Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

TEKST: Edyta Szczepanek. FOTO i FILM: ks.Marian Kostrzewa
W dniach  7-9 marca 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3  odbyły się Wielkopostne Rekolekcje w ramach Renowacji Misji Świętych. Prowadził je ojciec  Maciej oraz Marcin ze wspólnoty Redemptorystów z Torunia wraz z grupą młodzieży należącej do Apostolstwa Modlitwy, również z miasta Mikołaja Kopernika.

W pierwszym dniu przypomniano najważniejsze treści z zeszłorocznych Misji  Świętych. Drugiego dnia uczniowie uczestniczyli w scenkach rodzajowych przedstawiających Chrystusa pod różnymi postaciami, np. nauczyciela, sędziego, przyjaciela, pasterza, opiekuna.

Zwieńczeniem rekolekcji  był sakrament pojednania oraz uroczysta msza święta. Podczas Eucharystii zaprezentował się szkolny chórek, który swym śpiewem nadał odświętnego charakteru spotkaniu w kościele. 

Na zakończenie przedstawiciele uczniów podziękowali Rekolekcjonistom za głoszone Słowo Boże i naukę

Były to szczególne dni roku szkolnego. Choć częściowo wolne od zajęć dydaktycznych, to jednak pełne nauki. Dostarczyły uczniom i nauczycielom wielu ważnych i ciekawych myśli, do których z pewnością będą wracać. 

Zapraszamy do zobaczenia galerii zdjęć z rekolekcji dla dzieci SP nr 3.

Thursday the 17th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews