Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Toboła. Fotogaleria - kliknij tutaj.

W czwartek 4 maja, do uczestnictwa w Eucharystii w ramach Tygodniowego Odpustu ku czci św. Stanisława w Szczepanowie zostały zaproszone parafie z Brzeska. W tym roku uroczystości w Sanktuarium trwają od 1 do 8 maja i przebiegają pod hasłem: „Św. Stanisław – niezłomny głosiciel Ewangelii Chrystusa”, a czwarty dzień poświęcony jest modlitwom o powołania kapłańskie i zakonne.

Wspólne brzeskie pielgrzymowanie do szczepanowskiego sanktuarium ma już wieloletnią tradycję, liczy sobie udokumentowane 23 lata. Parafia Miłosierdzia Bożego została erygowana w lipcu 1993 roku, a połączone pielgrzymki są kontynuowane nieustająco od 3 maja 1994 roku. I jak co roku, pielgrzymi z wszystkich trzech parafii połączyli się w jedną grupę na rondzie przy ul. Solskiego. Z wiernymi szli proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego ks. Wojciech Werner i wikariusz z parafii NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Ap. - ks. Krzysztof Misiaszek oraz Siostry Służebniczki. Na Mszę św. o 18.00 dotarła z Brzeska na rowerach młodzież z ks. Jackiem Walczykiem oraz wiele osób samochodami. Modlitewnej wędrówce sprzyjała, bardzo w ostatnich dniach niepewna, pogoda, bo w drodze do i ze Szczepanowa nie spadła ani jedna kropla deszczu.

W bazylice szczepanowskiej Eucharystię sprawowali, między innymi, księża obchodzący złoty i srebrny jubileusz kapłaństwa, wśród nich proboszcz naszej parafii ks. Wojciech Werner. Główny celebrans ks. biskup Władysław Bobowski – rubinowy Jubilat -  wygłosił kazanie. Ksiądz Biskup przypomniał zgromadzonym czym jest kapłaństwo i kim jest kapłan  oraz prosił o modlitwę za pośrednictwem św. Stanisława, by Chrystus Pan posyłał świętych kapłanów, którzy jak najbardziej będą przypominali stylem życia, że Bóg jest miłością. Kaznodzieja mówił również, że jubileusz jest czasem radości oraz odnowienia gorliwości w wypełnianiu obowiązków współpracownika Chrystusa i czasem wdzięczności Bogu za ten dar.

Thursday the 23rd - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews