niedziela Zwykła – 25 czerwca 2017r. 

 1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii misjonarza, ks. prałata Bogdana Piotrowskiego, który ponad 25 lat pracuje w Afryce i jak co roku ofiarą na tacę będziemy wspierać jego misję w parafii Pana Jezusa Zmartwychwstałego i Bożego Miłosierdzia w Kongo – Brazzaville.  Bóg zapłać za ofiary.
 2. Minął kolejny rok szkolny i rozpoczęły się wakacje. Dziękujemy Dyrekcjom, Gronu Pedagogicznemu oraz Rodzicom za współpracę z katechetami. Nie zapominajmy w czasie wakacji, gdziekolwiek będziemy, by swoja postawą dawać świadectwo wiary. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ dzisiaj o godz. 18.30 a w dni powszednie o godz. 17.30. W piątek ostatnie nabożeństwo czerwcowe.
 4. W kalendarzu liturgicznym:
 • Wtorek – NMP Nieustającej Pomocy
 • Środa – św. Ireneusza, bpa i męcz. i Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 po niej Msza św. w intencjach nowennowych. Także w środę o godz. 11.00 Msza św. na zakończenie Roku Akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
 • Czwartek /29.06./– UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA. Msze św. w tym dniu o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 15.30 i 18.00. Składka w tym dniu przeznaczona jest do dyspozycji Ojca św. tak zwane świętopietrze.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

 1. W piątek /30.06./o godz. 18.00 Msza święta z modlitwą o uzdrowienie duchowe i cielesne.
 2. W sobotę, pierwszą miesiąca lipca, o godz. 7.30 różaniec prowadzony przez Rycerstwo Niepokalanej, o godz. 8.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP z nabożeństwem pierwszosobotnim.
 3. Rycerstwo Niepokalanej organizuje 5 lipca autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium w Tuchowie. Wyjazd o godz. 13.00 a powrót ok 19.00. Zapisy w zakrystii.
 4. Wczoraj nasza Liturgiczna Służba Ołtarza ks. Jackiem udała się na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 5. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do naszej parafialnej świetlicy przez najbliższe dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00. Zaplanowane jest wiele ciekawych zabaw, gier, konkursów i wyjść do parku.
 6. Podczas akcji „Znak wiary” zebrano wiele dewocjonaliów, zostały one przekazane misjonarzom Werbistom aby przekazali je w krajach misyjnych.
 7. Dyrekcja Publicznego Gimnazjum Nr 1 przekształconego w Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 informuje o możliwości utworzenia oddziału zerowego dla sześciolatków, który zacznie funkcjonować od 1 września b.r. Szczegółowe informacje w szkole i na stronie internetowej.
 8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o 9.00.
 9. Przypominamy, że w wakacje nie ma w kościele parafialnym Mszy św. o godz. 6.30 i w kościele Ducha Św. w soboty o 7.30.
 10. Jest jeszcze 10 wolnych miejsc na pielgrzymkę samolotowa parafialna do Fatimy i Santiago de Compostela, która odbędzie się w dniach od 6 -13 listopada b.r. Można się zapisywać w kancelarii w godzinach urzędowania.
 11. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego, Niedziela, Źródło, Arka, Wiara Patriotyzm i Sztuka, dla młodzieży Wzrastanie, Droga i M. Gość N. w którym znajdziemy najnowszą płytę Arki Noego a dla dzieci Promyczek.

 

11 niedziela Zwykła – 18. czerwca 2017r. 

 1. Dzisiaj przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu obchodzone jest Diecezjalne Święto Rodziny.
 2. Dzisiaj także gościmy o. Witolda Hetnara redemptorystę wraz Grupą Misyjną „Wschód”, której celem jest pomoc w ewangelizacji Kościoła na Wschodzie. Po Mszy św. ich działalność będzie można wesprzeć ofiarą do puszek.
 3. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.00 oraz z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.30. dzisiaj procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.30 oraz o 18.30.
 4. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek /22.06./. Błogosławieństwo wianków i dzieci po Mszy św. o 8.00 oraz na procesji o 17.30.
 5. W środę nabożeństwo czerwcowe połączone z Nowenną o godz. 17.30, po nabożeństwie Msza św. w intencjach nowennowych.
 6. Po trzech latach pracy w naszej parafii, decyzja księdza biskupa, mgr Stanisław Stachoń został przeniesiony z dniem 25 sierpnia na swoją drugą placówkę do Borowej k/Mielca. Serdecznie dziękujemy mu za pracę katechetyczną w Gimnazjum Nr 1 i Szkole Katolickiej, przygotowywanie młodzieży do sakramentu bierzmowania, posługę w konfesjonale, jako opiekuna Odnowy w Duchu Św. i w ostaniem roku za Rycerstwo Niepokalanej i Rodzinę bł. Edmunda, oraz prowadzenie kursu przedmałżeńskiego. Życzymy Mu obfitego Bożego błogosławieństwa na nowej parafii opieki Matki Kościoła i św. Jakuba.
 • W liturgii tego tygodnia:
 • Środa – św. Alojzego Gonzagi
 • PiątekUroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i dzień Modlitw o Świętość Życia kapłańskiego. Procesje eucharystyczne ku uczczeniu Serca P. Jezusa po Mszy św.
  o godz. 8.00 oraz z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.30. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa. W tym dniu pamiętajmy także o Ojcach w dniu ich święta.
 • Sobota – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Wszystkim solenizantom w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia.

 1. Spotkania:
 • Poniedziałek spotkanie przedpielgrzymkowe: o godz. 19.00 osób jadących do Grecji w salce na plebanii, we wtorek o 19.00 – do Medjugorje w Auli Chrystusa Króla.
 • Poniedziałek klasy II gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania o godz. 17.30.
 • Poniedziałek – Finał konkursu liturgicznego „1 z 10” godz. 18.45 a także spotkanie Lektorów, Ministrantów, rodziców wyjeżdżających na pielgrzymkę do Fatimy w Auli Chrystusa Króla,
 • Poniedziałek – Akcja Katolicka godz. 19.00
 • Wtorek – Towarzystwo Przyjaciół WSD godz. 18.45
 • Środa - Studium Biblijne godz. 19.00
 • Czwartek Modlitewna Grupa św. O. Pio 18.00.
 • Czwartek PDMD godz. 16.00.
 • Piątek Duszpasterstwo Młodzieży o 19.30 w salce na plebanii.
 1. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej nr 3 będzie środę o godz. 11.00. Szkoła Katolicka w piątek o 9.00 w budynku szkoły. Gimnazjum i „Zielonka” w piątek o godz. 8.00. Prosimy aby skorzystać ze spowiedzi w tym tygodniu na Mszach św. wieczornych.
 2. Od soboty przez okres wakacji nie będzie Mszy świętej w tygodniu o godz. 6.30 i w soboty w kościele Ducha Św.
 3. W przyszłą niedzielę na Mszach św. kazanie będzie głosił misjonarz ks. prałat Bogdan Piotrowski, będzie to nasza coroczna parafialna niedziela misyjna, ofiarą na tace będziemy wspierać jego misję w parafii Pana Jezusa Zmartwychwstałego i Miłosierdzia Boże w Brazzaville w Kongo.
 4. Jak już było wspomniane, nasza parafia organizuje pielgrzymkę samolotową do Fatimy i Santiago de Compostela od 6 do 13 listopada. Program pielgrzymki jest na stronie internetowej parafii, można go także pobrać z zakrystii. Koszt pielgrzymki to 1500 zł + 500 Euro. Zgłoszenia już w najbliższym czasie ze względu na rezerwację biletów samolotowych.
 5. „Kim On właściwie jest? Idźcie i głoście" - to hasło XXXV Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, która rozpocznie się 17.08.2017r. Wszystkich, którzy chcą na nowo odkrywać działanie Boga w swoim życiu, a także doświadczyć atmosfery modlitwy i wspólnoty zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania do Tronu Jasnogórskiej Pani z brzeską "Ósemką". Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską prowadzone będą w kancelarii parafialnej do końca lipca, lub na spotkaniu przedpielgrzymkowym, które odbędzie się 8 sierpnia o godz. 19.00 w Auli Chrystusa Króla w Brzesku. Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 90 zł od osoby. Jeżeli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60 zł. W wypadku dzieci, każde kolejne dziecko z domu do kl. VI płaci tylko 20zł.
 6. Brzeska Policja zaprasza na piknik w najbliższą środę w godz. od 9.00-14.00, na Placu Kazimierza Wielkiego. Szczegóły na plakatach
 7. Zachęcamy do czytania i zakupu prasy katolickiej u ministrantów i w zakrystii.
 8. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Józef Bukowicz z ul. Boh. Westerplatte, + Emilia Mleczko z ul. Pomianowskiej, + Ludmiła Bzdak z ul. Kościuszki, której pogrzeb będzie w poniedziałek o 14.00 w k-le Miłosierdzia, i + Zofia Biernat z ul. Ogrodowej, której pogrzeb będzie w poniedziałek o 16.00 w k-le Miłosierdzia. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

 

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 11. czerwca 2017r. 

 1. Dziś oddajemy cześć Trójcy Przenajświętszej. Wychwalamy jedynego Boga, który jest wspólnotą Osób: Ojca, Syna i Ducha Św. – tajemnicy, która przewyższa nasz rozum i przenika nasze serce. Dzisiaj odpust w Okocimiu.
 2. Zapraszamy wszystkich na Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową wokół Rynku we wtorek, 13 czerwca. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 19.00(!), przewodniczył będzie dr Stanisław Bilski, proboszcz i kustosz sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie, gdzie w ub. niedzielę figura Matki Bożej została ukoronowana koronami papieskimi.
 3. W środę nowenna połączona z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.30 po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 4. W czwartek /15.06./ UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ – BOŻE CIAŁO. W tym dniu Kościół przez udział w procesji manifestuje całemu światu prawdę o żywej obecności Chrystusa pod postaciami Chleba i Wina. Uroczysta Msza św. o godz. 9.00 z procesją eucharystyczną ulicami: Uczestników Ruchu Oporu, Powstańców Warszawy, Ignacego Mościckiego, Głowackiego i zakończenie pod figura św. Floriana na Rynku. Trasa 1, 5 km. Mszy św. będzie przewodniczył neoprezbiter ks. mgr Marcin Kawa. Będzie to także jego Msza św. prymicyjna w naszej parafii, gdzie w okresie Wielkiego Postu odbywał praktykę duszpasterską. Pozostałe Msze Św. o godz. 6.00, 7.30, 12.00, 16.00 i 19.00. Nie będzie Mszy św. w kościele Ducha Św. o 10.00 i w kościele parafialnym o 10.30. Bardzo prosimy o przygotowanie trasy procesji. Już teraz dziękujemy tym, którzy podjęli się trudu przygotowania Ołtarzy: Rycerstwu Niepokalanej i Rodzinie bł. Edmunda, Modlitewnej Grupie św. O. Pio, Cechowi Brzeskiemu i Odnowie w Duchu Świętym. Zapraszamy do procesji niosących feretrony, poczty sztandarowe, dzieci sypiące kwiatki, chłopców dzwoniących oraz dzieci pierwszokomunijne w strojach.
 5. W dni powszednie przez Oktawę Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe wraz procesją po Mszy św. o godz. 8.00 i o 17.30. W niedzielę procesja eucharystyczna o godz. 10.30 i podczas nabożeństwa czerwcowego o 18.30.
 6. Spotkania: Klasy pierwsze gimnazjalne w poniedziałek o godz. 17.30 w ramach przygotowania do bierzmowania, w piątek Rycerstwo Niepokalanej poprowadzi różaniec w ramach 100. rocznicy powstania Rycerstwa, początek o godz. 17.00
 7. Dziękujemy dzieciom komunijnym za pomoc Dzieciom Misji i złożone ofiary w wysokości 5.039 zł i 20€. W poniedziałek i środę poszczególne klasy drugie wyjeżdżają na pielgrzymkę dziękczynną do Częstochowy i Zabawy.
 8. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:
 • Poniedziałek – bł. Romana Sitki, kapł. i męcz.
 • Wtorek – św. Antoniego z Padwy, kapł. i dokt. Kośc.
 • Środa – bł. Michała Kozala, bpa i męcz. i Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych
 • Czwartek – Boże Ciało i 5. rocznica objęcia Diecezji Tarnowskiej przez bp. Andrzeja Jeża
 • Sobota – św. Brata Alberta Chmielowskiego, który patronuje obecnemu rokowi duszpasterskiemu

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy  serdeczne życzenia.

 1. Emerytowany proboszcz parafii, ks. Zygmunt Bochenek, który w poniedziałek w czasie odpustu obchodził Jubileusz swych Święceń Kapłańskich, dziękuje  serdecznie Proboszczowi Parafii, Księdzu Prałatowi Józefowi Drabikowi, Księżom Współpracującym, Siostrom Zakonnym, Chórowi Parafialnemu i Wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu bogatego programu jego Jubileuszu; a także wszystkim, którzy uczestniczyli w tej uroczystości włączając się w liturgię, prywatną modlitwę, składając życzenia i przekazując inne znaki pamięci. Jubilat przekazał pieniądze złożone przy tej okazji zarządowi Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Młodzieży „Wzrastanie”, bo to Stowarzyszenie jest organem prowadzącym nasze brzeskie Szkoły Katolickie. Szkoła Katolicka prowadzi jeszcze zapisy zarówno do Liceum Ogólnokształcącego, jak i Szkoły Podstawowej. 
 1. W przyszłą niedzielę na Msza świętych słowo Boże będzie głoszone przez O. Redemptorystę opiekuna Grupy Misyjnej Wschód. Po Mszach świętych będzie można wesprzeć ofiarą do puszek na ten cel. Natomiast ofiary na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne w parafii.
 2. W przyszłą niedzielę, tradycyjnie w Starym Sączu przy ołtarzu papieskiemu odbędzie się Diecezjalne Święto Rodziny, pod hasłem „Rodzina szkołą modlitwy”. Organizowany jest wyjazd o godz. 8.00, zapisy w zakrystii. Zapraszamy całe rodziny, koszt pokrywa parafia.
 3. Są jeszcze miejsca na wakacyjny wyjazd do Medjugorje połączony z wypoczynkiem nad Adriatykiem na Chorwacji. Szczegóły w kancelarii parafialnej i na naszej stronie internetowej.
 4. Misjonarze Werbiści proszą o przekazywanie nieużywanych lub niezniszczonych krzyżyków, medalików i różańców. Dewocjonalia można składać w oznaczonym pudełku w przewiązce starej części kościoła lub świetlicy parafialnej od poniedziałku do piątku od 13.00-17.00. Zostaną przekazane do krajów misyjnych.
 5. 14 czerwca na Rynku Głównym w Krakowie, będzie miało miejsce wydarzenie modlitewno – muzyczne: „Jedno ciało w jednym Duchu”. Uwielbienie rozpocznie się o godz. 19.00
 6. Powiatowy Zakład Opiekuńczo Leczniczy w Brzesku im. św. Jana Pawła II, uprzejmie informuje, że z dniem 1 lipca uruchamia bezpłatne Hospicjum Domowe, które będzie obejmowało chorych z chorobami nowotworowymi. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej ZOL-u oraz w budynku przy Kościuszki 33.
 7. Miejski Ośrodek Kultury i Ognisko Baletowe w Tarnowie zaprasza na Koncert Baletowy, który będzie w RCKB w Brzesku, 18 czerwca o godz. 18.00.
 8. Zachęcamy do nabycia u ministrantów najnowszej prasy katolickiej.
 9. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: + Anna Stós z ul. Legionów Piłsudskiego
  i +Marian Golec z ul. Ogrodowej. Zmarłe polecamy Miłosierdziu Bożemu i modlitwom Kościoła.

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 4. czerwca 2017 

 1. Dzisiaj kończy się Okres Wielkanocy i czas Komunii św. wielkanocnej. Dzień dzisiejszy jest obchodzony w Polsce jako Dzień Dziękczynienia i główne uroczystości w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 2. Nasza diecezja przeżywa dzisiaj bardzo podniosłą i radosną uroczystość koronacji, koronami papieskimi, figury Matki Boskiej Fatimskiej. Uroczystości przewodniczy w Tarnowie kard. Stanisław Dziwisz, który razem z naszym biskupem Ordynariuszem dokona aktu koronacji.
 3. Jutro drugi dzień Świąt, ŚWIĘTO NMP MATKI KOŚCIOŁA. W naszej parafii Uroczystość Odpustowa. Msze św. o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 15.30 – na tych Mszach św. kazanie będzie głosił nasz najmłodszy rodak, ks. Krzysztof Dyrlik, obchodzący 1. rocznicę swojego kapłaństwa. Uroczysta suma odpustowa o godz. 18.00, która będzie połączona z dziękczynieniem za 60. lat kapłaństwa prałata Zygmunta Bochenka, proboszcza tej parafii w latach od. Uroczystości tej będzie przewodniczył bp senior Władysław Bobowski, rocznikowy kolega naszego jubilata, który też przezywa jubileusz sześćdziesięciu lat kapłaństwa. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy przygotować sztandary oraz feretrony i zapraszamy dzieci sypiące kwiatki.
  Po Mszy św. będzie możliwość złożenia życzeń Księdzu Jubilatowi. Życzeniem księdza prałata Zygmunta jest, aby zamiast kwiatów złożyć ofiarę na potrzeby Szkoły Katolickiej w Brzesku – będzie do tego przygotowana specjalna skarbonka. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy
  do wzięcia udziału w dziękczynieniu za dar kapłaństwa.
 4. Dzisiaj na dziedzińcu kościelnym, lektorzy i ministranci rozprowadzają cukierki odpustowe. Dochód przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd Liturgicznej Służby Ołtarza.
 5. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
 • Poniedziałek – NMP Matki Kościoła
 • Wtorek – Na Krzeptówkach, w sanktuarium M.B. Fatimskiej, o godz. 18.00 odbędzie się Ogólnopolska Uroczystość Jubileuszowa z okazji 100 – lecia objawień w Fatimie i odnowienie Aktu Poświecenia Polski Niepokalanemu Serce NMP z udziałem Episkopatu Polski i Prezydenta Rzeczypospolitej. Uroczystości będzie transmitować Telewizja TRWAM.
 • Czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – o godz. 19.00
  w kościele św. Jakuba odbędzie się Dzień Skupienia dla kapłanów naszego dekanatu.
 • Sobota – bł. Bogumiła, bpa
 • W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej i odpust w Okocimiu.
 • Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia imieninowe.
 1. Spotkania:
 • Ministranci we wtorek o godz. 16.30
 • Aspiranci w środę o godz. 16.30. Zapraszamy chłopców po I Komunii oraz starszych
  do zapisywania się do naszej Liturgicznej Służby Ołtarza.
 • Dziewczęca Służba Maryjna w czwartek o godz. 16.30 w Domu Sióstr na pl. Kazimierza. Zapraszamy dziewczynki też po I Komunii i starsze aby zapisywały się do DSM-u.
 • Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego w czwartek o 15.30 u Sióstr na Starowiejskiej.
 • Bractwo Szkaplerzne w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.
 • Dzień Skupienia dla Narzeczonych w przyszłą niedzielę o godz. 11.30 w kościele Ducha Św.
 1. W sobotę nasz parafialny Klub Sportowy „JAKUB”, bezie obchodził 10. lecie istnienia. W programie: Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem założyciela Klubu ks. dr Andrzeja Dudka, koncert księdza-rapera Jakuba Bartczaka i mecz piłki nożnej ojcowie – lektorzy. Przy tej okazji składamy serdeczne podziękowanie obecnemu opiekunowi Klubu księdzu Jackowi Walczykowi, prezesowi p. Tomaszowi Mikulińskiemu oraz trenerowi p. Janowi Chrabąszczowi oraz tym wszystkim, którzy materialnie wspierają Klub darowiznami i jednym procentem. W Klubie nasi ministranci i lektorzy realizują się w turystyce górskiej, narciarstwie i piłce nożnej. Wczoraj zdobyli I miejsce w piłce nożnej w Jubileuszowej Parafiadzie Powiatowej z okazji 150. lecia powiatu brzeskiego. Gratulujemy!
 2. Piętnaste już Czuwanie z Ojcem Pio w Krakowie - Łagiewnikach odbędzie się w nocy z 10 na 11 czerwca. Początek w sobotę o godz. 20.00, o północy Msza św. i dalszy ciąg czuwania. Asystent krajowy Modlitewnych Grup O. Pio zaprasza wszystkich czcicieli tego Stygmatyka na wspólne czuwanie.
 3. Wyjazd na pielgrzymkę do sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy. Matki Boskiej Krasnobrodzkiej
  i do Zamościa w sobotę /10.06./ o godz. 5.00 z parkingu przy kościele. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, zapisy u ks. Marka.
 4. Zapisy do bezpłatnej Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego trwają w Szkole przy ul. Browarnej, zachęcamy rodziców do zapoznania się z ofertą szkoły.
 5. Rozpoczął się odpust w sanktuarium w Okulicach, program odpustu jest na plakatach.
 6. Do nabycia prasa katolicka zachęcamy do czytania i zakupu prasy u ministrantów oraz w zakrystii.
 7. Brzeskie Stowarzyszenie Kobiet z Problemami Onkologicznymi „Amazonki” zaprasza na Mszę św. w sobotę /10.06./ o godz. 17.00 w kościele na Słotwinie podczas której będzie podsumowanie 5-letniej działalności Stowarzyszenia.
 8. Nasza parafia będzie organizowała pielgrzymkę samolotowa do Fatimy i Santiago de Compostela
  w dniach od 6 do 13 listopada. Szczegóły będą podane później, kontakt z księdzem proboszczem.
 9. W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Maria Grzesik
  z ul. Ogrodowej, + Jakub Bryła z DPS-u oraz+ Franciszek Pleszyński z ul. Mieszka I. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu. 

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 2017  VII Niedziela Wielkanocna 

 1. Kościół trwa na modlitwie nowennowej przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. Modlitwy nowennowe odmawiamy: dzisiaj po Mszy św. o 7.30 w dni powszednie po Mszy św. o 8.00 oraz w czasie nabożeństw majowych.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci z klas trzecich będą przeżywać I rocznicę Komunii św. Dziękujemy ks. Maciejowi za przygotowanie uroczystości rocznicowej.
 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które są w naszej farze w niedzielę o godz. 18.30 a w dni powszednie o 17.30. Ostatnie nabożeństwo majowe w środę.
 4. W czwartek rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca P. Jezusa w dni powszednie o godz.17.30 w niedzielę o godz. 18.30.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Spowiedź przed I piątkiem będzie w czwartek od godz. 17.00.
  W pierwszy piątek Msze św. wotywne o NSPJ o godz. 8.00 i 18.00 z kazaniem katechizmowym. Spowiedź w piątek na Mszach św. porannych oraz od 16.00. Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci
  o godz. 16.30. W pierwszą sobotę Różaniec o godz. 7.30 poprowadzi Rycerstwo. Msza św. pierwszosobotnia o godz. 8.00.
 6. Spotkania:
 • Ministranci we wtorek o 16.30
 • Aspiranci - chłopcy po I Komunii św. którzy chcą zostać ministrantami w środę o 16.30
 • Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci – w czwartek o 16.00.; Duszp.Młodzieży w piątek o 19.30.
 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

Poniedziałek – św. Urszuli Ledóchowskiej

Środa – Święto Nawiedzenia NMP

Czwartek – św. Justyna, męcz.

Sobota – Świętych Męczenników z Ugandy i dzień imienin bp pomocniczego Leszka Leszkiewicza.

Sobota – Wigilia Zesłania Ducha Św. Zapraszamy wszystkich na „DROGĘ ŚWIATŁA”, podczas której będziemy rozważać czternaście spotkań z Chrystusem Zmartwychwstałym. Rozpoczęcie
w kościele po Mszy św. o godz. 18.00 i zakończenie w kościele Ducha Św. modlitwą o wylanie Ducha Św. i namaszczenie olejkiem radości.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczysta Msza św. odpustowa w kościele Ducha Św. będzie o godz. 10.00, której będzie przewodniczył nasz rodak Ks. prefekt Piotr Gawenda przeżywający swoją 15 rocznicę kapłaństwa. W tym dniu zachęcamy także jak co roku do nabycia cukierków odpustowych rozprowadzanych przez LSO, z których dochód przeznaczony jest na ich wakacyjny wyjazd.

Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 9.00.

Także w przyszłą niedzielę w Tarnowie odbędzie się uroczystość koronacji figury Matki Boskiej Fatimskiej. Organizowany jest wyjazd autokarowy o godz. 9.30. Rozpoczęcie uroczystości w Tarnowie o godz. 11.00. Można się zapisywać w zakrystii, koszt 10 zł.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia imieninowe.

 1. W ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej zapraszamy w tym tygodniu na kolejne punkty programu:
 • Dzisiaj na Mszach św. śpiewa kwartet męski „Wyszywanka” z Tarnopola. Można po Mszy św. nabyć płyty tego zespołu.
 • W poniedziałek 29 maja, w Auli Chrystusa Króla, o godz. 18.30, będzie wyświetlony film fabularny p.t. „Ostatni szczyt”, filmowa opowieść o kapłaństwie. Organizatorem jest Liturgiczna Służba Ołtarza.
 • W środę, o godz. 19.00, na zakończenie Dni Kultury Chrześcijańskiej Studium Biblijne
  w ramach którego prezentacja najnowszej książki ks. dr Marka Jawora „Skarb ukryty we Bożym Słowie”. Można będzie nabyć książkę i podzielić się wrażeniami z jej lektury.

 Zachęcamy do zakupu u ministrantów najnowszej prasy katolickiej.

 1. Wyjazd Rycerstwa na pielgrzymkę do sanktuariów w Ludźmierzu i na Krzeptówkach, 3 czerwca o 7.30 z parkingu kościelnego.

OGŁOSZENIA DODATKOWE

 1. Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka serdecznie zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na piknik rodzinny organizowany z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się w sobotę 3 czerwca od godz. 10.00 do 17.00 na stadionie piłkarskim Okocimskiego Klubu Sportowego w Brzesku. Szczegóły są na plakatach.
 2. Podhalańska Państwowa Wyższa szkoła Zawodowa w Nowym Targu z inicjatywy Starosty Brzeskiego ogłasza nabór na kierunek pielęgniarstwo, studia licencjackie, bezpłatne z miejscem edukacji w Brzesku. Informacje na stronie internetowej powiatu brzeskiego.
 3. Szkoła Muzyczna I stopnia w Brzesku ogłasza nabór kandydatów w wieku od 5 do 16 lat, chętnych do podjęcia nauki w roku szkolnym 2017/2018. Wniosek należy złożyć do 31 maja w sekretariacie szkoły przy ul. Królowej Jadwigi 18.
 4. W Zawadzie k/ Tarnowa odbędzie się XIV Memoriał bł. O. Zbigniewa Strzałkowskiego. Początek biegu 4 czerwca o godz. 12.00 , wtedy także zapisy. Szczegóły są na plakacie.
 5. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności w ub. tygodniu odeszła: + Zofia Duda z Brzezowieckiej . Zmarłą polecamy miłosierdziu Bożemu.

 

6. Niedziela Wielkanocna – 21 maja 2017 

 1. Dzisiaj nasza parafia przeżywa uroczystość Pierwszej Komunii św. dzieci z klas drugich. Do Stołu Pańskiego przystąpi dzisiaj 118 dzieci, które przygotowywał ks. Senior Jacek Walczyk. W imieniu Rodziców i własnym składam Mu za ten trud serdeczne podziękowanie. Parafia także dziękuje Rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza, który będzie przeznaczony na renowację naczyń liturgicznych. Biały Tydzień dzieci komunijnych od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, w sobotę o godz. 8.00.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na cle inwestycyjne w parafii.
 3. Od poniedziałku do środy, 22-24 maja, nasza parafia będzie przeżywał Nawiedzenie Figury św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano we Włoszech. Będzie to dla naszej parafii czas mocy i łaski zechciejmy z tego czasu skorzystać. W poniedziałek o godz. 17.30 rozpocznie się modlitewne czuwanie przy kościele obok krzyża misyjnego, o godz. 18.00 przybędzie samochód kaplica z figurą św. Michała Archanioła i rozpocznie się powitanie i Msza św.
  O godz. 20.30 nabożeństwo majowe i Apel Jasnogórski. We wtorek i środę czuwanie rozpoczynać się będzie godzinkami ku czci św. Michała o godz. 7.30. O godz. 8.00 i 18.00 będą uroczyste Msze św. Specjalne spotkanie modlitewne przy figurze Archanioła wszystkich dzieci z parafii będzie we wtorek o godz. 16.30. Szczegółowy program nawiedzenia jest na plakatach i na naszej stronie internetowej.
 4. W czwartek /25.05./, w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej, zapraszamy na wykład wicedyrektora Muzeum Diecezjalnego ks. Piotra Paska p.t. „Przeszłość –Przyszłości”, o sanktuariach fatimskich w naszej diecezji. Wykład multimedialny odbędzie się w Auli Chrystusa Króla o godz. 18.30. Organizatorem spotkania jest Akcja Katolicka, zaproszeni są wszyscy.
 5. W piątek /26.05./, z okazji Dnia Matki, dzieci z naszego przedszkola prowadzonego przez Siostry Służebniczki zapraszają wszystkie mamy na okolicznościowy program połączony z nabożeństwem majowym z okazji Dnia Matki.
 6. W liturgii Kościoła będziemy wspominać:

Środa – NMP Wspomożycielki Wiernych i Dzień Modlitw za Kościół w Chinach.

Piątek – Św. Filipa Nereusza, kapł. i rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W piątek Msza św. wieczorna połączona z modlitwą o uzdrowienie duszy ciała.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy św. o godz. 10.30 Rocznica I Komunii św. dzieci z klas trzecich. W poniedziałek, wtorek i środę modlimy się o dobre urodzaje oraz za pracujących w rolnictwie – są to dawne Dni Krzyżowe. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia imieninowa.

 1. W przyszłą niedzielę na Mszach św. będzie śpiewał męski kwartet wokalny „Wyszywanka” z Tarnopola na Ukrainie. W programie najpiękniejsze polskie pieśni religijne. Będzie można nabyć płyty z pieśniami w wykonaniu artystów z Tarnopola.
 2. Także w przyszłą niedzielę będzie można ofiarą do puszek wesprzeć budowę hospicjum Via Spei w Tarnowie.
 3. Organizujemy autokar na wyjazd na koronację figury Matki Boskiej Fatimskie w Tarnowie, w niedzielę 4 czerwca, o godz. 9.30 z parkingu kościoła; zapisy w tym tygodniu w zakrystii. Koszt 10 zł.
 4. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do św. Antoniego w Radecznicy, Matki Bożej Krasnobrodzkiej i do Zamościa. Można się jeszcze zapisać w kancelarii.
 5. Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Ostoja” i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Brzesku serdecznie zapraszają na XV Aukcję Prac uczestników Warsztatów, która odbędzie się we wtorek /23.05./ o godz. 17.30 w Regionalnym Centrum Kulturalno Bibliotecznym w Brzesku.
 6. Po Mszy św. u ministrantów i w zakrystii jest do nabycia prasa katolicka.
 7. Wydział Misyjny naszej diecezji organizuje akcję „Makulatura na misyjne studnie”, zbiórkę makulatury, która to kwota po sprzedaniu będzie przeznaczona na budowę studni głębinowych
  w Afryce. Zachęcamy do składania makulatury na parkingu przy plebanii w piątek 26.05 do godz. 12.00. Można także składać kolorowy złom, który będzie przeznaczone na  dzwon do kaplicy na misjach.
 8. Z naszej wspólnoty w tym tygodniu do wieczności odszedł + Michał Migdał z ul. Browarnej. Zmarłego polecamy Miłosierdziu Bożemu.

 

5 Niedziela Wielkanocna – 14 maja 2017  

 1. Od wczoraj gościmy w naszej parafii Gości z Niepokalanowa, Piotra Lenarta i o. Leszka Kowalik oraz siostry Teresę i Agnieszkę /dziewice konsekrowane/. Bóg zapłać za wczorajszy dzień poświęcony 100. Rocznicy powstania Rycerstwa Niepokalanej za poprowadzenie nabożeństwa fatimskiego oraz za dzisiejsze słowo Boże głoszone na Mszach św. Zapraszamy jeszcze dzisiaj na Apel Maryjny o godz. 20.30 na którym zawierzymy nasze życie Niepokalanej.
 2. Dzisiaj na Rynku Cała Polska Tańczy dla św. Jana Pawła II i Brzesko Tańczy. FISHMOB na Rynku początek o godz. 11.30 ,organizator Wspólnota Lednica 2000 i Grupa IMPRATEAM z Brzeska.
 3. Dzisiaj Dzień Skupienia dla Narzeczonych o godz. 11.30 w kościele Ducha Św.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym kościele w dzień powszedni o godz. 17.30 w niedzielę o godz. 18.30.
 5. Trwa nowenna do św. Michała Archanioła przed peregrynacją jego figury w naszej parafii, modlitwy nowennowe dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 oraz w ciągu tygodnia po Mszy św. o godz. 8.00 oraz w połączeniu z nabożeństwem majowym.
 6. We wtorek wyjazd pielgrzymki do Jodłowej, Przeczycy i Strachociny o godz. 7.00
  z parkingu kościelnego.
 7. W środę nabożeństwo majowe połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30, a po nim Msza św. w intencjach nowennowych.
 8. W sobotę z okazji 100-lecia objawień fatimskich Duszpasterstwo Młodzieży uda się do Litmanowej na Słowacji idąc Beskidzką Drogą św. Jakuba. Zbiórka o 9.30 pod kościołem.
 9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Radecznicy, Zamościa i Krasnobrodu 10 czerwca. Zapisy u ks. Marka.
 10. Spotkania:
 • Wtorek – Ministranci godz. 16.45; Różaniec z okazji 100. lecia powstania Rycerstwa Niepokalanej o godz. 17.00,  spotkanie TP WSD po Mszy św. wieczornej
 • W środę /17 maja/ – spotkanie autorskie połączone z promocją najnowszej książki naszego rodaka prał. Franciszka Kostrzewy p.t. „Święta Bożą Rodzicielka – Maryja na kartach Pisma św. i w życiu Kościoła. Spotkanie odbędzie się w Auli po Mszy św. wieczornej, serdecznie zapraszamy, będzie można także wtedy nabyć kolejną książkę ks. prałata.
 • W czwartek /18 maja/, comiesięczne Spotkanie Modlitewne Grupy św. O. Pio. Początek o godz. 17.30.
 • W piątek/19 maja/, zapraszamy wszystkich na bardzo ciekawy wykład prof. Dariusza Oko z Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie n.t. „GENDER – zagrożenie dla dzieci, młodzieży i rodziny. Wykład będzie w Auli Chrystusa Króla o godz. 19.00.
 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
 • Dzisiaj – św. Macieja Ap.
 • w poniedziałek – św. Zofii, męcz.
 • we wtorek – św. Andrzeja Boboli, kapł. i męcz. patrona Polski. Jest to także dzień imienin Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża, którego polecamy w tym dniu Waszym modlitwom
 • czwartek – św. Stanisława Papczyńskiego, kapł.
 • Wszystkim solenizantom tego tygodnia a szczególnie: ks. biskupowi Andrzejowi, panu Prezydentowi Rzeczypospolitej Andrzejowi Dudzie oraz
  Maciejowi Śmigaczowi składamy najserdeczniejsze życzenia imieninowe.
 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się Uroczystość I Komunii św.
 2. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii.
 3. Osoby, które zapisały się na parafialne wyjazdy wakacyjne do Grecji lub Medjugorje proszone są o składanie wypełnionych kart uczestnika w kancelarii do końca tego tygodnia.
 4. Po Mszy św. u ministrantów i w zakrystii można nabyć prasę katolicką: Gość Niedz., Niedziela, Źródło, Arka, miesięcznik Wiara Patriotyzm i Sztuka, dla młodzieży Wzrastanie, Mały Gość Niedzielny i Droga, dla dzieci Promyczek i Mały Promyczek. Goście Niepokalanowa rozprowadzą Rycerza Niepokalanej, Młodego Rycerza i Rycerzyka.
 5. Zarząd Osiedla „Zielonka” organizuje w dniu 24 czerwca bezpłatną wycieczkę dla dzieci ze szkoły podstawowej z tego Osiedla do Jaskini Raj w Chęcinach. Szczegóły na plakatach.
 6. Z naszej wspólnoty kościelnej do wieczności odeszli: + Stanisława Jarosz
  z ul. Wyzwolenia i + Jan Puskarczyk z ul. Kościuszki. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

4 Niedziela Wielkanocna – 7 maja 2017 

 1. IV Niedziela Wielkanocna to Niedziela Dobrego Pasterza i Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna ona tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Pamiętajmy w naszych modlitwach, zwłaszcza o naszych klerykach przygotowujących się do kapłaństwa w naszym Seminarium: o Kacprze, który jest na 3 roku studiów i diakonie Marcinie, który odbywał praktykę w naszej parafii i który za 3 tygodnie przyjmie święcenia kapłańskie. W ciągu tygodnia będziemy modlić się o powołania do kapłaństwa i zakony spośród młodych z naszej parafii. 
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 3. Trwa Nowenna fatimska, modlitwy nowennowe dzisiaj po Mszy św. o 7.30 w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.00 oraz wieczorem w połączeniu z majówką. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 9.00.
 4. Od środy rozpoczniemy Triduum Fatimskie, jako bezpośrednie przygotowanie do wspomnienia Matki Bożej Fatimskiej, 13 maja, i rozpoczęcia obchodów 100. lecia objawień w Fatimie. Okolicznościowe kazania będą głoszone w środę, czwartek i piątek na Mszach św. o godz. 8.00
  i 18.00.
 5. W sobotę, /13 maja/, będziemy gościć w naszej parafii O. Piotra Lenarta, franciszkanina z Niepokalanowa, który wygłosi wykład p.t. „100 lat historii, 100 lat misji” z okazji 100. rocznicy powstania Rycerstwa Niepokalanej. Wykład będzie w Auli Chrystusa Króla o godz. 10.00. Organizatorem jest Rycerstwo Niepokalanej, spotkanie jest  w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej. Wykład jest otwarty i zaproszeni są wszyscy zainteresowani założeniem Rycerstwa Niepokalanej przez św. O. Maksymiliana jako odpowiedź na powstanie Masonerii, organizacji zwalczającej Kościół Katolicki.
 6. W sobotę, pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00 po niej procesja różańcowa wokół Rynku. Nabożeństwo też poprowadzi O. Piotr z Niepokalanowa. Także w tym dniu rozpoczniemy nowennę do św. Michała Archanioła przed peregrynacją w naszej Parafii w dniach od 22-24 maja.
 7. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym o godz. 17.30, po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 8. Zbiórka ministrantów w czwartek o godz. 16.45.
 9. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:
 • Poniedziałek – Uroczystość św. Stanisława Bpa i Męcz. – głównego patrona Polski i diecezji.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia a szczególnie księdzu Stanisławowi Stachoniowi składamy serdeczne życzenia imieninowe.

 1. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową, 16 maja, organizowana przez Rodzinę
  bł. Edmunda do sanktuariów w Tarnowcu, Przeczycy i Strachocinie. Zapisy w zakrystii.
 2. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Szczegóły w siedzibie Centrum na ul. Piastowskiej 2
 3. Dzisiaj można ofiarą do puszek wesprzeć OSP w Brzesku na działalność statutową Straży.
 4. Z naszej wspólnoty parafialnej w ub. tygodniu odeszli do wieczności: + Fryderyka Szerszeń /pochowana w Wieliczce/, Leszek Banaśkiewicz /pochowany w Jadownikach/, + Łukasz Kołodziej z ul. Ogrodowej. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

III Niedziela Wielkanocna - 30 kwietnia 2017  

 1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Biblijną rozpoczynającą IX Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy gorąco do udziału w wykładach w comiesięcznym Studium Biblijnym, które prowadzi biblista ks. dr Marek Jawor. Dzisiaj także rozpoczyna się
  w Kościele w Polsce Narodowe Czytanie Pisma Św. Rozpoczynamy go od czytania Listu św. Pawła do Galatów, pobierając przy wyjściu z kościoła karteczkę z wyznaczonym fragmentem z tego Listu.
 2. Witamy dzisiaj w naszej parafii o. Roberta Pyłypczuka, z zakonu Bernardynów z Żytomierza na Ukrainie, wraz z klerykami, który głosi słowo Boże. Dziękujemy także tym wszystkim, którzy po Mszy św. zechcą ofiara do puszek wesprzeć dzieła prowadzone przez Ojców a szczególnie kształcenie kleryków.
 3. Od poniedziałku rozpoczynają się nabożeństwa majowe. W naszym kościele będą one odprawiane o godz. 17.30. Zachowajmy także piękny polski zwyczaj gromadzenia się przy kapliczkach przydrożnych śpiewając litanię loretańską.
 4. Spotkanie PDMD w czwartek o godz.16.00.
 5. W czwartek wyruszy z naszej parafii coroczna piesza pielgrzymka do Szczepanowa. Początek pielgrzymki o godz. 16.00 w naszym kościele. Na ul. Szczepanowskiej połączymy się z pielgrzymami z parafii Miłosierdzia Bożego i ze Słotwiny. Przewodnikiem pielgrzymki będzie Krzysztof.
 6. Od piątku do niedzieli będziemy gościć w Brzesku Zarząd Rodziny Kolpinga z Langshut w Bawarii w Niemczech. Spotkają się oni z członkami naszego brzeskiego Kolpinga w sobotę o 17.00 w Domu Katechetycznym a w niedzielę będą uczestniczyć we Mszy św. o godz. 9.00.
 7. Różaniec na 100.lecie Fatimy w tym tygodniu: we wtorek - Roża św. Bernadety i Chrystusa Króla o godz. 16.00, w czwartek - TP WSD o godz. 17.00.
 8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Spowiedź przed I piątkiem od 17.00. W pierwszy piątek spowiedź na Mszach św. porannych oraz od godz. 16.00. Dla dzieci nabożeństwo majowe
  z komunią pierwszopiątkowa o godz. 16.30. Wotywy o NSPJ o godz. 8.00 i 18.00 z nabożeństwem pierwszopiątkowym i kazaniem katechizmowym. W pierwszą sobotę Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00, pół godziny wcześniej różaniec prowadzony przez Rycerstwo Niepokalanej.
 9. Przyszła niedziela obchodzona jest jako Niedziela Dobrego Pasterza. Składka będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
 10. Organizowana jest 10 czerwca pielgrzymka do jedynego sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Polsce w Radecznicy koło Zamościa. W programie również pobyt w Zamościu oraz w sanktuarium Matki Bożej w Krasnobrodzie. Zgłoszenia u ks. dr Marka Jawora. Koszt pielgrzymki 80 zł.
 11. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:
 • Poniedziałek - św. Józefa, rzemieślnika
 • Wtorek – św. Atanazego, bpa i dokt. Kośc. Jest to także Dzień Flagi Rzeczypospolitej i Dzień Polonii.
 • Środa /3maja/ UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI. Msze św. w tym dniu o godz. 6.00, 7.30, 9.00, uroczysta suma o godz. 10.30, po której odbędzie się tradycyjny pochód trzeciomajowy do Grobu Nieznanego Żołnierza. Po południu Msze św. jeszcze o godz. 15.30 i 18.00. O godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe połączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • Czwartekśw. Floriana, męcz.
 • Sobotaświętych Filipa i Jakuba, Apostołów.
 • Wszystkim Solenizantom tego tygodnia a szczególnie ks. prał. Zygmuntowi Bochenkowi oraz S. Marii Zakrystiance składamy serdeczne życzenia imieninowe.
 1. Rozpoczynamy w naszej parafii MAJOWE DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ. Program będzie wywieszony w gablotach oraz na naszej stronie internetowej. Wszystkich serdecznie zapraszamy do skorzystania z bardzo bogatego programu.
 2. Stowarzyszenie Porozumienie oraz Harcerze z Chorągwi Brzeskiej i młodzież ze Strzelca, zapraszają we wtorek, 2 maja, na pl. Kazimierza Wlk., na cykl imprez związanych z obchodami Święta Flagi. W programie bardzo wiele ciekawych atrakcji dla dzieci i młodzieży, m.in. darmowa wata cukrowa i występ zespołu „Porębianie” . Początek o godz. 15.00.
 3. Po Mszy św. u ministrantów i w zakrystii do nabycia prasa katolicka. Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło, najnowszy List oraz miesięcznik Biblia krok po kroku, miesięcznik Wiara Patriotyzm i Sztuka, dla młodzieży Mały Gość Niedzielny, Wzrastanie i Droga, Promyczek dla dzieci. Można także gratisowo pobrać sobie czasopismo ewangelizacyjne Dobre Nowiny.
 4. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: + Zdzisław Rogula z ul. Browarnej i + Janina Gorczyca z ul. Słowackiego. Zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 23 kwietnia 2017 

 1. Przeżywamy Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Jan Paweł II mówił: „Dzisiaj świat najbardziej potrzebuje Bożego Miłosierdzia”. Dlatego o godz. 15.00 przed obrazem „Jezu ufam Tobie”, wspólnie odmówimy Koronkę. Dzisiaj jest godzina szczególnej łaski dla wszystkich odmawiających tę modlitwę.
 2. Niedziela Miłosierdzia jest także świętem Caritas i rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Niech to będzie okazja do konkretnych uczynków. Dziś można, po Mszy św., ofiarą do puszek wesprzeć osoby dotknięte wojną w Syrii, szczególnie w Aleppo.
 3. Dzisiaj odpust w parafii Miłosierdzia Bożego, suma o 11.30.
 4. Diakon Marcin Kawa kończy swoją praktykę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy za pracę, obiecujemy modlitwę w czasie przygotowania do święceń i już dziś zapraszamy na prymicyjną Mszę świętą, którą odprawi w Uroczystość Bożego Ciała.
 5. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:
 • Poniedziałek - Św. Wojciecha bpa i męczennika głównego Patrona Polski i Akcji Katolickiej naszej diecezji, dlatego jutro odbędą się obchody tej uroczystości połączone z procesją z relikwiami św. Wojciecha. Rozpoczną się one w parafii Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00 Mszą św., a po jej zakończeniu  rozpocznie się procesja do kościoła św. Jakuba z 4 stacjami.
 • Wtorek – św. Marka Ewangelisty
 • Sobota – święto św. Katarzyny ze Sieny dziewicy i doktora kościoła patronki Europy

Wszystkim solenizantom tego tygodnia, a szczególnie ks. dr Markowi Jaworowi, składamy serdeczne życzenia imieninowe.

 1. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30, po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 2. Spotkania
 • Poniedziałek Dzieci kl. 2 przygotowujących się do I Komunii godz. 16.15; Uczniowie kl. 1 i 2 gimnazjum godz. 17.30
 • Wtorek Ministranci o godz. 17.00; Towarzystwo Przyjaciół WSD godz. Po Mszy św. wieczornej
 • Środa Studium Biblijne godz. 19.00
 • Czwartek Rodzina bł. Edmunda godz. 16.00 u Sióstr; DSM godz. 16.30 u sióstr na Pl. Kazimierza;

Chór godz. 19.00.

 • Piątek - Msza święta o uzdrowienie duchowe i cielesne o godz. 18.00
 1. Różańców na setną rocznicę Objawień poprowadzą:
 • Dzisiaj Akcja Katolicka i Róża św. Agaty godz. 18.00
 • Poniedziałek – Róża Joachima i Anny godz. 17.15
 • Wtorek Róża św. Moniki godz. 17.15
 1. Przyszła niedziela obchodzona jest w Kościele w Polsce jako Niedziela Biblijna i rozpoczyna się IX Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W naszej Parafii będziemy gościć ojców Bernardynów z Żytomierza na Ukrainie, którzy wygłoszą słowo Boże i będą zbierać ofiary do puszek na budujący się kościół i kształcenie kleryków.
 2. Przypominamy, że do końca kwietnia jest możliwość deklarowania 1% podatku na organizacje pozarządowe. Zachęcamy i prosimy o przekazanie 1% na nasz parafialny Klub Sportowy „Jakub” lub Caritas Diecezjalną. Jeśli, ktoś szukałby pomocy w rozliczeniu, prosimy udać się do biura Wzrastania w każdy wtorek.
 3. Po Mszy św. u ministrantów i w zakrystii do nabycia prasa katolicka.
 4. Z naszej wspólnoty parafialnej w ostatnim tygodniu odeszły do wieczności: + Jerzy Janikowski z ul. Kościuszki, + Helena Myślińska z ul. Głowackiego, + Grażyna Stós z ul. Targowej i + Józef Machowski z ul. Powstańców Warszawy, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 15.00 w kościele Bożego Miłosierdzia Bożego. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu.

 

Poniedziałek Wielkanocny 2017 r. 

 1. Msze św. dzisiaj tak jak w niedzielę.
 2. Trwa Oktawa Wielkanocy do przyszłej niedzieli, każdy dzień obchodzony jest liturgii jak Uroczystość. Z tej racji w najbliższy piątek w Oktawie nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego, modlitwy nowennowe odmówimy dzisiaj po Mszy św. o 7.30, w pozostałe dni po Mszy św. o 8.00 oraz o 18.00.
 4. W imieniu Uczelni Katolickich składamy serdeczny Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę.
 5. W przyszłą niedzielę ofiary na tace będą przeznaczone na cele inwestycyjne w parafii.
 6. W środę o 18.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 7. W czwartek na Mszy św. wieczornej comiesięczne spotkanie modlitewne Grupy św. O. Pio.
 8. W sobotę obchodzone jest Diecezjalne Święto CARITAS, główne uroczystości w Zabawie.
 9. Najbliższa niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, odpust w parafii Miłosierdzia Bożego.
 10. Jeszcze raz, wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy radosnego świętowania Paschy naszego Pana Jezusa Chrystusa!

 

WIELKANOC 2017

 1. Od Wigilii Paschalnej cały Kościół raduje się ze Zmartwychwstania Pańskiego. Liturgiczny czas wielkanocny będzie trwał aż do Zesłania Ducha Św.
 2. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego, dzisiaj trzeci dzień nowenny po Mszy św. o 7.30, podobnie i jutro. W następne dni nowenna po Mszy św. o 8.00 i o godz. 18.00.
 3. Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Msze św. tak jak w niedzielę. Tradycyjnie tego dnia w naszych kościołach wspieramy modlitwą i składamy ofiary na Uczelnie Katolickie.
 4. W poczuciu wdzięczności chcemy skierować słowa podziękowania do wszystkich tych, którzy przyczynili się, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała godną oprawę. Dziękujemy: Siostrze organistce, Chórowi, zespołowi Eleos i młodzieży z duszpasterstwa prowadzącej adorację Wielkopiątkowa, Panom śpiewającym Pasję, plastykom i Siostrze Zakrystiance za wykonanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, Bractwu Jakubowemu, niosącym feretrony, baldachim, szczególne wyrazy podziękowania i uznania należą się Służbie Liturgicznej Ołtarza, dziękujemy orkiestrze dętej, sprzątającym kościół, Serdeczne podziękowania należą się Brzeskim Parafialnym Oddziałom Akcji Katolickiej za zorganizowanie pierwszej Brzeskiej Drogi Krzyżowej trzech parafii, dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej za straż przy Grobie Pańskim i zabezpieczenie trasy Drogi Krzyżowej oraz   Bóg zapłać wszystkim którzy złożyli ofiary na kwiaty i wykonanie Grobu Pańskiego oraz całoroczny wystrój kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się, by Chrystus Zmartwychwstały był godnie uwielbiony w naszej Brzeskiej Farze. Bóg zapłać za przesłane na adres parafii życzenia Świąteczne i podzielenie się z nami dobrami na  świąteczny stół.
 5. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o 17.30, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 6. W czwartek /20.04./ na Mszy św. wieczornej, kolejne comiesięczne spotkanie modlitewne Grupy św. O. Pio.
 7. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W sobotę Diecezjalne Święto Caritas w sanktuarium bł. Karoliny Kózka w Zabawie. Także w sobotę przedstawiciele LSO należący do KS „Jakub” z racji 10-lecia Klubu będą się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia za całą Parafię w Radio Maryja o godz. 15.00. Przyszła niedziela, II Wielkanocy, obchodzona jest jako Święto Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Odpust w parafii Miłosierdzia Bożego.
 9. W tym tygodniu w ramach 100. Różańców Fatimskich , różaniec poprowadzą:

Dzisiaj – Rycerstwo Niepokalanej, także z racji przygotowania do rocznicy powstania Rycerstwa

Jutro – Róża bł. Karoliny Kózka /18.45/

Wtorek – Róża św. Moniki /17.15./

Czwartek – Różą bł. Marii Teresy Ledóchowskiej /17.15/

Piątek – Róża św. Józefa /17.15./

 1. Po Mszy św. u ministrantów i w zakrystii do nabycia świąteczna prasa katolicka. Świąteczny Gość Niedz., Niedziela, Źródło, Mały Gość N., Wzrastanie, miesięcznik Wiara, Patriotyzm i Sztuka, dla dzieci Promyczek, oraz najnowszy Kościół nad Uszwicą.
 2. Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy dzisiaj wspólnie z nami obchodzą Święta Wielkanocne, życzymy, aby Pan Jezus Zmartwychwstały odnowił i umocnił Waszą wiarę, niech wniesie w Wasze życie pokój i radość. Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!
 3. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: + Edward Nowacki z Pl. Kupieckiego. Polecamy go Bożemu Miłosierdziu.

 

Niedziela Palmowa – 9. kwietnia 2017 r. 

 1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Dzisiaj także obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o 10.30 poświęcenie palm. Przypominamy, że procesja z palmami rozpocznie się na Rynku o 10.15. Po Mszy św. konkurs na największą i najpiękniejszą palmę.
 3. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę, które jako nasza jałmużna postna przeznaczone są Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 4. Dzisiaj Dzień Skupienia dla Narzeczonych o 11.30, jeszcze w tym miesiącu wyjątkowo w Auli Chrystusa Króla.
 5. Spowiedź świąteczna w naszej parafii będzie w Wielki Wtorek i Wielką Środę od godz. 8.30 – 12.00 i od 15.00 – 19.00. Długa przerwa w spowiedzi jest od 12.00 do 15.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na inne dni, ponieważ przez te dwa dni spowiadają u nas księża z całego dekanatu. Jutro spowiedź od 10.00 w parafii Miłosierdzia Bożego.
 6. Do chorych z posługą sakramentalną na Święta udamy się w Wielki Wtorek od godz. 14.00. Chorych można zapisywać w zakrystii.
 7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30 a po niej Msza Św. w intencjach nowennowych.
 8. W Wielką Środę ulicami naszego Miasta przejdzie DROGA KRZYŻOWA TRZECH PARAFII BRZESKICH. Początek
  o godz. 19.00 przy kościele św. Jakuba zakończenie przy kościele M. B. Częstochowskiej na Słotwinie. Organizatorem są parafialne oddziały Akcji Katolickiej z parafii, św. Jakuba, Miłosierdzia Bożego i M.B. Częstochowskiej. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym nabożeństwie. Szczegóły są na plakatach. Nie będzie Drogi Krzyżowej ulicami w Wielki Piątek.
 9. W WIELKI CZWARTEKPamiątka Ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. W Wielki Czwartek Nabożeństwo zakończy się przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i prywatną adoracją do północy.
 10. WIELKI PIĄTEKPamiątka Męki i Śmierci Zbawiciela.
  • Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 9.00, natomiast o godz. 15.00 rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego, po której będzie Droga Krzyżowa dla dzieci. Na tę Drogę Krzyżową dzieci niech przyniosą skarbonki wielkopostne ze swoją, dziecięcą jałmużną postną.
  • Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża i Komunią św. rozpocznie się o godz. 19.00.
  • Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza młodzież na Wielkopiątkowe Czuwanie o 22.30, które poprowadzi zespół ELEOS oraz młodzież z duszpasterstwa. W tym czasie całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim wg wyznaczonego porządku oraz dyżur w konfesjonale. Porządek adoracji w gablotach i na drzwiach kościoła i na stronie internetowej.
  • Pamiętajmy o przyozdobieniu w tym dniu krzyży przydrożnych kwiatami i zapalonymi zniczami. Tradycyjnie w Wielki Piątek ofiary składane przy krzyżu są wyrazem naszej solidarności i odpowiedzialności za wszystkie miejsca święte w Ojczyźnie Zbawiciela. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia do śmierci) oraz post ścisły, do którego zobowiązane są osoby pełnoletnie aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Kościół zachęca, aby w miarę możliwości zachować post i w Wielką Sobotę aż do zakończenia Wigilii Paschalnej.
 11. W Wielką Sobotę czuwanie przy Grobie Pańskim wg wyznaczonego porządku. Święcenie pokarmów co pół godziny od godz. 9.00 – 14.00. Święcenie pokarmów u Sióstr w Ochronce o godz. 12.00.
 12. Wg dawnego zwyczaju w Wielką Sobotę po poświęceniu pokarmów będzie można obdarować „święconką” strażaków, którzy pełnią straż przy Grobie Pańskim.
 13. WIGILIA PASCHALNA rozpocznie się o godz. 21.00 i zakończymy ją Procesją Rezurekcyjną, wokół Rynku. Na Wigilię Paschalną prosimy przynieść ze sobą świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Udział w Wigilii Paschalnej jest już udziałem we Mszy św. Wielkanocnej.
 14. Wszystkich gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w liturgii tych trzech najważniejszych i najświętszych dni w ciągu roku.
 15. W Niedzielę Wielkanocną nie będzie Mszy Św. o godz. 6.00. Pierwsza Msza Św. rano o godz. 7.30. Składka inwestycyjna w tym miesiącu będzie w Niedzielę Miłosierdzia.
 16. Parafialny Oddział Caritas informuje, że wydawanie paczek świątecznych dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, będzie w poniedziałek i wtorek od godz. 13.00 do 16.00. Osoby, które chcą przekazać 1% z obowiązującego podatku za rok 2016 na parafialny Klub Sportowy Jakub czy na Caritas mogą liczyć na bezpłatne rozliczenie w każdy wtorek od godz. 13.00 do 14.00 w biurze Caritas w Domu Katechetycznym.
 17. Kancelaria Parafialna ze względu na Spowiedź przedświąteczną i Triduum Paschalne będzie nieczynna w Wielkim Tygodniu. Do chorego lub w sprawie pogrzebu można kontaktować się o każdej porze.
 18. Jutro /10.04./ na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się za wszystkich poległych w czasie katastrofy smoleńskiej w 7 r. tej bolesnej tragedii, a w czwartek /13.04./ obchodzony jest Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
 19. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć u ministrantów i w zakrystii.

 

5 Niedziela Wielkiego Postu – 2. kwietnia 2017 r. 

 1. Od piątej niedzieli Wielkiego Postu, liturgia będzie naszą uwagę skupiać na rozważaniu Męki Pańskiej. Jeszcze raz kierujemy wezwanie do wzięcia udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach, zwłaszcza tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych nabożeństwach. Dzisiaj przypada także 12 r. śmierci św. Jana Pawła II.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana Tajemnic Różańcowych.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek wotywa o Najświętszym Sercu P. Jezusa o godz. 8.00 i 18.00 z kazaniem katechizmowym i nabożeństwem pierwszopiątkowym. Dla dzieci Droga Krzyżowa w piątek o 16.30 z komunią św. pierwszopiątkową, dla młodziezy o 19.00. Spowiedź przed I piątkiem w czwartek od godz. 17.00 oraz w piątek na Mszach św. porannych oraz od godz. 16.00.
 4. W środę o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. Po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 5. Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa obchodzona także jako Światowy Dzień Młodzieży. Poświęcenie palm będzie na Mszy św. o godz. 10.30. Rozpoczęcie na Rynku o godz. 10.15, gdzie będzie poświęcenie i w procesji wyruszymy do kościoła.
  Po  uroczystościach odbędzie się konkurs palm z nagrodami.
 6. Wyjazd młodzieży z dekanatu na diecezjalne obchody Niedzieli Palmowej do Tarnowa o godz. 9.00 spod kościoła.
 7. KS JAKUB, działający przy parafii bardzo dziękuje Wszystkim którzy w ubiegłych latach przekazywali1%, jednocześnie prosi do końca kwietnia o przekazanie i w tym roku tego 1%.  Przez pewien czas z przyczyn niezależnych nie widnieli w wykazie organizacji pożytku publicznego, ale jest już wszystko wyjaśnione i są na nowo. Wszystkich, którzy mieli trudności z KRS-em KS i musieli robić korektę  serdecznie przepraszają. Szczegóły na stronie Parafii.
 8. Droga Krzyżowa ulicami Miasta Brzeska odbędzie się w Wielką Środę, 12 kwietnia. Rozpoczęcie o godz. 19.00 w kościele św. Jakuba a zakończenie w kościele na Słotwinie. Pierwszy raz przejdzie przez każdą Parafię. Organizator Akcja Katolicka. Już teraz wszystkich Mieszkańców Brzeska serdecznie zapraszamy.
 9. Spotkania:
 • Poniedziałek – Akcja Katolicka godz. 19.00
 • Wtorek – Rodzina Kolpinga zaprasza na tradycyjne nabożeństwo wielkopostne – Godzinę Modlitewnej łączności z Polonią i naszymi rodakami, którzy wyjechali w ramach emigracji zarobkowej. Godz. 17.15. Podczas tego nabożeństwa będzie można złożyć dobre lekarstwa, które Kolping wyśle do parafii na Ukrainie.
 • Czwartek - Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci o 16.00.
 1. Różańców na setną rocznice objawień:
 • Wtorek Kolping godz. 17.15
 1. Składka z przyszłej niedzieli, jako jałmużna postna za korzystanie z wszelkiego rodzaju dyspens w ciągu całego roku, przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.
 2. Dziękujemy tym wszystkim, którzy w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w liczbie 61 osób, podjęli dziewięciomiesięczna modlitwę duchowej adopcji dziecka poczętego.
 3. Gratulujemy naszym Ministrantom, zdobycia tytułu Wicemistrza w wczorajszych Diecezjalnych Rozgrywkach w PNH, które odbyły się w Dębicy, w ten sposób promowali nasze Miasto i Parafię. Dziękujemy trenerowi p. Janowi Chrabąszczowi za solidną i charytatywną pracę z Ministrantami i Lektorami.
 4. Dyrekcji i Grono Pedagogiczne PSP nr 2 zaprasza na dzień otwarty w środę od godz. 16.00-18.00.
 5. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej u ministrantów i w zakrystii.
 6. Dzisiaj, o godz. 13.05, Telewizja Polska, TVP1, wyświetli wyjątkowy film p.t. „Wyzwolenie kontynentu: Jan Paweł II i upadek komunizmu” – zachęcamy do obejrzenia tego filmu w rocznicę śmierci Jana Pawła II.
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Andrzej Korczyński z ul. Mickiewicza, i + Anita Wolnik. Zmarłych polecamy  miłosierdziu Bożemu.

 

4 Niedziela Wielkiego Postu – 26. marca 2017 r. 

 1. Już czwarta niedziela Wielkiego Postu. Jest to niedziela inna niż pozostałe, zwana w tradycji kościelnej niedzielą „Laetare”, czyli radości. Radość ta została zaznaczona różowym kolorem szat liturgicznych. Kościół wzywa do radości w połowie Wielkiego Postu, aby ci, którzy poważnie potraktowali jego wezwanie, nie zniechęcali się w trudnym dziele przemiany serc.
 2. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach pasyjnych, które w naszej parafii są: w niedziele Gorzkie Żale o godz. 15.00 i w piątek Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 8.30 i o 17.30, dla dzieci o 16.30, zaś w szpitalu o 15.00. Od soboty wracają Msze św. w Kościele Ducha Św. w soboty o 7.30 i w niedzielę o godz. 10.00.
 3. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali przeznaczone są wykonanie Grobu i Ciemnicy oraz na całoroczny wystrój kościoła.
 4. Po Mszach św., jak już było zapowiadane, przedstawiciele Caritas rozprowadzają baranki i paschaliki wielkanocne. Świeca paschalna, podobnie jak świeca wigilijna, niech będzie zapalona na naszych świątecznych stołach podczas paschalnego śniadania. Ofiara przeznaczona jest na pomoc dla najuboższych.
 5. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 6. W piątek Msza św. o uzdrowienia duchowe i cielesne godz. 18.00.
 7. W sobotę /1.04./ pierwsza sobotę miesiąca kwietnia. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00 z nabożeństwem pierwszosobotnim. Pół godziny przed Mszą św. różaniec poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej.
 8. W tym tygodniu 100. Różańców na 100. lecie objawień w Fatimie poprowadzą:
 • Poniedziałek – Róża NMP Matki Kościoła godz. 17.15
 • Wtorek-Róża św. Bernadetty i Chrystusa Króla godz. 16.30
 • Środa – Róża św. Anny godz. 16.45
 • Czwartek – Róża św. Małgorzaty Marii Alacogue godz. 17.15
 1. Spotkania w tym tygodniu:
 • Wtorek – Ministranci godz. 17.00
 • Środa – Studium Biblijne godz. 19.00
 • Piątek – Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. godz. 16.30
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, można u ministrantów i w zakrystii nabyć: Gość. N., Niedziela, Źródło, Wzrastanie, Mały G.N., List, Wiara Patriotyzm i Sztuka, Promyczek dla dzieci.
 2. W sobotę /1.04./, w Regionalnym Centrum Kulturalno - Bibliotecznym odbędzie się III Brzeski Kiermasz Książki Przeczytanej w godzinach od 9.30 do 14.00. Będzie można wymienić, kupić i sprzedać swoje używane książki. W programie dla najmłodszych występ teatrzyku lalek „Bajka”.
 3. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Józef Rzenno z ul. Kusocińskiego i + Władysław Budzioch z ul. Kościuszki. Zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

III Niedziela Wielkiego Postu – 19 III 2017 r. 

 1. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich do udziału w Gorzkich Żalach w każdą niedzielę o godz. 15.00 oraz w Drodze Krzyżowej, która w naszej parafii jest w piątek: dla dorosłych o 8.30 i 17.30, dla dzieci o 16.30, w szpitalu o 15.00 dla młodzieży o godz. 19.00.
 2. Jutro liturgiczna Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Św. Józef jest patronem Kościoła, ludzi pracy, rzemieślników, ojców oraz dobrej śmierci – zachęcamy do udziału we Mszy św. w tym dniu.
 3. W sobotę /25.03./ Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu na Mszy św. o godz. 8.00 oraz
  o 18.00 będzie nabożeństwo w intencji dzieci nienarodzonych i uroczyste złożenie deklaracji modlitwy dziewięciomiesięcznej w intencji dziecka poczętego. Deklaracje można pobrać z ostatniej ławki w kościele lub z zakrystii.
 4. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, a szczególnie księdzu Proboszczowi, księdzu Kapelanowi oraz Siostrze organistce składamy serdeczne życzenia imieninowe.
 5. W piątek przypada Dzień Misjonarzy Męczenników. Nasza diecezja ma czworo takich męczenników: bł. o. Zbigniew Strzałkowski, ks. Jan Czuba, kl. Robert Gucwa
  i s. Czesława Lorek.
 6. Parafialny Oddział CARITAS rozprowadza baranki wielkanocnych oraz paschaliki w ramach dzieła pomocy najuboższym. Ofiara za baranka lub paschaliki 5 zł, oczywiście nie stawiany granic hojności. Można je nabywać na stoisku pod chórem.
 7. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę, które przeznaczone są na cele inwestycyjne w parafii.
 8. Składamy serdeczne podziękowanie księdzu Stanisławowi Stachoniowi, katechecie gimnazjalnemu, za przygotowanie młodzieży klas trzecich do sakramentu bierzmowania, dziękujemy rodzicom za dar ołtarza w postaci kapy na uroczystości fatimskie a młodzieży gimnazjalnej za pomoc w przygotowaniu kościoła. Za chwilę dokonamy poświęcenia kapy, oraz ufundowanego przez pewną osobę ornatu wielkanocnego.
 9. Spotkania:
 • Poniedziałek – Chór godz. 19.00
 • Czwartek – DSM godz. 16.30
 • Piątek – Schola godz. 16.00
 1. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedz. i Niedziela Źródło, dla młodzieży Wzrastanie, Droga i Mały Gość Niedz., Wiara Patriotyzm i Sztuka, dla dzieci Promyczka Dobra.
 2. Różaniec w tym tygodniu poprowadzą:
 • Niedziela – Akcja katolicka godz. 18.15
 • Poniedziałek – Róża św. Monik godz. 17.15
 • Wtorek – Róża św. Zofii z trzema córkami godz. 17.15
 • Środa – Róża św. Kingi godz. 16.45
 • Czwartek – Róża św. Joanny Bernadetty Molli godz. 17.15
 1. Wyjazd Rycerstwa Niepokalanej na Wielkopostny Dzień Skupienia do sanktuarium M.B. Fatimskiej w Tarnowie, będzie w sobotę, 25. marca o godz. 8.00 spod Domu Katechetycznego.
 2. W związku z planowaną reaktywacją Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w dniach 22
  i 24 marca o godz. 17.00 odbędą się Dni Otwarte dla dzieci i rodziców. Będzie możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej szkoły.   Nadal trwa nabór do oddziałów 0 dzieci 6 letnich na rok szkolny 2017/2018 oraz do klasy 1 Sz. Podstawowej. Wnioski do pobranie na stronie internetowej szkoły lub
  w sekretariacie. Także Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 zaprasza  gimnazjalistów na Dzień Otwarty 21 marca w godzinach od 8.00 do 14.00 aby zapoznać się z kierunkami kształcenia w Liceum i Technikum.
 3. Zespół Pieśni i Tańca „Porębianie”, serdecznie zaprasza wszystkich na występ w przyszłą niedzielę /26.03./ o godz. 16.00 i 18.30 w Regionalnym Centrum Kult. Bibl.. Bilety
  w cenie 10 zł.
 4. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł + Stanisław Klecki z ul. Starowiejskiej. Polecamy zmarłego Bożemu miłosierdziu

 

 II Niedziela Wielkiego Postu – 12. marca 2017 r.  

 1. Dzisiaj Kościół obchodzi Dzień Solidarności z misjonarzami, przychodząc im z pomocą przez modlitwę, post i jałmużnę. Po Mszy św. będzie można wesprzeć dzieło „Ad Gentes” ofiarą do puszek.
 2. Dzień Skupienia dla Narzeczonych o godz. 11.30 w Auli Chrystusa Króla /dolny kościół/.
 3. Przypominamy, że Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym są w każdą niedzielę o godz. 15.00.

     Drogi Krzyżowe w piątek: dla wszystkich rano o godz. 8.30 i wieczorem o godz. 17.30; w szpitalu o godz. 15.00; dla dzieci o godz. 16.30 a dla młodzieży o 19.00.. Ze względu na Msze z modlitwą o uzdrowienie  nie będzie Drogi Krzyżowej dla młodzieży.Za pobożny udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny

 1. Trwa Nowenna przed Uroczystością ś. Józefa. Modlitwy nowennowe dzisiaj po Mszy św. o 7.30, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00.
 2. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30, po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 3. We wtorek: spotkanie Towarzystwa Przyjaciół WSD po Mszy św. wieczornej oraz spotkanie ministrantów o godz. 17.00.
 4. W czwartek spotkanie Rodziny bł. Edmunda u Sióstr na Starowiejskiej o godz. 16.00, spotkanie modlitewne Grupy św. O. Pio, poprzedzone różańcem o godz. 17.15, który poprowadzi Rycerstwo w ramach przygotowania do 100. rocznicy powstania Rycerstwa Niepokalanej.
 5. Różaniec na 100.lecie objawień w Fatimie: Dziś: 14.30 Róża bł. Karoliny Kózka

poniedziałek /13.03./ – różaniec fatimski – Róża św. Michała Archanioła / g. 17.15./ i 4 r. wyboru papieża Franciszka, wtorek -  Caritas 17.15, środa – Róża św. Jadwigi Śląskiej 17.15, czwartek -  Rycerstwo 17.15, sobota – Róża św. Michała Archanioła 17.15 , niedziela – Akcja Katolicka 18.15

 1. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii.
 2. W Wielkim Poście w parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku organizowany jest Kurs Przedmałżeński. Spotkania w piątki i soboty o 19.00 w Sali Teatralnej. Kurs przeznaczony jest wyłącznie dla par narzeczonych
 3. Dla osób, które pragną pogłębić swoją wiarę jest organizowany Kurs „Nowe Życie”. Odbędzie się on przy sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie w dniach 24 do 26 marca. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisów przez stronę internetową Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea”. Szczegóły są na plakacie.
 4. Przedstawiciele parafialnej Caritas będą po Mszach św. rozprowadzać caritasowskie baranki wielkanocne i paschaliki. Ofiara za baranka i paschalika wynosi 5 zł i jest to ofiara złożona na pomoc dla najbiedniejszych w parafii i diecezji.
 5. W środę /15.03./ Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Brzesku jak co roku zapraszają na Dzień Otwarty, który rozpocznie się od godz. 15.00 i będzie trwał do 18.00. Jest to dzień w którym można przyjrzeć się ofercie Szkoły. Szczegóły na plakatach. 
 1. W związku z planowaną reaktywacją Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzesku 22 i 24 marca o godz. 17.00 odbędą się Dni Otwarte dla dzieci i rodziców. Będzie możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną.. Szczegóły na stronie internetowej Szkoły. Natomiast nabór do oddziałów 0 dzieci 6 - letnich na rok szkolny 2017/2018 trwa do 17 marca br. Wnioski do pobrania na stronie internetowej Szkoły lub w sekretariacie. Jednocześnie będzie prowadzona rekrutacja do klasy I Szkoły Podstawowej. 
 1. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło, dla młodzieży: Wzrastanie, Droga, i Mały Gość Niedzielny, najnowszy dwumiesięcznik Wiara Patriotyzm i Sztuka, dla dzieci Promyczek i Mały Promyczek.
 2. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Janina Kalicka z ul. Kościuszki, której pogrzeb odbędzie się we czwartek o godz. 14.oo w Kościele Parafialnym. Dobry Jezu ……

 

1 Niedziela Wielkiego Postu – 5. marca 2017 r. 

 1. Rozpoczęliśmy w naszej parafii czas RENOWACJI MISJI ŚWIĘTYCH. Witamy w naszej wspólnocie Ojców Macieja Ziębca i Marcina Surgę – Redemptorystów z Torunia. Jeszcze raz wszystkich serdecznie zapraszamy do brania udziału w naukach misyjnych i nabożeństwach. Program Renowacji Misji  jest na plakatach oraz na stronie internetowej parafii. W środę zakończenie Renowacji Misji św. na każdej Mszy św. Ofiara zbierana na tacę w tym dniu będzie wyrazem naszej wdzięczności Ojcom Rekolekcjonistom za ich pracę misyjną. Także od poniedziałku do czwartku będą trwały rekolekcje dla dzieci ze szkoły podstawowej oraz dla młodzieży z gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej. Program dla dzieci i młodzieży był podany przez katechetów na katechezie, jest także na stronie internetowej. Rekolekcje też poprowadzą Ojcowie Maciej i Marcin.
 2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.00. Dzisiaj na godzinę 17.00 zapraszamy na Oratorium Muzyczne Drogi Krzyżowej „Ślad Losu” w wykonaniu 50. osobowego zespołu muzycznego Confessio.
 3. W czasie Renowacji Misji św., Msze św. z naukami misyjnymi w poniedziałek, wtorek i środę będą o godz. 00, 8.00 i 18.00. Intencje Mszy św. z godz. 6.30 będą odprawione o 6.00. Prosimy zainteresowanych aby zapoznać się z intencjami w gablotach lub na stronie internetowej.
 4. Dyżur w konfesjonale na Mszach św. w czasie Renowacji Misji będzie tylko do kazania.
 5. W czwartek, 9. marca, młodzież trzecich klas gimnazjalnych, na Mszy św. o godz. 18.00 przyjmie z rak ks. bp. Stanisława Salaterskiego sakrament bierzmowania. Ofiara na tacę zbierana na tej uroczystości jest przeznaczona na Fundację abp Jerzego Ablewicz.
 6. W naszej wspólnocie parafialnej witamy diakona Marcina Kawę, pochodzącego z Pilzna, który będzie odbywał praktykę duszpasterską w naszej parafii.
 7. W sobotę rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa, która to uroczystość liturgicznie przeniesiona jest na 20. marca.
 8. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00. W przyszłą niedzielę Dzień Skupienia dla Narzeczonych o godz. 11.30 w Auli Chrystusa Króla /dolny kościół/.
 9. W przyszłą niedzielę jest dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny – Ad Gentes. Także w przyszłą niedzielę spotkanie Bractwa Szkaplerznego po Mszy św. o godz. 16.00.
 1. Caritas parafialny będzie rozprowadzał od przyszłej niedzieli baranki wielkanocne.
 2. Msza św. w intencji Sponsorów, Dobrodziejów i ich rodzin, XII Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek „O Muszlę św. Jakuba będzie w niedzielę 12 marca o godz. 9.00.
 3. Wczoraj odbyły się X Rejonowe rozgrywki w PNH LSO organizowany przez nasz Klub Sportowy „Jakub”. Wszystkich zawodników było ok. 300 osób. Gratulujemy naszym Ministrantom zdobycia I miejsca i Lektorom z Gimnazjum i ze Szkoły Ponadgimnazjalnej zdobycia trzecich miejsc. Dziękujemy trenerowi p. Janowi Chrabąszczowi, Dyrekcjom Szkół w Brzesku i Jadownikach za udostepnienie hal.
 4. Przypominamy, że w wakacje nasza parafia będzie organizować dwa 9-dniowe wyjazdy do Grecji oraz do Medjugorje. Informacje na stronie internetowej, w kancelarii i u ks. Mariana.
 5. Komendant Powiatowy Policji oraz Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi zapraszają, aby podzielić się najcenniejszym z leków. Chętni którzy ukończyli 18 rok życia proszeni są z dowodem osobistym w czwartek w godz. 9.00-13.00 w budynku strzelnicy przy ul. Szczepanowskiej
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej u ministrantów i w zakrystii.
 7. Różanie w tym tygodniu poprowadzą:

Poniedziałek -Róża św. Jadwigi Królowej godz. 17.15

Wtorek- Róża św. Józefa Robotnika godz. 17.15

Środa -Róża św. Jadwigi Królowej godz. 17.15

Czwartek -Róża św. Rity godz. 17.15

Sobota -Róża św. Urszuli Ledóchowskiej godz. 17.15

Niedziela -Róża bł. Karoliny Kózka godz. 18.15

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności + Genowefa Wijas z ul. Ogrodowej, której pogrzeb będzie w poniedziałek o  13.00 i + Zofia Sojka z ul. Ogrodowej, której pogrzeb będzie we wtorek o 14.00, oba pogrzeby w kościele Miłosierdzia.  Zmarłe polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

Program Renowacji Misji Świętych 2017 r. dla Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku 

7.03.2017 r. – WTOREK

godz. 8.00 - Nauka misyjna kl. 1 - 3

godz. 8.55 - kl. 1 - 3

godz. 9.50 - Nauka misyjna kl. 4 - 6

godz. 10.45 - kl. 4 - 6

8.03.2017 r. ŚRODA

godz. 8.00 - Nauka misyjna kl. 1 - 3

godz. 8.45 - kl. 1 - 3

godz. 9.50 - Nauka misyjna kl. 4 - 6

godz. 10.45 - kl. 4 - 6 

9.03.2017 r. – CZWARTEK 

godz. 08.00 -  kl. 1 - 2 Film w szkole

godz. 8.00 – kl. 3 - 6 nauki misyjne w Auli Chrystusa Króla

godz.  9.30 – Msza Św. na zakończenie Misji kl. 1-6

godz. 10.30 – kl. 1- 3 przejście na obiad 

 

Program Renowacji Misji Świętych 2017 r. Dla Młodzieży 

6.03.2017 r. – PONIEDZIAŁEK

godz. 9.00 - Nauka misyjna dla młodzieży  ZSP nr 2 i Liceum Katolickiego 

godz. 11.00 - Nauka misyjna dla młodzieży Publicznego Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum Katolickiego 

7.03.2017 r. WTOREK

godz. 9.00 - Nauka misyjna dla młodzieży  ZSP nr 2 i Liceum Katolickiego 

godz. 11.00 - Nauka misyjna dla młodzieży Publicznego Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum Katolickiego 

8.03.2017 r. – ŚRODA 

godz. 09.00 – Spowiedź dla młodzieży  ZSP nr 2 i Liceum Katolickiego

godz.   9.30 –  Msza św. na zakończenie misji z nauką dla młodzieży  ZSP
nr 2 i Liceum Katolickiego

godz. 11.00 – Spowiedź dla młodzieży Publicznego Gimnazjum
i Gimnazjum Katolickiego

godz. 11. 30 - Msza św. na zakończenie misji z nauką dla młodzieży  Publicznego Gimnazjum i Gimnazjum Katolickiego

 

 Środa Popielcowa 2017 rok 

 1. Msze św. dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 15.30, 17.00 i 19.00. Na każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 2. Dzisiaj obowiązuje post ścisły /od 18 roku życia do 60/ oraz abstynencja od pokarmów mięsnych /obowiązuje od 14 roku życia do śmierci/. Przypominamy, ze abstynencja od pokarmów mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki całego roku.
 3. W piątek Droga Krzyżowa: dla wszystkich o 8.30 i o 17.30. Dla dzieci o godz. 16.30 i dla młodzieży o godz. 19.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00.
 4. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź przed I piątkiem będzie w czwartek od godz. 17.00 oraz w piątek na Mszach św. porannych i od godz. 16.00. W pierwszą sobotę miesiąca różaniec prowadzony przez Rycerstwo Niepokalanej o godz. 7.30, o godz. 8.00 Msza św. Wotywna o Niepokalanym Serce NMP.
 5. W sobotę, na Mszy św. o godz. 18.00, rozpoczynamy  w naszej parafii Renowację Misji św. Także w sobotę o godz. 19.00 w kościele św. Jakuba odbędzie się Koncert Organowy w wykonaniu p. Witolda Zalewskiego na który wszystkich serdecznie zapraszamy.
 6. W niedzielę kazania misyjne na każdej Mszy św. O godz. 17.00 w naszym kościele zostanie wystawione Oratorium Drogi Krzyżowej „Ślad Losu” w wykonaniu zespołu Confessio na który wszystkich serdecznie zapraszamy.
 7. Program Renowacji Misji św. jest wywieszony w gablotach kościelnych oraz jest na stronie internetowej parafii.
 8. Stary zwyczaj każe dzisiaj ściąć gałązki drzew, które przechowywane w pomieszczeniach zakwitną i będą służyły do sporządzenia palm, które poświęca się w Niedzielę Palmową.
 9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę, które tradycyjnie z tego dnia przeznaczone są na cela charytatywne w diecezji i parafii.
 10. Środą Popielcową rozpoczyna się okres Komunii św. wielkanocnej, który będzie trwał do Uroczystości Zesłania Ducha Św.

 

8 Niedziela Zwykła - 26. lutego 2017r. 

 1. Dzisiaj rozpoczyna się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, w tych intencjach będziemy modlić się podczas nabożeństw.
 2. Najbliższa środa /01.03./ to ŚRODA POPIELCOWA, która rozpoczyna okres 40. dniowego Wielkiego Postu. Msze św. w tym dniu o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 15.30, 17.00 i 19.00. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o 18.30. Na każdej Mszy św. posypanie głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły od 18 roku życia do 60 oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 roku życia do śmierci. Ofiary na tacę w tym dniu przeznaczone są na cele charytatywne diecezjalnie i parafialne. 1 marca pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych z racji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne po Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00. W pierwszy piątek po Mszy św. o godz. 8.00 i przed Mszą św. 18.00 będzie nabożeństwo pierwszopiątkowe. Droga Krzyżowa z komunią pierwszopiątkowa dla dzieci
  o 16.30.  Spowiedź przed I piątkiem w czwartek od 17.00, oraz w piątek na Mszach  św. porannych i od 16.00. W sobotę różaniec o godz. 7.30 poprowadzi Rycerstwo, a Msza św. wotywna o NSNMP o godz. 8.00.
 4. W piątek Droga Krzyżowa: dla wszystkich po Mszy św. o godz. 8.00, dla dzieci o 16.30, dla wszystkich o 17.30, dla młodzieży o 19.00 oraz w kaplicy szpitalnej o 15.00.
 5. W sobotę /04.03./ rozpoczniemy RENOWACJĘ MISJI ŚWIĘTYCH. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. W najbliższą niedzielę na każdej Mszy św. i na Gorzkich Żalach będzie nauka misyjna. Program renowacji Misji św. będzie na naszej stronie internetowej oraz będzie wywieszony w gablotach kościelnych. Renowację Misji św. poprowadzą Ojcowie Redemptoryści Marcin Surga i Maciej Ziembiec z Torunia.
 6. Od przyszłej niedzieli Gorzkie Żale o godz. 15.00. Na Gorzkich Żalach zbierane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 7. W sobotę w kalendarzu liturgicznym Święto św. Kazimierza Królewicza. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
 8. Spotkania
 • Poniedziałek – kl. I i II Gimnazjum godz. 17.30. Spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy św. wieczornej.
 • Wtorek – Aspiranci godz. 17.00, którzy w niedzielę o godz. 10.30 zostaną uroczyście włączeni do grona Ministrantów; Ministranci godz. 17.00
 • Czwartek - PDMD o 16.00
 • Piątek – Dzieci przygotowujące się do I Komunii wraz z rodzicami godz. 16.30
 • Sobota – Rozgrywki Rejonowe w PNH LSO godz. 8.00
 1. W zakrystii można zapisywać się na wyjazd na Wielkopostny Dzień Skupienia dla Członków Grup Modlitewnych O.Pio, który będzie w sobotę 4 marca w Nowym Sączu.
 2. Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku zaprasza na koncert laureatów konkursu w ramach projektu „Inni, ale tacy sami” 4 marca o godz. 16.30.
 3. Nasza Parafia wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury zaprasza na Koncert Organowy, który odbędzie się 4 marca o godz. 19.00 w kościele św. Jakuba w Brzesku. Na organach zagra Witold Zalewski, koncert poprowadzi Lidia Jazgar.
 4. W następną niedzielę /5.03./ o godz. 17.00, w naszym kościele, będzie wystawione Oratorium Drogi Krzyżowej, w wykonaniu zespołu „Ślad Losu”. Już teraz serdecznie zapraszamy.
 5. Nasza parafia będzie organizować w wakacje dwa 9-dniowe wyjazdy pielgrzymkowo – wypoczynkowe: w lipcu do Grecji „Śladami św. Pawła” oraz drugi, na przełomie lipca
  i sierpnia do Medjugorje. Szczegóły na stronie internetowej i plakatach, zapisy w kancelarii i u ks. Mariana.
 6. Po Mszy św. u ministrantów i w zakrystii można nabyć prasę katolicką: Gość Niedz., Niedziela, jest także Źródło, Arka, dla młodzieży Wzrastanie, Miłujcie się i Mały GN,  miesięcznik Wiara Patriotyzm i Sztuka a dla dzieci Promyczek.
 7. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: + Mieczysław Bzdak z ul. Kościuszkii + Eugeniusz Markowicz z ul. Browarnej. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.

 

7 Niedziela Zwykła – 19. lutego 2017 r. 

 1. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele inwestycyjne w Parafii.
 2. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o 17.30 po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
 • Środa – Święto katedry św. Piotra, Apostoła
 • Czwartek – św. Polikarpa, bpa i męczennika. Ostatni czwartek przed Wielkim Postem będzie w naszej parafii Nabożeństwo Eucharystyczne popularnie zwane Nabożeństwem Czterdziestogodzinnym. Nabożeństwo to ma charakter modlitwy adoracyjnej całej wspólnoty parafialnej przed Najświętszym Sakramentem. W tym dniu na nabożeństwa zapraszamy: po Mszy św. o godz. 8.00 osoby starsze oraz wszystkie wspólnoty modlitewne oraz stowarzyszenia, na godz. 17.00 zapraszamy dzieci i młodzież, natomiast po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy rodziców. Zachęcamy także, by ten dzień był dniem liczniejszej adoracji, prywatnej adoracji nas wszystkich przy ołtarzu wieczystej adoracji w kościele św. Jakuba.
 1. Spotkania w tym tygodniu:
 • Poniedziałek – kl. 3 Gimnazjum z rodzicami godz. 17.30 w Auli Chrystusa Króla, następnie Msza św.
 • Środa – Studium Biblijne godz. 19.00
 • Wtorek – Aspiranci godz. 15.30; Towarzystwo Przyjaciół WSD godz. 18.45;
 • Czwartek – PDMD i Kolędnicy Misyjni godz. 16.00; Rodzina bł. Edmunda godz. 16.00 u sióstr przy ul. Starowiejskiej
 • Piątek - Msza św. o uzdrowienia duchowe i cielesne godz. 18.00
 1. 100 Różańców przed Setną Rocznicą Objawień w Fatimie. Różaniec w tym tygodniu poprowadzą:
 • Poniedziałek - Róża św. Marii Magdaleny godz. 17.15
 • Czwartek - Róża bł. Karoliny Kózka 17.30
 • Piątek - Róża św. Agaty godz. 17.15
 1. Nasz wikariusz ks. dr Marek Jawor wydał bogatą w treść książkę ze swoimi homiliami i rozważaniami z ostatnich 3 lat – całego roku liturgicznego. Serdecznie zachęcamy do nabycia pod chórem w cenie 30 zł.
 2. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Miłujcie się, Źródło, List, dla młodzieży Wzrastanie, Droga i Mały Gość Niedz., a dla dzieci Promyczek Dobra.
 3. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Kazimierz Kulka z ul. Ogrodowej, +Janina Szczupak z ul. Browarnej i + Karolina Kozub z ul. Ogrodowej. Zmarła także współzałożycielka katolickiego miesięcznika „Wzrastanie” + Halina Bednarczyk. Przez kilkanaście lat prowadziła u nas redakcję tego czasopisma. Jej pogrzeb będzie w poniedziałek w Tarnowie w parafii NSPJ o godz. 14.00 a w naszym kościele Msza św. o pokój jej duszy będzie odprawiona 24 lutego o godz. 18.00. Dobry Jezu…

 

6 Niedziela Zwykła – 12 luty 2017 r. 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które przeznaczone są na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 2. Od poniedziałku „wraca” w dni powszednie Msza św. o 6.30.
 3. W kalendarzu Liturgicznym w tym tygodniu:
 • Poniedziałek – Różaniec Fatimski poprowadzi Róża bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, początek o godz. 17.15.
 • Wtorek – świętych Cyryla i Metodego, patronów. Różaniec o 17.30 poprowadzi Róża św. Rozalii
 • W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30,
  po niej Msza św. w intencjach nowennowych. Różaniec poprowadzi Róża NMP z Góry Karmel, początek o godz. 16.45.
 • W czwartek comiesięczne spotkanie Modlitewnej Grupy św. O. Pio, rozpoczęcie modlitwą różańcową o godz. 17.30, którą poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej w ramach comiesięcznego przygotowania do obchodowe 100. rocznicy powstania Rycerstwa.
 1. W piątek różaniec poprowadzi Róża św. Teresy z Avila, początek o 17.30.
 2. Zapraszamy pozostałe Roże oraz wszystkie organizacje i stowarzyszenia działające przy parafii do wspólnej modlitwy różańcowej przed Najświętszym Sakramentem – 100 modlitw różańcowych na 100. lecie objawień Matki Bożej w Fatimie. Można do tej modlitwy zapisywać się w zakrystii.
 3. Spotkania:
 • Poniedziałek - Rodzina KOPLINGA zaprasza na spotkanie z Franciszkaninem o. dr. Stanisławem Jaromim prezesem Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu, poświęcone encyklice papieża Franciszka „Laudato Si”
  o godz. 16.00 w Domu Katechetycznym; Lektorzy 18.45
 • WtorekMinistranci 17.00, DSM godz. 17.00 u Sióstr na Pl. Kazimierza.
 • Środa - Chór parafialny o 19.00 w Domu Katechetycznym
 • CzwartekPDMD – zapisy na wycieczkę do Białki i Zakopanego dla Kolędników Misyjnych i Młodzieży, która pomagała w tym dziele godz. 16.00; Aspiranci 16.30
 • PiątekDuszpasterstwo Młodzieży o 19.30.
 1. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne w parafii.
 2. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła + Irena Kramarz z ul. Mieszka I, polecamy ją miłosierdzi Bożemu.

 

V Niedziela Zwykła – 5. lutego 2017 r. 

1.Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00.

 1. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom XII Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek za przygotowanie programu zaprezentowanego podczas przesłuchań́. Wszystkim należą̨ się̨ słowa uznania i szacunku za ich pracę.
 2. Grand PRIX XII Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek „O Muszlę św. Jakuba – Brzesko 2017” zdobył zespół KILKA SÓW. Gratulujemy naszym Parafianom: Jakubie Pacurze za zdobycie II miejsca, Agnieszce Marmol I miejsca, Zuzannie Patulskiej II miejsca oraz zespołom: Kraj Julia & Pacura Aleksandra II miejsca i wyróżnienia Aleksandrze Kupiec & Ewie  Słota, a także z naszej PSP nr 3 - Emilce Toboła wyróżnienia  oraz Zespołowi z PG nr 1 II miejsca,  w swoich kategoriach. Dziękujemy p. Andrzejowi Piotrowskiemu i p. Barbarze Zelek i p. Iwonie Mikołajek za ich przygotowanie.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
 • Poniedziałek – Świętych Męczenników Japońskich oraz 1 rocznica święceń  biskupich, bpa pomocniczego Leszka Leszkiewicza.
 • Piątek – św. Scholastyki

·        Sobota /11.02./ - NMP z LourdesŚwiatowy Dzień Chorego. W tym, dniu w naszym kościele, będzie specjalna Msza św. dla chorych połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 12.00.

·        Uroczystości Dnia Chorego w Porąbce Uszewskiej  w sanktuarium Matki Boskiej z Lourdes, rozpoczną się Mszą św. o 16.30, po której odbędzie się  i procesja różańcowa do Groty. Szczegóły na plakatach. Rycerstwo Niepokalanej organizuje wyjazd o 15.15 spod domu katechetycznego. Są jeszcze wolne miejsca, można zapisać się w zakrystii. 

4.  W przyszłą niedzielę Dzień Skupienia dla Narzeczonych o godz. 11.30 w Auli Chrystusa króla.

5.Także w przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

6. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedz., Niedziela, Źródło, Arka, dla młodzieży: Wzrastanie, Droga i Mały Gość Niedzielny, a dla dzieci najnowszy Promyczek Dobra i dla dzieci przedszkolnych Mały Promyczek Dobra..

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Ludwika Janicka z ul. Ogrodowej i + Wacław Hudyma z ul. Ogrodowej, którego pogrzeb będzie w poniedziałek w k-le Miłosierdzia o 14.00. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.

 

4 Niedziela Zwykła - 29 stycznia 2017 r.

 1. Dzisiaj w Regionalnym Centrum Kulturalno Bibliotecznym w Brzesku o godz. 16.00 odbędzie się Koncert Laureatów XII Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek o „Muszlę św. Jakuba”. Koncert rozpocznie się o godz. 16.00, serdecznie wszystkich zapraszamy. Dziękujemy dyrektorowi Konkursu, ks. Jackowi Walczykowi oraz współorganizatorom: Burmistrzowi Miasta, Starostwu Powiatowemu, jurorom oraz wszystkim darczyńcom dzięki którym ten Konkurs trwa już od dwunastu lat, a młode talenty mogą być odpowiednio docenione i wynagrodzone. Dzisiaj podczas koncertu laureatów gościnnie wystąpi ubiegłoroczna laureatka nagrody Grand Prix Kinga Gurgul.
 2. W czasie ferii zimowych nie ma Mszy św. o godz. 6.30.
 3. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek o godz. 19.00.
 4. W środę Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy o 17.30, po niej Msza w intencjach nowennowych.
 5. W czwartek /2.02./ ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO – Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. w naszej Farze o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 15.30 i 18.00. Poświęcenie Gromnic na każdej Mszy św. Ofiary w tym dniu będą przeznaczone na pomoc dla klasztorów klauzurowych w naszej diecezji. Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu przypada także 42 rocznica święceń biskupich, biskupa seniora Władysława Bobowskiego.
 6. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
 • Dzisiaj – Światowy dzień Chorych na Trąd
 • Wtorek – św. Jana Bosko
 • Piątek - Błażeja, błogosławieństwo gardła po Mszy św. o 8.00   

Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia imieninowe.

 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 • W czwartek wypada święto, w tym dniu będziemy modlić się po Mszy św. o godz. 8.00 oraz o godz. 17.30 w intencji powołań, za nasze siostry zakonne i o powołania do życia zakonnego.
 • I piątek miesiąca – Msze św. Wotywne o NSPJ o godz. 8.00 i 18.00. Nie ma Mszy pierwszopiątkowej dla dzieci.
 • Spowiedź przed I piątkiem. W środę od godz. 17.00, w czwartek na Mszach św., oraz w piątek na Mszach św. porannych oraz od godz. 17.00.
 1. W pierwszą sobotę Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00 pół godziny wcześniej różaniec prowadzi Rycerstwo Niepokalanej.
 2. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00.
 3. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do naszej Parafialnej Świetlicy w Domu Katechetycznym od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00.
 4. Dyrekcja ośmioklasowej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Brzesku, przy ul. Browarnej 39 ogłasza nabór do klasy I i VII na roku szkolny 2017/2018. Zapisy w sekretariacie szkoły. Szkoła jest bezpłatna.
 5. Jutro nasza Liturgiczna Służba Ołtarza, zorganizowana przy Klubie Sportowym „Jakub” wyrusza na obóz narciarski do Bukowiny Tatrzańskiej. Obóz zorganizował opiekun ks. Jacek Walczyk wraz z Zarządem Klubu. Dziękujemy Organizatorom i wszystkim Darczyńcom, którzy finansowo wsparli to dzieło. Życzymy naszej LSO oraz wszystkim dzieciom i młodzieży z parafii dobrego i szczęśliwego wypoczynku podczas rozpoczętych ferii zimowych.
 6. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedz., Niedziela, Źródło, Arka, dla młodzieży Wzrastanie, Droga i Mały Gość Niedz., oraz najnowszy miesięczniki: Wiara Patriotyzm i Sztuka, można tez gratisowo pobrać sobie Dobre Nowiny.
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Stanisław Pacura z ul. Browarnej, +Maria Grochola z ul. Okocimskiej, + Władysława Synowiec z ul. Ogrodowej Zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.

 

Niedziela Zwykła – 22. stycznia 2017 r.

 1. Dzisiaj w naszym mieście odbędą się dwa koncerty kolęd na które wszystkich serdecznie zapraszamy: W kościele Miłosierdzia Bożego odbędzie się XII Brzeski Koncert Noworoczny w wykonaniu Dziewczęcego Chóru Katedralnego PUELLAE ORANTES oraz kwartetu smyczkowego APOTHEOSIS. Początek koncertu o godz. 16.30. Natomiast o godz. 18.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno Bibliotecznym w Brzesku odbędzie się Koncert Kolęd Katowickiego Chóru „GOSPEL” na rzecz „Ochronki” – Domu Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży prowadzonego przez Siostry Służebniczki na ul. Starowiejskiej. Dobrowolne datki z tego koncertu będą przeznaczone na pomoc dla tych dzieci.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tygodniu:
  • Wtorek – św. Franciszka Salezego, bpa i dokt. Kośc. – patrona dziennikarzy
  • Środa – Nawrócenie św. Pawła i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan oraz 3 rocznica święceń biskupich bpa Stanisława Salaterskiego
  • Czwartek - Świętych Tymoteusza i Tytusa bpów,
  • Piątek – bł. Jerzego Matulewicza bpa,
  • Sobota - św. Tomasza z Akwinu, kapł. i dokt. Kośc.,

Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia imieninowe.

 1. We wtorek o godz. 17.00 zbiórka ministrantów, natomiast w czwartek o 16.30 zbiórka aspirantów.
 2. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o 17.30 po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 3. W czwartek comiesięczne spotkanie Studium Biblijnego. Początek spotkania o godz. 19.00.
 4. W piątek /27.01./ Msza św. wieczorna połączona z modlitwą o uzdrowienie duchowe i cielesne. Zaprasza Odnowa w Duchu Św.
 5. W sobotę, 28 stycznia, w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym im. Jana Pawła II w Brzesku odbędą się  przesłuchania zgłoszonych wykonawców do XII Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek o „Muszlę św. Jakuba”. Już teraz zapraszamy w następną niedzielę /29.01./ na Koncert Laureatów tego Konkursu, który będzie też w RCKB o godz. 16.00.
 6. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny w którym znajdziemy płytę najpiękniejszymi utworami w wykonaniu Andrea Bocelli, Niedziela, Źródło, dla młodych, Droga, Mały Gość Niedzielny oraz Wzrastanie a dla dzieci Promyczek Dobra.
 7. W poniedziałek /23.01./ o godz. 18.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno Bibliotecznym odbędzie się koncert p.t. „Z tańcem i śpiewem” wykonaniu Grupy Dziecięcej „Krakowiaczek”, „Ziarenek Nadziei” i „Krakowiaków Ziemi Brzeskiej”. Zaprasza Miejski Ośrodek Kultury.
 8. Dyrekcja bezpłatnej , ośmioklasowej Katolickiej szkoły Podstawowej w Brzesku z siedzibą przy ul. Browarnej 39, ogłasza nabór do klasy I i VII na rok szkolny 2017/2018. Zapisy w sekretariacie szkoły, szczegóły na stronie szkoły i parafialnej.
 9. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Karol Szydłowski z ul. Brzezowieckiej, + Wiesława Hajduk z ul. Leg. Piłsudskiego i + Maria Pajor z ul. Kościuszki, której pogrzeb będzie we wtorek o 14.00 w kościele parafialnym.

 

2 Niedziela Zwykła – 15. stycznia 2017 r.

 1. W środę rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: ”Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas”.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na cele inwestycyjne w parafii.
 3. W poniedziałek /16.01./ Różaniec o godz. 17.30 poprowadzi Rycerstwo Niepolanej w ramach przygotowania do obchodów 100. Rocznicy powstania Rycerstwa.
 4. Spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego będzie wyjątkowo w środę 18.01. u Sióstr na Starowiejskiej o godz. 16.00.
 5. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy po godz. 17.30 po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 6. Spotkanie TP WSD będzie w środę po Mszy św. wieczornej.
 7. Spotkanie modlitewne Grupy św. O. Pio w najbliższy czwartek/19.01./, początek o 17.30.
 8. Spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży będzie w piątek o 19.30.
 9. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
 • Wtorek – św. Antoniego, opata, Czwartek - św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa
 • Sobota – św. Agnieszki, dziew. i męcz. W sobotę jest Dzień Babci a w niedzielę Dzień Dziadka. Solenizantom obchodzącym imieniny, oraz naszym Czcigodnym Seniorom Babciom i Dziadkom składamy serdeczne życzenia.
 1. W sobotę kończymy wizytę duszpasterską. Wszystkim, którzy nas przyjęli składamy serdeczny Bóg zapłać. Do tych podziękowań dołącza się także nasza Liturgiczna Służba Ołtarza. Jeśli ktoś, kto nie mógł przyjąć kolędy w czasie wyznaczonym, chciałby prosić o błogosławieństwo domu, może zgłosić chęć przyjęcia kolędy w tym tygodniu w kancelarii.
  W intencji wszystkich, których odwiedziliśmy w czasie tegorocznej kolędy odprawimy Mszę św. koncelebrowaną w czwartek, 26 stycznia o godz. 18.00.
 2. W niedzielę 22 stycznia zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza wraz z rodzicami na spotkanie opłatkowe do Auli Chrystusa Króla. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 16.00. Podczas tego spotkanie będzie omówiony wyjazd na narty.
 3. Siostry Służebniczki Starowiejskie wraz z Podopiecznymi z Domu Pomocy Społecznej przy ul. Starowiejskiej serdecznie zapraszają na Koncert Kolęd Katowickiego Choru GOSPEL, który odbędzie się w niedzielę, 22.01., w Regionalnym Centrum Kulturalno Bibliotecznym w Brzesku o godz. 18.00. Zamiast biletów wstępu będą rozprowadzane cegiełki z których dochód zostanie przeznaczony na potrzeby DPS-u dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. W naszej parafii chór ten zaśpiewa w przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.00
 4. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej u ministrantów i w zakrystii.
 5. I Ty możesz komuś uratować życie. Pod takim hasłem, dzisiaj, 15 stycznia w RCKB w Brzesku w godz. 10-18.00 będzie przeprowadzony Dzień Dawcy Szpiku, szczegóły na plakacie.
 6. W najbliższą sobotę /21.01./ o godz. 18.00, w Reg. Centrum Kult. Biblit. można jeszcze zobaczyć spektakl bożonarodzeniowy p. t. Ja także chcę” w opracowaniu Agaty Podłęckiej i Krzysztofa Szydłowskiego.
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: +Genowefa Śmiertka
  z ul. Pomianowskiej, + Włodzimierz Biernat z ul. Ogrodowej, +Maria Kokoszka z Ogrodowej, +Zofia Zieleźnik z d. Stós z Bielsko Białej, +Małgorzata Węglowska z Boh. Westerplatte,
  + Halina Przeklasa z ul. Browarnej i +Irena Sadlińska z ul. Zamkniętej, której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 12.00 w kościele parafialnym. Dobry Jezu…
 8.  Porządek kolędy na ten tydzień:

   

  Kapłan

  Wtorek 17. 1. 2017 r. – 16.00

  Lektor/Ministrant

  ks. Kapelan

  Ul. Browarna 12, 12 a

  Okas Oliwier, Poliszak Maciej

  Ks. Krzysztof

  Ul. Kusocińskiego nry nieparzyste

  Zelek Wiktor, Chrabąszcz Krystian

   

  Kapłan

  Środa 18.1.2017 r. – 16.00

  Lektor/Ministrant

  Ks. Jacek

  Ul. Kościuszki 70

  Kusiak Wiktor, Szydłowski Wiktor

   

   

  Kapłan

  Czwartek 19. 1. 2017 r. – 16.00

  Lektor/Ministrant

  Ks. Jacek

  Pl. Kupiecki

  Chrabąszcz Krystian, Zając Piotr

   

  Kapłan

  Piątek 20. 1. 2017 r. – 16.00

  Lektor/Ministrant

  ks. Marek

  Ul. Piastowska do torów od nr 1

  Szydłowski Wiktor, Kusiak Wiktor

   

  Kapłan

  Sobota 21. 1. 2017 r. – 10.00

  Lektor/Ministrant

  Ks. Marek

  Ul. Piastowska od torów do końca

  Szydłowski Wiktor, Kusiak Wiktor

   

 

Święto Chrztu Pańskiego – 8 stycznia 2017 r.

 1. Dzisiaj w liturgii kończy się Okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczyna Okres zwykły w ciągu roku. W naszej polskiej tradycji, śpiew kolęd będzie nam towarzyszył aż do 2 lutego. Przez pokropienie wodą święconą na początku liturgii wspomnieliśmy przyjęty przez nas chrzest, dziękując Bogu, że przez ten sakrament staliśmy się przybranymi Jego dziećmi i członkami Kościoła Katolickiego.
 2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00. Także dzisiaj Dzień Skupienia dla Narzeczonych o godz. 11.30 w Auli Chrystusa Króla.
 3. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 4. W piątek, z racji 13-tego dnia miesiąca, różaniec fatimski poprowadzi Róża św. Joanny Beretty Molla, początek o godz. 17.15.
 5. Spotkania: Wtorek –DSM godz. 16.30 na pl. Kazimierza u Sióstr; Schola w piątek o godz. 17. 00 i niedziela o godz. 10.00
 6. Składka z przyszłej niedzieli, trzeciej miesiąca, będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.
 7. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedz.., Niedziela, Źródło, Cuda i łaski, dla młodzieży: Droga, Wzrastanie i Mały Gość Niedz. i Promyczek Dobra.
 8. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli + Józef Kargol z ul. Pomianowskiej, + Tomasz Kołodziej z ul. Pomianowskiej, + Piotr Kądziołka z ul. Browarnej, + Krystyna Hebda z ul. Leg. Piłsudskiego i + Daniela Burnat z ul. Leg. Piłsudskiego, której pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 14.00 w kościele parafialnym. Polecamy zmarłych Bożemu miłosierdziu…
 9. Oto porządek kolędy duszpasterskiej:

Kapłan

Wtorek 10. 1. 2017 r. – 16.00

Lektor/Ministrant

ks. Proboszcz

Ul. Ogrodowa 9 (31-60)

Grabowicz Igor, Malec Karol

ks. Kapelan

Ogrodowa 44 (1- 30)

Jemioło Adrian, Kołodziej Szymon

ks. Marian od godz. 18.00

Ul. Ogrodowa 1A

Pacura Jakub, Kubala Karol

Ks. Krzysztof

Ul. Kościuszki 53

Słowiak Krzysztof, Słowiak Kacper

Ks. Marek

Ul. Browarna 2, 3, 4

Dudek Wiktor, Smaluch Adrian

Ks. Maciej

Ul. Browarna 8, 10

Nowak Dawid, Majcherczyk Wojciech

Ks. Stanisław

Ul. Browarna 21 (31-60)

Kuciel Jakub, Sacha Damian

 

Kapłan

Środa 11.1.2017 r. – 16.00

Lektor/Ministrant

Ks. Stanisław

Ul. Ogrodowa 13 (1-30)

Grabowcz Igor, Piechowicz Jakub

ks. Kapelan

Ul. Ogrodowa 44 (31 – 45)

Oliwier Okas, Nowak Dawid

Ks. Jacek

Ul. Leg. Piłsudskiego 23 (1-30)

Kapcia Karol, Wąs Dominik

ks. Maciej

Ul. Wojska Polskiego 1 (1-30)

Gaczoł Szymon, Świerczek Sebastian

ks. Marek

Ul. Browarna 5, 5A

Szydłowski Artur, Fijołek Kacper

Ks. Proboszcz

Ul. Chrobrego, Śmiałego

Rogula Bartłomiej, Rzenno Igor

 

 

Kapłan

Czwartek 12. 1. 2017 r. – 16.00

Lektor/Ministrant

Ks. Krzysztof

Ul. Mieszka I nry nieparzyste

Serwin Paweł, Roczniak Stanisław

ks. Stanisław

Ul. Kościuszki 64ab

Okas Jakub, Słupski Kmil

Ks. Proboszcz

Ul. Ogrodowa 12 (1-30)

Pacura Jakub, Kuciel Jakub

Ks. Marian

Ul. Ogrodowa 1B, 1C

Wawryka Karol, Bukowski Jacek

Ks. Jacek

Ul. Leg. Piłsudskiego 23 (31-60)

Rogula Bartłomiej, Solak Stanisław

Ks. Marek

Ul. Wojska Polskiego 1 (31-45)

Sacha Damian, Malec Karol

 

Kapłan

Piątek 13. 1. 2017 r. – 16.00

Lektor/Ministrant

Ks. Jacek

Ul. Boh. Westerplatte 5 (1-30)

Zelek Kacper, Piotrowski Wojciech

ks. Maciej

Ul. Brzezowiecka, Czarnowiejska

Adamczyk Adrian, Kołodziej Jakub

ks. Krzysztof

Ul. Mieszka I nry parzyste

Salamon Dariusz, Ryglowski Piotr

ks. Stanisław

Ul. Starowiejska 23 (21-40)

Okas Jakub, Bukowski Jacek

ks. Marek

Ul. Okocimska 30, 40, 42; 
Browarna 6

Gaczoł Szymon, Świerczek Sebastian

Ks. Marian

Ul. Kościuszki 69abc

Kołodziej Szymon, Kubala Karol

 

Kapłan

Sobota 14. 1. 2017 r. – 10.00

Lektor/Ministrant

ks. Kapelan

Głowackiego (nr-y nieparzyste)

Kołodziej Jakub, Adamczyk Adrian

Ks. Maciej

Ul. Słowackiego, Sienkiewicza, Jagiełły, Ogrodowa

Kapcia Karol, Kamiński Przemysław

ks. Jacek

Ul. 19 Stycznia

Rzenno Eryk, Zelek Wiktor

ks. Marian

Ul. Solskiego, Modrzejewskiej, Powstańców Warszawy, Pl. Targowy

Salamon Dariusz, Zyznawski Mikołaj

Ks. Stanisław

Ul. Osiedlowa

Jeziorek Mariusz, Rogula Bartłomiej

Ks. Marek

Ul. Okocimska

Kokoszka Karol, Kusiak Wiktor

 

Kapłan

Niedziela 15 1. 2017 r. – 14.00

Lektor/Ministrant

ks. Kapelan

Ul. Legionów Piłsudskiego

Świerczek Damian, Tota Marcin

ks. Marek

Ul. Rzeźnicza, Wesoła

Kołodziej Jakub, Adamczyk Adrian

Ks. Stanisław

Ul. Kościuszki 72 a (1-40)

Górnisiewicz Tymoteusz, Poliszak Maciej

Ks. Krzysztof

Ul. Ogrodowa 12 (31-75)

Wójcik Kacper, Słupski Kamil

 

Kapłan

Poniedziałek 16. 1. 2017 r. – 16.00

Lektor/Ministrant

Ks. Krzysztof

Ul. Kusocińskiego nry parzyste

Zelek Wiktor, Chrabąszcz Krystian

ks. Jacek

Ul. Boh. Westerplatte 5 (31-45)

Kądziołka Adrian, Szydłowski Wiktor

Ks. Maciej
od godz. 15.30

Ul. Kościuszki 72 (1-40)

Kołodziej Szymon, Jemioło Adrian

 

 

Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok 2017

 1. Dzisiaj Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Kończy się Oktawa Bożego Narodzenia.
 2. W piątek /06.01./ Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Msze św. tak jak w niedzielę. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie kredy i kadzidła. Specjalne pakieciki z kadzidłem i kredą będzie można już nabyć składając przy tej okazji ofiarę na misje. Składka z Trzech Króli przeznaczona jest na Diecezjalne Dzieło Misyjne. W tym dniu nie obowiązuje post piątkowy.
 3. W tym dniu po raz piąty, odbędzie się w naszym Mieście Orszak Trzech Króli. Rozpoczęcie uroczystego przemarszu będzie o godz. 13.00 na Placu Kazimierza, później ulicami Uczestników Ruch Oporu, Żwirki i Wigury, Głowackiego, Rynek na którym będzie program artystyczny. O godz. 17.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno Bibliotecznym odbędzie się program bożonarodzeniowy w wykonaniu młodzieży z Miejskiego Ośrodka Kultury. Zapraszamy do udziału wszystkich, przedstawicieli różnych organizacji, szkół, kolędników misyjnych, oraz wszystkich chętnych. Niech każdy przygotuje sobie ciekawy strój, za który po zakończeniu Orszaku na Rynku będzie można otrzymać nagrodę. Zapraszają organizatorzy: Burmistrz Miasta, Radni Miejscy i Parafie Brzeskie.
 4. Uroczystość Trzech Króli jest także Misyjnym Dniem Dzieci, a więc patronalnym świętem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Dziękujemy Ks. Marianowi za prowadzenie tego dzieła misyjnego w naszej parafii, a dzieciom należącym do PDMD za ich zaangażowanie, a przede wszystkim za kolędników misyjnych.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi będzie w czwartek na Mszach św. porannych oraz od godz. 17.00. W pierwszy czwartek prosimy Towarzystwo Przyjaciół WSD o poprowadzenie nabożeństwa powołaniowego. W pierwszy piątek przypada Uroczystość Trzech Króli, a w sobotę o godz. 7.30 różaniec prowadzony przez Rycerstwo Niepokalanej i Msza św. Wotywna o Niepokalanym Serce NMP o godz. 8.00 i nabożeństwo pierwszosobotnie.
 6. W przyszłą niedzielę Dzień skupienia dla narzeczonych o 11.30 w auli Chrystusa Króla.
 7. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, jest do nabycia najnowszy Gość Niedz., Niedziela, Źródło.
 8. Grupa Teatralna przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku zaprasza na muzyczny spektakl bożonarodzeniowy p.t. „Ja także chcę”, autorstwa Agaty Podłęckiej z muzyką Krzysztofa Szydłowskiego. Program spektakli na plakatach i na stronie internetowej.
 9. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Józef Kądziołka z ul. Ogrodowej, + Julian Serwatka z ul. Ogrodowej, + Zygmunt Biernat z ul. Głowackiego, + Andrzej Janik z ul. Piastowskiej, + Artur Duda zmarł w Toronto, jego pogrzeb będzie w środę o godz. 14.00 w kościele parafialnym. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu...

Kapłan

Wtorek 3. 1. 2017 r. – 16.00

Lektor/Ministrant

ks. Proboszcz

Ul. Browarna 21 (1-30)

Kuciel Jakub, Sacha Damian

ks. Jacek

Ul. Ogrodowa 7 (31-60)

Wąs Dominik, Solak Stanisław

ks. Kapelan

Ul. Krótka, Cicha, Spółdzielcza,  Zielona, Kręta

Kamiński Przemysław, Bojdo Jonasz

ks. Marian

Ul. Kościuszki 65, 67, 69

Smaluch Adrian, Majcherczyk Wojciech

Ks. Krzysztof

Ul. Marusarzówny, Czecha

Kapcia Karol, Ryglowski Piotr

Ks. Marek

Ul. Ogrodowa 5 (1-30)

Kubala Karol, Malec Karol

Ks. Maciej

Ul. Ogrodowa 4 (1-30)

Słowiak Krzysztof, Słowiak Kacper

 

Kapłan

Środa 4.1.2017 r. – 16.00

Lektor/Ministrant

Ks. Stanisław

Ul. Wojska Polskiego 7(16-45)

Szydłowski Artur, Wawryka Karol

ks. Kapelan

UL. Ogrodowa  3 (1-30)

Smaluch Adrian, Grabowicz Igor

ks. Krzysztof

Ul. Ogrodowa 2abc

Malec Karol, Górnisiewicz Tymoteusz

ks. Maciej

Ul. Ogrodowa 4 (31-60)

Bukowski Jacek, Ignacy Bujak

ks. Marek

Ul. Ogrodowa 5 (31-60)

Pacura Jakub, Sacha Damian

Ks. Marian

Ul. Browarna 17 (1-30)

Okas Jakub, Kubala Karol

 

 

Kapłan

Czwartek 5. 1. 2017 r. – 16.00

Lektor/Ministrant

ks. Kapelan

Ul. Ogrodowa  3 (31 – 45)

Jemioło Adrian, Bukowski Jacek

Ks. Krzysztof

Ul. Browarna 11

Poliszak Maciej, Okas Jakub

ks. Stanisław

Ul. Adama Asnyka i Rynek

Tota Bartłomiej, Salamon Dariusz

Ks. Proboszcz

Ul. Ogrodowa 16 (1-30)

Sacha Damian, Pacura Jakub

Ks. Marian

Ul. Browarna 17 (31-60)

Wójcik Kacper, Grabowicz Igor

Ks. Jacek

Ul. Robotnicza

Piotrowski Wojciech, Zelek Kacper

Ks. Marek

Ul. Ogrodowa 8 (1-30)

Malec Karol, Słupski Kamil

 

Kapłan

Piątek 6. 1. 2017 r. – 16.00

Lektor/Ministrant

Ks. Jacek

Ul. Pomianowski Stok: Kryształowa, Perłowa

Roczniak Stanisław, Stężowski Marcin

ks. Maciej

Ul. Browarna 13 (1-30)

Kołodziej Szymon, Dudek Wiktor

ks. Krzysztof

Ul. Świerkowa

Malec Igor, Serwin Paweł

ks. Stanisław

Ul. Piłsudskiego

Rzenno Igor, Grech Maciej

ks. Marek

Ul. Ogrodowa 8 (31-60)

Słupski Kamil, Piechowicz Jakub

Ks. Kapelan

Ul. Nowa

Tota Marcin, Świerczek Damian

 

Kapłan

Sobota 7. 1. 2017 r. – 10.00

Lektor/Ministrant

ks. Proboszcz

Ul. Ogrodowa 15

Bukowski Jacek, Kuciel Jakub

ks. Kapelan

Ul. Głowackiego (nr-y parzyste)

Kołodziej Jakub, Adamczyk Adrian

Ks. Maciej

Ul. Kościuszki nry parzyste

Kądziołka Adrian, Rudnik Krzysztof

ks. Jacek

Ul. Pomianowska

Rzenno Eryk, Rogula Bartłomiej

ks. Krzysztof

Ul. Brzeska

Tota Marcin, Grech Maciej

ks. Marian

Ul. Bujaka, Granitowa

Malec Igor, Roczniak Stanisław

Ks. Stanisław

Ul. Wyzwolenia

Salamon Dariusz, Solak Stanisław

 

Kapłan

Niedziela 8. 1. 2017 r. – 14.00

Lektor/Ministrant

ks. Proboszcz od godz. 15.30

Ul. Ogrodowa 16 (31-55)

Górnisiewicz Tymoteusz, Okas Jakub

ks. Kapelan

Ul. Ogrodowa  11 (1 – 45)

Kołodziej Szymon, Gaczoł Szymon

Ks. Maciej

Ul. Kościuszki nry nieparzyste

Zając Piotr, Kądziołka Adrian

ks. Jacek

Ul. Ogrodowa 6 (1-27)

Wąs Dominik, Kapcia Karol

ks. Marek

Ul. Boh. Westerplatte 7 (1-45)

Poliszak Maciej, Wójcik Kacper

ks. Marian

Ul. Starowiejska 21

Szydłowski Artur, Majcherczyk Wojciech

 

Kapłan

Poniedziałek 9. 1. 2017 r. – 16.00

Lektor/Ministrant

ks. Proboszcz

Ul. Ogrodowa 9 (1-30)

Grabowicz Igor, Pacura Jakub

ks. Kapelan

Ul. Ogrodowa 11 (46 – 75)

Fijołek Kacper, Smaluch Adrian

Ks. Krzysztof

Ul. Podmiejska, Łokietka

Adamczyk Adrian, Kołodziej Jakub

ks. Jacek

Ul. Ogrodowa 6 (28-51)

Zając Piotr, Świerczek Damian

ks. Marian

Ul. Towarowa

Kamiński Przemysław, Kamiński Maciej

Ks. Stanisław

Ul. Starowiejska 23 (1-20)

Jemioło Adrian, Gaczoł Szymon

Thursday the 17th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews