Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

TEKST I ZDJĘCIA: ks. Jacek Walczyk. Kliknij tutaj, aby oglądnąć fotogalerię.
Tegoroczne obchody Niedzieli Palmowej rozpoczęliśmy z ogromną radością o godz. 10.15, gdzie zgromadzili się Wierni ze swoimi palmami. Radość była tym większa gdy zobaczyliśmy wjeżdżającego na brzeski Rynek Pana Jezusa na „osiołku”.  Uroczystego poświęcenie Palm dokonał ks. Prałat Józef Drabik, następnie diakon Marcin Kawa, odbywający swą praktykę duszpasterską, odczytał Ewangelię, po czym w uformowanej procesji ruszyliśmy do kościoła, gdzie wzięliśmy udział we Mszy świętej, podczas której uroczyście została odśpiewana Męka Pańska.
Po zakończonych uroczystościach, własnoręcznie zrobione palmy wzięły udział w konkursie, w którym zwycięzcami zostali:

W kategorii: Najładniejsza Palma

I miejsce: Rebeka i Błażej Sowa

II miejsce: Amelia Małek

III miejsce: Wiktoria Żak

W kategorii: Największa Palma

I miejsce: Sonia i Maja Węgrzyn

II miejsce: Zuzanna i Marlena Kłeczek

III miejsce: Jakub i Karol Kotra

W kategorii: Największa – Wyróżnienie zdobył: Jaś Szczepanek.

W kategorii Najładniejsza – Wyróżnienie zdobyła: Faustyna Pytka

Wszystkie miejsca, jak i wyróżnienia otrzymali nagrody ufundowane przez ks. Proboszcza. Pozostali otrzymali cukierki jako nagrodę pocieszenia.

Wszystkim, którzy podjęli się trudu własnoręcznego wykonania palm i wzięli udział w Konkursie gratulujemy i dziękujemy, bo to dzięki Wam Liturgia była piękna! Dziękujemy również dostojnemu Jury, w którego skład weszli: p. mgr Edyta Szczepanek, p. mgr Barbara Musiał, p. mgr Julita Chrabąszcz, p. mgr Barbara Zelek.

Wyrazy podziękowania kierujemy również do Ośrodka Jazdy Konnej KONIK KLUB – p. Wojciecha Rosy, za przybycie do nas z „osiołkiem” i  przyczynienie się do pięknego zobrazowania Ewangelii. Dziękujemy również Adrianowi Smaluchowi za wcielenie się w rolę Jezusa.

Sunday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews